Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

cu soacra cum va intelegeti?


50 raspunsuri la acest subiect

#31
Flavia

Flavia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 155 mesaje

Postat 28 septembrie 2002 - 21:07

Voi va vaitati de o soacra dar imaginati-va cum ar fi cu trei ca socrul meu a fost harnic si nu s-a insurat decat de 3 ori. Bun si inainte de casatorie i-am spus jumatatii mele ca totusi mama biologica am s-o bag in seama celalte 2 mi s-au parut irelevante ca prestatie mai ales ca a treia a iesit si a din peisaj si socrul meu e dinnou disponibil (poate cunoasteti voi vreo baba nebuna). La finalul emisiunii soacra nr 1 cand a auzit ca sunt gravida cu primul copil in 10 minute mi-a scos toate lucrurile plus sotul la usa si mi-a facut vant cu viteza luminii ca ea nu mi-a dat voie sa fac copii.Socrul meu nici el nu e departe mai ales ca in 7 ani nu pot zic ca m-a ajutat cu ceva in schimb sunt cea mai rea nora din lume. Daca la inceput ma chinuiam sa inteleg acum am rezolvat problma. Pur si simplu nu mai au ce cauta la noi acasa nici unul din ei.Cam o data la 3 luni se duce sotul cu pustiul cel mar un weekend in vizita mai mult pentru bunicii lui sa vada stranepotul. Si am o liniste. ...[;)][;)]

#32
Theodora

Theodora

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 256 mesaje

Postat 28 septembrie 2002 - 22:32

JIRIRO,draga, A fost vorba despre soacre,in general.Eu cel putin asa am inteles. Dar pentru ca subiectul a fost deschis de o femeie,s-a asumat ca e vorba doar de mama barbatului... Sint sigura ca exista soacre care scot din fire si cel mai calm barbat!Am cunoscut si eu destule... Si ai dreptate,va veni o zi in care si noi vom deveni soacre,eu am doi baieti,si nimeni nu poate sti cum voi fi...Sper doar sa nu devin si eu o cotoroanta,dar nu o pot garanta[:0][:0][:0] Eu cred ca mamele care devin soacre dificile,pur si simplu l-e este greu sa se desparta de fiul care o viata intreaga depindea de ea,era ingrijit de ea si ,deodata,vine o STRAINA si i-l ia...[:(!][:(!][:(!] Cam atit...Noapte buna!!! Love you all... THEODORA,GIANNIS,ALEXANDROS

#33
danac

danac
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 29 septembrie 2002 - 12:27

Cand bine cand rau ma inteleg[^]Acum e iar rau.A sunat noaptea pe la ora 3 sa intrebe ce facem si a inchis telefonul dupa aia......[xx(]Era suparata ca nu a mai sunat-o sotul si era suparata si cu ale ei si s-a gandit sa ne scoale noaptea sa ne spuna[:D]Bineinteles ca sotul nu a mai putut sa adoarma si mergea dimineata la servici....

#34
piskot

piskot
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 29 septembrie 2002 - 16:53

[:D]Dragile mele nurori [:D][:D] Eu locuiesc cu socrela.(punct[:D])Este o femeie delicata si sensibila (mai ales de cand s-a pierdut socru-meu)asa ca am facut eforturi si eu si ea sa ne intelegem bine.Dupa lupte seculare (care au durat vreo5 ani)am reusit sa ne cunoastem si sa ne acceptam una pe alta si cu bune si cu rele. A trebuit sa dau dovada de multa diplomatie si rabdare, sa las uneori de la mine si poate si ea lasa de la ea...cert este ca acum ne intelegem foarte bine....si mai ales de cand a venit Ruxandra pe lume.Ea a fost prima care a vazut-o, a stat cu mine toata noaptea la reanimare pana mi-am revenit din anestezie, m-a ajutat foarte mult cat a fost fata mica si acum ma ajuta la fel. Isi iubeste foarte mult nepoata, ea neavand fete ci 2 baieti. Si cu toate acestea uneori tanjesc dupa putina intimitate si eu si sotul meu(desi socrela este o persoana mai mult decat discreta)[:D]Idealul este sa stai separat(si la o distanta suficient de mare[:D]), in casa ta, fara parinti sau socri pe cap...numai in vizita[:D][:D][:D]!Atunci te iubeste soacrea[}:)][:D], cand te vede mai rar ! Pupici! Piskotel

#35
ionela-roxana

ionela-roxana

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 79 mesaje

Postat 29 septembrie 2002 - 20:00

Si eu am o soacra buna care ne iubeste mult de tot mai ales pe Rares care e nepotul mult dorit si la care-i face toate poftele!Va doresc o asa soacra![:o)] Ione`

#36
simi

simi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 742 mesaje

Postat 30 septembrie 2002 - 05:24

Fetelor, intre mine si soacra mea se afla... OCEANUL!!!! Ura!!! Cea mai mare realizare a vietii mele , in afara de copii, este faptul ca de 9 ani nu mi-am vazut soacra. YES!!!! Simona

#37
danat

danat

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.292 mesaje

Postat 30 septembrie 2002 - 10:14

Fetelor, eu mantzeleg bine, bine cu sokrela... ne gateshte papica buna, shi cind vrem shi cind nu vrem, norok cu al meu sotz care o mai ia la trei pazeshte, ca altfel ne-am face patratzi...ne-a ajutat la curatzenia de dupa renovarea apartamentului....e saritoare, cind e nevoie doar trebe sa deschizi gura shi sare. In rest, nu se baga in casnicia noastra, se bucura pentru orice realizare de-a noastra shi e la locul ei.....se mai bosumfla doar cind nu vrem toata mincarea pe care ne-a pregatit-o. Ne vedem o data pe saptamana shi sint multzumitzi, norok ca nu stam foarte aproape unul de celalalt... danat

#38
Luizax

Luizax

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 42 mesaje

Postat 30 septembrie 2002 - 10:22

Si io manteleg binew cu sokrella. Ne ajuta, si cu papika, curatenia...cand si cand cu bebeleul. E bine. Si isi vede de traba, nu comenteaza. Si kiar daca comenteaza stie ca nu askultam. hihihihihi[:D] Luizax

#39
irinuca

irinuca

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 114 mesaje

Postat 30 septembrie 2002 - 11:11

Soacramea, zisa MUTER de catre juma de Bucuresti se crede mama ranitilor si inteleapta pamantului.Ea le stie pe toate si daca la treburi tehnice mai recunoaste ca nu se pricepe la " scoala vietii" ca sa zic asa se crede no.1.Abia asteapta sa nasc ca sa se ocupe ea de nepot si mi-a spus de pe acum ca:" noi 2 ne vom certa daca nu faci ca mine".Mama mea e si ea o femeie suparacioasa care se oftica daca nu-i asculti sfaturile si cum cele 2 sunt mai mult decat opuse se pare ca..." viitorul suna bine".Sotul meu este topit dupa mama sa si chiar daca e de acord ca ea abereaza uneori, nu recunoaste nici in ruptul capului si ma scoate tot pe mine nebuna.Noi de 8 ani de cand suntem impreuna ne vedem zilnic sau cel mult la 2 zile cu ai lui iar de cand suntem casatoriti ( 1 an juma), zilnic facem curse intre noi, ai mei si ai lui.In rest..ne intelegem bine, ne tragem de sireturi ne distram chiar f bine dar totul pana la sfaturi( care sun mai degraba ordine). Irinuca

#40
irinuca

irinuca

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 114 mesaje

Postat 30 septembrie 2002 - 11:20

Am fost cam rea inainte si nu am mentionat si aspectele pozitive ale relatiei noastre.Ea ne da de mancare aproape zilnic ( pana ne intremam noi cu banii), ea ne-a luat casa ( apartamentul ei l-a vandut si ne-a luat noua unul,ei unul si acum se strofoaca sa-i ia si fetei ei ceva)si ne iubeste extraordinar de mult pe amandoi.Si noi o iubim.[:)] Mereu imi zice sotul meu ca sunt rea[}:)] Irinuca


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Astăzi, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Astăzi, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -