Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Lauda


22 raspunsuri la acest subiect

#1
vilma

vilma

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 460 mesaje

Postat 01 noiembrie 2002 - 13:58

Mamicutelor si taticutilor, cum reactionati voi cand va intalniti cu alti parinti (sau persoane diverse in general) si va lauda puiul continuu, una-doua: ca ce frumos, ca ce destept, da ce cuminte....da' spune si cuvintele...vai, da' ce scumpic e....si tot asa vreo ora doua...?? Mie una nu-mi pica bine, desi la inceput imi place, da' dup-aia parca e prea exagerata treaba.... ..si nu stiu cum sa procedez, ca-mi vine tot mereu sa temperez la genu: eeei, nu-i chiar asa, ca hir, ca mir....nu stiu ce sa mai zic...ca nu-mi place.

#2
roxy

roxy

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.613 mesaje

Postat 01 noiembrie 2002 - 14:33

pe mine ma enerveaza la culme treaba asta .Hai o data treaca mearga ,chiar e indicat dar cand se intinde prea tare ,incep sa-mi iasa fum pe nas(si nu fumez[:D]),dar din politeturi ,ma abtin sa pun omu la punct ,dar pe cat posibil caut sa abat discutia pe alt fagas.De genul...a,si ce mai stii de...[poc] Roxy huianur

#3
Cristina

Cristina

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 89 mesaje

Postat 01 noiembrie 2002 - 14:43

Si pe mine ma enerveaza dar ma abtin si incet-incet ma detasez si reusesc sa nu mai aud. Inainte sa o am pe Sanziana ma enervam de la inceputul discutiei, ca pur si simplu nu ma interesa subiectul. Acum ce sa zic, si eu as vorbi despre Sanziana zi si noapte dar imediat ce incep, imi amintesc ce nashpa este si imi musc limba! Vilma puiule, sa nu incerci sa contrazici un parinte cand isi lauda puiul ca ti-ai facut un dusman pe vecie! Schimba si tu subiectul sau gandeste-te la ale tale si lasa-l sa vorbeasca singur! Cristina&Sanziana

#4
roxy

roxy

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.613 mesaje

Postat 01 noiembrie 2002 - 14:49

Cristina ,nu te supara ,era vorba depre o alta persoana care tot vorbeste de copilul tau ,deci nu de tine vorbind de copilul tau .Este cu totul altceva ,si eu as vorbi despre Cristi toata ziua ,dar ma enerveaza cand altul nu se mai opreste din analizat,de parca nu ar mai avea alta treaba de facut ,decit sa-mi verifice mie copilul.Mi-e si frica sa nu-l deoache . Roxy huianur

#5
Cristina

Cristina

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 89 mesaje

Postat 01 noiembrie 2002 - 15:50

Mercic, n-am sesizat nuanta[:I][ups]. Da mie nu prea mi s-a intamplat chestia (cu exceptia bunicilor care m-au innebunit). Da' mie-mi place sa-mi laude lumea puiul (un piculet[:-)))]). Mie nu-mi place cand mamicile nu mai termina cu laudatul propriilor progenituri (mai ales daca eu am alta parere despre respectivii[}:)][}:)]). Merg uneori la chefuri si se fac 2 tabere: mamici care alte subiecte nu mai cunosc si... restul lumii. Si la serviciu la fel.[zz]
quote:
Originally posted by roxy
Cristina ,nu te supara ,era vorba depre o alta persoana care tot vorbeste de copilul tau ,deci nu de tine vorbind de copilul tau .Este cu totul altceva ,si eu as vorbi despre Cristi toata ziua ,dar ma enerveaza cand altul nu se mai opreste din analizat,de parca nu ar mai avea alta treaba de facut ,decit sa-mi verifice mie copilul.Mi-e si frica sa nu-l deoache . Roxy huianur
Cristina&Sanziana

#6
Floare de Colt

Floare de Colt
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 01 noiembrie 2002 - 16:03

Cand citeam mesajul tau, mi-o inchipuiam pe Ancuta[;)] turnand niste dulceata in pantofii respectivilor(respectivelor)care nu mai contenesc cu laudele. Atunci sa vezi laude!!![:D]

#7
Maruca

Maruca
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 01 noiembrie 2002 - 16:57

Cu lauda, treaca-mearga, e destul de placut pentru tine, ca parinte, sa-ti laude altii copilul... dar ce te faci cind iti atinge puiul??? de exemplu, in parc, in magazine, nu vi s-a intimplat??? vine direct la copil, il mingiie pa fata, sau, si mai rau, ii pupa minuta - mie-mi vine sa explodez! chiar i-am spus unei femei mai in virsta s-o lase-n pace pe fi-mea (ii pupase minuta!) si m-a facut isterica!!! voi cum reactionati? vi se pare firesc ca strainii sa va atinga copilasul? Gabi

#8
Adela P

Adela P

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 211 mesaje

Postat 01 noiembrie 2002 - 18:09

Fetelor, chiar asa? Bebe al meu e inca in burtica, dar cand va fi si el "afara" [bonjovi] sunt sigura ca nu m-ar deranja deloc sa primesc laude la adresa lui. Din potriva mi-ar face placere. Cu atinsul insa...nu stiu..cred ca depinde de persoana... Adela

#9
Adela

Adela

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 187 mesaje

Postat 01 noiembrie 2002 - 22:15

Hai ma Vilma daca Anca e asa draguta ce sa faci?[;)] Eu sunt asa deeee...nesimitita hi hi ....uneori ma plictisesc politeturile astea. Mai cu diplomatie, mai finutz, mai grelutz ii spun omului ce ma doare. Mie daca imi lauda cineva copilul zic: E chiar FOARTE frumoasa cum adica numai frumoasa? Ca-i fac eu lui capu` calendar sa se sature [mariaj]. Si daca ma plictis schimb vorba si il intreb EU de copilul lui si atunci sa te tiiiii ...... Iar cu pusul manei pe copilul meu MOOOOOR. Aici oamenii (mari) hi hi nu pun mana pe copil ci pun ceilalti copii (cu parintii langa ei!)....ca uneori prefer sa puna mana oamenii mari[^]..... Vazand ca parintii nu riposteaza le spun eu sa ia mana de pe bebelus[blabla]..... spre indignarea parintilor care-si trag repede copiul inapoi de [drac]zgripturoaica de mine....[}:)] Adela&Julia

#10
Theodora

Theodora

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 256 mesaje

Postat 01 noiembrie 2002 - 22:53

Pentru mine cel mai enervant lucru[V][V][V] e ca sint intrebata de zeci de ori ,oriunde ma aflu,daca bebeii sint gemeni[mariaj] Love you all... THEODORA,GIANNIS,ALEXANDROS


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Astăzi, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Astăzi, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -