Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

cu soacra cum va intelegeti?


50 raspunsuri la acest subiect

#11
diana12

diana12

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 107 mesaje

Postat 27 septembrie 2002 - 17:06

Eu cu soacra ma inteleg perfect, pot spune ca am cea mai buna soacra din lume. Numai bine, Diana & Ecaterina Nu dispera!

#12
CameliaH

CameliaH

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 294 mesaje

Postat 27 septembrie 2002 - 17:34

Dragele mele va doresc o soacra ca a mea. E o femeie de nota zece. Noi am stat la mama doi ani de zile si daca mai stateam o zi ajuneam la balamuc. Nici buna ziua nu ne-am dat cand am plecat. Aici am stat in puf cat am fost gravida,iar cand au venit fetele a fost pur si simplu topita. Cat am stat la spital doua luni nu stia ce sa-mi mai fac bun de mancare, iar cand a trebuit ca una din fetite sa mai stea in spital o luna faceam cu schimbul. Cateva zile eu cateva zile ea. Si cand mai am divergente cu sotul meu, nu-l apara. Este corecta iar uneori de partea mea desi nu am dreptate. va pup, camelia si FTL

#13
iuliacm

iuliacm

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 82 mesaje

Postat 27 septembrie 2002 - 17:36

Nasoooool de nasol![:(!][:(!][:(!] Intru si eu in clubul celor cu soacre "adevarate" care se amesteca intr-una in viata noastra! Nici cu maica-mea nu ma pang, si ea o soacra rea de gura. Am o soacra care mereu se pange de cate ceva. Daca o asculti pe ea ea este cea mai saraca, cea mai bolnava, cea mai fara de noroc femeie din lume. Si nu este de loc asa! Daca toate merg bine si nu are de ce sa se planga incepe sa-si aduca aminte de cat a suferit ea in copilarie![:0][:0][:0] Dar cel mai enervant lucru este ca Alexandru sta la ei (la socrii) in timpul saptamanii. In privinta copilului nu ma asculta: zice ca mine si face cum o taie pe ea capul! Mai degraba asculta de toate babele dn parc decat de mine. Sunt atatea de multe de spus..... Oricum am in plan sa-l aduc pe Alex acasa si sa gasesc o femeia care sa stea cu el cat suntem noi la servici.[xx(][xx(][xx(] O sa iasa un scandal! Soacrele trebuie tinute departe! Si nu numai ele. O sa dati cu paru' dupa mine dar eu zic ca si mamele noastre trebuie tinute deoparte! In ceea ce priveste mamele noastre suntem subiective, le toleram usor greselile pe care le fac fata de sotii nostrii sau copii, dar nu inseamna ca sunt mai bune! Intotdeauna le-am cerut parerea parintilor cand am fost in fata unei dileme: de ex. cand ne-am cand cumparat covor, cand mi-am schimbat serviciul... Dar hotararile le-am luat doar eu si sotul meu. Si pentru aces drep lupt impotriva celor doua soacre ale nostre! Eu si sotul meu suntem foarte calmi amandoi, nu ne certam, incercam sa discutam si sa rezolvam cu calm orice problema. Si totusi stiti cand ne certam noi: dupa ce cele doua soacre (mama mea si a lui) stau impreuna cateva ore. Incepem: "Uite ce-a zis maica-ta!" si zbang, zbang,zbang [:0][:0][:0]! "Aaa , da uite ce-a zi si maica-ta! si iar zbang, zbang,zbang!

#14
doxi

doxi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 24 mesaje

Postat 27 septembrie 2002 - 18:00

Eu nu am soacra...dar am un socru ce suplineste cu brio aceasta lipsa!Sta la 10 minute de mers cu masina de noi si nu intelege de ce nu trecem in fiecarea seara pe acolo (sau macar sotul meu) si de ce nu ne petrecem WE impreuna...si de ce sa plecam din WE din Bucuresti...si de ce sa mergem la restaurant si...Iar acum se va muta intr-un bloc alaturat![:D]

#15
papadie

papadie

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.370 mesaje

Postat 27 septembrie 2002 - 18:02

Doxi[:D][:D][:D][:D][:D][:D] Räbdare si tutun! Probabil cä omul chiar e bine intentionat![:p] päpä Nu conteazä ce-ai pierdut...Conteaza ce-ai câstigat!

#16
Angela T.

Angela T.

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 51 mesaje

Postat 27 septembrie 2002 - 18:09

EU NU AM SOACRA[:(][:(][:(] DA' CRED CA M-AS FI INTELES BINISOR CU EA... Angela T

#17
Guest__*

Guest__*
  • Guests

Postat 27 septembrie 2002 - 18:18

Da de a mea ce sa mai zic? acu, cand nu mai stam la ea, e mierea cea mai dulce... ma suna, ne face prajituri, etc. Dupa ce am nascut am stat la ea. Abia ma taram prin casa, vreo 3 luni am mancat in picioare ca nu puteam sa stau jos, iar ea nu-i calca lui fi-su o camasa, zicea sa-i calc eu... Cand am plecat, a facut scandal ca-i iau baiatul de langa ea, ca o fac special sa-l departez de ea... Da lasa, ca nici eu nu uit... nu sunt razbunatoare din fire, da ce am suportat eu de la ea in lunile alea dupa ce am nascut... mai vorbnim noi![}:)][}:)] Mihaela si bb Iulia

#18
miruna

miruna
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 27 septembrie 2002 - 18:26

Draga Angela si eu am fost bineintentionata , dar cand nu se poate nu ai ce face. Am vrut sa ne intelegem , sa avem liniste in casa , dar nu am cu cine sa ma inteleg. Asa ca nu ai de unde sa stii cum ar fi fost.

#19
light

light

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.465 mesaje

Postat 27 septembrie 2002 - 19:01

Nici eu nu mai am. Ma intelegeam tare bine. Uneori ia Dumnezeu pe cine nu trebuie. Cele care vor sa scape de soacrele zgipturoaice nu au norocul iar mie mi-a luat-o si inca imi mai e dor de ea.[:(][:(][:(]

#20
khristin

khristin

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.575 mesaje

Postat 27 septembrie 2002 - 20:16

Eu am o soacra de milioane...in 6 ani de casnicie si 10 de cand ne cunoastem, o data nu mi-a zis nimic. Altfel...nu stiu cum as fi reactionat...de aceea o s-o si chem sa ma ajute cu copilul. Cristina


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -