Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 5 voturi

fetele din belgia (8)


301 raspunsuri la acest subiect

#31
miri_mik

miri_mik

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.055 mesaje

Postat 14 iulie 2006 - 16:16

raspunde punctual: da s-a mai linistit bubutelu' da io tot plina de draci si de crize existentiale sunt. cumplit, ca m-a luat toata treaba prin surprindere, si-acu cred ca nu-mi revin din soc:)))
pe undeva va compatimesc pt duminicile in familie:)) io sper ca macar o luna sa fi scapat de dintr-astea:)
si noi maine la mare! nu mai am nici un chef dupa iua de ieri. da nah, nu strica.
oana mama, fii smekera, presteaza niste semi-congelate aranjate smeker in farfurie pt intimidarea adversarului:))) nu te speti ca nu face bine nici la organism nici la orgoliu:))
scumpi, poze multe la gradina zoologica
moooooooooooooor dupa animale:)

mbon, acu ma intorc la ale mele. da va felicit pt flamanda. cum reusiti sa puneti cuvintele cap la cap ramane un mister pt mine:) da ce-i culmea, pricep ce ziceti voi acolo:)))

miri_mik, fericit mamik

#32
maggy

maggy

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 34 mesaje

Postat 15 iulie 2006 - 11:53

N'eata fetele!
Esmece pacat ca nu am avut timp sa intru pe forum ..chiar am ratat ocazia de o bere[:(]..dar asta e..poate pe alta data...iar ptr azi si maine distractie placuta..[;)]
Fetelor sunt asa de derutata cu birotica asta din Belgia[bang][bang][bang]..trebe sa fac o procura ptr sotu..( sa poata s-o aduca pe fiicamea din tara) stie careva care sunt demersurile ca mai am putin si o iau razna[alcool][bang] care zice ca trebe sa ajung la ambasada ..care zice ca la consulat nici nu stiu ce sa mai fac..aveti careva ideie despre asta?
Un weekend placut [pup]

#33
miri_mik

miri_mik

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.055 mesaje

Postat 15 iulie 2006 - 12:40

draga maggy, orishicum ambasada si consulatul sunt fix una langa alta. io intuiesc ca fiind vorba de hartogarie, trebuie sa ajungi la consulat. cel mai bine ar fi sa le dai un tel sa te informezi, ei sunt cei mai in masura sa te indrume. nu am numarul la indemana dar sunt convinsa ca-l gasesti usor pe net:)

o zi frumoasa tuturor si pupici:))
p.s: haaaaai oana!:)) asa de incurajare:)))
P;s.1: carmen... lenesuleeeee, vreau poze:)

miri_mik, fericit mamik

#34
oanademunck

oanademunck

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 933 mesaje

Postat 15 iulie 2006 - 12:59

Neatza fetelor si permiteti-mi sa raportez:Comandanta de 'casa':):)Oana si-a indeplinit cu succes planul propus pe ziua de ieri astfel la soare te poci uita da la casa ei ba, asa sclipeste orbitor, proviziile de legume si racoritoare sunt deja depozitate la racoare, podeaua -mama ei de podea era in perfecta stare ieri azi si-au facut deja aparitia neste chestii pe ea, rearanjarea holului atat de necesara a fost si ea infaptuita cu ajutorul Capitanului-Par_lung Carmen de la marina olandeza[marinar]. Restul de cumparaturi vor fi aduse la indeplinire de capul familiei azi deoarece pe mine 'marea ma cheama la eaaa'acu astept sa soseasca Capitanul-Par_lung si echipajul ei Daniela-Luky_Strike si Maria(lu' Pascal-asa-i Mariutza sau gresesc?!?!). Dupa sosirea capitanului vom face schimb de barci din a ei in a mea ca se anuntza aglomeratii pe strazi si luam drumul litoralului Belgian pentru cateva ore ca sa ne relaxam prajindu-ne (io oricu imi iau sudoku la mine ca de prajeala m-am saturat)

Nu mai pot continua trebuie sa ma imbarc, va salut si week-end misto

pupici zmuaaahhhh



poze aici



'Limitat in natura sa, infinit in dorintele sale,

omul este un zeu cazut

Ce-si aminteste de ceruri!'

#35
Andreea23

Andreea23

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 140 mesaje

Postat 18 iulie 2006 - 03:28

Buna seara fete!
Mai fetelor,cum va descurcat cu caldurile astea ca eu nu mai pot!Eu normal iubesc caldura,dar aici parca nu pot sa respir!La mine in curte e totusi umbra jumatate de zi,dar parca nu-mi vine sa scot nici nasul,iar a mea printesa ma terorizeaza ca vre toata ziua in soare sa se balaceasca in piscinuta!Io' mi-s de la mare da' parca nu era chiar ca aici..
Pe de alta parte sunt bucuroasa nevoie mare ca mi-am luat bilet pt Romanika!!!Plec pe la jumatatea lui august si stau vreo trei saptamani.Abia astept...
Multi pupici la toate fetele frumoase!!!



#36
ardeiash

ardeiash

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.960 mesaje

Postat 18 iulie 2006 - 03:31

oana: sper ca pe langa munca te -ai mai si distrat nitzelush,,, ce meniu ati servot???
am uitat sa te intreb: ti-am zis ca mi-am facut temele, cand ai nevoie de ele?

miri-mik: pune mana si invata flamanda ca fetele astea ne-njura si noi nu stim! tu esti salvarea noastra!
gagici am avut un week-eeeeeeeend !!!! nici nu stiu dak sa ma destainui, stiti voi... mie mi se-ntampla lucruri ciudate.. k la nasterea copilului meu dak v-aduceti aminte,
parintii mei au o nepoata la dusseldorf: si zic " ai sa le fac placere alor meei si surpriza alora, in prealabil i-am zis mamei: scrie-le si intreaba-i dak vechea adresa mai e valabila(si cand zc veche.. zic de 10 anisori).... bineinteles ca mama nu le-a scris nik ,,mergem noi .. innebunim pana gasim strada ..innebunim pana cautam numarul care nu exista .. ca barbatemi-miu nu's ce puii mei isi notase no 27 bata-l vina! innebunim apoi pana cautam no 161.. ca asa-si notase tata. am injurat " cum reusisera ei " unul avea 2 cifre.. altul avea 3 cifre.. in fine. constatam ca la nr respectiv era aceiasi familie: imi zic: bai ce probabilitate e sa-si pastreze astia acelasi apartamnet!!!!???? zic yooopiiiii si sunam,,, cand ne raspunde : varu-meu ne spune ca el a divortat de 5 ani:

noi care veniseram sa facem surprize placute!!!!! pacat ca nu m-ati filmat! am simtit cum imi cade maxilarul de jos intr-o uimire exploziva,,, amestecata cu o tona de penibil al situatiei! eu nu-mi mai vazusem vara de 7 ani... no... si colac peste pupaza ea era in romania! deci, alor mei le era mai usor s-o vada acas'...

asaca: dau si eu sfaturi: cautati adrese, telefoane.. inainte de-a pleca de-acas'

altceva: cu ce va mai laudati???

s-auzim numai de bine! si [pup][pup][pup]

#37
ardeiash

ardeiash

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.960 mesaje

Postat 18 iulie 2006 - 03:35

oana: cum adiktelea : soacra ta a mancat toata viata la restaurant? si n-a ajuns la sapa de lemn? mi se pare cel putin ciudat cum is astia pe-aici. nici pentru copii n-a gatit?

s-auzim numai de bine! si [pup][pup][pup]

#38
aldaesme

aldaesme

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 957 mesaje

Postat 18 iulie 2006 - 13:05

Salutare dragelor,

cu riscul sa fiu acuzata de discriminare am sa pun anuntul de job aici, fiindca nu stiu decat o adresa de e-mail si asta mi se pare un job excelent pentru mamici de la Brussel - fiindca nu e norma intreaga, dar care evident (din pacate) e musai sa stie flamanda. Ce cred eu, e, ca trebuie sa existe si un echivalent la francezi pentru joburi la minoritati, dar eu nu le primesc.

Urmeaza job-ul (sper sa nu imi iau avertisment):



VACATURE
medewerker m/v boekhouding, personeelsadministratie en informatica

Het Forum van Etnisch-Culturele Minderheden vzw is door de Vlaamse
Gemeenschap erkend als woordvoerder van de etnisch-culturele minderheden
(allochtonen, vluchtelingen en woonwagenbewoners) in Vlaanderen. Onze
doelstelling is om op basis van communicatie en overleg tussen de
organisaties van etnisch-culturele minderheden, onze gemeenschappelijke
belangen te verdedigen en te streven naar een harmonieuze samenleving met
gelijke rechten, kansen en uitkomsten voor alle groepen. Het
Minderhedenforum zoekt een halftijds of driekwarttijds of 4/5 administratief
medewerker (m/v) boekhouding, personeelsadministratie en informatica, voor
een contract van onbepaalde duur. Kerntaken Boekhouding De administratieve
kracht zorgt er voor dat de boekhouding van het Minderhedenforum volgens de
geldende regels wordt bijgehouden. Dit houdt o.a. in facturatie en opvolging
facturen, boekingen, kas- en bankverrichtingen en opvolging hiervan, opmaak
en opvolging van de begroting, balansen en van de tussentijdse- en
eindafrekening, … Personeelsadministratie Dit omvat o.a. het maandelijks
doorgeven van loonopdrachten en andere contacten met het sociaal
secretariaat, opvolgen van arbeidswetgeving, opmaken van personeelsdossiers
en arbeidscontracten,... Informaticabeheer Dit omvat o.a.
netwerkbeheer/netwerk ondersteuning, nemen van back-ups, viruscontrole,
PC-configuratie (bijvoorbeeld installatie software, e-mail, internet,
netwerkinstelling,…), ondersteuning in het gebruik van soft- & hardware, …
Wij bieden u · Een boeiende job in een gevarieerd en bruisend team; · Een
aantrekkelijke verloning volgens loonschaal A1; · Halftijdse of 3/4,4/5
betrekking; · Een contract van onbepaalde duur; · Introductie in de
gehanteerde systemen van boekhouding, personeelsadministratie en informatica
door de huidige verantwoordelijke; De werkplaats is het Minderhedenforum,
Vooruitgangstraat 323, 1030 Brussel (nabij Noordstation). Het
Minderhedenforum (www.minderhedenforum.be) voert een gelijkekansenbeleid.
Kwaliteiten van mensen zijn doorslaggevend, ongeacht hun sekse, afkomst of
handicap. Kandidaten sturen hun motivatiebrief en cv ten laatste maandag 14
augustus 2006 naar: Forum van Etnisch-Culturele Minderheden, t.a.v. dhr.
Christopher Oliha, Vooruitgangsstraat 323 / bus 4, 1030 Brussel of per
e-mail op caroline@minderhedenforum.be. Indien uw kandidatuur wordt
weerhouden, wordt u schriftelijk of telefonisch uitgenodigd voor de
selecties. Voor meer informatie kan u telefonisch (02/245.88.30) contact
opnemen met Caroline Jessen van het Minderhedenforum.


Andreea, ai perfecta dreptate, aici e mai greu de suportat, explicatia se gaseste in faptul ca aici umiditatea in atmosfera e mult mai ridicata decat in Romania in plus, asta e una dintre cele mai fierbinti veri pe care le-au avut Belgii (chiar mai tare decat vara 2003). Da las' ca trece si vin ele ploile si sa ne auzi atunci plangandu-ne, desi mi-am promis in braba sa nu ma mai plang de vant si ploaie, ca macar atunci ma pot proteja, acum...nuuuu :( Vestea buna e ca azi cica e mai suportabil fiindca e mai uscat aerul, vestea proasta e ca maine va fi mai insuportabil fiindca se preconizeaza ca temperatura va fi mai ridicata si aerul muuult mai umed...

O zi buna fetelor,

Es

#39
scumpi

scumpi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 605 mesaje

Postat 18 iulie 2006 - 13:51

Buna fetele,[hia]

Ce mai faceti? Eu sincer sunt fericita ca e cald, mai bine asa decat ploaie...eee, daca ploaia ar veni seara sa se racoreasca un pic as fii si mai fericita [;)]
Dupa cum am scris, sambata am fost cu fetele(Carmita, Oana si Mariuca)la mare [beach], la soare si vant in Knokke...nu prea am ramas impresionate deloc, din contra cam dezamagite de plaja si de atmosfera de-acolo, nu se compara cu plaja noastra frate...dar cu toate astea tot ne-am simtit bine, ne-am si balacit [surf], ma asteptam ca apa sa fie de gheata, dar a fost chiar calduta, per total a fost misto...cum se zice, nu conteaza mereu locul ci persoanele de care esti inconjurat [:)]
Iar duminica intalnirea cu familia [grup]...intai am mers la Oorlogsmuseum( Muzeul Razboiului [poc], cam asa tradus) pt. ca tatal lui al meu vroia demult sa-l viziteze, ne asteptam sa fie si un ghid pe-acolo sa ne explice ce si cum, dar nu a fost asa, erau f. multe masinarii de vazut, incantator pt. ochii barbatilor, dar nu si pt. al femeilor. Eee si apoi la Zoo, fir-ar sa fie de zoo, ca era de fapt un zooparc numai cu animale micute, nici urma de tigrii, lei, girafe, zebre etc. in schimb parcul era superb, mare si cu f. multa verdeata, loc ideal pt. plimbari...sarind peste cateva intamplari neplacute ziua de duminica a fost ok, mai ales ca am petrecut-o cu bubulina mea draga [olala]
Miri-mik am facut pozici [foto] uite aici: http://community.web...ser/bubulinatje

Pupici

Daniela


#40
aldaesme

aldaesme

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 957 mesaje

Postat 18 iulie 2006 - 14:17

Inca una...e domnul de la integratiedienst in mare verva azi de trimite atatea anunturi...din nou flamanda...

CAW REGIO LEUVEN

WERFT AAN VOOR HET Jongerenadviescentrum

Een deeltijdse hulpverlener (m/v)

Functie:

* 19u/week
* Vervangingscontract voor 27 weken
* In dienst vanaf 12/9/06

Opdracht:

* In permanentiesysteem onthaal verzekeren (info, advies, vraagverduidelijking, het voeren van intakegesprekken).
* Het begeleiden van jongvolwassenen in kader van begeleid zelfstandig wonen.

Wij zoeken:

* Een medewerk(st)er met een A1-diploma maatschappelijk assistent.
* Bij voorkeur ervaring in het werken met jongeren/jongvolwassenen en eerstelijnshulpverlening.
* Dynamisch en flexibel.
* Zelfstandig en in team kunnen werken.
* In het bezit van rijbewijs.

Brieven en CV voor 25/8/06 richten aan CAW regio Leuven, Redingenstraat 6 3000 Leuven of via personeelsdienst@cawleuven.be

Bafta!

o zi buna,

es


Panic Questions

  • Pete rozalii

    Roxanna12
    - mai 02 2024 21:13

  • Trombofilie

    Criss05
    - apr 30 2024 21:28

  • Constipatie

    draghia mioara clara
    - apr 29 2024 20:26

  • Reflexul Moro

    cristian_boricean
    - apr 29 2024 13:49

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

Last Blogs

  • Gata pastele

    FloreClau
    - Ieri, 19:08

  • Bagaj maternitate

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:40

  • Sarbatori in 3 😍

    Pau26
    - Ieri, 14:18

  • Primul trimestru săptămânile 1-13

    IonIza
    - Ieri, 10:48

  • Pofte

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -