Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bebelusi de Nov-Dec - partea a IV a


140 raspunsuri la acest subiect

#101
carmendraghici

carmendraghici
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 25 iulie 2003 - 12:48

Mult noroc si fericire Julia!!!! Nastere usoara si un bb sanatos, frumos si la punga gros!!!! [cheers][cheers][bere][bere] Carmen

#102
alinkav

alinkav

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.142 mesaje

Postat 25 iulie 2003 - 13:20

[bis][bis][cheers][cheers]Casa de piatra!!! Multa multa fericire!!!!!!! Si bebe voinic si sanatos si frumos si de toate!!!!!!! [berica][cool][cheers][cheers][cheers][cheers][bis] alina [gravi]-23 saptamani

#103
dpintilie

dpintilie

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 33 mesaje

Postat 25 iulie 2003 - 13:20

CASA DE PIATRA, Julia! Iti doresc multa fericire si un bb frumos si sanatos! Carmen, eu de cand l-am simtit pe puiutzul meu, asa, mai tare(cam de 10 zile, in rest au fost fluturasi), il simt in fiecare zi, dimineata si mai ales seara cand are program mai lung. Aseara l-a simtit si tati, si era tare incantat. [bis] Cateodata isi mai face simtita prezenta si la pranz, si o sa vezi ca fluturasii de transforma in lovituri in toata regula. [pup],Dana,18s si 5z.

#104
alinkav

alinkav

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.142 mesaje

Postat 25 iulie 2003 - 13:25

Eu la inceput il simteam cam o data pe zi, adica doar la pranz, si doar atunci cand stateam linistita, incercand sa ma prind daca se misca. Acum se misca aproape toata ziua, dimineata devreme, cnd inca stau in pat, mai tarziu dimineata, pe la pranz, dupa masa, seara, tarziu seara, si daca ma trezesc noaptea, si noaptea imi da cate un picior. alinkav

#105
bubu

bubu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 24 mesaje

Postat 25 iulie 2003 - 15:10

Casa de piatra Julia23 si un bebe sanatos si frumos. Cind l-am simtit pe bebe prima data nici nu i-am dat seama ca e el, apoi vreo 2 saptamini cam o data pe zi il simteam din ce in ce mai pronuntat. Eu pe bebe l-am vazut asa de bine la eco, se vedea ca e baietel, fara sa imi spuna doctorul.

#106
Alisa

Alisa
  • Membri
  • 7 mesaje

Postat 25 iulie 2003 - 15:34

[cheers][foto]Casa de piatra Julia, si multa, multa fericire !!!! [bis][grup][roker]

#107
Ven

Ven

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.064 mesaje

Postat 26 iulie 2003 - 13:43

Dragi mamici, sa va povestesc ce-am mai facut ieri: Am fost la eco 3D (tridimensionala) la Cluj, dar a zis ca bebe e prea mic pt. asa ceva........i-a facut una normala, unde am aflat ca E BAIAT!!!! Am stiut eu!!! :)))))))))))) Are dimensiuni normale, e chiar cam marisor pt. varsta lui, se misca intr-una, se agita, abia l-a putut masura :) Dadea din maini, din picioare, se scarpina in cap, etc. :))) Singura chestie un pic nasoala e ca am placenta inserata lateral posterior pe peretle uterului, in loc sa fie deasupra.......de aici crede dr. ca imi vin durerile de burta pe care le am uneori......si a zis ca tot din cauza asta, sex cat mai putin si foarte usor :) :) Ei. lasa ca eu sunt fata desteapta, nu-mi las sotiorul iubit sa sufere, ca doar sex inseamna atatea pozitii si metode.!!! :) :)ne descurcam noi cumva.......:) am vizitat si maternitatea aia particulara. e mica, mi-a placut, dar din cate mi-am dat eu seama ei sunt cam contra cezarienei, ceea ce ma face sa ma mai gandesc!!! miercuri mergem la dr. mea, la control, si vedem ce hotaram.......... Tati a fost foarte fericit sa-l vada pe bebe si mandru ca are un fecior, a zis ca-l facem fotbalist, da-o naibii de scoala, ca uita-te la noi, care ne-am scolit atata, si uita-te la fotbalisti, cati bani fac!!!! :) :) :) In rest, eu am tensiune 12/7, deci foarte buna, puls 80, dar nu stiu ce inseamna (de pe fisa) "FU=20cm" si "BCF=140".......nu stiti ce sunt astea?? Mi-a luat si lama , o sa aflu mai incolo daca am ceva, desi nu cred.... Mi-a zis ca ar fi trebuit sa iau acid folic pana acum, dar nu-i tarziu nici acum, deci mi-a prescris 2/zi........oare mai are rost dupa implinirea a 4 luni sa-l mai iau?? Avand in vedere ca iau si Prenatal, care contine Folat, 200% din doza zilnica (scrie acolo). Dr. a zis ca americanii au descoperit ca se nasc copii mai despepti daca mama ia acid folic! :) Cam atat, ca iata, e amiaza, si nu am facut nimic azi, ne asteapta gatit, curatenie.......[bang] Dar deseara mergem la discoteca, ne intalnim cu alta burtica, care e mai mare cu vreo 12 zile decat noi :)) si sa vezi tu [alcool] si [cheers] si [papica] si [pk] :)) ei da, poate sotiorii nostri, ca noi mai cu privitul!! :) Va pup! Duminica placuta! Mai ziceti si voi ce fac bebeii vostri???

#108
carmendraghici

carmendraghici
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 26 iulie 2003 - 14:07

Draga Ven, acidul folic ar trebui sa se ia zilnic, cateva luni inainte de a ramane insarcinata si in primul trim de sarcina, dupa aceea nu dauneaza cu nimic daca-l iei, dar nu prea isi mai are rostul in ceea ce-l priveste pe bb deoarece organele sunt formate deja. Eu l-am luat pana in sapt a 14-a cand medicul mi-a spus sa nu le mai iau. Va pupa pe toate, Carmen si Samburica 17 sapt si 3 Z.

#109
alinkav

alinkav

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.142 mesaje

Postat 26 iulie 2003 - 19:05

Buna burtici!! Eu fac bine!!! Ven, dar comica mai esti!!!!!!!M-ai facut sa rad!!!! Noi mergem peste o saptamana la doctor.Sa vedem cum ne mai merge. Am gatit acum, si sunt sfasiata. Desi n-am facut multe, dar nu stiu de ce ma simt fara puteri. De la pepene am trecut la mere si prune. Sunt bune rau! Azi am iesit l cumparaturi si mi-am pus niste pantaloni, cre pana acum se intindeau bine pe burtica, dar azi m-au strans rau de tot.Nu ma simteam deloc comod. Va doresc weekend placut!!!! alina [gravi]-23 sapt si 1 zi

#110
andreeas

andreeas
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 27 iulie 2003 - 01:02

Buna Ven, Cred ca esti tare fericita ca ti-ai vazut puiutul mai marisor miscand,dar mai ales ca stii ce este .Eu am avut un ultrasound la 11 sapt.,era tare mica minunea mea,dar pe cat de mica pe atat de vioaie.Astept cu nerabdare aug 1 ,urmatorul ultrasound ,sa-l vad acum format si sa aflu si ce este.Tot numar zilele si ma bucur de fiecare sfarsit de zi...si timpul trece(spre binele nostru -gravidutele nerabdatoare) "FU" inseamna "fundul uterului" si "BCF",sunt bataile cordului fetal. Multa sanatate si sa ai grija de burtica![flo] Andreeas 18 saptamani si 6 zile


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Astăzi, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Astăzi, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -