Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Lauda


22 raspunsuri la acest subiect

#11
CameliaH

CameliaH

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 294 mesaje

Postat 02 noiembrie 2002 - 13:04

Si pe mine ma enerveaza uneori cand nu prea am chef de discutii ca vin toate babele si ma intreaba: Sunt gemeni?, Fetita si baiat? (ca nu le imbrac la fel, desi e evident ce sunt ca au amandoua cercei) Cum va descurcati cu ei? E greu, nu-i asa? Sunteti o mamica fericita! Si altele. Sau nu vorbesc cu mine direct si aud in urma mea: Ia uite gemeni, vai de ea saraca! Si la fel uneori vor sa puna mana pe ele si sa le smotoceasca chiar daca ele dorm. Imi vine sa [zz]la ele si sa fiu [indecent]. Dar imi trece! [:)] Toate bune!

#12
Veve

Veve

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 684 mesaje

Postat 02 noiembrie 2002 - 14:37

Mamaaaa!foc pe nari scot la faze de astea.[drac]Iti mai face omu' un compliment da' sa nu sara calu'!!Cind se-ntampla,ma-ntorc pur si simplu cu spatele si ma fac ca ma uit la ceva sau ma preocupa ceva[indecent] iar daca vad pe cineva ca are tentative de-a o atinge,la fel ma feresc repede si-i spun persoanei ca veve se-mbolnaveste usor si plange daca o atinge cineva strain![:-)))][:-)))]

Smile! It's free therapy...Imagine postata
Irina & Veve cea cumintzica foc!

#13
vilma

vilma

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 460 mesaje

Postat 02 noiembrie 2002 - 19:49

Da, ce ziceti voi, ziceti bine, dar faza e de maniera urmatoare: ne intalnim 2 mamici cu puii (ne cunoastem) si trancanim ce trancanim, dupa care incepe faza nasoala: aaaa, dar copilul tau e cumiinte, uite la al meu, nu sta o clipa (intelegi, e cu dublu sens, s-ar putea ca de fapt sa fi spus ca a mea e cam bleaga...).; aaaa, da' vad ca a ta vorbeste! (? hhmmm, nici mai mult si nici mai bine ca al ei), nu ca a mea care nu vrea (si tocmai vine puiul "nevorbaret" si ne face capu' toaca vreo 2 minute...)si tot asa... Cred ca, cateodata, mai bine ne abtinem sa laudam prea tare copiii (si pe-ai nostri, si pe ai altora), ca s-ar putea sa reiasa ceva anapoda....sau n-ar trebui sa ne pese....nu mai stiu. Cat despre atinsul bebelusilor, mie mi se pare strigator la cer si reactionez la fel de isteric....[:(!]

#14
Veve

Veve

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 684 mesaje

Postat 03 noiembrie 2002 - 00:38

Aoleo,Vilma draga,am incurcat-o!Pai eu is una de aia care ti-o laud pe Anca ca face la olita si ca spune aia si ailalta... Da asta e:Anca face la oala,veve fuge de rupe pamintu cind o vede, Anca spune cuvintele, veve se face ca-n loc de "fhdjdhfjhgjdjd" si "eksoirjfbf" nu mai stie nica!Nici un gind ascuns aici!!!! Asta-i realitatea!Baaa,da' Ancuta stie sa [ispita]?Ta-na-na-na!Veve stie![cool] ... [pup]

Smile! It's free therapy...Imagine postata
Irina & Veve cea cumintzica foc!

#15
iris

iris

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 17 mesaje

Postat 03 noiembrie 2002 - 20:02

iar noua ni se intimpla cam asa: daca imi lauda cineva sau chiar eu copiii, bang se intorce caruta si s-a dus naibii minunatia aia de calitate de-o laudam cu totii: vai maninca mere?! ce bineee, unul intreg, vaaaai, ce sanatos, ce bine ai crescut-o!!!urmare: n-a mai mincat copilu' mere vre-un an!!! si de multe ori cam tot asa, ca desi era mic bebeul am inceput sa-l suspectez ca intelege bine de tot ce vorbim si vrea sa imi faca in ciuda... plus ca de multe ori am senzatia cind vreo baba imi mai lauda copiii ca asa se minuneaza de parca nu m-ar fi crezut pe mine in stare sa am copii normali; acum, in germania e mai bine, ca macar nu le inteleg pe babele de pe strada ce zic , ne lauda evident, ja ja, na ja, ja ja... iris

#16
vilma

vilma

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 460 mesaje

Postat 03 noiembrie 2002 - 22:42

Iris, asta cred ca se cheama deochi. Stii, acum cateva zile scriam ca Anca bea 400-500 de ml de lapte pe zi, ca este fix ca la carte. Urmarea? De doua zile nu mai bea decat vreo 200, si aia inghititi cu noduri. Dar ma rog sa fie de vina numai caninii.....[ups].

#17
Guest114_44

Guest114_44
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 04 noiembrie 2002 - 04:27

Aoleu Vilma, pai si Sara cam tot atita laptic bea ...[ups] da' mai bine imi pun lacat la gura, adica la "penita" ... Eu una, nu stau sa ascult laude de genul celor de mai sus, sunt eu mai nesimtita, asta e [drac]...interesant e ca pe aici nu se prea obisnuieste asa ceva, adica, cind sunt cu Sara pe strada sau in parc si se opreste cineva sa o admire, in general pastreaza distanta (nici vorba de atins) si intrebarile sunt mai nou de genul "alearga, scotoceste, vorbeste etc" [:)]...persoanele care se comporta asa cum zice Vilma, sunt de obicei romance, adica numai romance [:(] ... nu dati cu rosii, va rog, ca nu exagerez ... cunosc si eu trei romance ce stau prin zona, au copii de virste apropiate si din nefericire ne mai intilnim in parc sau la supermarket, ca de vizitat nici vorba, si mereu imi arunca cite o intepatura sub forma de lauda [zz] ... doar ca eu, asa cum am zis, nu stau sa le ascult si mereu imi aduc aminte ca trebuie sa ajung undeva urgent, asa ca o tai repejor [:p][zz] ... Despre deochi ... nu stiu ce sa zic, au mai fost discutii aici despre asta ... partea mea dreapta tinde sa nu creada, iar partea stinga crede ... da' eu sunt stingace, asa ca ...[:p] Bunica (Fie-i tarina usoara) m-a invatat cum sa ma feresc de persoanele care deoache, cu sau fara voie ... cica au genele scurte si drepte si ochii rotunzi ... persoanele cu ochii verzi sau caprui-verzui (asemanatori cu ai pisicii)nu conteaza ce gene au, sunt cele mai rele de deochi ... urmeaza persoanele cu ochi albastri, daca au genele scurte ... iar persoanele cu ochi caprui (cei maro, catifelati) si negri, nu deoache, decit daca au gene scurte, drepte si ochii mici si rotunzi, da' cica nu prea intilnesti asa ceva ...deci, Feriti-va de persoanele cu ochi de pisica, cele cu genele scurte si drepte si cele cu ochii rotunzi si mici ...[^]

#18
vilma

vilma

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 460 mesaje

Postat 04 noiembrie 2002 - 12:57

Ieri a baut numai 100, iar azi.....000 ml. NU MAI ZIC NIMIC. Va pup.

#19
Reliana

Reliana

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 15 mesaje

Postat 04 noiembrie 2002 - 13:16

Când eram eu mica, strabunica mea, obisnuia sa-mi descânte[;)], ma "scuipa" de câteva ori si apoi zicea nu stiu ce pomeni pe acolo, de ma apuca frica:))))) Mie toata lumea imi lauda burtica, si ma inerveaza la culme:"asa o burtica rotunda ca a ta n-am mai vazut" si-mi sta pe limba sa le zic: "pai vedeti e made in Romania"! Si mai ales ca la noi pe strada e plin de batrânei, noroc ca o sa fie iarna hihihihihi

#20
danielac

danielac

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.498 mesaje

Postat 05 noiembrie 2002 - 20:04

Mie nu-mi place deloc chestia asta! Si nu ma refer la al meu, dar am intalnit oameni care-si laudau copilul fata de altii care aveau copil de aceeasi varsta dar cu probleme, eu zic ca nu e frumos deloc. dana


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Astăzi, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Astăzi, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -