Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

al doilea bebe?


52 raspunsuri la acest subiect

#21
roxy

roxy

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.613 mesaje

Postat 08 octombrie 2002 - 20:24

si eu imi doresc tare mult un bb2 ,mai ales ca cum prislea are 2 anisori si,eu spre rusinea mea[:I]m-am cam puturosit,lenevit,cum vre-ti sa-i zice-ti,[xx(],si nu prea ma trage ata la servici,limba germana este asa de rea cu mine ,ca nu-mi intra deloc in scafarlie si de cele mai multe ori adorm cu cartea de germana pe ochi,si m-am hotarat,ca prin primavara asa,sa fim noi ci totii sanatosi ,si daca si Dumnezeu este de partea mea mai facem unurlatel[:D] Eu in total as vrea 3 ,dar trebuie sa luam lucrurile cu usurelu, sa vina cand trebuie Sper sa fie asta si voia celui de sus Roxy huianur

#22
oanaD

oanaD
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 09 octombrie 2002 - 04:33

Draga Miruna, Eu mai vreau un bebeu acum ( am o fetita de un an si 2 luni), dar sotul meu vrea sa mai asteptam Oaana

#23
Guest834_39

Guest834_39
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 09 octombrie 2002 - 05:30

eu mi-as dori o fetita,asa o sa am pereche[:D];dar sotul meu ar fi in culmea fericiri[:)][8D],isi doreste multttttttttt o FETITA [;)]Inca nu am luat o hotarare,poate la anul va pup,arabella

#24
mumulina

mumulina
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 09 octombrie 2002 - 11:22

[:p]am si eu doua fetite minunate, una de 4 ani si 8 luni si cea mica de aproape 3 luni (peste 1 saptamana). se iubesc foarte mult, stiu ca o sa radeti, Teo este prea mica ptr asa ceva, dar sa o vedeti cum se uita si rade la surioara ei mai mare, cum nu face la altcineva. Alexa are mare grija de ea, fuge la ea cand plange, incearca sa o ditreze, cred ca va fi minunat cand vor creste si vor face o multime de lucruri impreuna. Dar, pana atunci, eu simt ca o iau pe miriste de oboseala, fetele au programe total diferite, una se culca alta se scoala si tott asa, dar vor trece toate.[:I] va pup!

#25
corinag

corinag

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 18 mesaje

Postat 09 octombrie 2002 - 11:33

Si eu imi doresc inca un bb, desi am in burtica un ghemotoc de 22 saptamani si inca nu stiu ce inseamna sa ai grija de un bb. Insa sunt hotarata ca peste 2 ani sa mai fac unul. Partea mai naspa e ca am deja 33 anisori si din tot cea ce citesc,reiese ca de pe la 35 ani incep problemele.

#26
rody

rody
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 09 octombrie 2002 - 22:19

Da.Eu am un baiat de 14 ani si o sa-l nasc pe al doilea in februarie.L-am dorit foarte mult dar s-a lasat asteptat.[;)]Va pup si va doresc bafta[:p]

#27
Garofitza

Garofitza
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 16 ianuarie 2003 - 00:16

quote:
Originally posted by rody
Da.Eu am un baiat de 14 ani si o sa-l nasc pe al doilea in februarie.L-am dorit foarte mult dar s-a lasat asteptat.[;)]Va pup si va doresc bafta[:p]
Ma impresionati, cat de frumos scrie-ti! Cum sa nu mai vreau inca unul? Intre mine si surori sunt, 3 si respectiv 8 ani diferenta, si nu a fost prea rau. Mi-as fii dorit sa am copii de varste apropiate, dar uite ca nu reusesc. Asa ca, cu cat mai repede cu atat mai bine. Stiu ca Alex isi doreste un frate sau sora, pentru ca vede peste tot numai bbei si stiu ca l-ar iubi si-ar avea si el pe cineva constant cu care sa se joace.Iar eu si sotul sa ne topim in privirile lor care ne-ar umble zilele si mai mult decat o fac. Ma doare sufletul ca in fiecare luna, totu-i la fel si nu este zi sa nu ma rog, la D-zeu. Am atatea de oferit si-am atata dragoste. Ma gasesc in fata televizorului plangand, cateodata din cauza unei stiri sau emisiuni, in care se vorbeste despre copii abandonati, sau gasiti prin nu stiu ce coclaie. Ma gandesc ca nu-i drept, eu si cele care se chinuie sa aiba un copil ar trebui ascultate de cine-i acolo sus, si ca copii ce sunt parasiti platesc pentru greselile ce parintii lor le-au facut. Iar de cele mai multe ori platesc cu mica lor viata. Am zile in care am o stare de apatie si sunt trista si incerc sa nu mai mai gandesc/framant. Dar nu se poate. Va doresc la cele care va doriti numai bine si sa se indeplineasca, iar celor care asteapta- sa fie bbei sanatosi, iar celor care au deja - sa fie iubite. Garo Sanatate, ca-i mai buna ca toate.

#28
Lucia

Lucia
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 16 ianuarie 2003 - 09:24

Eu, acum o luna am avut o intarziere de zece zile a ciclului si m-am infiintat imediat la ginecolog: sarcina cinci saptamani. Bucurie mare amestecata cu teama cum va fi nasterea si cel mai mult ma sperie gandul ca voi avea de-a face cu maternitatile astea care ma deprima. Bucuroasa sa spun familiei, mi=au srit in cap ce-ti trebuie acum mai tarziu si tot asa mi-au creat o stare de stres si de deprimare incat am inceput sa sangerez si doua spatamani m-am luptat cu rusii. Acum nu stiu ce sa zic, sotul spune ca nu am fost insarcinata dar dr. zice ca da. Asta a fost ! La urmatoarea sarcina nu mai deschid gura, decat cu voi fiindca aici este mai multa bucurie la astfel de vesti. Acum cumnata mea care are 40 de ani si o fetita de opt ani este insarcinata in luna a patra si nu a stiut nimeni si nici acum nu stiu decat cativa. Cand am auzit am avut un sentiment de invidie si parca si acum sufar ca nu sunt insarcinata si ma doare foarte mult reactia pe care a avut-o familia. Am crezut ca ne vom bucura impreuna si cand colo mi-au produs o stare de neliniste si teama. Deci, veti fi primele care veti afla si-mi doresc sa ne bucuram impreuna daca altfel nu se poate. L.Popa

#29
gabid

gabid

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 150 mesaje

Postat 16 ianuarie 2003 - 10:31

Salut Miruna! Si eu vreau al doilea bb,chiar sunt inebunita!Imi doresc cu orice pret al doilea bb.Maica-mea zoice ca sunt nebuna si nu stiu ce o sa ma astepte in caz ca voi reusi.Cica o sa fie Simona geloasa ca nu o sa pot sa ma impart intre cei 2 dar eu nu cred.O sa ma impart intre cei 2 , chiar o sa-i tin pe amandoi in brate de va fi nevoie.Intre mine si fratele meu sunt 2 ani jumatate,Simona are un an si 3 luni ,daca da Dumnezeu sa mai raman insarcinata intre cei 2 bb va fi diferenta ca intre mine si fratele meu.Eu vreau tot o fetita dar...acum nu conteaza sa dea Dumnezeu sa raman insarcinata pt ca cu Simona a fost tare greu! Te pupam, Gabi si Simonica

#30
Bobita

Bobita

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 65 mesaje

Postat 16 ianuarie 2003 - 10:38

Si eu vreau al 2-lea bb, dar la anul. Si as vrea un baietel daca vrea bunul Dumnezeu. Sper sa ma descurc cu ei, sa-i iubesc la fel pe amindoi, si ei sa se inteleaga bine chiar daca ar fi diferiti ca sex. Sa fim fericite


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -