Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

v-a obsedat vreodatä...


100 raspunsuri la acest subiect

#11
MariaM

MariaM

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 28 mesaje

Postat 11 octombrie 2002 - 13:50

Eu devoram Jules Verne....sunt topita dupa cartile lui..plus Ciresarii..,Amintiri din copilarie,....pe care...sa nu radeti...am citit-o chiar acum o saptamana....este atat de inocenta.. va pup Maria

#12
irinuca

irinuca

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 114 mesaje

Postat 11 octombrie 2002 - 15:20

Cautand prin podul mamei prafuit dupa carti pentru Mara am gasit seria " Alunel si pofta de mancare" carte de capatai pe la 7-8 ani si o prostie de carte comunista " Crina si Milena" de care sincer zau ca nu stiu de ce ma indragostisem dar am citit-o de citeva ori.A mai citit cineva? Irinuca

#13
Veve

Veve

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 684 mesaje

Postat 11 octombrie 2002 - 16:19

Hihihi,Irinuco!"Ce ne povestesc Milena si Crina"se chema...Am primit-o de-un "Mos Nicolae"pe la 7 ani si-am citit-o de 10 ori!Mare dragoste si cu cartea asta![:p] Irina & Veve cea cumintzica foc![:D]

#14
iris

iris

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 17 mesaje

Postat 11 octombrie 2002 - 16:53

veve , cianura pt un suris nu e de rodica ojog-brasoveanu, cu melania si motanul ei ??????? uffffffff chiar mi-e dor ..... iris

#15
vladosmina

vladosmina
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 11 octombrie 2002 - 17:44

Obsesii literare?! In trecut, da, actualmente nu. De ce? Pai acum traiesc obsesia vietii mele: sa-l cresc pe Vlad. E mai ceva decat o carte, pentru ca oricati " critici" ar scrie despre acest subiect, tot nu m-ar lamuri ce a vrut "autorul"[:)] Oricum, recitesc cu mare placere " Marry Poppins"(primele doua volume), "Micul print", "Vantul din luna"(am uitat autorul[:I] ),iar din cele pentru adulti: "Trei intr-o barca"-Jerome K. Jerom,"Iarna vrajbei noastre"-John Steinbeck, "Sa ucizi o pasare cantatoare"-Lee Harper, "De veghe in lanul de secara"-J.D. Sallinger, "Un veac de singuratate"-Gabriel Garcia Marquez, carti care mi-au marcat adolescenta. Un regret am totusi... recitirea lor nu imi mai produce aceeasi stare, e ca si cum as reintalni un fost prieten. cosmina

#16
Veve

Veve

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 684 mesaje

Postat 11 octombrie 2002 - 17:55

quote:
Originally posted by iris
veve , cianura pt un suris nu e de rodica ojog-brasoveanu, cu melania si motanul ei ??????? uffffffff chiar mi-e dor ..... iris
Deh,mai Iris!Btrinetele astea!Le mai amestec si eu[:P]Ma gindeam in acelasi timp la Rodica-Ojog(ca ma topesc dupa stilul ei)si la "10 negri mititei"...si uite ce-a iesit!Apropos de Rodica Ojog-Brasoveanu:daca cineva cumva da de vreo carte de-a ei prin vreo librarie on-line,sa ma anunte si pe mine!Please! Irina & Veve cea cumintzica foc![:D]

#17
papadie

papadie

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.370 mesaje

Postat 11 octombrie 2002 - 18:34

Veve din cite îmi amintesc au iesit recent niste cärti pe piatza. Dar stiu sigur cä începuse un nou roman, din päcate cred cä nu a mai apucat sa-l termine... päpä Nu conteazä ce-ai pierdut...Conteazä ce-ai câstigat!

#18
Camelia

Camelia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 289 mesaje

Postat 11 octombrie 2002 - 19:25

Irina, m-ai doborat !Si mie mi-au placut (si inca imi plac [:)]) "La Medeleni", "Panza de paianjeni", "Orasul cu salcami" si inca multe altele.... Cand eram mai tinerica [:D] ma obseda "Pe aripile vantului".Nu mai stiu de cate ori am citit-o da in orice caz suficient ca sa joc eu rolul lui Scarlett sau oricare altul ca stiu deja perfect cum gandeste si se comporta fiecare personaj.[:D] Acuma, ca m-am facut mare[:D], citesc si recitesc fara sa ma plictisesc "Memoriile" lui Eliade.Nu stiu de ce mi s-a pus pata pe ele [^].

#19
Veve

Veve

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 684 mesaje

Postat 11 octombrie 2002 - 20:49

Papaaaaa!Ce vrei sa spui cu "n-a mai apucat sa-l termine"???A murit cumva?si pe mine de ce nu m-a anuntat nimeni???[:p]...La cit sunt eu de rupta de realitate orice-i posibil!! Camelia,pai puteam sa jur ca-ti plac carticelele alea dragute[:)]...Din cite am reusit eu sa te cunosc[:)]Eu eram inebunita dupa ele si-as mai fi si-acum poate,daca-as avea timp..Dar de "Scrisoare de dragoste"si "Invitatie la vals"(a lu' Drumes daca ma ajuta bine memoria) ce zici??? Irina & Veve cea cumintzica foc![:D]

#20
papadie

papadie

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.370 mesaje

Postat 12 octombrie 2002 - 01:52

a murit acu vreo lunä...[V] dada invitazie la vals...eram deja domnisoricä :-) ce vremuri dom'le, ce vremuri:-) päpä Nu conteazä ce-ai pierdut...Conteazä ce-ai câstigat!


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -