Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici Iulie-August 2004(56)


146 raspunsuri la acest subiect

#31
Marina

Marina

    Membru de baza

  • Moderators
  • 6.356 mesaje

Postat 13 aprilie 2004 - 13:05

mey fete dragi, am senzatia ca va faceti rau singurele. Lia nu stiu cum e mama ta dar daca e o fire mai rece de ce crezi ca ai schimba-o acum? Ignor-o pt fericirea ta si profita la greu daca o sa vrea sa se implice in cresterea lui bb. Banuiesc ca la varsta asta nu o mai poti schimba si de ce sa-ti faci griji? Roberta draga permite-mi sa-ti spun ca ai fost o fraiera ca ai pus mana pe ceva si nu le-ai dat peste nas la musafirii cei tineri si obositi ca esti insarcinata si ai avea si tu dreptul la odihna. Cand am ramas insarcinata cu bb2 toata lumea m-a felicitat mai putin maica-mea care m-a intrebat malitios daca fac o echipa de acum? E drept ca m-am enervat pe moment dar i-am spus ca oricum prea avea batraneti linistite si sa aiba si ea ocupatie dehhh[:D] Marina

#32
biluta28

biluta28

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 320 mesaje

Postat 13 aprilie 2004 - 13:11

LIa- cu mama a fost cum a fost dar nu ne-ai spus cum a fost cu puisori?? DNP- 29 aug. - 20 sapt.

#33
roberta04

roberta04

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.701 mesaje

Postat 13 aprilie 2004 - 13:19

Marina, stiu ca am fost o fraiera, dar pur si simplu mi-a fost mie rusine de oamenii in varsta care erau in incapere si se uitau cruciti la cumnata mea care, cu fusta de doua degete sub fund, statea trantita pe canapea si tipa ca ii este foame si somn pentru ca a fost in discoteca! Asa m-a invatat mama, ce sa-i fac, sa incerc in situatii de astea sa salvez aparentele! Dar roata se intoarce singura, nu trebuie decat sa ai rabdare! Roberta + BeBe scump din burtica

#34
alice2004

alice2004

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.520 mesaje

Postat 13 aprilie 2004 - 13:21

HRISTOS A INVIAT!!! Iacata-ma si pe mine pe aici, sa urez mamicilor si burticilor toate cele bune si sa mabucur pentru cele care au petrecut sarbatorile in familie ... Din neferricire se pare ca nu sint singura pentru care pastele a fost de data aceasta mai altfel decit ca de obicei, doar ca la mine s-a concretizat intr-o indigestie cum nu am avut eu in toata viata mea [xx(][bang][bang]!!!! Azi de altfel nici nu am semnat condica la birou - puteau sa cada muntii si nu ma dadeam jos din pat !!!! Inca maninc doar piine prajita si biscuiti, desi frigiderul meu geme de mincare ... Sper sa imi treaca cit mai curind si sa reintru in mijlocul oamenilor - hehehehehe [:)]... Si trageti-ma de urechi daca mai vreau sa maninc la ora 2 noaptea sos de friptura de miel cu usturoi [haibat]!!!! Va pupic pe toate !!![hippi] Alice[gravi] - 22 saptamini - DPN 15-16 august

#35
Andries

Andries

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.033 mesaje

Postat 13 aprilie 2004 - 13:31

Sarbatori Fericite tuturor! Am revenit dupa o lunga absenta (eu sunt in concediu medical si acasa inca nu am calculator) si vreau sa va spun ca va doresc multa sanatate si mult noroc la toate!! La mine Pastele a trecut mult mai linistit, nu am voie sa fac mare efort asa ca nu am facut nimic special de mancare, dar am fost in vizite la neamuri si am mancat acolo mancarurile traditionale de Paste. Eu cred ca in situatia data, de dragul copiilor nostri trebuie sa invatam sa ne protejam si sa ne preocupam in primul rand de noi si de sanatatea noastra. Dupa 2 sarcini pierdute in conditii de munca extrema si de stress, am invatat ca nu merita sa iti faci nervi si sa te obosesti pentru nimic in lume, nici mama, nici tata, nici cariera, job, sef, bani sau mai stiu eu ce. Fiecare cu viata lui si in fond si la urma urmei parintii (si altii...) si-au trait si isi traiesc viata lor asa cum cred ei ca e bine, sa ne mai lase si pe noi in pace. Daca vor sa ne ajute foarte frumos, daca nu, sa ne lase in pace. Poate ca opinia mea este cam extremista, iar unii ar putea spune ca sunt insensibila si egoista, dar va spun ca e mai bine asa. Andries, DPN 10 iulie

#36
Marina

Marina

    Membru de baza

  • Moderators
  • 6.356 mesaje

Postat 13 aprilie 2004 - 13:32

mey roberta tb sa te adaptezi. Pe cat pui pariu ca atunci cand cumnata ta va fi insarcinata te va pune sa-i masezi si picioarele d'apoi sa-i cedezi locul pe scaun[:D] Marina

#37
Dorsilia

Dorsilia

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.126 mesaje

Postat 13 aprilie 2004 - 13:35

Ce sa zic biluta draga despre puisori? La mama am dat peste acelasi lucru ca la bunica, si am stat pana la urma la mama sa nu se supere, deh, de parca s-a si bucurat :( Si la mama aceeasi situatie anul asta....pui in bucatarie, cat cuprinde, deci nu am scapat,ce sa fac? Sunt ei draguti saracii, numai 3-4 zile aveau, micuti si neajutorati, mici ghemulete de puf de toate culorile, dornici de a fi luati in brate, sper sa nu am probleme de la ei, nu mi-as ierta-o. lia 24 sapt de la UM

#38
Dorsilia

Dorsilia

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.126 mesaje

Postat 13 aprilie 2004 - 13:44

Alice ai grija cu indigestia aia ca ai vazut ca am patit-o si eu. Bea supite de legume, ceai de menta si de galbenele, afine, nu in exces, normal, cate 2 cani pe zi si lasa stomacelul sa se odihneasca chiar daca ti-e foame, mananca mai putin si asa isi revine si el mai repede. Andries, ai mare dreptate, nu ii inteleg pe parintii care vor sa controleze viata copiilor intr-un asa grad. Ca si cand ar incerca sa mai traiasca o data varsta tineretii. Si nu inteleg de ce unii au probleme in a se obisnui cu varsta lor, la urma urmei nu trebuie sa arati ca la 18 ani si la 60. Mama mea avea problema asta de pe la 40 deja....ne reprosa mie si la frate-meu ca noi am imbatranit-o si am supt-o de viata, ca i-au cazut parul si dintii dupa ce ne-a nascut si s-a uscat, ea care era asa frumoasa inainte. Stii cum ne simteam cand auzeam asa ceva ??? Ca naiba ! lia 24 sapt de la UM

#39
roberta04

roberta04

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.701 mesaje

Postat 13 aprilie 2004 - 13:59

Lia, hai sa incercam sa iesim din starea asta care ne face rau si noua si bebelusilor!! Eu m-am consolat ieri, m-am plimbat singura in gradina, apoi mi-am luat sotul de manuta si am facut poze cu vaca, cu porcul, cu gainile, ca pentru mine, crescuta pe pietrele orasului, era ca la gradina zoologica. Abia astept sa facem pozele, sa vad ce figura am in grajd, topita de frica sa nu se ridice vreo vacuta!! Si nici ca mi-a pasat de toxo sau alti microbi, dar am avut grija sa ma spal bine inainte de masa. Roberta + BeBe scump din burtica

#40
Andries

Andries

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.033 mesaje

Postat 13 aprilie 2004 - 14:00

Te cred Lia, e foarte frustrant. Eu am avut surprize din partea tatalui meu care mi-a spus ca "nu este pregatit emotional pentru un nepot" ca el este un barbat tanar care nu prea intelege cum pot sa il fac bunic!! De parca cine stie ce rau i-as face! I-am spus sa fie sanatos si sa se pregateasca pana in iulie ca eu nu mai am ce sa ii fac si sa spuna mersi ca va avea un nepot, ca altii se chinuie ca hotii de cai sa faca un copil si nu pot. Si daca l-am luat asa mai tare a incetat cu mutrele. Totdeauna a fost si este genul care trebuie sa fie in centrul atentiei si cel mai iubit din toata familia si cel mai grozav si etc...si toata lumea sa stea drepti la dorintele lui. pana pe la 20, 21 de ani ma afecta si pe mine atitudinea asta, si da-i plansete si explicatii, dar m-am invatat minte. Si cu cat il tratez mai cu raceala, cu atat se poarta mai frumos. Andries, DPN 10 iulie


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -