Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 5 voturi

fetele din belgia (8)


301 raspunsuri la acest subiect

#21
ardeiash

ardeiash

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.960 mesaje

Postat 13 iulie 2006 - 03:11

andreea: ce bine ar fi dak ai venii si tu la intalniricile cu fetele.. !!!bubu e fascinat de fete , am vazut! numa sa nu aiba fetitza ta parul lung,, ca o sa pateasca precum carmen!

bine ai revenit!

s-auzim numai de bine! si [pup][pup][pup]

#22
miri_mik

miri_mik

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.055 mesaje

Postat 13 iulie 2006 - 12:26

cou cou les filles:)))
deci, incep cu ce-mi vine mie in cap pe intaiul loc, adica cu deci:)) glumesc:)) de fapt vroiam sa va spun ca sunteti prea generoase in aprecieri - chit ca mi s-o umflat sufletelul ca si cu pompa, sunt un om caruia ii place sa bata din gura:))) drept, ca mai uit si sa ma opresc, da cand iau aer, tot las loc d einterventii:)) si ca sa va convingeti ca teo e teo iar eu sunt eu, ui aici www.teotrandafir.ro - prima si intaiasi diferenta... eu n-am site:))) iar la kg...hmmm
ca veni vorba d ekg, disperato, nu te plange ca te bat, la capitolu asta numa io am cuvant. si daca vrei sa stii, pana si totul meu a zis ca semanam, deci mai uita-te un pic in oglinda ca trebe sa vezi si tu ce frumoase si dulcici suntem:))) asta ca daca cumva ne mor laudatorii sa fim convinse ca ne apreciem la adevarata valoare:))) si ca tot am citit mesajele disperatei, imi cer scuze, cu capul in pamant, pt fanta. v-am pus s-o aduceti si n-am zis nik de bani. da nu-i bai, ma spal de pacate data viitoare cand iau eu fanta sau ce-o fi, ok? si senvisuri daca e sa fie cu senvis:))
andreea draga, chiar mi-ar face placere sa studiez fenomenul "bubu in action" si cum s-ar purta cu fetite de seama lui. te rog din suflet sa le dai ocazia sa isi faca curte:))) chiar daca iese cu maraieli in cel mai rau caz:))))
scumpi, esti o dulce, sper sa ne mai revedem. musai tre sa bronzezi si cealalta mana. de fapt de aia mergem sambata la mare, ca si sotul meu a patit ca tine. e bronzat doar pe o mana de acu doua saptamani, acu mergem sa egalizam bronzul:))
oaaaaaaanaaaaaaaaaaaaaaaaa! am cautat p-acasa pagini din jmeke. imi ramane doar sa o fac copii xerox, daca chiar o vreti, si sa v-o impart asa, pe blat:))) da sa vedem, cand ne mai vedem. poate ma pune sfantu si v-o citesc pe preferata mea. aduc si cealalta carte, si o punem de-un cenaclul flacara beljica:)))
carmen, tu... ai fugit de la apel:)) cand mai dai p-acilea fata frumoasa, ca sa vedem pozeleeeeeeeeeeeee? io n-am facut decat 3 e drept.
a, si ca veni vorba, dati-mi adresele de mail sa va poci trimite poznele.
pusiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiici:)

miri_mik, fericit mamik

#23
dama

dama

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 151 mesaje

Postat 13 iulie 2006 - 14:35

Bonjurica la belgience.

Cu greu ma urnesc la scris si imi e rusine ca sunt datoare cu niste multumiri p-aici. Asadar si prin urmare, Oana, Esme si disperata, va multumesc pt info, chiar m-ati mai luminat un pic...noi suntem tare in ceata cu aceasta mutare in Belgica si eu una chiar speriata. Abia ma obisnuisem cu mediul de-aci si cu felul de-a fi al oamenilor, ajunsesem sa iubesc orasul si acu' tre' sa o luam de la capat. Acum mai suntem incurcati si cu o mica vacanta in Romanica (plecam pe 21) si toate alea incep sa se precipite si sa ia amploare...

Esme ai fi sau nu ai fi tu subjectiva privind beljica flamanda, dar pt mine nu conteaza prea mult ca nu cunosc niciuna...si apoi venitul la Liège, nu e alegerea noastra, ci acolo e jobul pe care l-a gasit al meu sot.

Hai sa va spun mai multe detalii...sotul meu va lucra ca inginer de cercetare la filiala ARCELOR (uzina de otel) la Liège...in Franta, amandoi am avut statut mai intai de studenti cu carti de sejour si apoi sotul si de angajat... anul asta el ar fi putut aplica pt carte de rezident care si aici se da tot dupa 5 ani de rezindenta continua. Prin urmare vize tot din Ro tre' sa luam...
Eu am facut aici un Maitrise si un DEA (adica Master) in Litere, iar din tara am specializare Franceza-Engleza. De aceea ma interesa in ce masura se vor recunoaste diplomele romanesti si eventual frantuzesti. Avem un baietel, David, (merci disperata pt aprecieri) care merge aici la assistente maternelle=nounou (nu stiu daca tot asa ii zice si in Belgia)...din cate vad si acolo va trebui sa caut din timp ca si aici... dar nu-i nimic ca doar nici eu nu sper sa gasesc de lucru asa repede. Bun, cam astea-mi venira-n minte acum. Mai avem o sapt si mergem in tara unde vom incepe demersurile pt vize care sper sa nu dureze mult (macar pt sot).

Miri_mik, acu' citi listutza, si vazui ca esti taurina ca si mine, doar ca eu sunt nascuta pe 06.05.1976, deci tu esti si mai micuta un pic. Ah, scuze ca intreb, esti profa de engleza in Belgia...si daca da, ti-au recunoscut diplomele? ce demersuri ai facut?
Ti-am vazut si eu flaucaul, e frumusel tare si imi aduce aminte de bursucelul meu cand avea aceeasi varsta.

Gata, ma opresc aici, ca ma intind ca o zeama si poate va plictisesc.

[pup] la toate fetele

#24
miri_mik

miri_mik

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.055 mesaje

Postat 13 iulie 2006 - 15:26

draga taurash naravash:)
rapsund scurt si la obect:)
am fost profa de engleza in ro. dar aici nud e mai poate. nu am dubla specializare ca tine in limbi straine, prin urmare nu mi-am putut echivala diplomele. dar pt mine nu e o tragedie, atunci cand va veni vremea, gasesc eu ceva de lucru<. doar flamanda s-o mai bag la cap:))) dar tu ai toate sansele sa iti echivalezi diplomele si inca foarte repede. iti tin pumnii:))
pusici

miri_mik, fericit mamik

#25
ardeiash

ardeiash

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.960 mesaje

Postat 14 iulie 2006 - 03:15

dama; deci cand venitzi?
oana: sper din tot sufletul sa te simti mai bine. m-ai cam pus pe ganduri!!
carmen: cum a fost la mare? ai inotat? noi am fost mai de mult la oostende, as fi vrut sa-mi mai zici o data unde faceti voi plaja ,,, ca biensur ca am uitat,, cred ca tu ai platit ospatzul.. dak stau bine sa ma gandesc.. deci tie-ti datorez banutzii. [dual]

nu cumva tre sa se intoarca noraa? cate saptamani or fi trecut?
pupici si we zapacit

s-auzim numai de bine! si [pup][pup][pup]

#26
miri_mik

miri_mik

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.055 mesaje

Postat 14 iulie 2006 - 13:03

oana? aloooooo? ce are oana mai? e bolnava? disperato... da detalii te rog frumos in privat:)
pupici

miri_mik, fericit mamik

#27
oanademunck

oanademunck

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 933 mesaje

Postat 14 iulie 2006 - 13:39

Buna fete!

Ieri m-am simtzit intra-adevar nasol da nu din motive demne de ingrijorare. Acu sunt din nou intr-o bucata fara probleme da iara cu o groaza de chestii pe cap ca al meu si-a invitat neamul duminica la barbeq si asta inseamna pt mine munca munca si iar munca. Insa am si o mare bucurie pe care nu o pot scrie aici dar pt vorbitoarele de flamanda-'ik vertrek dinsdag naar huis samen met mijn man en alles moet als verassing voor mijn ouders blijven-mijn moeder leest dpc'.

Miri_mik m-am bucurat sa iti aud vocea la telefon si no worry prajitura si sandvishu si prezentza voastra mi-au facut tari bini si la fizic(aha aha) [aerob]si la suflet. Hai ca vorbesc de prajituri si iara ma paleste pofta damn!

Pupici la toate pirandele (sper ca nu va suparati)si daca va suparati zic ca pup toate pirandele si Doamnele de pe aici:)

pupici





poze aici



'Limitat in natura sa, infinit in dorintele sale,

omul este un zeu cazut

Ce-si aminteste de ceruri!'

#28
aldaesme

aldaesme

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 957 mesaje

Postat 14 iulie 2006 - 14:16

Salutare natiune,

voiam sa va informez ca incepe uikendul [:)]. In Leuven e a doua seara de Beleuvenisen, daca bine imi amintesc seara asta e jazzzz, de-abia astept.
Oana ik ben heel blij voor jouw, ik hoop dat je zal genitten van jouw bezoek. Breng maar een beetje lucht van daar[:)]. Veel plezier!

Apropo de bbq, de ce nu pui familia la munca, noi totdeauan cand facem bbq cu prietenii participam in mod egal...sa nu iti spun ca sunt faze din alea cand vrem salate orientale a la romanika, si unul fierbe cartofii, unul fierbe ouale si mai stiu eu ce, se aduc toate in cutii si se imprietenesc la locul faptei. Suntem noi multi in grup si la nimeni nu ii e usor sa faca papa pentru 25 de persoane tot la a doua saptamana, asa ca...asa e in grupul nostru...fain de tot [:)].

Dana, voi serviti astazi beleuvenisen? poate ne vedem la o bere ceva [:)].

Sambata si duminica avem rezervari la tenis, de-abia astept...

va pup,

Es

#29
oanademunck

oanademunck

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 933 mesaje

Postat 14 iulie 2006 - 14:34

PAI eu i-as pune cu drag la munca daaaarrrr, e vorba de mama lui care are 75 de ani si nici macar ei nu isi gasteste deoarece mananca intotdeauna la restaurant, apoi fratele si sotia la fel gatesc doar pt copchii lor in rest 'ciocolata Magura':), si in final sora lui cu sotzu la care as apela sa o pun 'la fiert' da pe mine de cate ori m-am dus la ei nu m-a pus nimeni la nimik. Asadar si prin urmare pana sa fac comertz pe mare tre sa trag totu pe turta mea si vor veni oamenii se vor aseza pe scaunele si Onutzica va presta. Da na, o data pe an nu oi patzi nimik.Da apoi, heheheheheheheheeeh ca rad malefic apoi...............

Miri_mik s-a linistit BUBU?

Carmen te-ai trezit frate ca iar ne prinde apusu de soare in actiune

pupici



poze aici



'Limitat in natura sa, infinit in dorintele sale,

omul este un zeu cazut

Ce-si aminteste de ceruri!'

#30
scumpi

scumpi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 605 mesaje

Postat 14 iulie 2006 - 15:03

Salutare fetele dragi,[hia]

Da, vine weekend-ul [bum][batetoba][bis][bis][bis]!!! Sper sa fie soare si cald ca sa putem merge maine la mare[beach][surf] iar duminica avem program de familie[grup]...ne intalnim cu toata familia lui al meu si mergem la zoo in Olanda...de-abia astept sa vad copilasii [colegi][bb][copil]
Ieri babulina de masina de spalat a mea [spala] a zis gata, mi-au ajuns 12 ani de munca istovitoare si s-a oprit, offf, fir-ar sa fie, tocmai acum in prag de vacanta, cand e cald si frumos si am nevoie de ea mai mult ca oricand...dar a fost o masinuta eroica, asa ca o sa ne despartim cu greu de ea [recevere]
Oana, geweldig!!! Ik ben heel blij voor jullie [:)], ik kan me voorstellen dat je in de zevende hemel bent...distractie placuta la bbq si pt. azi spor la curatenie [biz][;)]
Miri-mik multi pupici pt. Bubu dulceata mica [pup]
Aaa, si bine ati venit fetele noi Aldaesme si Dama [:)], cu intarziere va urez ce-i drept, dar nu am mai scris de multicel

Acu va las nu inainte de a va ura un weekend minunat cu soare si tot ce vreti voi, multi pupici[pup] barosani pt. toate fetele

Daniela



Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -