Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Italia


68 raspunsuri la acest subiect

#21
anja

anja

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.397 mesaje

Postat 31 ianuarie 2013 - 17:13

Mihaela, uite ca vin cu o parere nu la fel cu toate celelalte[:)]
Ppoate suntem noi mai pretentiosi!

Noua, Cinqueterre nu ne-a placut absolut deloc. Peisajul este spectaculos, dar plaja, conditiile de cazare absolut dezamagitoare. Pozele sunt frumose dar realitatea cam deprimanta.
Lido di Jesolo mi s-a parut un fel de "mare romaneasca". Aglomerat, nimic special, hoteluri proaste superevaluate. Singurul avantaj ca esti aproape de Venetia, daca vrei sa combini cu vizitatul. Nu m-as mai duce a doua oara.
Eu recomand Sardinia, absolut superba. Oriunde pe insula este minunat!
Anul acesta, planuiesc sa mergem pe coasta Amalfi, sa vedem si Pompeiul.


#22
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 31 ianuarie 2013 - 17:15

Multumesc Anja, Sardinia mi-a mai recomandat cineva, am pus pe lista...dar cum spuneam sotul e fixat pe Sicilia. [:)]



Nu vrem zona de nord, am fost pe acolo. De la Roma in sud. Cand mergeti voi in concediu? Poate imi trimiti impresii de dupa? (zi ca mergeti inaintea noastra [:D]).





pur si simplu...



Hobby



calator de profesie



#23
lavi02

lavi02

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.184 mesaje

Postat 31 ianuarie 2013 - 17:15

Roxana, la stassi de la Matera ati fost?
Eu am cumparat bilete de avion catre Bari dintr-un impuls de moment, pt o tura scurta de 3 zile in vacanta de primavara a fetelor, am rezervat cazare si masina de inchiriat si acum ma scarpin in cap [help][batcap][cit] cu ghidul Lonely Planet in mana, ca sunt atatea de vait si asa putin, 3 zile.

Mihaela, noi am fost in Sicilia de Revelion acum 2 ani, am stat o saptamana, ne-a placut f mult, am avut ce vedea si ne-a mai si ramas pt data viitoare. Daca vrei iti trimit poze pe PM. Iti redomand ghidul Lonely Planet pentru obiective turistice si planificare, poti sa cumperi online in format pdf numai capitolele care te intereseaza, le listezi, subliniezi pe ele si ti le iei in poseta. Sau cartea cu totul dar e mai grea, pt Italia e ditai caramida.

#24
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 31 ianuarie 2013 - 17:18

Lavi da...uitasem de Lonely planet! [pup]



Vreau poze, da! [flo]





pur si simplu...



Hobby



calator de profesie



#25
Lali

Lali

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.893 mesaje

Postat 31 ianuarie 2013 - 17:26

Citat:
citat din mesajul lui anja

Mihaela, uite ca vin cu o parere nu la fel cu toate celelalte[:)]
Ppoate suntem noi mai pretentiosi!

Noua, Cinqueterre nu ne-a placut absolut deloc. Peisajul este spectaculos, dar plaja, conditiile de cazare absolut dezamagitoare. Pozele sunt frumose dar realitatea cam deprimanta.
Lido di Jesolo mi s-a parut un fel de "mare romaneasca". Aglomerat, nimic special, hoteluri proaste superevaluate. Singurul avantaj ca esti aproape de Venetia, daca vrei sa combini cu vizitatul. Nu m-as mai duce a doua oara.
Eu recomand Sardinia, absolut superba. Oriunde pe insula este minunat!
Anul acesta, planuiesc sa mergem pe coasta Amalfi, sa vedem si Pompeiul.



Da, am spus si eu ca nu stiu cum e sa stai efectiv acolo. Plajele sunt mici, inghesuite, hotelurile in cladirile colorate nu dau impresia de cine stie ce confort. Noi am stat putin mai in sud, unde plajele sunt mari si foarte frumos amenajate, iar statiunile sunt muzee in aer liber. Dar de vizitat, Cinqueterre e spectaculos.



#26
Guest_bb_yasmi_*

Guest_bb_yasmi_*
  • Guests

Postat 31 ianuarie 2013 - 17:51

Mihaela, noi am fost de multe ori in sicilia, acolo locuieste soacra mea, dar noi nu prea suntem cu vizitatul ci mai mult cu statul cu burta" n sus la plaja!!!! Marea este superbaaaaaa, nisipul la fel.
Asta vara in schimb, ne am planificat un circuit cu masina pana acolo. Daca te intereseaza iti dau detalii la intoarcere, la sfarsitul lunii iulie, inceputil lui august.

__________________________________________________
mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!


#27
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 31 ianuarie 2013 - 17:58

bb_yasmi in cazul asta iti voi da eu detalii :)). Noi suntem acasa din concediu in 15 iulie, vom merge in prima parte a lui iulie asadar...



Dar poti sa imi spui de ex. unde sunt plajele astea frumoase? Ca vom sta si la plaja, fara doar si poate, chiar daca pe apucate. [:)]





pur si simplu...



Hobby



calator de profesie



#28
marumiha

marumiha

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 817 mesaje

Postat 31 ianuarie 2013 - 18:03

http://www.globopix....fie/puglia.html

Mihaela ,aici sint foto din toate zonele Italiei.

#29
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 31 ianuarie 2013 - 18:19

Citat:
citat din mesajul lui mihaela_s

Vai Roxana, multumesc mult! Mi-ai facut un dor de duuuuca de acum as face bagajele! O sa vad daca il pot retine pe barbat in tocul cizmei [:D]


ha!! mie-mi zici??? :((((
citeam postul, am si scris ca-s dezlanata ca naiba, ca numa la prostii ma ducea mintea. si afara ploua si e gri si frig si io numa pecorino il simteam in gura.... ma duc sa plang sub birou [:D]

Lavi, nu! si am mai pierdut muuulte chestii. asta imi e mie problema in Italia. desi planific la minut tot pierd lucruri. imi vine sa nu ma duc nicaieri in alta parte....
3 zile? atunci limiteaza-te la Bari si o singura excursie in afara. alege tu, eu as zice ca peste tot merita, nu stiu ce sa zic ca e "must" [:)]. daca alergati prea mult pierdeti din farmecul locului. nu iti face griji, va va face chef de intoarcere acolo... [;)]

mai este langa Lecce - un sat fortificat, mie mi-a adus aminte de cetatile taranesti din Ardeal (tata e de pe acolo) - Muro Leccese: http://www.museomuro.it/

Mihaela, las ca si Sicilia e frumoasa, nu-i bai. mergeti la anu' in Puglia...

#30
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 31 ianuarie 2013 - 20:13

Vai, m-am pierdut in fotografii marumiha! Cat e de frumos! Lampedusa cred ca e o minunatie. [olala]



roxana hehe, barbatu-meu e genul care in fiecare an vrea sa vada altceva...in Italia nu mai voia, voia doar Sicilia (da, suna ciudat ca Sicilia e parte de Italia [:D]).



Anul asta, ca asa suntem noi, parinti democratici [:D] am intrebat-o pe cea mica ce tara vrea sa vada. Ea a zis Italia si atunci au sclipit beculetele cu Sicilia. Dar si cu Italia prin zone pe unde n-am fost.



Pana la urma va fi si putin Roma, noi am fost acolo dar nu am mai apucat sa vedem Capela Sixtina, asa ca e acum pe lista. Si ce mai apucam sa revedem, mai ales pentru fetita. Va fi alegerea ei in Roma unde mergem. [:)] Ea nu a fost cu noi.





pur si simplu...



Hobby



calator de profesie




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -