Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bebelusi de Nov-Dec - partea a IV a


140 raspunsuri la acest subiect

#11
Ven

Ven

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.064 mesaje

Postat 10 iulie 2003 - 20:13

Pai, nume........ baiat: Andreas + Vlad/Codrin fata: Verena Ingrid P.S. Noi suntem sasi, de aici numele astea germane......:) Noi suntem hotarati.......mai ramane sa alegem intre Vlad si Codrin Voi ce ziceti, care merge mai bine cu Andreas?? Venera 16 sapt. si 1 zi[bibe]

#12
Ven

Ven

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.064 mesaje

Postat 10 iulie 2003 - 21:00

Da. Tocmai m-am uitat pe un site cu semnif. numelor...... imi convin toate, la Verena n-am gasit (ca nu e romanesc), nici la Codrin, poate raman totusi la varianta Vlad (cum ii place la mama mea.....:)) Dar am mai gasit unul de fata care imi place: Dina ! si inseamna "putere", ca si Vlad... Ven si [bibe]

#13
anis

anis

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 465 mesaje

Postat 11 iulie 2003 - 11:54

Fetele.... Sper sa stiti sa-mi raspundeti.....fiind insarcinate cred, banuiesc ca ati facut LISTERIA. Eu nu sunt insarcinata....dar am facut analiza...si nu stiu ce inseamna. Asa ca va intreb pe voi , urmatorul lucru : PROBLEMA MEA E: rezultatul de la listeria e titrul 1/160 ...si scrie control peste 14 zile..atat! STIE CINEVA CARE E VALOAREA NORMALA LA LISTERIA? Pupici si sarcini usoare [pup] AniS

#14
cris1511

cris1511

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 188 mesaje

Postat 11 iulie 2003 - 16:19

Triplul test este un test genetic prin care de pot depista eventualele malformatii ale bebelusului (defecte de tub neural, sindromul Down, sindromul Eduards).Numai ca rezultatele sunt aproximative. Am citit ca se poate ca, chiar daca iti ies rezultatele pozitive, sa nasti un bb. sanatos (sanse cam 80% sa ai un copil normal).

#15
julia23

julia23

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 107 mesaje

Postat 12 iulie 2003 - 00:21

buna fetelor ce mai faceti?bun venit fetelor noi si sarcini usoare. koko ai fost sa te inscri la dc?ce ai rezolvat?ca eu nu am mai avut timp sa intru pe net.ce va mai fac bebei?al meu este f activ,misca tot timpul si nu prea ma lasa sa dorm.eu nu stiu inca ce este si nici nu mai vreau sa aflu,vreau sa fie o surpriza,daca o sa fie baiat. o sa i punem numele Alexandru Gabriel ca o sa nasc cam de sf gavril si mihai iar daca este fetita Julia Ana Maria.mie mi se intareste burtica citeodata pe jos si ma doare putin.vi sa intimplat si voua?eu beau cafea in fiecare zi cu lapte,mi a recomandat dc ca aveam tensiunea mica,mi a zis ca nu este nici o prob si mai fumez si cite o tigara ca nu ma pot lasa.in rest ma bucur ca sa mai racorit ca ma simteam cam rau din cauza caldurii cu toate ca stau la curte. pt alinkav:daca nu stai mult la mare nu are rost sa ti cumperi costum de baie,cel mai bine e sa stai intr un tricou si cu pantaloni scurti sau intr o rochita,oricum burtica trebuie sa fie acoperita,eu asa am vazut multe mamici la mare,nu prea am vazut in costum de baie.cind o sa pleci?sper sa prinzi timp frumos.poate de la inceputul lui august o sa mergem la cursurile prenatale.eu intru pe net de obicei seara dupa 10 ca este mai ieftin si mai intru ziua f rar.am sweetblondy23 id pe mesenger,poate ma prinzi on line,eu ti am lasat un mesaj. va pupic pe toate julia 23 sapt

#16
Zeeva

Zeeva
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 14 iulie 2003 - 02:34

Buna tuturor, Trebuie sa merg la eco pe 16, miercuri, si voi cere sa aflu ce e bebe. Abia astept. Eu simt ca e fetita. Predictiile difera oricum, cele facute de Flower indica fetita, tabelul celalat aparut pe forum, tot chinezesc, arata baiat. Nu am preferinte. Daca e fetita e bine ca mai am o fetita si ele vor fi partenere de joaca daca e baiaat e la fel de bine caci vor fi in pereche. Sanatos sa fie bebe! Sper ca sunteti toate bine, si burticile la fel. sanatate Z 20s si 1z.

#17
Zeeva

Zeeva
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 14 iulie 2003 - 02:43

Corectie: Z. 19s si 1 z.

#18
alinkav

alinkav

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.142 mesaje

Postat 14 iulie 2003 - 10:54

Buna tuturor! N-am mai trecut de mult pe aici si mi s-a facut dor. Bebelusul meu creste pe zi ce trece(burtica creste-deja masoara 92 cm mijlocul), se joaca deja mai bine, chiar se intampla de cateva ori sa-mi tresra burtica, dar pe mine nu ma deranjeaza deloc, chiar imi doresc sa fie de mai multe ori. Noapte e foarte cuminte, doarme ca si mamica lui. De abia astept sa-l simta si tati, atunci cand parca e momentul, adica cand tresare burtic, tati mereu e in alta parte, si cand il chem, bebelusul ca la comanda se culca. Si la mine se intaraste burtica jos, si nu e super placut. Am impresia ca bebelusul se intorce adica inoat pe acolo, sau poate ca se intinde. In ultimul timp am observat ca daca mananc mult, sau beau multe lichide, cum acum e cu pepene, nu mai pot dupa sa stau pe scaun, mi-e greu trebuie sa ma culc, simt ca parca nu am aer. Ma gandesc ce o sa fie peste vreo 2-3 luni cand burtica va fi "maxima"? La 20 de sapt am fost la control, si totul e perfect. Mai am noutati, am cumparat aproape tot ptr bebelusul meu. Adica, caruciorul, costumase, caciulite, proasoape, paturica. Patul l-am lasat pe ultim suta de metri impreuna cu lenjerie, la fel si produsele de igiena cu biberoane si inca nu stiu ce. Numele ptr baiat ne-am gandit sa fie Alexandru, ca si pe taticu nostru. La inceput aveam in minte sa fie Andrei Alexandru, dar am lasat doar Alexandru. Va pup pe toate !!!! alina [gravi]-21 sapt si 3 zile

#19
adriana

adriana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.091 mesaje

Postat 14 iulie 2003 - 12:22

Eu am 21 de saptamani, bebe se misca foarte tare... Fata de primul care era un lenes, asta face adevarate ture... o vanzoleala continua in burtica mea [biz].. Am fost la ecograf si mi-au zis ca e fetita [:D]... desi nu voia sa arate nimic... statea cu funduletul in sus... Sa vedem, poate iese o putulica de toata frumusetea... asta apropo de anamaria si "fetita" ei [:)] Si eu il simt foarte jos, ma ia cu frica cateodata, sper sa fie bine... Voi v-ati facut toate analizele pe care vi le-a prescris doctorul? Pentru ca mie mi-a dat multe si nu prea m-am invrednicit sa le fac [:I]... analize de sange plus secretiile vaginale [ups].. In USA, unde l-am nascut pe baiat nu mi s-au facut asemenea analize. Mi s-a cam luat de atata consult pe la totii medicii...[poc]

#20
dpintilie

dpintilie

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 33 mesaje

Postat 14 iulie 2003 - 12:28

Buna fetelor! In Cluj e o vreme mizerabila, asa un somn ma ia... Eu mi-am facut cam toate analizele, tot ce am putut sa fac in Cluj(analize de sange(Ca, Mg,Fe, ficat,etc...multe, nu le stiu pe toate), analize de urina, scaun, gat iar cand am fost prima data la medicul meu ginecolog, am facut si analize de secretii vaginale, just in case). Acum ma bate gandul sa le mai fac o data, macar cateva din ele. Nu-mi place ca a inceput sa-mi curga sange din nas. E drept ca tot timpul e aceeasi nara, semn ca ar fi un vas mai sensibil, dar totusi, nu poate fi fierul de vina? Voi ati patit asa ceva? [pup] Dana


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -