Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

pisica


218 raspunsuri la acest subiect

#31
Victoria

Victoria

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 942 mesaje

Postat 04 august 2003 - 14:01

Eu stiu din experienta ca pisicile nu sunt agresive cu copiii mici, dimpotriva. Eu am tot avut motani, nu prea sociabili de felul lor, dar cand veneau la mine prieteni cu copii mici in vizita, suportau cu stoicism trasul de coada si de mustati, nu cracneau si nu scoteau gheara, nici macar nu se ascundeau!!???. Nu stiu cum sa explic asta, pur si simplu stateau ca niste balegi (pardon de expresie) sa-i smotoceasca aia mici de le mergeau fulgii. Dar cand e vorba sa-i dau pastile cu vitamine, il alerg prin casa si-l plachez ca la rugby ca sa stea... nu stiu ce sa cred.... V.

#32
ochinegri

ochinegri
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 04 august 2003 - 14:12

quote:
Originally posted by Victoria
Eu stiu din experienta ca pisicile nu sunt agresive cu copiii mici, dimpotriva. Eu am tot avut motani, nu prea sociabili de felul lor, dar cand veneau la mine prieteni cu copii mici in vizita, suportau cu stoicism trasul de coada si de mustati, nu cracneau si nu scoteau gheara, nici macar nu se ascundeau!!???. Nu stiu cum sa explic asta, pur si simplu stateau ca niste balegi (pardon de expresie) sa-i smotoceasca aia mici de le mergeau fulgii. Dar cand e vorba sa-i dau pastile cu vitamine, il alerg prin casa si-l plachez ca la rugby ca sa stea... nu stiu ce sa cred.... V.
Si noi practicam ....... rugby !

#33
Dana P

Dana P

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 46 mesaje

Postat 04 august 2003 - 14:23

[:D][:D][:D] Si noi .... rugby!!!!! Cand am fost cu el la doctor eram calare pe el:eu, sotul asistenta si doctorul (doar cu o mana) si tot a reusit sa-l composteze pe nea doctorul. Acasa ma lupt doar eu, ca sotului ii e mila, si zice ca nu vrea sa-l urasca pisoiu'. In schimb eu fac sport: alerg, sar, judo ... toate alea, il mai si pacalesc, cateodata. pastilele hai traca mearga, reusesc eu intr-un tarziu ca i le indes pe gat (pe la inceputuri devenise hot, tinea pastila in gura si o lasa jos ceva mai incolo cand iesea din stransoare), dar cu siropul nu ma prea descurc, voi cum procedati? Dar tot pe mine ma iubeste mai mult. [dual]

#34
Otilia

Otilia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 428 mesaje

Postat 04 august 2003 - 14:25

Merci, ochinegri si Victoria pentru raspunsuri! M-ati mai linistit putin in privinta bebelusului... Desi eu am auzit totusi cazuri de pisici sau ciini care au atacat bebelusi... Despre ciini nu-mi fac probleme, cred ca oricum pisoiul meu ar iesi invingator, asa e de rau! Otilia&LaAdelita

#35
ochinegri

ochinegri
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 04 august 2003 - 15:04

quote:
Originally posted by Dana P dar cu siropul nu ma prea descurc, voi cum procedati? Dar tot pe mine ma iubeste mai mult. [dual]
Incearca sa pui siropul intr-o seringa (fara ac). Repede si eficient.

#36
Lauraa

Lauraa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 427 mesaje

Postat 04 august 2003 - 15:11

Otilia , e super ca se muta ai tai la tine! Eu iara stric pe aici subiectul, dar voiam sa te intreb cum e posibil ca ei sa se mute la tine? Ma refer la vize si asa mai departe. Ca sa revin totusi, zic sa il observi bine pe motan inainte sa il lasi in preajma fetei. Poate tot castrarea ar fi solutia.Am auzit ca ii imblanzeste! LAURA

#37
Otilia

Otilia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 428 mesaje

Postat 04 august 2003 - 15:30

quote:
Originally posted by Lauraa
Otilia , e super ca se muta ai tai la tine! Eu iara stric pe aici subiectul, dar voiam sa te intreb cum e posibil ca ei sa se mute la tine? Ma refer la vize si asa mai departe. Ca sa revin totusi, zic sa il observi bine pe motan inainte sa il lasi in preajma fetei. Poate tot castrarea ar fi solutia.Am auzit ca ii imblanzeste! LAURA
Merci, Lauraa, pentru raspuns! [flo] Da, o sa fie sub stricta supraveghere pisoiul asta afurisit! Daca nu-i cuminte... o sa ne gindim serios la castrare, daca mai e posibil la virsta lui (8 ani), sau, cine stie, poate isi gaseste si el pe aici o pisicuta care-l mai imblinzeste :))) Despre vize... hmmm, sunt in curs de obtinere. Ne-a dat de la Ambasada Frantei o lista mare cu ce acte trebuie sa prezentam (fise de plata, de impozite, contractul casei etc.) si am cerut o viza de lung sejur (un an). Cica trebuie asteptat cam doua luni. La sfirsitul acestui an o sa cerem si rezidenta de 10 ani pentru parinti, sper sa nu fie probleme. In mod normal parintii cetatenilor francezi au dreptul sa se stabileasca in Franta, daca sunt intretinuti de acestia (casa, masa) si daca nu cer dreptul de lucru. Otilia&LaAdelita

#38
Dana P

Dana P

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 46 mesaje

Postat 04 august 2003 - 15:38

Hmmmmmm Seringa [:D][:D] Crezi ca e prost, cum o vede cum da ca racu'inapoi, si prinde-l daca poti. dar incercam in continuare. Merci, oricum.

#39
Victoria

Victoria

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 942 mesaje

Postat 04 august 2003 - 16:52

Aoleo, ce sirop ii dai si io nu stiu de el? Numa sambata am dat 500.000 pt. produse matzesti: biscuiti pt. pisici sensibile+pt. eliminare bol par+ o pasta (am uitat cum o cheam da daca vreti va scriu maine) cu vitamine, etc, samd, si seminte de ierburi, ca de gazon s-a saturat.Lichidele, intr-adevar, se dau pe la coltul gurii cu o seringa de plastic fara ac, iar injectiile se fac cu capul in cizma; se ia o cizma veche, se baga matza cu capul in ea pana nu mai ramana afara decat fundul, se inteapa, se elibereaza pacientul, se inlocuieste cizma, ca nu rezista prea mult[:D][:D][:D][:D] Al meu e blandetea intruchipata, insa la spalat ne umple de sange si pe mine, si pe barbatu-meu....[bang][bang][bang] V.

#40
ochinegri

ochinegri
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 04 august 2003 - 17:07

quote:
Originally posted by Victoria
Aoleo, ce sirop ii dai si io nu stiu de el? Numa sambata am dat 500.000 pt. produse matzesti: biscuiti pt. pisici sensibile+pt. eliminare bol par+ o pasta (am uitat cum o cheam da daca vreti va scriu maine) cu vitamine, etc, samd, si seminte de ierburi, ca de gazon s-a saturat.Lichidele, intr-adevar, se dau pe la coltul gurii cu o seringa de plastic fara ac, iar injectiile se fac cu capul in cizma; se ia o cizma veche, se baga matza cu capul in ea pana nu mai ramana afara decat fundul, se inteapa, se elibereaza pacientul, se inlocuieste cizma, ca nu rezista prea mult[:D][:D][:D][:D] Al meu e blandetea intruchipata, insa la spalat ne umple de sange si pe mine, si pe barbatu-meu....[bang][bang][bang] V.
[:D][:D][:D][:D][:D][:D][:D][:D][:D][:D][:D] Super !!!!! Pe asta cu cizma n-o stiam !!!!!


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -