Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Cu ce companii de zbor, plecati in Romania?


51 raspunsuri la acest subiect

#1
petra

petra

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 783 mesaje

Postat 20 iunie 2003 - 17:36

Cand vine vorba de plecat in Romania, intotdeauna intru intr-o dilema. Nu stiu ce companie sa aleg. Bineintels ca ales si in functie de preturi, asta in primul rand, dar de acum imi plac si KLM, si Lufthansa. Mi-a placut si Air France, dar au aeroporul ala prea imprastiat si timpii de escala cam aiurea. Poate imi impartasiti si voi din preferinte! La toti numai bine!

#2
Nati

Nati

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 732 mesaje

Postat 20 iunie 2003 - 17:44

Nu stiu daca aveti curse si cu Al Italia,stiam ca este ieftin,cel putin anul trecut prin august,dar.......daca esti fumatoare,aici e o problema,nu se poate fuma nicaieri in aeroportul din Italia. Acum nu mai stiu daca s-a mai scumpit,dar incerci sa afli. Drum bun! Sa auzim numai de bine!!!

#3
ralu

ralu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 239 mesaje

Postat 20 iunie 2003 - 17:46

Cu Lufthansa!!!! Multa sanatate! Ralu-mamica Ioanei

#4
biankita

biankita
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 20 iunie 2003 - 17:50

tarom, sigura companie cu zbor direct din Cipru shi itzi ia pielea de pe tine. super hotzi. 250 CYP adica in jur de 500 de dolari biankita

#5
lilach

lilach

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 233 mesaje

Postat 20 iunie 2003 - 18:00

quote:
Originally posted by biankita
tarom, sigura companie cu zbor direct din Cipru shi itzi ia pielea de pe tine. super hotzi. 250 CYP adica in jur de 500 de dolari biankita
De ce cer asa multi banii pe zbor de la voi? De aici [ina anul trecut cereau 300$ iar acum au crescut un pic preturile dar totusi nu asa de mult. Acum sint la 369$. Noi calatorim anul asta cu El-Al. Nu am fost cu ei de ani de zile dar acum sint mai ieftini decit Tarom. Din pacate ei pierd... "Un sfirsit e un inceput..." ella& laura,andrei,andra

#6
petra

petra

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 783 mesaje

Postat 20 iunie 2003 - 18:13

Multumesc mult pentru raspunsuri!!! Ce spuneti voi, de 500, 300 $, un zbor. Din SUA, in Romania, un zbor dus -intors, daca il gasesti cu 700-750 $ este un adevarat chilipir!!! In perioada iunie- 31. aug. (deci vara) un bilet pe Internet ajunge si la 1.500$. tot sa pleci!Va spun eu sigur, pentru ca de la Paste , ma tot uit dupa bilete. Am incercat si Priceline si alte site-uri din astea de licitatii,dai in pret convenabil si daca te primeste pe undeva, pleci, daca nu , nu. Chiar si pe Priceline, mi-au facut o oferta de 702$, in perioada incepand cu luna septembrie. In ceea ce priveste Taromul, are curse numai din New York, si pentru a face o conectie, pana la NY, este o intreaga imbarligatura cu schimb de bagaje si aeroporturi, taxi-uri si autobuze. prea complicat![bang][bang][bang] Cei din NY, au bafta ! La toti numai bine!

#7
biankita

biankita
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 20 iunie 2003 - 18:14

pentru ca nu e alta companie aeriana cu care sa ajungi in romania. mai e olimpiakes care e greceasca shi care face escala la greci, deci fac drum dublu. asta e romanul nostru profita de situatzie. shtie ca e singura companie caer are zbor direct cipru-romania shi itzi ia shi pielea de pe tine. fetele din alte tzari au de ales, noi nu, din nefericire daca potzi sa crezi am fost in spania cu 180 pounds in canada cu 350 pounds shi dau 250 pounds sa fac 2 ore de zbor biankita

#8
biankita

biankita
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 20 iunie 2003 - 18:16

sa traiasca taromu shi fantasticele conditzii de zbor( stewardesele sunt fantastic de agreabile tinere shi serviabile, beax)[bruta] biankita

#9
ralucami

ralucami

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 332 mesaje

Postat 20 iunie 2003 - 18:32

Eu pana nu demult mergeam cu British Airways, apoi din cauza sotului meu mi-am schimbat traseul.Acum merg cu Austrian Airlines. Fatza de linia aeriana anterioara prezinta totusi niste avantaje: legatura o am in 3 ore(nu 18 !!! ca la cea precedenta ), in cazul in care numarul de ore este mai mare de 10 plata la hotel este suportata de companie si pretul biletului este mai mic[;)] Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!

#10
Corina

Corina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 222 mesaje

Postat 20 iunie 2003 - 18:36

Eu plec in Romanika ,cu compania proprie!!!adica cu masinuta personala[bonjovi]Fac doua zile pina in Romania,o noapte o dorm la hotel si ies mai ieftin[cool],ca altfel platesti cam 300-400euro pentru un loc la avion(zbor direct,fara escala)[EU][fuga] Va pup,corina Quand on veut une chose, tout l'univers conspire à nous permettre de réaliser notre rêve. ( Paolo Coelho)


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -