Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Cu ce companii de zbor, plecati in Romania?


51 raspunsuri la acest subiect

#51
Lia

Lia

    Membru junior

  • Moderators
  • 1.060 mesaje

Postat 28 iulie 2003 - 21:18

quote:
Originally posted by petra
Mai am o intrebare pentu cei ce au folosit KLM-ul. Cum este la controlul bagajelor? Auzeam ca doar KLM-ul are linii speciale de verificarea bagajelor , desfac fiecare bagaj in parte si fac un control riguros. Nu zic ca ar fi rea treaba asta, dar mie imi este groaza de desfacutul bagajelor de scotoceala pe acolo si mai ales de pus la loc! la Lufthansa, nu s-a intamplat asa ceva, cu bagajele mari care le dai, doar in bagajul de mana il desfaceau daca l-i se parea ceva suspect in el. Controlul era destul de serios, dar totul se facea tehnic, nu erau pus in situatia de a deschide toate bagajele si a scutura fiecare haina! Chestia asta cu bagajele (sa fie adevarata la KLM) tare nu-mi place, si credeti-ma ca nu am de gand sa duc in Ro., in bagaje nici o bomba!! La toti numai bine!
Eu si Andrew zburam de cel putin doua ori/an cu KLM si n-a desfacut nimeni bagajele noastre...in primavara acetui an cand am mers in tara am uitat sa-ncui unul din bagaje si n-a fost nici o problema,cu toate ca au mai si stat in Amsterdam 24 de ore...am gasit totul intact(aveam printre altele in acel bagaj o camera video,o camera foto...). Lia&Andrew

#52
petra

petra

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 783 mesaje

Postat 30 iulie 2003 - 07:02

M-ai mai linistit, pentru ca auzisem asemenea zvonuri, ca aici in State dupa atacurile de la 11.sept. cei de la KLM sunt mai duri cu controlul bagajelor. Repet nu am nimic de ascuns, sau cine stie ce in bagaje, dar este neplacut sa scoti acolo toate de prin valize. anul trecut cand a zburat cu Lufthansa, nimeni nu a deschis nici un bagaj, nimic si totul a fost bine pana la final si a dus si la intors. Sper sa fie si acum. Multumesc tuturor pentru raspunsurile de aici. La toti numai bine!


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Astăzi, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Astăzi, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -