Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

amintiri...cu bucluc:))


13 raspunsuri la acest subiect

#1
mamica dulce

mamica dulce

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 637 mesaje

Postat 25 august 2003 - 02:11

dragii mei...printre atatea subiecte serioase,m-am gandit sa strecor si ceva mai haios,care sa ne binedispuna si sa mai aflam ce fluturasi pot sa iasa din gura omului[:D][:D][:D]si ce fapte scapate din topor[alcool][bang] eu sunt mare fan mare al cosmopolitanului si una din rubricile preferate este cea cu amintirile picante,amuzante sau jenante,din alea care iti fac parul maciuca si dupa ani si ani.[haibat][neand] eu zic sa generalizam putin si sa ne scriem cele mai cu bucluc amintiri...cred ca ar iesi ceva fain..ce ziceti,incercam??? eu una abia astept replicile voastre[bis] [flo][flo][flo]

#2
mamica dulce

mamica dulce

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 637 mesaje

Postat 25 august 2003 - 02:30

hmmmmm....cred ca ar fi cazul sa incep chiar eu dar am o problema...grea mai e selectia[bang][bang][:D][:D] ok,o sa va spun acum doua faze,pe care nu le pot uita nicicum: in vara cand am terminat liceul am fost pentru prima data la mare doar cu prietenii[colegi],s.a nimerit si majoratul meu..deci toti banutii s.au cam dus,plus o neintelegere..eu credeam ca prietena mea a oprit bani de tren,ea credea ca eu...si iac'asa am ramas noi doua leftere,infometate si amarate ca vai de noi pe plaja la Costinesti(restul gastii plecase la munte,noi ..vesnic indragostite de mare[bang].. dupa o zi in care ne.a batut soarele in cap,fara o letcaie de.o bere sau niscaiva hamsii,fara acoperis pe noapte si ametite de atata soare,cu burtile goale de la atata inotat...eram doua curci plouate...n.am sa uit niciodata cum stateam pe obelisc evocand amintiri...(acolo cica am fost conceputa eu[:D]am hotarat ca singura solutie e sa facem ca hippiotii [hippi]cu flori in par si votca in mana si sa o punem de.o...cheta pe promenada[drac] zis si facut am inceput sa ochim mosneguti si familii cu copii(ni se pareau noua cu suflet mai larg[bang] .....si acum cand va povestesc simt ca ma inrosesc[:I][:I]dar prin ce calvar am trecut[ups]....pana ne.,am specializat[zz] rezultat..intr.un ceas ne.am facut cu parale de rapid,basca bani de.o bere,tigari si hamsii[^][^] las pe maine partea a doua,acum astept daca se "prinde" subektu' [dual]

#3
Katink

Katink

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 87 mesaje

Postat 25 august 2003 - 12:07

Hai sa iti povestesc eu ce mi s-a intamplat ieri. Cred ca se potriveste mai mult la partea de "Intamplari in bucatarie"... Ieri dimineata desigur dupa ce am facut ochi, ne-am spalat, eu am intrat in bucatarie sa pregatesc masa , si cum taiam eu diverse preparate ma apuc sa tai o felie mai groasa de cascaval (sectiune orizontala, ca sa iti inchipui exact cum taiam...) si simt ca nu mai am aer si ma prabusesc intr-o clipa. Sotul meu era in sufragerie, m-a auzit a venit la mine si nu isi dadea seama ce am facut (pentru moment nici eu). M-a luat el in brate si m-a intins pe canapea, ei bine mi se rupsese cutitul in cascaval si eu cu toata puterea am venit cu pumnul in plexul solar oprindu-mi respiratia pentru cateva momente. Bun dupa ce mi-am revenit am ras putin de cele intamplate, am pus masa am mancat, sa fi trecut asa vreo ora, ma asez la calculator si imi citesc posta apoi ma ridic si ma intind asa de "vezi sa nu te rupi" si intinsa am ramas, adica mi s-a pus un junghi la gat, pe partea stanga de nu ma mai puteam misca, dai si plangi de durere, al meu sot nu stia ce sa imi mai faca, m-a ajutat sa ma asez, nu ma puteam misca, m-a intins iar pe canapea, m-a masat, eu nimic. Cand a vazut cum sunt a zis ca in 15 minute daca nu imi trece cheama salvarea. Eu de frica salvari mai, mai ca nu vroiam sa mai simt durerea, dar durerea era acolo. Intr-un final cu tot felul de unguiente aplicate si masaj, m-a mai lasat, doar cat sa ma pot misca, dar de intors capul in partea stanga tot nu pot. Nu mai spun cum am dormit, doar pe o parte si amorteam si incercam sa ma intorc si ma trezeam de durere... Acum a intrat si mama pe net si spune ca m-a visat urat si ma intreaba daca ma simt bine... ehe acum e mult mai bine. Atentie la bucatarie si nu va intindeti prea tare ca ... Numai bine, Katink Timpu-i un ac, iar noi suntem ata din el... Timpu-i un ac, iar noi suntem ata din el...

#4
bia

bia

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 58 mesaje

Postat 25 august 2003 - 12:34

Hai sa va povestesc si eu o intamplare hazlie,care s-a petrecut nu demult,chiar in vara asta.Ne intorceam din parc si cumparasem si un pepene;eu tineam pepenele,sotul,bicicleata Biancai si cam atat.Asa cum ma indreptam eu spre scara blocului,simt ca nu mai pot sa tin pepenele,care ma loveste in cap,dupa care ma impiedic si cad;al meu sot nu stia ce sa faca,sa rada,sa planga,a zis ca nu a mai vazut asa ceva,eu eram ingrozita,caci puteam sa-mi rup un picior. dori

#5
Mazarica

Mazarica
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 25 august 2003 - 12:34

Ohooo, cate ar fi de povestit... Eram la un curs de 3 luni, vreo 350 de cursanti din toata tara. Erau 2 fete din Iasi, ambele maritate si cu copii acasa. Una dintre ele mai sprintara, s-a cuplat cu un coleg de-al nostru. Cealalta fata, cum ma vedea cum incepea: o vezi, are copii acasa si nici nu-i pasa, e inconstienta, daca o prinde barbatul o omoara , nu invata, e nebuna....tot asa, de ajunsesem sa o ocolesc pentru ca pe mine nu ma interesa cine cu cine, ce face, fiecare cu treaba lui. Intr-o zi, intra in sala de curs un barbat foarte urat si se aseaza intre cele doua. Eu eram ferm convinsa ca e sotul celei vinovate si chiar ma gandeam sa vezi ce scantei vor iesi. In pauza de curs , vine colega la mine si incepe: aseara n-a stat in camera, a umblat toata noaptea aiurea, e nesimtita....la care eu plictisita si ofticata ca ma tot baga in problemele lor , scot porumbelul: -las-o draga in pace, ca la ce gorila de barbat are, e aproape de inteles fata. Stupoare!!!!!!!! -Care gorila, cel care a intrat in sala, ala e sotul meu!!!!!!!! Nu va mai spun prin ce-am trecut, cum am incercat sa -i explic ca nu de ala e vorba, de altul pe care l-am vazut... prostii, s-a prins. Dar, de atunci , nu mi-a mai spus nici un cuvant despre cealalta colega si idila ei. Mazarica

#6
Crystinne

Crystinne
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 25 august 2003 - 13:35

Hahaha... Mai, dar sunteti teribile… Chiar ca este greu sa alegi... Dar am o intamplare pe care sigur nu o voi uita. Deci… Stiti si voi cum este cand esti elev / student nu prea ai posibilitati dar vrei de toate. Pe vremea aceea eram indragostita sa merg la ski. Strangeam cu greu un banut, ca sa merg la munte, eu fiind din sud. Si iata ca intr-un weekend reusesc sa conving un prieten bun, pe care il stiam de mult timp si eram ca fratii, sa mergem la munte. El era saracul si mai “paduche” dar cand era vorba de distractia hop! el era primul. Nu conta ca merge cu “nasul” pe tren sau ca dormea peste altii intr-un pat. Orice dar sa se distreze. Asa deci…Il conving pe nebunaticul meu “fratior” sa mearga doar el cu nasul, eu nu aveam chef “de-a v-ati ascunselea” prin wc-urile trenurilor, si ajungem la Predeal. Acolo la o vila, la 30 min de partia de ski, gasim cazare ceva mai ieftina, nu conta ca de dimineata de la 9 pana la ora 13 era apa oprita in toata statiunea, tot de era important era skiatul, dar STUPOARE!! Nu era zapada pentru ski. Am stat noi toata seara de vineri suparati prin carciumi si am cheltuit mare parte a banutilor si sambata cand ne-am trezit ceva mai tarzior ningea , ningea atata de frumos… Am asteptat noi cumintei si am tot numarat fulgii de zapada pe geam, facand pronosticuri daca duminca vom putea skia sau nu cateva ore inainte de plecarea spre casa. Bani nu mai aveam decat putini, pentru inchiriat skiurile si ceva de mancare si baut pe partie. Duminica la prima oara de emotie ca vom merge ne-am trezit si ne-am repezit catre partia de ski. Se oprise ninsoarea si era un ger cu soare de-ti ingheta sufletul, dar… ce conta! Cand am ajuns pe partie alta surpriza. Era prea devreme, ninsoarea ii luase pe toti prin surprindere si nu erau deschise decat doua centre de inchiriat skiuri si restaurantul din zona. Inchiriem noi skiurile si claparii, dar aveam o alta problema acum. Nu aveam unde sa ne lasam incaltamintea pentru ca nu era deschisa nici o garderoba. La skiuri nu a vrut sa le ia, asa ca eram putin ingrijorati ca nu vom putea totusi skia cu ele atarnand de gat. Dragului meu “fratior” ii vine idea sa le ascunda. Eu ma sperii, el insista, eu cand aud ca vrea sa le ascunda pe acoperisurile cabanutelor din zona, ma ia cu fiori, incerc sa-mi imaginez cum voi pleca cu claparii dupa mine acasa daca raman fara incaltaminte.Pana la urma il conving sa nu le ascunda acolo, dar el baiat istet gaseste o solutie “nemaipomenita”. De teama ca o voi respinge si pe asta nu vrea sa-mi spuna dar ma asigura ca in nici un caz nu vor disparea. Dupa ceva munca de convingere accept, el le ascunde, numai el stia ce-i trecuse prin cap si ... plecam sa skiam. O ora, doua, la un moment dat , cu vreo doua ore inainte de plecarea spre vila incepe sa ma apuce iar teama ca nu vom avea incaltaminte. Il opresc si insist sa imi spuna unde sunt, macar atata. Pana la urma el imi spune cu un ranjet de baiat destept: “ Stii tu ca se opreste apa in toata statiunea pana la ora 13?” “Da!” - ii raspund- “Si?” , “Pai le-am ascuns in bazinul de la WC-ul restaurantului unde nu era apa” spune el incantat de ideea lui igenioasa. Mie mi se face rau, ma uit la ceas si-i spun ranjind “Da, dar stii ca este ceasul 14 ?” Se albeste la fata si o rupe la fuga in directia restaurantului. Si acum imi pare rau ca nu am apucat sa filmez faza asta, el intorcandu-se, in fiecare mana avand o pereche de incaltaminte din care siroia apa, pe care le balanganea disperat bombanind. Era atat de caraghios, iar situatia atat de neobisnuita, sa vezi incaltamintea de iarna fleasca, la minus 5-6 grade afara. Un grup de turisti chinezi observa miscarea, si se pun pe ras. El saracul se prabuseste si incepe sa stoarca ghetele lui. Nu va spun cat de hilar era totul. Ghetele lui erau din piele neagra - pe care a avut grija sa le cremuiasca bine acasa - cu blanita alba in interior.Cand storcea apa, crema de ghete se imbina cu blanita alba si totul a devenit curand negru si ud. Norocul meu era ca nu aveam blanita la ghete. Pana la urma m-am suparat, m-am dus la un centru de inchirieri, i-am dat bacsis baiatului de acolo, rugandu-l sa puna un timp incaltamintea langa soba. La intrebarea lui stupefiata, ce s-a intamplat,daca ne-am spalat incaltamintea, a trebuit sa spun o alta poveste credibila, pentru ca “fratiorul” meu ma inghiontea pe la spate sa nu spun sa-l fac de ras. Dupa doua ore ne-am dus sa le luam si sa plecam. A fost iar un moment teribil. Am cronometrat ca din momentul in care punem incaltamintea uda in picioare, sa ajungem fugind in 15 min pana la vila. Altfel ne ingheta la temeperatura aia tot corpul.La mine a fost cum a fost, pielea s-a mai zvantat, dar la el blanita aceea nu a avut sansa. Stiu ca alergam ca nebunii, si radeam in continuu vazandu-i fata schimonosita. Cand calca, pe la incheieturi sarea apa, si scoatea un sunet “fleosc!” … iar lui ii curgeau lacrimi de frig. A fost teribil… Povestea s-a sfarsit cu bine. La vila le-am uscat putin la soba, si am pus pungi in interior, iar in tren am avut un mare noroc era cald de tineai geamurile deschise. Morala: Din greseli invata omul. Ar trebui, dar de unde! Peste cateva zile i-a mai venit ideea sa ascunda bagajul intr-un tufisc a sa se plimbe omul linistit cu fetele… hahhaha Sper ca ati avut rabdare sa cititi [pup]

#7
pepsica

pepsica

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 40 mesaje

Postat 25 august 2003 - 14:21

Sa va spun si eu una: acum vreo...18 ani, cand eram noi proaspat iesiti de pe bancile liceului.. eram 6 prieteni care bucurosi s-au dus la Poiana Tapului in casa unei cunostiinte ( cunostiinta pe care noi n-o stiam ci doar o alta prietena...si care statea in mod normal in Bucuresti) Buuun: distractie mare, etc...eu si actualul meu sot plecam duminica acasa, ceilalti patru ramin... urmatorul weekend, ce ne gindim noi: sa le facem oamenilor o surpriza, si sa mergem la ei- stiam sigur ca sint acolo, vedeti ce bune-s mobilele? pe vremea aia....[;)] Si ajungem deci la locul cu pricina.. poarta inchisa.. ce sa facem, strigam, nimeni nu raspundea, hotarim ( cu greu eu..) sa sarim poarta....reusim, eu cu greu, el mai usor.. acum, cum sa intram in casa? era inchisa.. fortam usa...[}:)] intram si ne punem pe asteptat.. se face, 1 noaptea, se face 2... sotul meu zice, eu ma culc, mi-e somn...bine, zic eu.... la un moment dat se aude un zogomot.. eu il scol repede si ii zic, vin astia, hai sa le facem o surpriza:....eu imi pun un cearsaf pe mine si fac pe stafia....si chiar si fac chestia asta .. cine era:[?] ei bine, gazda ca sa zic asa, adica proprietarea din Bucuresti, alertata de vecinii care auzisera ca cineva ii sparsese casa!!!!!! Cica: ia nu va mai prostiti, cine sinteti si ce cautati in casa mea????eu....[xx(] .. ca sintem prieteni cu cei care stau aici.. ea: dar ei unde sint.....noi ca nu stim, aha, zice ea, deci e adevarat ca mi-ati spart casa???!!!! va imaginati ce a iesit....[duel].. intr-un final ajung si prietenii respectivi acasa pe la 3 noaptea, cu chef, cica se dusesera pe munte etc.. va imaginati ce fata au facut cind ne-au vazut pe noi- si pe ea- acolo!!!!in cele din urma ne-am imprietenit cu totii...dar stati asa, ca nu s-a terminat... A doua zi de dimineta hai pe munte toti 6, proprietarea linistita plecase intre timp spre Bucuresti... buuun.. dar vedeti voi ca noi dormisem cam mult in acea dimineata si mersul pe munte in luna septembrie nu se face asa tirziu.. cert e ca la inconstienta noatra!!!!nu ne-am dat seama... asa ca ne-am dus cu telecabina pina la Babele si pina la Omu pe jos, si ne-am gindit sa coborim pe jos pina in Busteni desi era 4 dupa amiaza.. ca sa n-o lungesc, mergeam noi sprintari, atit de sprintari incit doi dintre noi au luat-o inainte si ceilati 4 au ramas in urma- eu cam greu cu mersul la munte [V]si i-am pierdut pe aia din vedere, si noi am ramasa ca chiaunii in PADURE pina dimineata.. noroc ca unul fuma si am aprins un mic foc ,ca cica sa nu vina animalele salbatice..... cind a iesit luna pe cer, sa vedeti bucurie mare, mare....am ajuns in Busteni dis de dimineata devreme, mirosind puternic a fum.. ceilalti doi isteti dadusera de stire la salvamont ca am ramas in padure.. va dati seama.. cam asta ar fi......[^] pepsica

#8
ciufulici

ciufulici

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 20 mesaje

Postat 25 august 2003 - 15:09

"Frumoase" amintiri. Am si eu cateva dar acum va spun doar una ca e timp de piscina.[;)] Imi amintesc ca eram in scoala generala si in vacanta de iarna intr-o zi, rog insistent pe mama sa ma lase la sanius cu promisiune ca nu ma duc acolo pe derdelus unde sunt cei mai mari ca mine.[:D] In fine am invoire si plec. La sanius erau o multime de copii de toate varstele. Am reusit sa conving cateva fete sa mergem in alta parte sa ne facem si noi derdelusul nostru[:D]. Zis si facut, zapada cat cuprinde, la poalele dealului un lac imens inghetat pe care aluneca sania grozav cand veneai cu viteza de pe derdelus.[:D] Intamplarea face ca mai fusesem si in alti ani cu sania tot prin acele locuri dar in anul respectiv cineva, nu stiu cine, sapase niste copci in gheata sa pescuiasca sau sa dea mancare la pesti habar nu am, si acum parte nasoala e ca; asa cum veneam eu vesela de pe derdelus am sarit la un fel de trambulina si sania mea a ramas in zapada iar eu am aterizat exact intr-o copca de aia si am cazut in apa, norocul meu e ca mai erau copii in zona si m-au ajutat sa ies de acolo. Toate acestea s-au petrecut la mai putin de 15 minute de cand plecasem de acasa. Cu hainele murate si aproape inghetate am plecat repede spre casa. Nu va imaginati ce surprinsa a fost mama mea care dupa cateva ceasuri reusea sa ma aduca acasa in mod normal cand mergeam la sanius. Nu a fost o experienta prea grozava dar am trait-o pe pielea mea. Cu drag de la Ciufulici

#9
mamica dulce

mamica dulce

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 637 mesaje

Postat 25 august 2003 - 16:27

foooarte frumoase amintirile voastre fetele...dar ceva barbati cu amintiri nu sunt prin zona???[:D][:D] sa va mai zic si eu una...cred ca v.am spus ca eu am fost si sunt(dar nu.mi mai permit prea mult[bang]sa fiu petrecareata mare,adevarat ca uneori mai saream calul[alcool] si imi mai povesteau fetele ce trasnai faceam noaptea[bang][bang] asaaa..eram in anul 3 la fac si cu fetele mele dragi am plecat la discoteca,in Iasi in Rosu si Negru..distractie acolo cat cuprinde dar pe la 12-1 zic eu sa ma duc sa ma culc,sa fiu apta pentru seminar dimineata[bang][bang]aviz amatorilor,prea mult zel strica[:D] toata gasca a zis sa raman,eu nu si nu,mi.am luat haina si.am taiat-o..era un frig afara de 0 grade,era in martie,eu aveam o rochita super matasoasa si decoltata si o pelerina de piele,tocuri de 10 cm...in discoteca eram perfect treaza,dar probabil ca aerul rece in loc sa ma trezeasca si mai tare m.a dat peste cap[;)]si in cei 300 de metri pana la camin s.a nimerit sa treaca pe acolo o super decapotabila care tot facea ture prin campus de cateva zile,cea mai in voga masina!! baietii opresc langa mine(ii stiam de ceva vreme din discoteca si de la cateva chefuri),ma invita la o plimbare,eu ca nu dar pan' la urma zic ok[bang][bang][bang]si incepem sa facem ture cu masina decapotata,cu muzica la maxim si eu in picioare pe bancheta din spate,numai in rochita.[vampa]..brrrrrr!!!tipam de mama focului [drac]si dansam ....Doamneeeeeee nu pot sa.mi explic nici in zi de azi ce m.a apucat[:D][:D] cert e ca in noaptea cu pricina s.a intamplat ca toti dusmanii mei si cativa prieteni sa circule prin campus si a doua zi..de fapt si multa vreme de atunci mi.a fost rusine sa scot nasul in lume ca ma intrebau si persoane cu care n-.aveam absolut nici o treaba,pe care le cunosteam doar din vedere[bang] faza cea mai rea e ca ajuns povestea la urechea tatei(de la copiii colegilor lui)si mi s.au sistat fondurile o perioada[bang] ...dar credeti ca m.am lecuit????[}:)][}:)][^]

#10
Lauraa

Lauraa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 427 mesaje

Postat 25 august 2003 - 16:52

Hahahaaaa! Mamico esti de belea! Auzi, eu cred ca noi doua ar trebui sa ne intalnim la o femeiasca. Cateodata ma intreb ce caut aici in linistea asta,eu ,stalpul cluburilor [:D] Laura


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Astăzi, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 15:52

  • Dulce amintire

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:10

  • Alaptarea

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 11:20

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -