Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

nice to meet you!


32 raspunsuri la acest subiect

#11
oanaDo

oanaDo

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 147 mesaje

Postat 24 mai 2003 - 00:14

Noi suntem doar trei: OANA - mamica sunt eu : 03.01.1973 GABI -taticul: 19.08.1973 ROBERT MARIUS - juniorul nostru: 12.08.1996,nu in ultimul rind. Sunt o capricorn cu doi 'lei' acasa,unul mai ambitios ca altul,dar cel mai mic dintre ei il intrece pe cel mare. Anul acesta mergem la scoala in clasa I,ne-am inscris din martie si suntem obisnuiti cu gindul,ne-am cunoscut invatatoarea,suntem foarte aproape de o noua etapa a vietii. Suntem pregatiti de cei trei ani de gradinita-camin unde avem rezultate foarte bune,suntem primul din clasa. Robert prinde totul din zbor,nu ne pregatim acasa deloc si ne mindrim cu faptul ca urmareste filme pentru virsta lui si intelege 70% din subtitrare. Ne mai laudam si cu inclinatia pentru calculator (seamana cu mami) dar eu fiind satula de la serviciu nu-l scolesc deloc si tot asa din ce prinde ....ma uimeste. Nu e un copil genial,ca tot il laud atita,nu e serios,face pozne dar mai mult vorbeste foaaaaaaaaarte mult si imi da niste replici ca ma lasa masca. Mi se pare prea matur pentru virsta lui. Numai cu atit ma laud,imi pare tare rau ca e singur la parinti si nu pot sa vi-l prezint si pe cel de-al doilea,dar nu e sa fie........... Pup toate mamicile din lume si le urez o viata frumoasa!!!!! Oana D

#12
lilach

lilach

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 233 mesaje

Postat 24 mai 2003 - 19:00

Noi sintem 5. Cred ca voi incepe de la mic la mare: Laura 26.09 2001 este junioara familiei de care sintem f. mindri si cum spune Andrei este un fucs tare tare fain. Andrei-Michael 25.11.1991 la toamna trece in clasa VII intr-o clasa performanta unde are posibilitatea de a termina liceul in clasa XI. Alexandra-Diana[noi o alintam Andra,Laura o alinta Ada iar la scoala Sandra] la toamna trece in clasa X si vine tot greul peste ea de acum incolo, incep examenele de bacalaureat si peste doar trei ani daca nu se gindeste sa plece sa invete in alta parte va incepe armata Lucian este sotul meu si ne-am casatorit in Romania, este arhitect si a terminat in Bucuresti. Isabella mamica si sotie f. fericita [:X][:X][:X][:X][:X] Ma bucur ca v-am gasit. ella& laura,andrei,andra

#13
cl

cl

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.738 mesaje

Postat 26 mai 2003 - 15:23

quote:
Originally posted by lilach Alexandra-Diana[noi o alintam Andra,Laura o alinta Ada iar la scoala Sandra] la toamna trece in clasa X si vine tot greul peste ea de acum incolo, incep examenele de bacalaureat si peste doar trei ani daca nu se gindeste sa plece sa invete in alta parte va incepe armata
????????? la voi fetele sunt obligate sa faca armata? Claudia

#14
lilach

lilach

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 233 mesaje

Postat 27 mai 2003 - 11:16

Da, din pacate si fetele fac armata imediat dupa ce termina liceul. Armata fac timp de 2 ani.Baietii fac 3 ani. ella& laura,andrei,andra

#15
sumisa

sumisa
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 28 mai 2003 - 03:28

Noi suntem 8 [bang] - mama Misu adeca eu 30 ani -tata Susu indragostit de calculator si mai tot timpul la servici - Daria Ioana 4 ani si 4 luni, mica mea printesa, desteapta si frumoasa (bineanteles)[:p]vorbeste enorm de mult stie totul mai bine decat mami, rasfatata din cale afara, incapatanata, prietenoasa si darnica cu copii - Andrei Alexandru [bb]3luni jumate, jucaria familiei -catelusa Pokly , botezata asa de Daria, are un an jumate , e neagra ca noaptea , neastamparata si cel mai neascultator personaj din casa -3 broaste testoase Alma Gino si Gaga Astia suntem noi, o familie galagioasa, zapacita si vesela

#16
craciunitza

craciunitza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.347 mesaje

Postat 03 iunie 2003 - 11:12

Servus Crina, servus mamicilor, Sa va traiasca dragii copilasi, sa va bucurati multi ani de ei. Noi suntem Gabriela (38 de ani) pasionata de fotografie, barbateii Vlad (11 ani) redactor la ziar, pasionat de calculatoare si trenulete si David (9 ani) pasionat de pictura si constructii si tati nostru Mihai zis si "tatami" (29 de ani) pasionat de calculatoare.

#17
descintec

descintec

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 207 mesaje

Postat 03 iunie 2003 - 12:22

quote:
Originally posted by craciunitza
Servus Crina, servus mamicilor, Sa va traiasca dragii copilasi, sa va bucurati multi ani de ei. Noi suntem Gabriela (38 de ani) pasionata de fotografie............... si tati nostru Mihai zis si "tatami" (29 de ani) pasionat de calculatoare.
tatami, 29 de ani?? Nu e nici un fel de eroare? Bravo, meseriasho! D.

#18
craciunitza

craciunitza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.347 mesaje

Postat 05 iunie 2003 - 16:23

Hm, nu e nici o eroare. Chiar azi e ziua lui, implineste 29 de ani. Si suntem impreuna de 5 ani. Si uneori am impresia ca eu sunt copilul casei, nu ei trei. Si da, bravo, dar pentru ce? Mama mi-a zis la nunta o vorba: "Daca ti-as fi spus, cand erai in cls. a 12-a, ca barbatul vietii tale este in cls. a 2-a... ce-ai fi raspuns?". Nu stiu. Asa a fost sa fie.

#19
Karla

Karla
  • Membri
  • 6 mesaje

Postat 11 iunie 2003 - 17:28

Buna tuturor, Noi suntem: Maximilian (aproape 4 ani): sper ca nu va suparati ca inca nu i-am implinit!! Mama (33 ani): inginer Tata (47 ani): cercetator. Maxim incepe din toamna gradinita si pentru ca de curand l-am dus cateva zile acolo pentru acomodare ma intreaba mereu cand incepe odata.. Eu ce pot spune despre el: fotbal, calculator, gandaci, paianjeni, masinute si f.f. multa apa.

#20
ani35

ani35
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 12 iulie 2003 - 12:15

Buna!!!Noi suntem 4:Ani,mama,35 Laura,tauras,10 Marta,pestisor,4 si tati Viorel alt tauras(mai mare!!!)41.Cam astia!Animale nu avem,dar nu-i nimic,au vecinii pisici si sar gardul nostru tot timpul(vin in vizita!!!)[cheers]ne bucuram de cunostinta si [pup]pentru toti.


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -