Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bebelusi de Nov-Dec - partea a IV a


140 raspunsuri la acest subiect

#91
alinkav

alinkav

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.142 mesaje

Postat 24 iulie 2003 - 11:02

Buna dimineata [gravi]-lor!!!!! M-am trezit azi cu zambetul!!!!!Uitati ce vreme superba s-a pus deasupra Bucurestiului!!!!!!Parca parca o racoare, dar eu tot am trnspirat. Si ma enerveaza rau. S-a trezit si scumpisorul meu, s-a facut prezent si s-a culcat la loc. De vreo luna sotul meu a mai primit o sarcina, in fiecare seara ma spala el, as vrea eu sa ma spele si dimineata dar pleaca repede. Deoarece, asa pe tot corpul pot sa ma spal eu singura, dar cand vine vorba de picioare, e un adevarat chin.Ma deranjeaza burta rau de tot. Nu stiu ce am sa fac peste vreo 2 luni. Si inca ceva, de ceva timp imi masez(mi le frec ca sa zic asa) sfarcurile,atunci cand fac baie, cu o din aia cu care te speli(sa fie tare, si am uitat cum se numeste). Mama mi-a spus sa fac, ca atunci cand am sa nasc si voi hrani pe bebe, sa nu am rani. Adica le obisnuiesc cu duritate. Sa fie duri de acum. Mai bine acum sa te ranesti decat dupa , atunci cand o sa-ti faca bebe rani. Cam atat, deocamdata. [pup] alina [gravi]-22 sapt si 6 zile

#92
dpintilie

dpintilie

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 33 mesaje

Postat 24 iulie 2003 - 11:34

Salut la toate! E o vreme in Cluj...numa buna de dormit, ploua marunt si e intunecat...Din pacate eu sunt la servici... Bb meu a fost aseara un pic agitat, acum insa doarme. Tati inca nu reuseste sa simta loviturile desi mie mi se pare ca sunt foarte puternice. Dar cat pot fi eu de obiectiva, ca doar eu il simt si inauntru,nu doar cu mana pe burtica? Mai asteptam sa crestem sa fim mai voinici. Ven, cred ca vineri am fost. Vina nu a fost doar a doctorului. Asistenta lui(sau secretara) care face programarile mi-a spus ca daca asteptam, doctorul o sa ne primeasca. Vina lui e ca nu i-a spus ei ca nu poate sta cat e programul... si ca a fost tafnos...Ei, asta e. O fi avut omul o pasa proasta. Eu o sa mai caut si alt cabinet care face asa ceva si daca nu o sa gasesc, o sa merg tot acolo. Dorinta de a-l vedea pe puiutzul meu la o echo 3D e mai mare decat mandria si amintirile neplacute. Dar cu siguranta voi merge cu programare. Vezi ca nu e sigur ca atunci cand mergi iti si face 3D...Intai iti face una normala sa vada daca are rost sa-ti faca 3D, ca daca micutzul nu sta in pozitie buna... Dai bani degeaba. Echo 3D e cam 800.000. Si cealalata cred ca 250.000 asa ca pregateste-te pentru asa ceva. Pentru Alinak. Eu voi naste la spitalul Stanca in Cluj Napoca, daca e baiat il va chema Andrei, iar daca e fata o va chema Ioana. [pup], Dana, 18s si 4z

#93
bubu

bubu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 24 mesaje

Postat 24 iulie 2003 - 13:55

Buna burticilor, N-am mai trecut pe la voi. Timpul pe aici a fost destul de urit, mai mult ploaie. Dar macar nu au fost caldurile care trebuiau sa fie in iulie. Am fost azi la doctor si mi-a spus ca voi avea un baietel. Il va chema Brian Akio si se va naste in Tokyo. Bebe misca de zor. L-am vazut la eco si era asa de scump. Delia

#94
Alisa

Alisa
  • Membri
  • 7 mesaje

Postat 24 iulie 2003 - 18:43

Buna fetelor, Nu am mai intrat de 2 zile si deja au aparut o groaza de mesaje, aproape ca este cam greu sa tin pasul cu voi. Eu nu m-am simtit prea bine azi [bang]si de vreo saptamana am inceput sa ma cam umflu, mai ales picioarele dar cred ca este in principal de l statul pe scaun si apoi sarea la care nu pot sa renunt sau sa reduc. Oricum eu zic ca mananc normal de sarat. Milana mersi de veste, sa nu ma simt chiar izolata in zona asta de Bucuresti. Hai ca mai intru maine, va pup

#95
Carmena

Carmena

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 437 mesaje

Postat 24 iulie 2003 - 20:32

Buna burticilor![hia] Ce mai faceti voi? Noi la fel cu munca multa, cu caldura si cu drumurile...inca sunt la servici si ma intreb, oare cand voi termina cu orele astea suplimentare?[bang] Eu si cu Carmen (tiza) o sa fim ultimele din gasca care nastem - oare sa ne bucuram ca invatam din experienta voastra pe care sper ca o sa ne-o impartasiti(doar nu o sa ne lasati sa conversam singure pe ultimele zile) sau sa ne gandim ca la noi nu mai apare bb-ul odata? Bb-ul meu e inca cuminte, nu am reusit nici pana acum sa-mi dau seama daca a miscat sau nu, dar astept sa mai creasca, atunci sigur isi va face simtita prezenta![olala] In rest bine - mancam fructe toata ziua si ne marim burtica. [grasa] Apropo de nume, noi inca nu stim ce este bb-ul, deci inca nu stim cum il va chema - probabil Miruna daca e fetita si Tudor sau Rares daca este baietel. Dar inca ne mai gandim. Kokolina ti-am facut calculele - te-am sunat dar nu raspundeai [q]- mai incerc cand ajung acasa sau maine dimineata. Milena, daca mi-ai spus sa nu ma agit nici nu m-am agitat.[:I] Daa totusi mai este ceva, intreaba-ma. Oricum, mai vorbim. Julia Casa de Piatra si sa fiti sanatosi si norocosi toti trei, ca restul vin de la sine. Tot ce va doriti! La toate burticutele pupici multi si ne mai auzim - Doamne, ce rau este cu concediul de maternitate in afara - la noi e chiar bine, sa stiti - bine, si conditiile nu cred ca se compara - la noi sa iti iei o bona, te costa o gramada, despre crese ca lumea nici nu poate fi vorba...Avantaje si dezavantaje! Mi-a venit sa rad cu maximul salariului 450 usd / saptamana! La noi in maternitate castigi in vreo 4 luni banii astia... Fug. Va pupacim pe burticute. Carmena[gravi] si bb-ul [bibe]de 17 sapt si 4 zile.

#96
Laura Takacs

Laura Takacs

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 621 mesaje

Postat 24 iulie 2003 - 20:40

Da, Carmen tie iti vine sa razi intr-un fel, mie in altul, mai ales ca mie $450 mi se pare o suma tare mica in comparatie cu salarul care-l iau. Dar cum ziceai, sunt avantaje si dezavantaje. Aici sa-l pui la cresa costa minimum $800, pt mamele care lucreaza progam intreg, iar o bona, depinde, una legala tot cam la $800 se invarte, iar una ilegala (adica venita turista si care a "uitat" sa plece) ceva mai putin, poate $400 plus casa si masa. Discutam cu celelalte fete din companie care sunt de prin Europa si am ajuns la concluzia ca America e cea mai slaba tara in ceea ce priveste grija pentru mama si copil. Cand e sa traga de pe tine tot ce poate, e cea mai tare. Va pup.

#97
alinkav

alinkav

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.142 mesaje

Postat 25 iulie 2003 - 10:19

[bis][bis][bis] Ce mai faceti??? Azi ne-am cantarit si ne-am masurat. De vinerea trecuta am pus pe mine 1 kg, asa ca acum am 62 kg.[q] Burtica pare ca n-a crescut de atunci, dar eu imi doresc deja sa am o burtica ceva mai mare.Desi stiu ca va fi si mai greu cu ea, dar totusi.... Bebelusul ma impinge, dar nu e tare deloc. Parca imi pulseaza burtica, cateodata e mai tare, alta data e mai slab. Mai mult se joaca in zona buricului. Pupici, ma asteapta curatenia...[q][q] alina [gravi]-23 saptamani

#98
carmendraghici

carmendraghici
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 25 iulie 2003 - 11:20

Buna burtici! Sper ca va simtiti bine toate. Luminati-ma si pe mine, va rog. La voi a miscat bb-ul in fiecare zi, dupa ce l-ati simtit prima data? Sper ca ma fac inteleasa. Ieri dimineata am simtit ceva de cateva ori, in zona in care mi-a spus medicul ca voi simti "fluturasi", dar dupa aceea nu s-a mai intamplat nimic, nici aseara nici azi dimineata. O fi fost altceva? Va doresc un sfarsit de saptamana placut si racoros. Carmen, 17 sapt si 2 Z.

#99
milana

milana
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 25 iulie 2003 - 11:25

casa de piatra, julia 23 [bis] [cheers] [;)] [berica] [olala] [pahar] [pk] [roker] [bum] [amoras] [bis] [cheers] [;)] [berica] [olala] [pahar] [pk] [roker] [bum] [amoras] casnicie fericita si durabila si bebe sanatos si voinic va doresc [flo] distractie placuta si fie ca totul sa iasa asa cum vreti [bere] si astept [foto] [pup] [gravi] - 22 saptamani

#100
Kokolina

Kokolina

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 17 mesaje

Postat 25 iulie 2003 - 12:02

salut !![biz] da..azi se marita prietena noastra Julia 23 CASA DE PIATRA !!!![flo] MULTA FERICIRE SI UN BB SANATOS SI FRUMUSEL!!![bibe] Kokolina [gravi]- 22 saptamani si 2 zile


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -