Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Parafango


26 raspunsuri la acest subiect

#1
rodicaalex

rodicaalex
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 08 iulie 2003 - 17:44

Cine poate sa-mi dea detalii despre aceasta noua ( sau nu ) metoda de a pierde din cm de pe corp ( mai ales picioare burta si ...)? Am fost la o prima sedinta si , ca prima impresie , cred ca merge, este o procedura pe baya de parafina si nu stiu ce , impachetare cu folie si cladura. Oricum am simtit ca ma dizolv... Partea mai neplacuta este ca are un pret cam exagerat ( 300,000 lei sedinta ) si ai nevoie de peste 10 sedinte. Daca a mai incercat cineva asa ceva astept sa+mi spuneti daca merita efortul! Merci, rodica rodica

#2
diana904

diana904

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 98 mesaje

Postat 08 iulie 2003 - 18:04

Merita. Eu am facut anul trecut si s-a vazut.

#3
coryna

coryna

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 10 mesaje

Postat 08 iulie 2003 - 18:24

As vrea si eu sa stiu la ce centru cosmetic se fac impachetari cu parafango si la ce intervale trebuie facute impachetarile?

#4
Brotacel

Brotacel
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 08 iulie 2003 - 19:08

Am încercat si eu aceasta metoda, dar acasa. Este mult mai ieftina. Mi-am cumparat folie de celofan (mai precis folie de plastic foarte fina) si mi-am împachetat picioarele si abdomenul. Am transpirat pe cinste si am pierdut ceva din tesutul adipos. Incercati si voi, este în orice caz mult mai ieftin si nu mai trebuie sa alergi la diverse "centre de slabire"

#5
camelia-daniela

camelia-daniela

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 14 mesaje

Postat 08 iulie 2003 - 20:16

Am incercat si eu odatä, acasä, dar nu cu parafinä...era o cremä pt aceste scopuri...si m-am ales cu o reactie alergicä de toatä frumusetea!!!...m-a luat o mincärime groaznicä, m-am uns cu toate alifiile si...nu stiu de ce sotul si copiii gäseau chestia f. hazlie...[box][mariaj]...cä eu nu o gäseam deloc!!! Acum rid si eu cind imi amintesc!!![:D][:D][:D]...nu aveam deloc stare, eram ca un leu in cuscä, cred cä in cel mai scurt timp am probat toate alifiile existente in duläpior, dupä care m-am bägat in baie cu nu stiu ce ulei de baie...era neimportant atunci!!!...nu prea aveam timp sä mä gindesc prea mult!!!...am probat in final toate cäile de "remediu", iar la citeva ore, a cedat... Asa cä, intotdeauna, trebuie sä controlati dacä nu cumva sinteti alergice la o anumitä substantä!! Pupici, Cami.

#6
osolita

osolita

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 162 mesaje

Postat 08 iulie 2003 - 23:43

Referitor la ce spunea Brotacel m-am "documentat" pe net si am aflat ca exista un produs numit Supliform(produs de firma Hofigal) care costa in jur de 50.000 lei si care face foarte bine la celulita si vergeturi. Dupa ce te ungi cu acest Supliform, te poti "impacheta" intr-o folie(din aia subtire folosita pentru alimente) si stai asa impachetata initial 1 ora, apoi treptat pana la 2-3 ore. Cica face minuni!

#7
maudi

maudi
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 09 iulie 2003 - 00:16

Supliform asta se gaseste numai in RO? stie cineva? gasesti parafango in USA de folosit acasa? ignoranta, ana :)

#8
osolita

osolita

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 162 mesaje

Postat 09 iulie 2003 - 10:37

Se pare ca acest Supliform se gaseste numai in Romania, m-am uitat sa vad la ce e recomandat:"gel pentru intretinere corporala Produs natural cu extracte de Hedera helix, Aesculus hippocastanum, Capsicum annum, uleiuri esentiale. Accelereaza microcirculatia la nivelul articulatiilor, previne si amelioreaza fenomenele de celulita, vergeturi, depuneri adipoase nedorite." maudi, poti eventual incerca sa cauti in strainatate un produs care contine ceva asemanator.

#9
petruta

petruta

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 98 mesaje

Postat 09 iulie 2003 - 11:31

quote:
Originally posted by osolita
Se pare ca acest Supliform se gaseste numai in Romania, m-am uitat sa vad la ce e recomandat:"gel pentru intretinere corporala Produs natural cu extracte de Hedera helix, Aesculus hippocastanum, Capsicum annum, uleiuri esentiale. Accelereaza microcirculatia la nivelul articulatiilor, previne si amelioreaza fenomenele de celulita, vergeturi, depuneri adipoase nedorite." maudi, poti eventual incerca sa cauti in strainatate un produs care contine ceva asemanator.
Completez: are 70 ml , a se folosi 10-12 zile, 1 - 3 ori/zi. Pret aprox 55.000 lei. Petruta & bb Mihai [copil] http://community.web...user/gabrielmil

#10
Brotacel

Brotacel
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 09 iulie 2003 - 11:50

Fetelor, Ideea este sa transpirati. Alifia ajuta si ea, dar din nou bani, tara de fabricatie etc. Eu am facut asa: m-am înfasurat frumusel ca o mumie în plasticul ala, mi-am pus sosete, mi-am luat niste pantaloni de trening vechi, mi-am pus si un tricou de bbc si o jachetica. Mi-am facut apoi vreo doua trei canoaie de ceai (de care va place) l-am baut fierbinte si am transpirat ca la sauna. Nu mi-au trebuit creme si elixiruri. Ieftin si la îndemîna oricui. Incercati asa eventual numai de proba si sa îmi spuneti cum a fost. Succes.


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

  • Prima morfologie

    MamaRadului
    - Ieri, 23:19

  • Album de sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:21

  • MărÈ›iÈ™or

    Ioanachea
    - Ieri, 21:14

  • Raceala...

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 19:51

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -