Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici de Sept.-Oct. 2004 (10)


147 raspunsuri la acest subiect

#51
roandre

roandre

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 772 mesaje

Postat 07 aprilie 2004 - 15:45

Si acum banuiesc ca spuneti ca vreti sa le vedeti...iaca link-ul: http://poze.ciuturea...o/2004-03_miha/ Mihaela, 23 ani si puiul mic de 15 saptamani si 4 zile Dr Branescu, Polizu

#52
nature

nature

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 104 mesaje

Postat 07 aprilie 2004 - 16:00

Roandre, tare frumosi sunteti amandoi!Felicitari si casa de piatra, sa fiti sanatosi si sa aveti grija de bebe. Patrice si bebe ( DPN 19 oct)

#53
cali

cali

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 11 mesaje

Postat 07 aprilie 2004 - 16:44

Roandre, nu se cunoaste prea tare burtica! daca nu as sti, nici nu mi-as da seama! casa de piatra, sa fiti sanatosi si sa va bucurati de bebe! Cali

#54
roandre

roandre

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 772 mesaje

Postat 07 aprilie 2004 - 17:16

V-am spus ca de la cununie (chiar in gluma am spus ca l-am lasat pe bebe acasa) nu mai aveam burtica mai deloc. Nu se cunostea aproape deloc burtica desi cu o zi inainte nu ma mai incapea costumul. Din cauza asta aparuse si paranoia aceea ca bebe a patit ceva. Dar a trecut, acum am o burtica tare frumusica. Va multumesc pt urari mult de tot! Mihaela, 23 ani si puiul mic de 15 saptamani si 4 zile Dr Branescu, Polizu

#55
vrabiuta

vrabiuta

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 401 mesaje

Postat 07 aprilie 2004 - 17:17

roandre - sunteti tare frumosi!! casa de piatra inca o data! sa stii ca m-am uitat dupa burtica, nu se vede nimica. dar stai linistita, in curand o sa fie maaaaare, mare! dupa cum va spuneam si ieri, burtica mea creste intr-un ritm accelerat, am 19 saptamani si arat de parca as fi in 7 luni! azi dimineata am fost la prima proba pentru corsajul rochiei de mireasa si m-am cam speriat de cum o sa arat. dar important e sa fie bb sanatos ca pozele de la nunta se mai retuseaza [:D] !! abia astept ziua de vineri, sa merg la iosup la eco morfologica! sper ca bb sa fie bine, sanatos si "bine crescut" - poate ne zice si daca avem fetita sau baietel. fetelor, eu il simt pe bb de vreo doua saptamani, dar ma tot gandeam ca e prea devreme si mi se pare... pana intr-o seara in care a fost clar ca e bb. azi de dimineata cred ca s-a trezit mai tarziu decat mine, ca pana pe la 9 a fost liniste. dupa ce am plecat la birou, dupa doua frane si doua viraje de-ale lui tati prin traficul de dimineata, s-a trezit si bb si mi-a dat asa parca un mic ghiont de buna dimineata [:D] voi cum va simtiti astazi? marcela si [copil] din burtica - DPN 5 sept - dr. nayel cfr2

#56
roandre

roandre

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 772 mesaje

Postat 07 aprilie 2004 - 17:25

Vrabiuta, sigur o sa arati bine in rochia de mireasa. O sa te admire toata lumea iar cu bebe ti-am spus sa vorbesti cu o seara inainte sa fie cuminte![:D] Acum e maricel si trebuie sa inteleaga...lol. Sambata imi pozez burtica si va arat cat a mai crescut! O pozez la fiecare sfarsit de luna (de sarcina) si atunci se termina luna a 4-a. Mihaela, 23 ani si puiul mic de 15 saptamani si 4 zile Dr Branescu, Polizu

#57
ana_a

ana_a

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.179 mesaje

Postat 07 aprilie 2004 - 19:19

[biz] In sfarsit am aparut si eu cu greu dupa o pauza de internet de cateva zile... si apoi mi-a fost si frica sa mai intru sa nu mai aflu vesti rele, ma bucur din tot sufletul ca esti bine Mel, si citind acuma de la inceput pana la ultimul mesaj mi-am dat seama ce dragi imi sunteti toate!si ce mult ma bucur ca suntem asa ca o familie si ca ne putem ajuta atat de mult chiar si cu o vorba buna! eu ma simt foarte bine, bebelusul meu cred ca la fel. Danyce, Pufymic sa stiti ca si eu am tensiunea mica, dar din cate am inteles e ceva normal in sarcina sa scada un pic tensiunea. Si Pufymic, daca medicul a zis fara efort... inseaman fara efort!sa ai mare grija de tine! Ana si puiutul din burtica

#58
mel_g

mel_g

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 342 mesaje

Postat 07 aprilie 2004 - 19:43

Si mie imi sunteti tare dragi i mai ales acum dupa toate cele prin care am trecut am mare mare nevoie de voi. Suneti chiar singurele cu care pot vorbi orice (alaturi de sotul meu). Roandre sunteti niste scumpici - va doresc tot binele din lume!!!!!!! Mada stai linistita cu kg si nu stresa din cauza lor. Se topesc cand vine bb urgent - are el grija de tot. Cali da la eco ti se spun nr batai/ min ale lui bb. Cum te mai simti? Pupici Mel 15 sapt

#59
pufymic

pufymic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.099 mesaje

Postat 07 aprilie 2004 - 20:26

Buna burtici! Cali, tu cum te simti, ca nu zici nimic...sa inteleg ca esti bine?Doamne ajuta! Mada, eu nu am luat decat 500 gr pana acum.....dar de acum incepe![:D] Roandre, sunteti tare frumosi amandoi....si fericiti1 Multa sanatate si fericire in continuare si sa aveti grija de puiutul vostru! Vrabiuta, nu-ti mai fa griji, o sa fi o mireasa superba, fiindca esti o mamica fericita! Ana, Mel, si eu simt ca suntem ca o mica familie...sper sa fim una fericita, si sa nu mai avem vesti rele!Aveti grija de voi! Pupic, Ioana si bb mic(15 sapt)

#60
roxana_oana

roxana_oana
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 07 aprilie 2004 - 21:05

super bine arati Mihaela (Roandre)si chiar ca nu se vede nimic in poze; cel mai bine e ca te-ai simtit bine si ca v-ati distrat; va urez casa de piatra, copiii fericiti si sanatosi cum se simte ? nu stiu cum sa va spun, ca un fel de crampe, dar daca pui mana pe burta se simte ca se ridica putin in locul in care se misca o alta caracteristica e ca se plimba prin burtica tot timpul, si il simt cand intr-o parte cand in alta, si ca sunt destul de nesistematizate si neregulate, dar le simt de multe oi pe zi in noaptea trecuta a dormit f bine, n-a mai fost asa matinal, sau am dormit eu de nu l-am mai simtit, he he va sarut pe toate, ma bucur mcm ca cerclajul a fost bine si sigur o sa fie bine in continuare bataile inimii se pot auzi si cu un stetoscop special si mai ales la echo Roxana


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -