Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

v-a obsedat vreodatä...


100 raspunsuri la acest subiect

#21
vilma

vilma

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 460 mesaje

Postat 12 octombrie 2002 - 11:09

Sa zic si eu de "Jane Eyre", recitita de cel putin 20 de ori.....

#22
vilma

vilma

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 460 mesaje

Postat 12 octombrie 2002 - 11:12

Sa zic si eu de "Jane Eyre", recitita de cel putin 20 de ori.....

#23
carla

carla
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 12 octombrie 2002 - 22:02

Veve, Veve, cati ani au trecut de cand aveai 12 ani si devorai carti politiste. Cred ca tare multi, daca ai uitat ca "Cianura pentru un suras" este scrisa de Rodica Ojog-Brasoveanu !!! Cat despre autoarea britanica de romane politiste, aici, in Romania, se scrie altfel numele ei: Agatha Christie. In USA ta, se scrie altfel??? Bine, iarta-mi malitiozitatea, cred ca ai fost doar grabita.... Pe curand Carla
quote:
Originally posted by Veve
Obsesii literare?La greu!Insa pe vremuri eram o romantikoasa incurabila...Intre timp m-am vindecat... [:D] [:D] Si iata ce ma obseda:Lorelai,La Medelenii lui Teodoreanu,Enigma Otiliei,Pinza de paianjen a Cellei Serghi,Orasul cu salcimi a lui Sebastian si-ar mai fi...Astea citite de 5-6 ori,c-asa doar de 2 ori...cel putin juma' din colectia "Romanul de dragoste" Si ca tot ma-ntorsei in trecut...pina pe la 11-12 ani devoram literatura politista: preferata mea a fost "Cianura pentru un suris"a Aghatei Cristie...Sau cartuliile alea cu comisarul Alexa...Isi mai aminteste cineva autorul,ca eu-s in pana...[:p] Irina & Veve cea cumintzica foc![:D]


#24
carla

carla
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 12 octombrie 2002 - 22:06

Iris, mi-a luat-o inainte cu observatia pentru Veve. Si mie mi-au placut cartile Rodicai Ojog-Brasoveanu... Eu am fost fascinata de personajele balzaciene, iar un roman care mi-a fost drag, pentru ca a fost si usurel, ca lectura, a fost EUGENIE GRANDET, arhicunoscut roman si, presupun, citi de mai toate dintre voi. Pe curand Carla
quote:
Originally posted by iris
veve , cianura pt un suris nu e de rodica ojog-brasoveanu, cu melania si motanul ei ??????? uffffffff chiar mi-e dor ..... iris


#25
carla

carla
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 12 octombrie 2002 - 22:43

Da, Papa, ai dreptate, si eu am aflat recent, ca a murit Rodica Ojog-Brasoveanu. Cam pe la inceputul lui septembrie. Mi-a zis prietena mea din Romania, care tocmai mi-a trimis romanul "Cosmarul" scris de aceeasi... regretata autoare. Este excelent !!! Poate, ai posibilitatea sa-l primesti; nu ti-l poate trimite nimeni? Merita. Eu recitesc acum "Despre dragoste si alti demoni", cartea lui Garcia Marquez. Mi se pare socanta. Nu stiu de ce... Poate si pentru ca ne aflam in luna octombrie; detest aceasta luna !!! Pe curand Carla [:D][:D][:D][:D][:D]
quote:
Originally posted by papadie
a murit acu vreo lunä...[V] dada invitazie la vals...eram deja domnisoricä :-) ce vremuri dom'le, ce vremuri:-) päpä Nu conteazä ce-ai pierdut...Conteazä ce-ai câstigat!


#26
Veve

Veve

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 684 mesaje

Postat 13 octombrie 2002 - 03:03

Oooops!Carla,Carla n-am stiut ca scopul acestui forum e de a sta "geana"pe altii pt. a le vina greselile!Eu pentru alte scopuri vin aici!Si-n eventualitatea c-as fi analfabeta sau inculta,care-i problema ta???La inregistrare nu mi s-a cerut diploma de studii..Lucky me! [:p] Cit despre USA nu este a mea!o fi a lui Columb sau a lui Bush.....Si de ce mi te adresezi mie cu "aici,in Romania",cind si tu locuiesti peste hotare??? Uite ca de obicei nu raspund la astfel de provocari si sigur voi regreta ca am facut-o...M-ai nimerit tu in pase proaste;asta e! Si cu asta propun sa incheiem subiectul si sa ne vedem in continuare de literatura... Irina & Veve cea cumintzica foc![:D]

#27
carla

carla
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 13 octombrie 2002 - 07:10

Oooooooooooops, [u]Irina & Veve cea cumintica foc[/u, nu stau "geanape altii" sa vanez greselile altora, ca ar insemna sa stau sa fac numai corecturi la o serie de mesaje!!! Pur si simplu, am considerat ca este normal sa fac o precizare in legatura cu autorul unui roman mentionat de tine...
quote:
Originally posted by Veve
Oooops!Carla,Carla n-am stiut ca scopul acestui forum e de a sta "geana"pe altii pt. a le vina greselile!Eu pentru alte scopuri vin aici!Si-n eventualitatea c-as fi analfabeta sau inculta,care-i problema ta???La inregistrare nu mi s-a cerut diploma de studii..Lucky me! [:P] Cit despre USA nu este a mea!o fi a lui Columb sau a lui Bush.....Si de ce mi te adresezi mie cu "aici,in Romania",cind si tu locuiesti peste hotare???Uite ca de obicei nu raspund la astfel de provocari si sigur voi regreta ca am facut-o...M-ai nimerit tu in pase proaste;asta e!Si cu asta propun sa incheiem subiectul si sa ne vedem in continuare de literatura...Irina & Veve cea cumintzica foc![:D]


#28
Veve

Veve

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 684 mesaje

Postat 13 octombrie 2002 - 15:11

[quote]Originally posted by carla
Oooooooooooops, Irina & Veve cea cumintica foc, nu stau "geanape altii" sa vanez greselile altora, ca ar insemna sa stau sa fac numai corecturi la o serie de mesaje!!! Pur si simplu, am considerat ca este normal sa fac o precizare in legatura cu autorul unui roman mentionat de tine...
[quote]


Ooops!uite ca si tu faci greselute!te-ai grabit cumva ??? [:p]
Si daca esti atit de interesata de site-ul asta,de ce nu binevoiesti sa citesti toate mesajele postate la subiect ca sa nu-ti mai irosesti inteligenta-n vint?....
Pt. a doua oara iti propun sa incheiem subiectul caci nu duce la nimic constructiv!

PACE!!![:D][:D][:D]


Irina & Veve cea cumintzica foc![:D]

#29
Camelia

Camelia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 289 mesaje

Postat 13 octombrie 2002 - 19:02

Irina, numa omori![V]Ca n-am la dispozitie Biblioteca (Judeteana Mures [:D] )sa ma pot aproviziona cu ce-mi place si ce mi-ar place sa recitesc.De cate ori merg in Ro sau vine cineva din Ro in vizita si ma intreaba ce-mi trebuie de acolo raspunsul e acelasi :carti! Si acum cand m-am intors mi-am adus cu mine , printre altele, 3 carti ale Rodicai Ojog Brasoveanu![:p]Sa-ti spun care?

#30
Camelia

Camelia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 289 mesaje

Postat 13 octombrie 2002 - 19:05

Chiar a murit Rodica Ojog Brasoveanu? [:(]Chiar ca-mi pare rau...[:(]


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -