Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

pisica


218 raspunsuri la acest subiect

#51
Lauraa

Lauraa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 427 mesaje

Postat 05 august 2003 - 02:42

quote:
Originally posted by Otilia Despre vize... hmmm,.............. dreptul de lucru. Otilia&LaAdelita
Ah cat am mai cautt subiectul asta! Am crezut ca l-am pierdut! Otilia, deci asa e cu viza.. Ma gandeam si eu ca poate ar putea veni si ai mei pe aici, dar in Germania nu cred ca e usor, in plus eu nefiind cetatean german.. [cheers] LAURA

#52
ochinegri

ochinegri
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 05 august 2003 - 10:46

Piatra Lunii, multam, ai creat un super-subiect. Victoria a super-contribuit. Miauuuuu !

#53
Victoria

Victoria

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 942 mesaje

Postat 05 august 2003 - 11:12

Phiiiiiii, de mult nu m-am mai distrat asa de bine... Fetili, maglavaisul cele de l-am cumparat la matza se numest Calo-Pet, e pt. Hund (care sufera de fund) si Katze (care sufera de matze), pe scurt e pt. caini si pisici, nemtesc, austriac, pe acolo. Desi, teoretic, ar tre sa fie palatabil, al meu of course ca nu-l vrea, drept care placam matza (rugby, remember?) si incercam sa-i stoarcem in gura putin. Matza se opune, drept care aseara cred ca i-am pus putin si in oki, drept care a stat toata seara sub pat sa inlature urmele sinistrului.Azi dimineata l-am mai manjit putin pe bot, si uite asa....Sparcaiala aia a costat 120.000 lei, de la Pet-shop, si daca e dupa ce scrie in prospect ar fi f. buna, sa vedem daca avem vreun spor in greutate, ca il cantarim ca pe sfintele moaste, doar-doar o pune ceva pe el. Pup, si astept sa va mai aud, V.

#54
piatra lunii

piatra lunii

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 52 mesaje

Postat 05 august 2003 - 11:46

Haha! Da' sa stii! Si zici ca uleiul ala e contra caderii masive a parului lighioanei? Da' insecte nu mananca matzele voastre? Ca ale mele(de acasa din RO) caraie la mustele pe care nu le pot prinde si cel putin motanul poate sta atintit asa minute bune uitandu-se si hipnotizand musca aia care e prea sus pt el si n-o poate prinde. Si le mai place sa se joace cu carabusi atunci cand ii au. Da' nu sa-i manance, doar sa ii invarta de p-o parte pe alta pana cand aia isi dau obstescul sfarsit.

#55
ochinegri

ochinegri
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 05 august 2003 - 11:57

Da, mananca ! Dar numai pisica, caci motanul Bijou e preaintelept. Deci numita Betty-Sabrina (de la Betty cea urata care sta numai, numai cu coada in sus) prinde fluturi, le mananca aripile si, restul, ce e mai gustos, mi-l aduce mie !!! Dimineata, daca sunt cuminte, primesc 3-4 carcase . Mama la 2 pisici + 1 BB

#56
Dana P

Dana P

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 46 mesaje

Postat 05 august 2003 - 12:08

Acu' venii si eu la pc. Uleiul care la recom. dnul dr. se numesta Vitaderm. E bun pentru blana si pielea pisicilor si cainilor. Se admin. 2ml pe zi (daca reusiti). Am sa incerc si maglavaisul vostru. Iar ca vitamine le accepta pe cele de la Vitakraft, ne batem la cutie ca le-ar manca pe taote. Il mai tenteaza medic. mele pentru bila, se numesc Hepatobil, sunt din plante, ii dau rar cate o juma ca dupa ce se tavaleste pe pastiluta, parca e droghi. Mai e inebunit dupa masline, spre disperarea noastra ca atunci cand nu te astepti calci pe cate un sambure. Matze frumoase si sanatoase. Yoghi si dana

#57
ochinegri

ochinegri
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 05 august 2003 - 13:04

Corect, si ai mei (pisicii) mananca masline dupa ce fac bang-bang cu ele prin toata casa.

#58
Victoria

Victoria

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 942 mesaje

Postat 05 august 2003 - 13:36

Al meu prefera ... iarba, de care mananca smocuri intregi pe care le vomita apoi neaparat pe covor (Murphy nu doarme... ) si... frisca hulala vegetala numai, aia naturala e kk.Incercati si voi cu maglavaisul ala Calo-pet, ca e mai usor de administrat pt. matze decat uleiul. Aaaa, si am uitat sa va spui, barbatu-meu l-a invatat sa miaune la comanda, ala mare deschide gura, si parosul zice Miau, un balamuc intreg cand au repetitii.... Cred ca cineva a dat in mintea pisicii..... V & Pishorcel

#59
Lauraa

Lauraa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 427 mesaje

Postat 05 august 2003 - 13:42

Ce haiosi sunt stapanii de mâtze ! [cool] LAURA

#60
Sisi

Sisi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 59 mesaje

Postat 05 august 2003 - 14:18

Normal ca sunt haiosi stapanii de mate, pentru ca ele ne dreseaza pe noi, nu noi pe ele, si vor sa fie distrate. A noastra, atunci cand nu o bag in seama si are chef de conversatie, vine la mine, se suie cu labutele din fata pe burta mea mare (e drept ca e putin derutata in ultima vreme de forma mea) si trage un mieunaaaat luuuuuung. Eu ii spun sa taca, in invata mieunat pe bebe, dar ti-ai gasit! Ce sa mai zic de incurajari! Ochinegri spune ca i-a mieunat motanul o luna dupa ce l-a scos din cuib, asa ca imi dau seama ce va fi in casa: bebe va plange, pisica va mieuna, ajungem toti la balamuc rapid! Am inceput antrenamentul cu scosul din camera, seara cel putin. Vai ce show! Acum si-a gasit locuri mai intunecate (gen sub calorifer) unde se ascunde din timp, doar doar nu o vom observa. Uneori functioneaza si nu scoate nici un pas pana spre dimineata cand probabil ca uita ca era ascunsa si ne trezim cu ea pe piept! Alteori o vedem si cand o culegem de pe jos geme trist si se aude de parca ai deslipi un arici de pe covor (de la gherute). Chestia cu cizma e geniala, am ras mult... Pisica noastra totusi are atat de multa incredere in noi, incat ne cam lasa sa facem si sa ii dam pe gat orice, chiar daca nu ii place. Nu sta ca bleaga dar nici nu musca sau zgarie. Are doar o fata de copil cuminte si necajit de ti se rupe inima. Daca imi mai aduc aminte alte nazbatii va mai povestesc.


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -