Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

zodia Gemenilor- cum e?


28 raspunsuri la acest subiect

#1
piatra lunii

piatra lunii

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 52 mesaje

Postat 29 iulie 2003 - 00:57

Cum e zodia asta? Dar as vrea sa stiu din experienta personala, nu din ce zice zodiacul. Sunteti multumite sa fiti Gemeni? Ce va place, ce nu... ca sotul meu zicea ca parca are mereu un animal inuntru care-l roade :o) ,si e mereu nelinistit si fara rabdare, si ii plac schimbarile, si mi s-a facut mila de el,daca pot sa spun asa! Voi ce ziceti?! Cum e cu animalu' ? Piatra lunii

#2
arabella

arabella
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 29 iulie 2003 - 01:19

SUPER ZODIAC,eu una de-ar fi sa ma nasc iar tot GEAMAN vreau. Nelinistit,nerabdator,schimbari cat cuprinde. [canada]arabella & angelo[pup]

#3
ancadm

ancadm

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 213 mesaje

Postat 29 iulie 2003 - 01:20

Eu sunt gemeni si sunt mereu nemultumita cu ceea ce fac! Ca sa nu mai vorbim de nehotarire! Cind e vorba sa cumpar un lucru in magazin stau si analizez 7 obiecte la fel si nu ma pot hotari pe care sa il iau...Nici rabdare prea multa nu am! Imi trebuie mereu ceva nou si interesant de facut, de aia las multe incepute si neterminate. Probabil ca de aici se trage si nemultumirea, ca nu poti fi multumit de o treaba aproape gata, nu? Dar ma bucur foarte tare atunci cind trebuie sa incep ceva nou. Oricum, am nevoie linga mine de o persoana foarte stabila si cu picioarele pe pamant, iar sotul meu ma ajuta din plin, el e taur. Sunt o persoana vesela careia ii place sa cinte si sa danseze! In copilarie visam sa ajung actrita si pina la urma am ajuns fizician...Ca sa vezi pe unde te duc hotaririle...Si sotul tau are treptate! E ca si cum ai un animal inauntru care te roade, un fo c care te mistuie, o mincarime interioara pe care nu reusesti sa o scarpini decit pentru putin timp, atunci cind faci ceva nou! Anca.

#4
arabella

arabella
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 29 iulie 2003 - 02:01

quote:
Originally posted by ancadm
Eu sunt gemeni si sunt mereu nemultumita cu ceea ce fac! Ca sa nu mai vorbim de nehotarire! Cind e vorba sa cumpar un lucru in magazin stau si analizez 7 obiecte la fel si nu ma pot hotari pe care sa il iau...Nici rabdare prea multa nu am! Imi trebuie mereu ceva nou si interesant de facut, de aia las multe incepute si neterminate. Probabil ca de aici se trage si nemultumirea, ca nu poti fi multumit de o treaba aproape gata, nu? Dar ma bucur foarte tare atunci cind trebuie sa incep ceva nou. Oricum, am nevoie linga mine de o persoana foarte stabila si cu picioarele pe pamant, iar sotul meu ma ajuta din plin, el e taur. Sunt o persoana vesela careia ii place sa cinte si sa danseze! In copilarie visam sa ajung actrita si pina la urma am ajuns fizician...Ca sa vezi pe unde te duc hotaririle...Si sotul tau are treptate! E ca si cum ai un animal inauntru care te roade, un fo c care te mistuie, o mincarime interioara pe care nu reusesti sa o scarpini decit pentru putin timp, atunci cind faci ceva nou! Anca.
Mey,suntem surori gemene?[:D][:D][:D],si inca un lucru si sotul eu e tot "tauras" noroc cu el ca ma readuce la realitate. [canada]arabella & angelo[pup]

#5
angiVa

angiVa
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 29 iulie 2003 - 10:23

Si eu sunt geamana cu voi iar sotzul meu tot taurash este [:D]. pupici [dual] gemeni....[;)] angi

#6
Katink

Katink

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 87 mesaje

Postat 29 iulie 2003 - 11:48

Draga Anca tin sa te felicit [^][^] pentru "corecta" descriere a zodiei. Eu sunt Sagetator, dar sora mea (tot Anca o cheama) este nascuta in zodia Gemeni si este exact cum ai scris tu, identic [cool]... Numai bine, Katink

#7
ali

ali

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 732 mesaje

Postat 29 iulie 2003 - 12:49

Si eu sunt geamana.La fel si eu am tendinta sa incep mai multe lucruri deodata si nu prea am rabdare sa le termin.Dar nu conteaza.In schimb sunt foarte adaptabila .Si sunt foarte mandra ca reusesc sa-mi fac o multime de prieteni f.buni si de calitate.DE ziua mea in anul acesta am facut cu prietenele mele ca un fel de petrecere in pijama(doar ca era fara pijama).Ne-am distrat teribil mai ales ca pana acum toate obisnuiam sa facem petreceri numai de cuplu.LA sfarsit am ramas in suflet cu o stare de bine, multumita de oamenii care ma inconjoara. ali

#8
descintec

descintec

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 207 mesaje

Postat 29 iulie 2003 - 15:55

Unul din fratii mei e geaman. E un copil nestimparat si veshnic copil. Are un umor fin, subtil, ironic. Nu iarta nimic, vai de cei prosti si lipsiti de umor care ii sunt in preajma. Are o fire analitca. Iubeste cartile, muzica, animalele. E mereu pus pe joaca. Una dintre chestiile care imi place la el e ca nu ia lucrurile in tragic, pt el toate se rezolva, toate au solutii. Si intr-adevar, are mereu cite ceva de descoperit. E insurat de relativ putina vreme, trei ani se fac parca toamna asta. Sau patru? Ma intreb, cu spiritul lui liber si cu nevoia de nou, cum o sa le impace pe toate. Sint curioasa sa vad cum o sa se descurce. Din pacate acum e un Canada. Si mi-e atita de dor de el. Ce ii lipseste acolo: eu, nepotii lui, celalalt frate al nostru (care e in State). Si prieteni cu umor, cu care sa poata vorbi orice fara teama ca ii supara. Si care sa ii raspunda la fel. D.

#9
mirela.mustaciosu

mirela.mustaciosu
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 29 iulie 2003 - 18:49

Tot in zodia gemenilor m-am nascut. Si nu-mi pare rau. Nu-mi pare rau nici ca imi plac schimbarile si nici nu ma afecteaza prea mult ca incep multe lucruri si nu am rabdare sa le duc la sfarsit pe toate. Lucrurile cu adevarat importante le finalizez, in orice caz. E buna zodia asta!

#10
Victoria

Victoria

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 942 mesaje

Postat 29 iulie 2003 - 19:11

Eu sunt maritata cu un Geaman.... la inceput, am fost avertizata de cunoscatorii in ale zodiilor ca gemenii barbati ar fi ( no offense) cam iubitori de pahar, femei si carti de joc... Al meu cred ca e atipic, nu bea cine stie ce (1-2 beri), muieratic nu pare (atata-i trebe[:D][bruta], nu joaca, si e foarte calm, linistit, nu-si face griji inutile, e un element de echilibru pentru mine. E si cam mut, ii scoti vorbele cu clestele, vorbeste rar, da bine, nu bate campii.... Ce sa spun, eu sunt foarte multumita de Geamanul meu! V.


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Vouchere materna

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:48

  • Curs prenatal: nastere naturala

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:35

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • Incepem pregatirile

    madalinaiuliana27
    - Ieri, 20:10

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -