Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 11 voturi

FIV Turcia - 9

fiv acibadem turcia tayfun

203 raspunsuri la acest subiect

#41
vera_81

vera_81

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 16 mesaje

Postat 05 mai 2013 - 11:31

Hristos a inviat!Paste fericit iar lumina invierii sa ne aduca bucuria la care am visat si pe care o asteptam,pace, fericire si liniste sufleteasca. 

Va pup cu drag.



#42
vera_81

vera_81

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 16 mesaje

Postat 05 mai 2013 - 11:53

Pup toate fetele si i-mi pare rau ca nu am mai intrat pe forum dar de cand am aflat ca pentru fiv in turcia trebuie sa fim casatoriti , viata noastra a luat o intorsatura in sensul ca am facut casatoria, am facut programare pt fiv ,am fost in turcia la Tayfun de m-a gravidit si saptamana viitoare astept BETA si toate in 1 luna jumatate.Doamnelor va stau la dispozitie cu intrebari referitoare la experienta din turcia. Care mai are clexane de vanzare ca sunt interesata , am fost la cateva farmacii si nu se gaseste.

Va pup si va imbratisez.



#43
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 05 mai 2013 - 12:22

vera felicitari de mai multe ori ! Casa de piatra, sa fiti fericiti impreuna si saptamana viitoare sa va aduca si o veste mare !!!!

Si noi ne-am decis sa ne casatorim si am organizat nunta cu o luna inainte, am avut si un FIV ad-hoc (dar la cativa ani de la nunta) ... de multe ori lucurile facute "la minut" iti pot aduce surprize placute.

[flo2]



#44
Hatice

Hatice

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.329 mesaje

Postat 05 mai 2013 - 14:10

Vera,

 

Casa de piatra, viata lunga, frumoasa, imbelsugata si plina de bucurii.Sa fie si FIV-ul reusit si sa apara in viata voastra un mic sultan sau o mica sultana.

 

Eu sunt interesata de tot ce vrei sa povestesti, unde ai stat, ce tratament ai avut, cat ai stat si iarta-ma ca nu imi amintesc, daca e primul fiv.

 

Multumesc frumos. [flo2]



#45
vreau_bebel

vreau_bebel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.493 mesaje

Postat 05 mai 2013 - 16:10

Vera Doamne ajuta! Casa de piatra si copii sanatosi! Ai credinta in Dumnezeu si beta va fi pe masura!



#46
Nelay_star

Nelay_star

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.713 mesaje

Postat 05 mai 2013 - 16:34

Pup toate fetele si i-mi pare rau ca nu am mai intrat pe forum dar de cand am aflat ca pentru fiv in turcia trebuie sa fim casatoriti , viata noastra a luat o intorsatura in sensul ca am facut casatoria, am facut programare pt fiv ,am fost in turcia la Tayfun de m-a gravidit si saptamana viitoare astept BETA si toate in 1 luna jumatate.Doamnelor va stau la dispozitie cu intrebari referitoare la experienta din turcia. Care mai are clexane de vanzare ca sunt interesata , am fost la cateva farmacii si nu se gaseste.
Va pup si va imbratisez.


Vera , felicitari din suflet ! Casa de piatra , sa fiti fericitiiii [flor] .
Iti tin pumnii pt saptamana viitoare !!! [flo2]

#47
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.616 mesaje

Postat 05 mai 2013 - 17:24

Hristos a inviat! [flo2]

 

vera [floare3] casa de piatra si multa fericire!si te asteptam cu o beta grasana saptamana viitoare!si eu vreau sa stiu tot ce vrea sa stie si hatice [flo]



#48
vreau_bebel

vreau_bebel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.493 mesaje

Postat 05 mai 2013 - 18:07

Vera cati puiuti ai la burtica si ce caracteristici? Ai si congelat embrio? Cat a costat congelarea?

Ai facut EI? Cand ai facut ET? Si de ziua 3 si 5?

Cate zile a durat stimularea si in ce dozaj?

Ne mai spui o data cauza infertilitatii?

Doamne ajuta!



#49
ploaiedevara

ploaiedevara

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 142 mesaje

Postat 05 mai 2013 - 18:42

Vera, casa de piatra! Sa dea Dumnezeu ca in Saptamana Luminata sa ai un beta mare! Povesteste-ne si noua, pe scurt, experienta ta la Acibadem!

#50
vera_81

vera_81

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 16 mesaje

Postat 05 mai 2013 - 21:12

Buna seara fetelor , multumesc pt. mesaje si sa incepem cu inceputul

Eu mi-am facut programare pe 15 aprilie dar ciclu mi-a venit mai devreme si a trebuit sa reprogramez intalnirea ,am sunat-o pe Semra si m-am programat pe 11 aprilie.Totul a fost pe fuga (concediul la servici, cumparaturi,etc) Am avut programare  la ora 15 si am ajuns in Istambul dimineata la ora 06.30.Noi am plecat fara cazare cu conditia ca gasim acolo (sotul meu a mai fost in Istambul de cateva ori ).Si surpriza 2 ore am cautat cazare la toate hotelurile din zona bazarului si nici o camera libera,cand ne-am hotarat sa plecam spre acibadem am mai intrebat o data la un hotel unde am lasat masina si se eliberase o camera.Am luat camera pt. 3 zile cu conditia sa mai cautam zilele urmatoare (camera fiind mica iar pretul 55 euro cu mic dejun dar putin Hotel Oscar ). Am dus bagajele in camera, masina la parcare, am facut un dus si am plecat spre spital (dupa informatiile date de voi cu tranvaiul, bacul si maxi ,va multumesc pt aceste informatii)Am ajuns la timp pt intalnirea cu Tayfun .La spital ne-a asteptat Daniela, unde am gasit-o la etajul 4 la receptie vorbind in romana cu alti comunitari .

La intalnire doctorul s-a uitat peste analize si istoric spunand ca suntem ok pt. procedura si daca suntem pregatiti sa continuam (eu eram la 3 inseminari in romania si un fiv nereusit la promed o trompa scoasa dupa o extrauterina si cealalta nepermeabila)Am zis ok si ne-am intors la hotel sa ne odihnim.La ecografie eram in ziua 2 si erau 4 fuliculi, mi-a dat gonal si menogol ,aspirina , acid folic si pregnol urmand sa ne intoarcem dupa 4 zile .Intre timp am gasit cazare la hotel  (Hotel Grand Umit -Cerrahpasa Cad.No:32 Aksaray Fatih, Fatih, 34080 Istanbul)cu 50 euro mic dejun inclus +parcare (mai ieftin nu gaseai )si a fost ok , pe aceasi strada mai erau  Hotel La White ,La Garden Hotel -Haseki Sultan Mah. Cerrahpasa Cadddesi No:19 Fatih, Fatih, 34600 Istanbul un hotel ok dar nu aveau locuri decat dupa 2 zile (merita incercat 55euro pe camera mic dejun +parcare) si Alfa Hotel

Cerrah Paşa Cd No:24, Aksaray/Istanbul care era in renovare dar pe sfarsite posibil sa fie operational cand va duceti voi.Pe aceasi strada gaseam de mancare (erau 3-4 "restaurante"cu mancare gatita) 2 feluri de supe,4-5 feluri  mancare gatita aveai de unde sa alegi si te costa 20-25 lire turcesti felul1+felul 2+salata +suc pt 2 persoane.

Am incercat tot ce ne-ati spus supa de linte (dar fara chili) ,suc de rodii ,ayran si mai incercati pui si aripi de pui la rotisor ,adana si kofte iar la salata sa puneti sos de rodii -o bunatate .Pana la punctie am mai fost de 3 ori iar la ecografie a mai aparut 1 fulicul mai mic.La punctie a scos 4 fuliculi , a fecundat 3 si mi-a introdus 2 de 8 celule gradul 1 si 2 in ziua a 3.Total costuri- cazare 810 euro(16 nopti), tratament 840 euro (e bine sa aveti schimbat in lire turcesti cand platiti la spital ) procedura 2400 euro+mancare si diferite cheltuieli (drum ,suveniruri etc.) Nu stiu ce sa va mai scriu dar intrebati-ma , va raspund cu placere.Va pup si Doamne ajuta





Etichetat si cu fiv, acibadem, turcia, tayfun

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Astăzi, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Astăzi, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Astăzi, 19:50

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Astăzi, 17:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -