Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

amintiri...cu bucluc:))


13 raspunsuri la acest subiect

#11
Vistiana

Vistiana

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 19 mesaje

Postat 25 august 2003 - 18:24

Cristine,ce mi-a placut povestea cu ghetele,am ras in hohote!... Eu acum vreo 2 ani l-am lasat pe David acasa cu tati si am mers la piscina hotelului Bucuresti cu o prietrena,si ea mamica.Desi s-a anuntat ora inchiderii noi nu ne mai induram sa iesim din apa...In sfarsit am mers la garderoba dar noi nu ne mai vazusem de mult,acum amandoua nascuseram ,aveam o multime de impartsit asa ca nu ne grabeam deloc...In sfarsit,suntem gata si vrem sa iesim...Nu ne miram ca nu mai vedem pe nimeni in jur dar ne miram in sfarsit cand gasim toate usile incuiate!Se stinsesera si luminile,ne venea sa ramanem sa facem baie toata noaptea si asa am fi facut dar ne asteptau sotii si copiii acasa,asa ca trebuia sa iesim,n-aveam nici mobilele la noi,nici cartela de tel. Am inceput sa cautam pe-acolo,sa gasim ceva,orice!Am intrat in barul piscinei si am gasit un telefon dar era intern,nu puteam sa sunam in afara,asa ca am inceput sa cotrobaiesc prin sertare dupa vreun numar si...bafta! Am gasit nr.hotelului.Le-am spus ca suntem incuiate in piscina dar aia credeau ca facem misto de ei...mi-a trebuit multa munca de lamurire sa-i conving.Pe urma au venit o armata dupa noi,cred ca era echipa antitero! Si sa ne lase sa plecam ca ne-asteptau copiii,nici vorba,ziceai ca aterizaseram de pe Marte, atata interes era in jurul nostru,si intrebari si declaratii etc...daca stiam faceam baie toata noaptea si nu-i mai anuntam...

#12
ralucami

ralucami

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 332 mesaje

Postat 25 august 2003 - 18:32

Cearta maaaare in masina,in fatza apartamentului meu cu sotul meu (pe atunci doar prieten): "Din momentul asta nu mai avem ce discuta! Nu ma mai cauti, nu ma mai suni! Si cand pleci nici sa nu te uiti in urma ta!!" El nu spune nimic ci doar maraie din cand in cand cate un " Am inteles!" Incerc sa ies din masina si intr-un final deschide gura si al meu: " Stau aici pana urci sa iti fac lumina cu farurile" Zic:"N-am navoie! Ma descurc si singura! Hai pleaca! Buy-buy". Deschid portiera , pun primul picior pe pamant si pe al doilea simt ca o ia razna! Cat sunt de mare cad in ditamai santzul de 2 m adancime, cu fatza in zoaiele vecinilor. In santul respectiv se colecta apa folosita de cei care locuiau in zona. Papucii imi zboara din picioare si simt ca mooor de rusine. Al meu aude bubuitura si vine sa ma scoata din sant dar nu se poate abtine si incepe sa rada (plus comentarii suculente : " iti era sete?" " chiar ca nu trebuia sa ma uit inapoi" ) Atunci mi-a fost cel mai rusine din viatza. [:o)] Chiar si astazi cand ne mai ciondanim imi spune : "Atunci in noapte aia trebuia sa te las in sant!"[:D] Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!

#13
Andrada

Andrada

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.253 mesaje

Postat 25 august 2003 - 20:30

quote:
Originally posted by ralucami
Cearta maaaare in masina,in fatza apartamentului meu cu sotul meu (pe atunci doar prieten): "Din momentul asta nu mai avem ce discuta! Nu ma mai cauti, nu ma mai suni! Si cand pleci nici sa nu te uiti in urma ta!!" El nu spune nimic ci doar maraie din cand in cand cate un " Am inteles!" Incerc sa ies din masina si intr-un final deschide gura si al meu: " Stau aici pana urci sa iti fac lumina cu farurile" Zic:"N-am navoie! Ma descurc si singura! Hai pleaca! Buy-buy". Deschid portiera , pun primul picior pe pamant si pe al doilea simt ca o ia razna! Cat sunt de mare cad in ditamai santzul de 2 m adancime, cu fatza in zoaiele vecinilor. In santul respectiv se colecta apa folosita de cei care locuiau in zona. Papucii imi zboara din picioare si simt ca mooor de rusine. Al meu aude bubuitura si vine sa ma scoata din sant dar nu se poate abtine si incepe sa rada (plus comentarii suculente : " iti era sete?" " chiar ca nu trebuia sa ma uit inapoi" ) Atunci mi-a fost cel mai rusine din viatza. [:o)] Chiar si astazi cand ne mai ciondanim imi spune : "Atunci in noapte aia trebuia sa te las in sant!"[:D] Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!
[:-)))][:-)))][:-)))][:-)))] lol, A L’amore che move il sole e l’altre stelle. Dante Iubirea misca soarele si celelate stele

#14
GabiG

GabiG
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 26 august 2003 - 00:37

Dupa clasa a XII am plecat la mare cu multi colegi de clasa si cu diriginta noastra care era cam zabauca de cap. Noi eram o trupa de vreo 5 fete cucuiete si nebune, tot timpul impreuna. Pe linga faptul ca dira tot vroia sa ne cupleze cu tot felul de turci si mai stiu eu ce natzii, ne-am hotarit intr-o seara sa ne imbracam super traznit si sa facem pe curvele. Ne-am intolit cit mai curveste posibil, ne-am fardat cu toate fardurile de pe litoral, parfumat beton si am iesit la agatat. In Saturn! Faceam cu ochiul baietilor, barbatilor, oricui. La un moment dat ne-am asezat pe o banca sa ne mai odihnim (deh, tocuri inalte), bineinteles ca au aparut vreo 3 tipi sa ne "angajeze"...Noi muream de ris si dadeam din colt in colt. Faza cea mai tare e ca in acest timp trec pe linga noi di tipi si o tipa. Unul din ei arata cu un gest cu barbia spre mine si zice: "Uite pe asta o stiu, ii din Timisoara!" Am crezut ca intru in pamint de rusine! Mi-a trecut repede, dar am hotarit ca gluma s-a sfirsit si am luat-o in pas alert spre hotel. In unul din binecunoscutele tufisuri de pe litoral (stufoase si "incapatoare") un tip se "simtea bine cu el insusi". Cind ne- a vazut fercirea lui a fost si mai mare, noi am luat-o rizind la fuga, urmarite de cuvintele lui: "Fugiti, proastelor, fugiti!" De ce "proastelor", oare? Fiindca nu am stat sa-l aplaudam??? GabiG si Francesca 1an2 luni Pe lumea asta exista un singur bebelas (copil) perfect! Si fiecare mama il are! http://f1.pg.photos.yahoo.com/adigabi


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Ieri, 17:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -