Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Liste medici (1)


415 raspunsuri la acest subiect

#101
palmyrah2002

palmyrah2002

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 411 mesaje

Postat 08 mai 2003 - 12:13

quote:
Originally posted by adi69
Teo,e adevarat,conteaza si"contributia'adusa doctorilor,dar daca dai peste unul care nu le are ,poti tu sa "contribui"tot inainte ...degeaba. In Iasi; prof. dr.Onofriescu-f.bun dar de cand e director de spital(Cuza-Voda)si de cand are si cabinet particular este f ocupat.Eu am avut o sarcina cu probleme(obezitate grad 1,rh negativ,sarcina toxica,infectii urinare ,disgravidie,eminenta de avort in luna a patra)dar omul acesta s-a ocupat de mine la orice ora din zi si din noapte.Operatia cezariana a facut-o la ora 12 noaptea,la primul semn al bebeului ca ar vrea afara,si nu a programat-o ca alti doctori asa ,cand credeau ei ca ar trebui sa fie.Toata stima si consideratia. Tot la Cuza-Voda,sint si alti doctori buni si oameni: Mihalceanu,Sachs,Mihaila Adriana mamicul Catalinei
Adriana,ASA ESTE !!! Pe dr.Sachs si Mihalceanu i-am mentionat si eu pe o pagina anterioara,iar pentru dr.ONOFRIESCU am toata stima si respectul(am scris despre el si la Nasterea la maternitatea Cuza Voda II).Este un om deosebit si nu m-as da pe mina altcuiva pentru nimic in lume !!!Singurul lucru pe care il regret este ca a fost numit director de spital(imediat dupa ce am nascut eu)si timpul lui este in mare masura afectat de chestii administrative!!!Cristina si Mihnea

#102
astrid

astrid
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 08 mai 2003 - 13:09

Ziua buna tuturor, Desi urmaresc forumul de juma de an abia acu mi-am luat inima in dinti sa pun si eu o intrebare care ma roade tare. Ce stiti de dr. Anca de la Municipal? A nascut sau va naste cineva cu el? Eu ar trebui sa nasc cel tarziu pe 26 iulie la Municipal. V-as fi tare recunoscatoare sa ma informati si pe mine ca n-am vazut nimic despre el pe forum. Astrid

#103
Ralusan

Ralusan
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 08 mai 2003 - 15:06

quote]Originally posted by astrid
Ziua buna tuturor, Desi urmaresc forumul de juma de an abia acu mi-am luat inima in dinti sa pun si eu o intrebare care ma roade tare. Ce stiti de dr. Anca de la Municipal? A nascut sau va naste cineva cu el? Eu ar trebui sa nasc cel tarziu pe 26 iulie la Municipal. V-as fi tare recunoscatoare sa ma informati si pe mine ca n-am vazut nimic despre el pe forum. Astrid [/quote] Astrid, Sa fiu sincera inca de la bun inceput mi s-a parut cam ciudat dr. Anca...l-am cunoscut la cumnata mea acasa si parea simpatic dar parca se forta, apoi pe vremea cand eram gravida m-a consultat de cateva ori insa m-a speriat ca trebuie sa fac cezariana si-am crezut ca are ceva copilu' (dar bb-cu era bine merci)! Mai intai declar ca eu sunt si voi ramane adepta nasterii naturale asa cum ne-a facut mama Natura...insa daca-s complicatii si trebuie taiata burtica, trebuie! Eiii, la dr. Anca majoritatea cazurilor sint pentru cezariana, ceea ce mi s-a parut cam dubios! Mai ales ca la astea dai poate economiile de-o viata ca tu si bb-ul tau sa ajungeti sanatosi acasa! Si uite asa isi face omu vila in Baneasa! Mi-a dat impresia ca-i cam materialist si nici nu este prea bland cu tine.. burticoasa, cu p... umflata si sensibila si numai de bagat mana in tine si bruscata n-ai avea chef dupa ce te chinui o vreme sa ajungi cu picioarele in sus pe masa aia. La ultimul control m-a controlat asa de "bine" ca dupa ce m-am dat jos de pe masa aia a inceput sa curga sange din mine si nu mi-a mai trebuit sa ma atinga nici cu-n fir de par! In schimb toata lauda pentru implicarea, blandetea si profesionalismul d-lor Sacha Badiu si Gratiela Draghici, medici de la Municipal cu care eu am nascut prin cezariana ca asa a fost sa fie in ultimul moment. iti doresc sanatate maxima si tie si lu' bb si nastere usoara! Raluca si [copil]Ana-Maria

#104
iuliana_2002

iuliana_2002
  • Membri
  • 8 mesaje

Postat 08 mai 2003 - 16:50

quote:
Originally posted by mihacele
Dl. dr. BADEA ( Sp. Municipal ) mi se pare SUPER. Eu am mare incredere in el.
------------------------------------- CEL MAI BUN DOCTOR CU CEA MAI BUNA MANA SI GATA ORICAN PTR PACIENTUL SAU! JOS PALARIA PENTRU DOMNUL DOCTOR BADEA IULIAN. Iuliana

#105
astrid

astrid
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 08 mai 2003 - 17:16

Ralusan, multumesc de raspuns. De ce mi-era frica n-am scapat. De cate ori m-am dus la dr. Anca mi-a zis ba ca s-ar putea sa fie copilul malformat, ba ca m-am ingrasat prea tare (aiurea, uite intru in luna 8 si am in plus 10 kg - mi se pare rezonabil), ba ca hemograma e proasta (totusi, pana acu totul merge struna, slava Domnului). Pana si sotul meu se pregateste psihic cu o zi inainte sa merg eu la dr pt ca stie ca ma baga in toti sperietii.De cate ori ma duc acolo imi creste tensiunea. Acu ce credeti sa renunt la el? Nu-i prea tarziu? Nici eu nu vreau cezariana...adica daca se poate natural e mai bine. Mai am o intrebare... nu stiu daca e subiectul potrivit...merge cineva la Active Center? Astrid

#106
Maadi

Maadi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.274 mesaje

Postat 08 mai 2003 - 17:47

Bun venit Astrid. Te asteptam si la "Mamici de iunie-iulie". Sanatate multa, Maadi

#107
mihuletu

mihuletu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 14 mesaje

Postat 08 mai 2003 - 17:48

am fost eu la active center, astrid. ce te intereseaza de fapt acolo, ca se fac mai multe cursuri?

#108
astrid

astrid
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 08 mai 2003 - 18:00

Ma intereseaza gimnastica in special cea acvatica. Imi place sa inot si mi-e tarsa sa ma duc asa cu ditai balonu in burta la o piscina oarecare, mai ales ca o sa intru in concediu de maternitate si ce-o sa fac toata ziua? Mihuletu, poti sa-mi spui asa in general daca merita? E rentabil? Ce-ai facut acolo? Astrid

#109
mihuletu

mihuletu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 14 mesaje

Postat 08 mai 2003 - 18:53

iti raspund pe e-mail, astrid, ca intr-adevar, nu e subiectul cel mai potrivit. pupici

#110
adi69

adi69

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.771 mesaje

Postat 08 mai 2003 - 19:01

Stie cineva sa-mi spuna ce fel de doctor este dl.dr.Radu Vladareanu?Este la spitalul Elias. Si dintre toate maternitatile de prin Buc.,recomandati una? Am o prietena in Ploiesti insarcinata in primele luni(a treia)si a fost indrumata spre buc. cand s-a interesat de un gineco. bun. Adriana mamicul Catalinei


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Astăzi, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -