Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

zodia Gemenilor- cum e?


28 raspunsuri la acest subiect

#21
maudi

maudi
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 03 august 2003 - 00:42

quote:
Originally posted by descintec
Unul din fratii mei e geaman. E un copil nestimparat si veshnic copil. Are un umor fin, subtil, ironic. Nu iarta nimic, vai de cei prosti si lipsiti de umor care ii sunt in preajma. Are o fire analitca. Iubeste cartile, muzica, animalele. E mereu pus pe joaca. Una dintre chestiile care imi place la el e ca nu ia lucrurile in tragic, pt el toate se rezolva, toate au solutii. Si intr-adevar, are mereu cite ceva de descoperit. E insurat de relativ putina vreme, trei ani se fac parca toamna asta. Sau patru? Ma intreb, cu spiritul lui liber si cu nevoia de nou, cum o sa le impace pe toate. Sint curioasa sa vad cum o sa se descurce. Din pacate acum e un Canada. Si mi-e atita de dor de el. Ce ii lipseste acolo: eu, nepotii lui, celalalt frate al nostru (care e in State). Si prieteni cu umor, cu care sa poata vorbi orice fara teama ca ii supara. Si care sa ii raspunda la fel. D.
ei bine, semnez si eu condica. din toate descrierile, eu aici ma regasesc, in portretul fratelui tau, am ceva si din ce spune Anca, si desigur "mancarimea aia interioara" pe care eu o numesc tensiune la 220. cred ca gandesc si in somn, paralel cu visele. ma trezesc greu si adorm greu, daca incep un lucru nu mai fac nimic altceva si daca nu il termin in ziua aia pana cad de-a-n-picioarelea, atunci neterminat ramane pana la urmatoarea generatie. am pasiuni umaniste dar ma consider si o indemanatica la chestii practice. privind retrospectiv, am fost in stare sa ma adaptez unor situatii extreme si total opuse, la fel si cu oamenii...unii numesc asta cameleonism, eu cred ca e vorba de al saselea simt care ne ajuta sa vorbim "pe limba" fiecaruia. sunt vorbareata in crize, dar si tacuta rau daca am o apasare si nimic nu ma intrerupe din nici o stare. constat ca sunt sensibila la influente exterioare, dar numai de la cei in care am incredere. sunt capabila sa dispretuiesc crancen si unii numesc asta aroganta. eu cred ca e cum spune descantec despre fratele sau: pur si simplu ma enerveaza prostia si lipsa de bun simt. nasol stau cu strategia de comportament in cazurile astea, adica nu ma comport ca o lady, in general raspund cu aceeasi moneda (vezi mai sus cameleonism care de fapt e adaptare la situatie). pot sa ma tiganesc si peste o secunda sa vorbesc despre JJ Rousseau in caz ca apare in conversatie :))) fara nici un efort interior sau cerebral. asheaaa, ca aerul, semnul zodiei noastre minunate, sa ne traiasca :)) defecte nu prea am, numai alea pe care le vad dusmanii, deci nu exista. ce exista este unicitatea din fiecare si zodiile astea sunt simpatice foc mai ales cand se potrivesc. cand nu, sunt generalizari superficiale...:)))) al meu iubit sot este Leu. vaLEU ce combinatiiieeee, muica!! :)) numai bine tuturor, ana

#22
maudi

maudi
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 03 august 2003 - 00:44

quote:
Originally posted by piatra lunii
Eu din cati Gemeni stiu, mai ales barbatii (dar si femei)- le place paharul, vorba Victoriei parca. Depinde cat le place, sau cand, dar totusi le place. Voi ce ziceti de asta?
eu nu pun gura pe alcool, doar din joi in paste. femeile in gemeni cunoscute idem. barbatii...ca toti barbatii, mai un paharel, mai o maslina si-o fripturica, mai cu ochii dupa o codana...cred ca Varsatorii mai sunt asa pasionali in viata ...:)

#23
maudi

maudi
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 03 august 2003 - 00:47

quote:
Originally posted by Cosminela aia de mai sunt mai zapaciti si mai neindeminatici, aia de iunie sunt ceva mai linistiti si mai calculati.
nieaaaa, in mai de sunt, zapacita sunt, dar neindemanatica nici vorba. tocmai am terminat de vopsit mobila pe ziua de azi cu omul meu si eu l-am intrecut. iar ieri am croit de mi-au sarit capacele. hai ca prea ma laud acuma, sper sa nu se supere nimeni, dar stiu sa fac o gramada de chestii cu manutele astea doua :)))

#24
descintec

descintec

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 207 mesaje

Postat 03 august 2003 - 15:19

quote:
Originally posted by piatra lunii
Eu din cati Gemeni stiu, mai ales barbatii (dar si femei)- le place paharul, vorba Victoriei parca. Depinde cat le place, sau cand, dar totusi le place. Voi ce ziceti de asta?
nuuu, nu incercati sa generalizati! fratele meu e geaman si nici vorba..si cel mai fain dintre profii mei e tot geaman si nu beeeea D.

#25
mariailin

mariailin
  • Membri
  • 8 mesaje

Postat 04 august 2003 - 01:05

Si eu, si eu......adica tot gemeni. Si-mi cunosc si calitatile si defectele si cel mai bine a descris zodia Maudi. M-am recunoscut in zisele ei. Si tin sa spun ca nu suntem certareti prin fire. Sunt situatii in care nu suport pe cineva de la prima vedere (si pe urma se dovedeste ca ma insel) si situatii in care rabd mitocanii cat cuprinde (pana mi se pune pata pe respectiv pe viata - iert dar nu uit). In rest....am o sete de a sti de cand am deschis ochii. Iubesc cu pasiune la fel cum urasc. E adevarat ca sunt nestatornica, nehotarata, schimbatoare dar nu mi se par defecte mortale. Si eu sunt casatorita cu un leu.......chiar ca-i exploziva combinatia si in acelasi timp echilibrata. Maria P.S. O zodie nici mai buna nici mai rea decat celelalte. Stie cineva o zodie perfecta?!?!?!?!

#26
anatolia

anatolia

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 10 mesaje

Postat 04 august 2003 - 01:08

Eu sunt maritata cu geaman si se pare ca l-am gasit pe cel mai buuuun din tot zodiacul[pk] Yees![roker] anatolia

#27
Victoria

Victoria

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 942 mesaje

Postat 04 august 2003 - 14:42

Eu sunt Leoaica maritata cu Geaman, si, da, e cel mai buuuuuuuuuuun, singurul care a reusit sa ma "imblanzeasca", si anume simplu: cu vorba buna, nu-mi impune nimic, ma roaga frumos, ma alinta, si atunci eu torrrrrrrrrrrrrrc, si fac ce ma roaga el. Simplu, nu?[:D][:D][:D] V. PS Si bea rar si numai bere, carti joaca numai cu mine, septic (il bat de-l sting[:D]), cu femeile... nu stiu, dar pare potolit...

#28
ane2

ane2

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 429 mesaje

Postat 04 august 2003 - 23:27

Super zodie norocoasa si mereu pusa pe schimbari anita

#29
maudi

maudi
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 05 august 2003 - 07:48

quote:
Originally posted by mariailin
Si eu, si eu......adica tot gemeni. Si-mi cunosc si calitatile si defectele si cel mai bine a descris zodia Maudi. M-am recunoscut in zisele ei. Si tin sa spun ca nu suntem certareti prin fire. Sunt situatii in care nu suport pe cineva de la prima vedere (si pe urma se dovedeste ca ma insel) si situatii in care rabd mitocanii cat cuprinde (pana mi se pune pata pe respectiv pe viata - iert dar nu uit).
de acord. eu tin in mine cit cuprinde, si luni de zile, tot astept ca persoana care mi-a facut rau ori sa se indrepte, ori sa regrete, ori sa nu mai faca. daca nu se intimpla, rabufnesc pur si simplu, de nu intelege nimeni cum si de ce, de aici poate senzatia de "certaretii de gemeni". poate ca ar trebui sa ne autoeducam nitel si sa spunem lucrurilor pe nume la vremea lor. ca si daca astepti sa isi dea vinovatul seama unde a te-a lovit si sa n-o mai faca, asta nu se intampla. idem ca tine, iert dar nu uit. nu uit fapta adica. persoana cu pricina insa imi devine total indiferenta, oricate ne-ar fi legat in trecut. pur si simplu nu mai exista pentru mine.


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -