Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 11 voturi

FIV Turcia - 9

fiv acibadem turcia tayfun

203 raspunsuri la acest subiect

#21
nanne16

nanne16

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.166 mesaje

Postat 02 mai 2013 - 19:52

Ploaie, fac Clexane de 0,4. I-am spus ca hematologul mi-a spus sa încep din prima zi de stimulare, el a zis ca nu, sa incep de la transfer. Am mers pe mana lui. Nu stiu daca imi dădea Clexane daca nu ii ziceam de hematolog. :-D el crede ca doar factor V Leiden si factor II ar influența evoluția sarcinii... Ce-i drept mare parte din studii sunt bazate doar pe ele...

#22
vreau_bebel

vreau_bebel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.493 mesaje

Postat 02 mai 2013 - 21:21

Babutza draga, multumim de capitol!!!

Polaie de vara referitor la The Moda Apart,  nu are receptie deschisa non-stop. Eu una nu m-as simti in siguranta, plus ca daca ajungi dupa orele 19.00, nu prea ai cum intra.



#23
birmanutza

birmanutza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 793 mesaje

Postat 02 mai 2013 - 23:26

Buna seara, fete dragi! [flo2]

Multumesc si eu pentru acest nou capitol.....

Imi este un pic rusine ca intru doar ca sa cer.....

In aceasta seara am primit raspuns de la clinica la emailul trimis de mine....m-am bucurat mult, chiar daca poate este  un raspuns standard...mi se pare ca suntem si noi luati in seama........  In email se explica pasii pe care trebuie sa ii parcurgem si mi se cere in primul rand, sa fac un istoric in limba engleza pe care sa il trimit lor pe email pentru a-l arata doctorului si pe care sa il am la mine la consultatie...acum, eu va intreb:

1. asa se procedeaza de obicei sau sunt eu un caz altfel?...e adevarat ca am avut o conizatie pe col pentru un polip si o rana, insa ginecologul meu a zis ca acum totul e ok...

2. sa trimit istoricul in engleza si doctorului sau doar semrei? ....nu am adresa d-lui doctor, ma puteti ajuta in acest sens, va rog?

Si mai am multe intrebari, dar trebuie sa ma mai descurc si singura.....treaba e ca sunt emotionata, chiar daca pentru noi fiv-ul va fi peste ceva timp...

Multumesc anticipat pentru raspunsuri.

[pup] o noapte frumoasa va doresc.

 

 



#24
vreau_bebel

vreau_bebel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.493 mesaje

Postat 02 mai 2013 - 23:44

Birmanuta asa procedeaza in toate cazurile. Fa istoricul si trimitel Semrei, Tayfun iti va raspunde tot prin ea, mult, mult mai repede decat daca i l ai trimite direct lui.

Cat despre continutul mailului, tot pe pag asta  i s a raspuns si lui Ploaie de vara.



#25
vreau_bebel

vreau_bebel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.493 mesaje

Postat 02 mai 2013 - 23:46

Scuze, nu s a tastat cratima la "TRIMITE-L".



#26
ploaiedevara

ploaiedevara

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 142 mesaje

Postat 03 mai 2013 - 09:05

'Neata, turcoicelor! [cafea]

bebel, am mai stat la un apartament de genul acesta intr-o vacanta la Barcelona si a fost super ok. La sosire ne-a intampinat gazdioul, i-am platit si ne-a lasat cheile si nr. de tel. in caz ca aparea ceva. Imobilul era supravegheat video si intrarea se facea doar pe baza de cartela. Sper ca este asa si la Moda Apart. Per total, la calcul ies mai bine asa, adica Glorina, de ex. 17 nopti/ 935 E. Moda Apart 17 nopti/1020E. Diferenta 85E merita platita pentru plusul pe care il are ultimul: frigider, zonă de luat masa, fierbător electric, ustensile de bucătărie, aragaz si 5m2 in plus.

Tocmai m-am intors de la analize: 344 la Synevo, doar ale mele. Nu stiau ce inseamna BUN [:-)))] Am cautat pe net si este "blood ureea nitrogen", adica uree serica.

birmanutza, trimite cam tot ce crezi tu ca poate fi de mentionat in legatura cu istoricul incercarilor voastre: varstele voastre, cum stai cu ciclul si ovulatia, de cat timp incercati, interventii, protocoale cu rezultate si tratament, rezultate la analize etc. Eu as zice sa nu te grabesti, fa-l pe indelete...eu m-am cam grabit si-am uitat de unele lucruri si trimite-l amandurora si Semrei si doctorului. [flo2]



#27
ancuta_n

ancuta_n

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 98 mesaje

Postat 03 mai 2013 - 10:03

Buna fetelor [flor]

sa avem un capitol plin cu reusite! [gravi]

Hatice iti doresc din suflet sa iasa analizele bune si sa te ajute Tayfunel sa fii mamica [flo]

 

am intrat sa va urez  Sarbatori Fericite, linistite si un Paste Fericit! [paste]



#28
birmanutza

birmanutza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 793 mesaje

Postat 03 mai 2013 - 17:50

Buna ziua spre seara si de la mine! [flo2]

Vreau_bebel, Ploaiedevara, multumesc mult pentru raspunsuri [pup] Eu am conceput un email detaliat de la inceput si asa l-am trimis semrei...cand o fi vazut saraca cat si ce am scris.....daca sunt nestiutoare, ce sa fac?! Banuiesc ca pentru inceput trebuia sa fiu succinta si doar sa imi anunt intentia de a face fiv la ei.....

In email eu am trecut tot ce am crezut necesar....varsta, rezultate analize, incercari, tratament, probleme medicale din trecut, mutatii....am omis sa trec faptul ca sunt si purtatoarea unor tulpini minunate de hpv , 16 şi 42, m-am gandit ca nu e necesar.....acum emailul mai trebuie puricat un pic, apoi il traduc (asta e sarcina sotului) si abia dupa aceea o sa il trimit...mai intai semrei.......

Pup...fug la prohod.

Sa aveti spor la treaba, daca nu ati terminat deja pregatirile si o seara frumoasa. [paste]     



#29
Hatice

Hatice

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.329 mesaje

Postat 03 mai 2013 - 18:40

Buna seara tuturor turcoaicelor,

 

Am gasit un articol interesant, poate va e de folos:

 

"Un studiu a constatat ca grasimile mononesaturate - gasite in uleiul de masline, uleiul de floarea-soarelui, nuci si seminte - a fost mai bune decat orice alt tip de grasimi alimentare pentru viitoarele mame. Cele care au consumat cantitati mai mari au avut de 3,4 ori mai multe sanse de a avea un copil dupa FIV, in comparatie cu femeile care au consumat astfel de grasimi in cantitati mai mici.

In schimb, femeile care au consumat grasimi saturate, cea mai mare parte gasite in unt si carne rosie, au produs mai putine ovule bune pentru utilizare in tratamentul de fertilitate.

Expertii americani din spatele studiului cred ca grasimile mononesaturate - care sunt deja cunoscute pentru a proteja inima - ar putea imbunatati fertilitatea prin reducerea inflamatiei in organism.

Studiul a fost prezentat la Societatea Europeana de Reproducere Umana si Embriologie din Istanbul. Acesta a fost efectuat la Harvard, Scoala de Sanatate Publica, finantat de US National Institutes of Health"

 

[flor] intregul harem.



#30
turqoise

turqoise

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 503 mesaje

Postat 03 mai 2013 - 18:53

Salutare, harem:) Hatice, multumim pentru informatii, sunt binevenite:) Aceste grasimi mononesaturate se mai gasesc si in avocado, eu am descoperit un articol in care spunea despre consumul de avocado in perioada FIv care creste sansele de reusita semnificativ in comparație cu alte surse din aceleași grăsimi.eu consum avocado in combinatie cu nuci, banane si miere de albine, e delicioasa :) Va doresc sărbători fericite alaturi de cei dragi si sper ca iepurasul sa va îndeplinească toate dorintele!!! p.s. Nu-mi place fara emoticoane:(((



Etichetat si cu fiv, acibadem, turcia, tayfun

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -