Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Impresii de la intalnirea DC - Bucuresti 12 iulie


42 raspunsuri la acest subiect

#31
Luizax

Luizax

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 42 mesaje

Postat 14 iulie 2003 - 18:25

io nam mancat prajituraaa, am stat intro bisericutza, dar am loato pe tzumpi deo aripioara (sau pe ottisimo...sau pe amandoo) si am plecat ca sa citim pe etiketele mamicilor...asha ca io mam socializat cat am putut. Si oricum...dupa ceo sne tot intalnim...o sa ne cunoashtem cu toatele si o sa fie mult mai ushor sa stam cat mai multe de vorba. Asha ie la inceput, deh. :)))rabdareeee beyyy!!! :) Luizax - karkotash shef!

#32
Marianar

Marianar
  • Membri
  • 6 mesaje

Postat 14 iulie 2003 - 18:42

Asta spuneam si eu Luiza, rabdare. Iar despre prajitura...., am inteles ca stai pe Petre Ispirescu, asa ca suntem vecine, poate ne intalnim prin parc cu bb la o prajitura, noi mergem in botanica; stii alt parc mai frumusel prin zona, fara prea mult praf? Mariana & Vladutz

#33
CameliaH

CameliaH

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 294 mesaje

Postat 15 iulie 2003 - 16:08

Multumim Dede pentru complimente. Noi am facut tur de forta in ziua aia, ca sa vedeti ca va iubim. Am venit la inceput de tot, apoi am fugit la cununia civila a unui var de-al sotului meu si ne-am intors pe la final cand deja aproape toata lumea pleca. D-aia nici nu suntem in poze, dar data viitoare iau si eu camera (ca acuma intrase nisip in ea la mare si nu mai mergea). Dar ma bucur ca am reusit sa ajungem, desi nu am reusit sa vorbesc cu multa lume. Copii multi si frumosi, parinti binevoitori si zambareti, mai vrem. Deja acum incepem sa ne obisnuim si pe 2 august va fi si mai bine. Pupam pe toata lumea! Toate bune!

#34
Floare de Colt

Floare de Colt
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 16 iulie 2003 - 03:15

Abia asteptam vacanta in Romania, mai ales pentru cele doua intalniri DC! Cu cat se apropia prima intalnire, deveneam si mai nerabdatoare si mai entuziasta. De parca nu ar fi trebuit sa ma bucur pe deplin de prima intalnire, in dimineata zilei de 12 iulie, parca toate mi-au fost potrivnice si am intarziat foarte mult. Probabil trebuia sa primesc o lectie despre punctualitate, poate tocmai datorita faptului ca eu tin foarte mult la acest lucru, dar trebuia sa vad ca tocmai atunci cand este foarte important sa ajungi la timp se pot petrece multe evenimente independente de vointa ta, mai ales cand trebuie sa circuli cu mijloace de tranport in comun. La metrou m-am intalnit cu Catalina, care fusese ceva mai devreme la intalnire si mi-a dat indicatii despre locul unde erau ceilalti. Imi pare rau ca nu am fost mai ferma si nu am luat-o cu mine inapoi. Dupa ce am ocolit parcul mai mult decat ma asteptam, am intrat in parc si am gasit rondul de trandafiri. Dupa putin timp am zarit langa o terasa un grup numeros de mamici, tatici si copilasi. M-am apropiat si am vazut “etichetele” lipite in piept si mi-am zis: ” Ai nostrii sunt!” Nu stiam cum ii voi aborda si cum imi voi cere scuze pentru intarziere, cand Violeta a sarit si m-a imbratisat cu multa caldura. Probabil m-a recunoscut din fotografiile de pe paginuta. Apoi a venit si Camelia Alistar(Cami 1977), care m-a surprins intr-un mod extrem de placut, mai ales ca venise in acea noapte/ dimineata tocmai de la Tg. Mures. Tot de departe(tocmai de la Resita) a venit si Dana(oana-ruth) cu frumusica Oana-Ruth. Apoi am primit cele necesare si mi-am lipit eticheta cu nick-name-ul in piept. Eram atat de entuziasmata ca multi din prietenii mei cei dragi erau acolo; prieteni care de cele mai multe ori au fost mult mai aproape de mine decat propria mea familie din tara, datorita acestui site care a aparut intr-un mod atat de miraculos in viata mea. Stateau de vorba in grupulete mici, incercand sa se cunoasca mai bine. Nu stiam unde sa ma duc mai intai. Camelia m-a condus la o masuta de pe terasa unde am descoperit-o cu mare bucurie pe Elena, draga noastra prietena care cu ceva timp in urma ne-a condus intr-o calatorie atat de frumoasa si inedita in Japonia. Era insotita de tatal ei si de Laura, frumoasa ei floare de cires. Apoi am incercat sa patrund in fiecare grupulet, sa ma prezint si sa le imbratisez pe fete cu multa dragoste. Nu-mi venea sa cred ca erau acolo. Pe unele le stiam din pozele de pe paginuta, iar pe celelalte le-am descoperit dupa nick-name-uri. A fost interesant sa suprapun chipul adevarat al fetelor peste cel pe care il creasem in mintea mea, pentru fiecare in parte, de cate ori le citeam mesajele de pe forum sau cand ma gandeam la ele. Doamne, cu cata caldura am fost intampinata de fiecare in parte! Ma simteam coplesita de atata fericire! La dragostea si bucuria mea mi se raspundea cu inzecita dragoste si bucurie. La un moment dat l-am vazut pe Dede, care vorbea cu un copilas. M-a intampinat tare galant si protocolar. Nu va spun cum m-am simtit! Cred ca de doi ani nu-mi mai spusese un barbat “Sarut mana!” Dupa doi ani de “Hi!” si “Hello!”, m-am simtit de parca aveam cel putin caleasca dupa mine. Cand “am facut prezenta”, am aflat ca era si Florin(joxy) acolo, pe care am incercat de doua ori sa-l abordez si sa-l salut, dar de fiecare data mi-a fost distrasa atentia si pana la sfarsit tot nu am reusit. Sper sa reusesc data viitoare, cand sper ca va veni din nou. Am cunoscut si cativa tatici, nu stiu daca am reusit sa-i cunosc pe toti si l-am cautat pe sotul Rodicai cu cei doi baietei, pe care Rodica a zis ca-i trimite s-o reprezinte pentru ca ea lucra pana seara tarziu, dar nu am reusit sa-i identific. Am lasat la urma cele mai importante personaje: COPIII, dar nu pentru ca ar fi cei din urma ci tocmai pentru ca ar fi multe de spus. As fi vrut sa-i pupacesc si sa-i strang in brate pe fiecare in parte, sa-i alint putin si sa-i gadil la burtica, dar cum nu este tocmai igienic mai ales pentru niste copilasi mititei, m-am multumit sa le privesc stelutele din ochisori, sa le mangai minutele pufoase si sa ma bucur de minunatia lor. Am avut si un sarbatorit pe Vlaldut, iar frumosa lui mamica(Marinar) ne-a servit cu o delicioasa tarta cu visine. (Apropo, vreau si eu reteta de tarta si a mai adus cineva, (cred ca Mihaelas), placinta cu branza si vreau si eu reteta). A fost interesant sa-i identific pe copilasi, sa ma minunez cat de mult au crescut, mai ales ca pe multi dintre ei ii stiam mai mititie, asa cum sunt in pozele de pe paginute. Sa va spun cat de frumoase sunt toate fetele ? Cred ca ati vazut deja pozele si v-ati convins si singuri ca sunt toate cu adevarat frumoase si pot sa adaug ca frumusetea chipurilor oglindeste frumusetea sufletelor. As putea doar sa amintesc o frumoasa viitoare mamica(Freia) si doua perechi de ochi, a caror frumusete merita semnalata, cei ai Roxanei(roxanal) si ai Claudiei(cl), dar cu aceasta remarca am facut o mare nedreptate, pentru ca daca priveai pe fiecare in parte, descopereai frumusete, caldura, bunatate…. Credeti-ma ca m-am simtit tare binecuvantata de Dumnezeu cu atatia prieteni minunati. Nu-mi venea sa cred ca toate astea mi se petrec chiar mie. Parca castigasem un premiu extraordinar si meritam sa fiu acolo, sa fac parte in acea minunta familie. Acesta a fost sentimentul meu: ca eram o familie numeroasa si ca ne eram foarte dragi unii altora. Dar cum orice lucru minunat, are intotdeauna un sfarsit la ora 14, deja plecasera toti. Am mai ramas inca o ora acolo sperind sa apara cele doua Cristine(Cristina si tinatache), sau alti intarziati ca mine si sincera sa fiu, vroiam sa “recapitulez” in minte si in inima tot ceea ce traisem acolo cu doar putin timp mai inainte, ca sa ma asigur ca totul fusese aievea, ca n-a fost vis…….... Cand Teea, fetita mea, m-a trezit din reverie spunindu-mi ca ii este foame, mi-am dat seama ca uitasem complet de papanasii cu dovlecei si branza pe care ii pregatisem pentru intalnire. As vrea sa-mi cer inca o data scuze pentru ca am intarziat, pentru ca nu am reusit sa vorbesc cu fiecare in parte si daca ceva nu a fost in regula, a fost din cauza mea, pentru ca nu am reusit sa fiu o mai buna organizatoare. Ii multumesc Monicai pentru ajutor si va multumesc tuturor pentru ca ati venit si pentru ca sunteti atat de minunati si va astept cu toata dragostea pe voi si pe toti ceilalti care pot sa vina pe 2 august, tot in parcul IOR, in acelasi loc, la terasa de langa rondul de trandafiri si sper ca de aceasta data sa ajung la ora 10.00. Va pup cu drag, Floare de Colt Deschide poarta sufletului si vezi in tot ce te inconjoara splendoarea lui Dumnezeu.

#35
monica

monica

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 27 mesaje

Postat 16 iulie 2003 - 11:16

Te pup, Floricica de coltz shi ma bucur din suflet ca te'ai simtit bine shi nu ai considerat ca ai pierdut o zi de geaba!! Eu ma bucur mult ca te-am cunoscut, ca ai reusit sa ajungi (pentru ca întrebam cu totzii întruna ce e cu Floare de Colt de nu ajunge - ne-am facut griji pentru tine). Pe 2, daca ajungem cu bine de la mare, voi veni din nou si sper ca toata lumea sa fie multumita atunci. Pe mine m-a surprins interventaiai alexei care a spus ca nu s-a simtit deloc bine si ca a considerat ca a pierdut aiurea cele câteva ore! Vazând pozele am constatat ca apare si ea în unele "bisericutze" care s-au format..N-am vazut-o deloc stinghera! Eu una îmi amintesc ca am stat de vorba cu ea de cum a venit! Sincer, nici nu cred ca era posibil sa stam altfel de cum am stat...N-aveam cum sa stam toti de vorba cu toti... Daca ma gândesc bine si în decembrie la fel a fost! Ce sa mai spun... ca eu atunci, în agitatia aia, n-am reushit sa cunosc decât foaaaaarte putine persoane shi mi-a fost ciuda dupa aceea. Revenind la întâlneala din 12 iulie...cred ca tine de puterea fiecaruia dintre noi sa ne simtim bine shi sa consideram asemenea momente niste clipe câshtigate! N-o sa iasa niciodata pe placul tuturor!! N-a ieshit nici pe departe nici cum ash fi crezut eu!! Imi imaginam ca vom pune paturicile în vreuna din poienitzele alea, copii vor alerga shi noi vom sta la taclale! Si ce??? A fost foarte bine shi-ashea! Venisem pregatita cu baloane shi un afish mare de tot cu "the party is here"! Când am ajuns eu în parc nu erea nici dracu', decât neshte moshi shi babe care-shi faceau rondu' de dimineatza! Me-a zis Leo ca nu st zdravana sa m-apuc sa leg baloane prin copaci!! Ashea ca n-au fost nici baloane, nici afis, nici paturica, nici picnic...Da' io tot m-am simtzit super!!! Data viitoare sa speram ca toata lumea se va simti minunat!! Pupici! Monica (P.S. confirm: Ariel si sotzul ei au beut pâna a adormit copchilu' în aburii alcolului :-))))) Si Joxy, cu Dede shi cu Leo au beut ca neshte...Tztztztz! Nu se pot abtine domne nici macar în împrejurari d'astea!! Si mai confirm ca am mâncat floricelele lui Dudutz, dar si ca Dede a bagat la falci o gramada de praji, ca, deh, daca n'are nefasta acasa...manânca shi el pe unde'apuca! Dedeeee, te-am ashteptat a doua zi în parc, cum am vorbit, cu sarmalele'n foi de vitza la care am muncit de-am behait...shi dejeaba!!! A doua oara nu mai pupi!!!)

#36
ariel_7000

ariel_7000

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.517 mesaje

Postat 16 iulie 2003 - 11:38

ciudoshilor!!!! va e ciuda ca nu v-am adormit pe voi "in aburii alcolului"...data viitoare asa am sa fac, va voi luat in bratze si va voi legana:) sa revenim...mi-ati placut foarte mult, chiar daca nu mi-ati dat prajitura cu visine :PPP, nici macar nu am vazut-o, pt ca o manacse dede pe toata, dar data viitoare o pun eu pe alexutza sa-l tzina pe dede de vorba si mancam toata prajitura:)...glumesc :) s i noi am stat in bisericutze, in mai multe, pt ca era greu sa stam cu totzii intr-un grup, dar am alergat de la unii la altii si asa am reusit sa cunosc o mare parte din voi. oricum in linii mari, ne-am simtit foarte bine, mai ales alexutza care s-a comportat exact cum i-am zis de acasa:nu a facut galagie, a fost politicoasa cu doamnele si domnii de acolo, a facut cateva cuceriri, apoi s-a culcat in liniste...mai tarziu ne-am dus in foisorul de lemn si a servit un pranz excelent. cam atat si va pupim, poate va adormimi si pe voi:PP ariel http://community.web...r/alinapaveliuc http://community.web.../alinapaveliuc1 http://community.web.../alinapaveliuc2

#37
Violeta

Violeta
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 16 iulie 2003 - 13:42

Am sa vin si pe 2 august! Mie mi-a placut nespus sa vad chipurile atator prieteni care au fost pana atunci numai virtuali... Floricica, poate am fost un pic stinghera, dar m-a coplesit un pic faptul ca te aveam in fata... Beei oameni buni, a circulat si un cosulet cu felii de chec, voi ati gustat macar? Cine il facuse? Cu drag, Violeta

#38
Marina

Marina

    Membru de baza

  • Moderators
  • 6.356 mesaje

Postat 16 iulie 2003 - 14:01

Floricica si eu ma bucur ca te-am cunoscut desi am schimbat fix trei vorbe, dar la atata amar de mamici si copii era si cam greu sa stai la taclale. Eu si Mariutza ne-am hotarat sa venim si pe 2 August ca ne-am simtit taaaaare bine. Poate ca o sa ne cunoastem ceva mai bine atunci desi as baga mana in foc ca discutii tot o sa fie.... Si daca pot face o sugestie....praji de la Mariana nu am apucat ca mancat Dede tot, checul nu l-am vazut....care va pricepeti la chestii din astea simandicoase...nu incercati reteta cu gogosi bestiale de pe Forum pentru 2 August [:D][:D]? Va pupam pe toti Marina

#39
cl

cl

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.738 mesaje

Postat 16 iulie 2003 - 14:13

Floare de Colt, imi pare foarte bine ca ai reusit sa ajungi si sa te cunosc, chiar daca nu am apucat sa vorbim prea mult (ma fugarea fi-miu[:D]). Am incercat si eu sa suprapun imaginile pe care mi le formasem despre fiecare si, pot sa-ti spun, ca la tine s-a potrivit! Exact cum mi-am imaginat, "imprastii blandete". Si am o intrebare pantru tine, daca nu te superi, te-ai infuriat vreodata, ai tipat? Cred ca nu ai ridicat glasul niciodata! Esti atat de calma si senina! [pup] pentru toate mamicile si taticii, Claudia

#40
alexa

alexa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 135 mesaje

Postat 16 iulie 2003 - 14:48

quote:
Originally posted by monica
Te pup, Floricica de coltz shi ma bucur din suflet ca te'ai simtit bine shi nu ai considerat ca ai pierdut o zi de geaba!! Eu ma bucur mult ca te-am cunoscut, ca ai reusit sa ajungi (pentru ca întrebam cu totzii întruna ce e cu Floare de Colt de nu ajunge - ne-am facut griji pentru tine). Pe 2, daca ajungem cu bine de la mare, voi veni din nou si sper ca toata lumea sa fie multumita atunci. Pe mine m-a surprins interventaiai alexei care a spus ca nu s-a simtit deloc bine si ca a considerat ca a pierdut aiurea cele câteva ore! Vazând pozele am constatat ca apare si ea în unele "bisericutze" care s-au format..N-am vazut-o deloc stinghera! Eu una îmi amintesc ca am stat de vorba cu ea de cum a venit! Sincer, nici nu cred ca era posibil sa stam altfel de cum am stat...N-aveam cum sa stam toti de vorba cu toti... Daca ma gândesc bine si în decembrie la fel a fost! Ce sa mai spun... ca eu atunci, în agitatia aia, n-am reushit sa cunosc decât foaaaaarte putine persoane shi mi-a fost ciuda dupa aceea. Revenind la întâlneala din 12 iulie...cred ca tine de puterea fiecaruia dintre noi sa ne simtim bine shi sa consideram asemenea momente niste clipe câshtigate! N-o sa iasa niciodata pe placul tuturor!! N-a ieshit nici pe departe nici cum ash fi crezut eu!! Imi imaginam ca vom pune paturicile în vreuna din poienitzele alea, copii vor alerga shi noi vom sta la taclale! Si ce??? A fost foarte bine shi-ashea! Venisem pregatita cu baloane shi un afish mare de tot cu "the party is here"! Când am ajuns eu în parc nu erea nici dracu', decât neshte moshi shi babe care-shi faceau rondu' de dimineatza! Me-a zis Leo ca nu st zdravana sa m-apuc sa leg baloane prin copaci!! Ashea ca n-au fost nici baloane, nici afis, nici paturica, nici picnic...Da' io tot m-am simtzit super!!! Data viitoare sa speram ca toata lumea se va simti minunat!! Pupici! Monica (P.S. confirm: Ariel si sotzul ei au beut pâna a adormit copchilu' în aburii alcolului :-))))) Si Joxy, cu Dede shi cu Leo au beut ca neshte...Tztztztz! Nu se pot abtine domne nici macar în împrejurari d'astea!! Si mai confirm ca am mâncat floricelele lui Dudutz, dar si ca Dede a bagat la falci o gramada de praji, ca, deh, daca n'are nefasta acasa...manânca shi el pe unde'apuca! Dedeeee, te-am ashteptat a doua zi în parc, cum am vorbit, cu sarmalele'n foi de vitza la care am muncit de-am behait...shi dejeaba!!! A doua oara nu mai pupi!!!)
Monica, Nu inteleg ce te-a deranjat la comentariul meu. Cred ca am dreptul la propria opinie. Ma bucur pt. voi ca ati fost atat de entuziasmati, eu am spus ce aveam de spus PUNCT


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -