Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Lauda


22 raspunsuri la acest subiect

#21
zizee

zizee

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 23 mesaje

Postat 05 noiembrie 2002 - 21:39

Si noi ce sa mai zicem ca pe-aici interesul fata de copii, fie ei si straini, se manifesta prin pupaturi... [pup], brrr [vom]. Nu e nimic mai mult decit un act social, dar unul extrem de balos si de contaminant [consti]. Fiindca Snoopi e blonduta (si pe-aici nu s-a prea vazut asa ceva) si fiindca pe taica-sau il cunoaste multa lume in oras, toata lumea crede ca trebuie sa-si arate interesul fata de ea prin pupaturi. Si foarte rar pe minuta, si mai degraba numai pe obrajori si uneori kiar si pe gurita [help][help][help]. Chiar si aia care nu ne cunosc... De exemplu, intr-o zi vine instalatorul (pe care-l cunoastem) cu un ucenic de-al lui (pe care nu l-am vazut niciodata) si io ma duc sa le deskid usa cu Snoopi-n brate. Si pina sa ma dezmeticesc eu bine, nespalatu' ala nou si plin de unsoare si cilti si alta funingine ii pune un bot ca o meduza lui Snoopi pe gurita. Am vazut rosu... Altadata veneam cu ea de la doctor - avea, culmea!, faringita virala - eram in farmacie sa ii cumpar medicamentele prescrise si cit am lasat capul in jos sa iau banii din sac, o pupa o grasa pe botic... m-au innebunit de-a binelea. Am ajuns ca o paranoica care-si tine copilul cu fata doar spre ea, in magazine o feresc de toti care-o ating (unii barbati isi pun degetul pe buze si dupa aia pe gurita ei, cica gestu-i simbolic dar de aceeasi insemnatate), ma pun intre Snoopi si toata lumea care-mi pare ca vrea sa se apropie de ea... [:(] [8)]E un kin, dar efectiv nu avem ce face. Am intrebat niste prieteni care-i treaba cu nebunia asta si ne-au spus ca daca ai un bebe si mergi cu el intr-un loc si cineva iti face afrontul sa nu-l sarute, nu-l uiti asa usor... [blabla] Si nimeni nu poate sa inteleaga ca noi sintem 'pe invers' [^][;)]

#22
Alina

Alina

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.461 mesaje

Postat 05 noiembrie 2002 - 22:18

Mama mia,zizee,dar pe unde esti tu de ai atitia "pupaciosi" prin zona?Pune-i su tu lui Snoopi masca din aceea ca pt chirurgi ca altfel,cine stie ce herpesuri si alte chestii nesuferite mai ia. Eu am locuit vreo 2 ani si ceva in Siria,la Banias(tata a lucrat acolo)dar nu imi amintesc de "politeturi"de genul asta,ci doar ca inghetata era pusa cu mina in cornet si pt ca nu-mi placea asta,am renuntat la inghetata multi ani. Adela,si pe aici copiii mai obisnuiesc sa puna mina pe bebelusi.Deunazi,baietul vecinei de la parter ii trase asa,o ciupitura Mariei,de obrajor,naiba stie,poate din simpatie...abia m-am abtinut sa nu-l iau de ciuf... Alina

#23
zizee

zizee

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 23 mesaje

Postat 06 noiembrie 2002 - 14:53

Intr-o tara din Maghreb, Alina. Cica asa-i obiceiul cam peste tot aici [:(] Un prieten de-al nostru de-aici ne-a pove ca a vazut in Franta carucioare dotate din fabrica cu un abtibild pus la vedere pe care scria 'va rugam nu atingeti copilul'. Era foarte scandalizat, dar m-am gindit serios daca sa-i fac si eu asa ceva lui Snoopi. Eventual sa-i atirn o placuta de git, ca la saint-bernards... [ups] Altceva: eram in Belgia intr-un magazin, si-o tipa-si lasase copilul in carut in spatele meu, la rind la casa, si plecase sa mai ia ceva ce uitase. Copilul urla ca din gura de sarpe si cind m-am intors am vazut ca-i cazuse caciuloiul pe oki si pe nasuc. In mod spontan am intisn mina sa i-l ridic, ca na, nu era sa las copilul sa se sufoce... si brusc apare ma-sa ca o leoaica, trage carutul si aproape ca-mi da peste mina... Macar de-as arata dubios sau daca intentiile mele nu erau clare... [:0] Brrr, uite-asa cred ca ajung si eu incetisor pe aici. Si un ras-altceva: in maternitate, tot in Belgia, aveam colega de camera o tipa care mai tot timpul pleca. Nu stiu pe unde, la fumat, la vizitat, avea mincarici in fund, nu putea sta acolo... Si copilul plingea, plingea... Asa ca matusa-mea care statea toata ziulica linga mine in salon se ducea si-l lua pe bebe sa-l linsteasca. Iar maica-sa era super-incintata ca cineva se poate ocupa de el... Ba kiar cind i se facea din nou de duca ne ruga sa-l luam in barte daca plinge [cool] N-am nici o concluzie, sint doar cazuri izolate, desigur. [xx(]


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -