Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Fluturasi minunati 2011 (38)


201 raspunsuri la acest subiect

#41
miki1979

miki1979

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.561 mesaje

Postat 23 ianuarie 2013 - 14:26

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

ufff greu mada!! masa mea din bucatarie este de 4 pers. si nu as vrea sa stam in bucatarie. dar ce are daca pun pizza pe masa in living?? stiu ca ar arata si ar merge mult mai frumos aperitive dar imi este cam groaza de facut atatea. tu ce pregatesti?? eu daca ar fi sa fac as face asa: chiftelute date prin susan/mac, snitele de piept de pui la fel date prin susa/mac, rosii umplute cu salata de vinete, cascaval, rulouri de sunca presata umplute, portocale cu bete in ele care sa contina rosii cherry, patratele de branza, patratele de sunca si masline, o salata de ciuperci....si eventual niste mici sandwich uri patrate si decorate haios.

__________________________________________________
mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!



pfuu ce de bunataturi[pofta][pofta] pai si mai stai pe ganduri ? clar pierde pizza..
mai faci si un pepene ceva cu fructe, un arici[:D] ca doar ai experienta..si i-ai dat gata[:D]
hai ca le faci de placere , nu ? [pup]

mami de 2 prichindei

#42
AllyLaur

AllyLaur

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.036 mesaje

Postat 23 ianuarie 2013 - 14:32

Lavinia , super ca te-ai decis unde sa faceti. Sigur o sa fie foarte frumos si acasa. important etse sa fi-ti cu cei dragi.[pk]
Mada, nu mai stiu daca ai spus...cel putin eu nu am apucat sa citesc. Ce fel de pat are Cata acum? Din acela jos-jos? sau pat normal de copii? Si noi trebuie sa facem schimbarea asta si suntem in cautari.[flo]


Eduard Andrei [copil] 02.04.2011


#43
Somleac

Somleac

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.112 mesaje

Postat 23 ianuarie 2013 - 14:34

salut,

multumesc de urari, va doresc si eu voua tot binele din lume.[flo]

N-am avut petrecerea ieri, dar am aflat ca vineri plec la munte[pk]Pana la urma mi-a zis prietena mea pentru ca se temea ca daca lasa pe al meu bagajele ajungem in [indecent]la munte.[:D]

Ieri am fost cu colegele de la lucru la un restaurant in mal ( asta cadoul firmei) si eu le-am invitat apoi la un film. Am fost la "Asa-i la 40 de ani" am ras de m-am prapadit, cand am iesit de acolo nici nu mai stiam pe ce lume sunt. Neaparat sa mergeti e delicios.Seaparat au venit la mine taica-meu, si 2 prietene cu copii.Petrecerea de baza la munte.

Cami nu poti cauta alta femeie la fete? Daca n-ai incredere in ea e nasol.

Yasmi de ce nu comanzi platouri? Orice firma de catering face platouri reci frumoase, bune si accesibile ca pret.Si le aranjezi frumos in bucatarie pe bufet, pe masa din bucatarie pui farfurii si tacamuri, sa se serveasca fiecare si vor manca care cum in bucatarie, in living pe unde apuca.

Deea daca te conssoleaza cu ceva si Ilinca e turbo ca si Ana. Eu nu ma bag intre ei cand se cearta. Mai nou ii invat pe cei mari sa dea si ei in Ilinca daca ea ii bate/trage de par. Este violenta rau cu ei si ei saracii stateau ca fraierii sa dea in ei si numa urlau "mami-mami". Si cu daria se cearta si se paraasc, dar eu nu ma bag, sa se descurce.

Va pup ma bag la munci ca nu cred ca plec astazi de aici daca vreau sa plec vineri undeva.


Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011



#44
miki1979

miki1979

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.561 mesaje

Postat 23 ianuarie 2013 - 14:36

somleac, n-ai mai dat cafeaua dimineata..sper ca petrecerea sa fie de vina[olala][olala][pup]

bbyasmi, mie acasa nu mi se pare deranj deloc..bine, la mine cred ca principala cauza e ca nu prea am mobila/covoare[:I] n-au ce sa deranjeze, decat jucarii imprastiate peste tot, dar cu asta sunt obisnuita zilnic[alcool][alcool]
eu n-am masa aproape deloc, am un bar inalt la bucatarie pe care il folosim pe post de masa..dar eu obisnuiesc la evenimente sa pun aperitive, chiar si fripturica dar gen bar, cu autoservire..nimeni din experienta nu sta la masa, se mai plimba, mai serveste ceva..[:-@][:-@]
deci nu mi-as pune problema scaunelor/meselor..pana la urma nu vin sa stea la masa, mi se pare si aiurea..[:I][pup]

eu la loc de joaca mai merg cu ei, ocazional..si andrei ii place, se joaca, se cocoata peste tot, insa nu stiu daca ar aprecia in adevaratul sens al cuvantului ziua ei organizata la locul de joaca..ar fi doar o iesire la locul de joaca, cu multi copii, o iesire obisnuita, frumoasa..n-ar constientiza ca e ziua ei si ca mami/tati i-au organizat petrecere la loc de joaca..asta e parerea mea legata de andra mea, o fi a mea mai inceata dar sincer nu cred ca ar pricepe..
felicitari pt juniorul descurcaret[flo][flo] sper sa fie si andra asa la gradi[:D][pup]

madutza, legat de discutii, nu le-am gestionat prea bine, drept urmare azi sunt si mai in butoi..adica nu ne mai vorbim[:-@][:-@] eu cu soata..
repet, de mama era vorba si nu de soacra, vad ca si alte fete au inteles gresit! subliniez pt ca dupa parerea mea apar discutii cand stai la comun, indiferent ca e vorba de parinti/socrii...[:-@][:-@]
nu stiu cum o scot la capat, totul a culminat cu o cearta intre mine/sot, cearta tacita [:I][bang]
vom vedea...


deea, vlad face acum un tratament complex pe fond alergic, si pe imunitate si pe otita..doar doar o da ceva rezultate[:-@][:-@]

va pup[pup][pup]



mami de 2 prichindei

#45
Guest_bb_yasmi_*

Guest_bb_yasmi_*
  • Guests

Postat 23 ianuarie 2013 - 14:38

Miha, super !!unde mergeti la munte?? Da, este foarte buna ideea ta cu platourile reci comandate, de multe ori m am gandit si eu, dar nu am comandat niciodata, nici nu stiu ce firme sunt.

__________________________________________________
mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!


#46
Guest_bb_yasmi_*

Guest_bb_yasmi_*
  • Guests

Postat 23 ianuarie 2013 - 14:42

Miki, la noi se sta la masa. Copii de varsta lui lucas sunt doar 3-4 restul sunt mari, de varsta iasminei, dupa care nu stau parintii. Mie imi place daca organizez sa fac ceva mai aranjat, cu servire (nu autoservire) fara pahare, farfurii de unica folosinta, intelegi ce vreau sa spun, nu? Daca este sa fac ceva simplu, comand pizza si gata tot [:D]
Sunt in dilema....[:I] cred ca ma voi interesa de catering cuma. Spus miha, sa vad ce preturi sunt...

__________________________________________________
mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!


#47
miki1979

miki1979

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.561 mesaje

Postat 23 ianuarie 2013 - 15:23

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

Miki, la noi se sta la masa. Copii de varsta lui lucas sunt doar 3-4 restul sunt mari, de varsta iasminei, dupa care nu stau parintii. Mie imi place daca organizez sa fac ceva mai aranjat, cu servire (nu autoservire) fara pahare, farfurii de unica folosinta, intelegi ce vreau sa spun, nu? Daca este sa fac ceva simplu, comand pizza si gata tot [:D]
Sunt in dilema....[:I] cred ca ma voi interesa de catering cuma. Spus miha, sa vad ce preturi sunt...

__________________________________________________
mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!



da, poate mai inteles putin gresit..faptul ca nu se sta la masa nu inseamna neaparat si lipsa de eleganta, ba din contra..
nici eu nu folosesc pahare/farfurii de unica folosinta..poate doar daca as vrea sa le iau la copilasi farfurii cu mickey mouse, stii tu seturi din acelea de petrecere care pe ei ii incanta..dar in rest totul paote fi elegant..
eu la toate petrecerile la care am fost in ultimul timp, si unele f f elegante, sunt cu bar si autoservire..adica fiecare serveste ce vrea si mananca unde vrea;
nici nu mai stiu ce inseamna petrecere cu stat la masa pe scaun/si mancat ..mie personal mi se pare si plictisitor, doar invitatul, chiar si adultul, n-a venit sa stea la masa..mai se misca, mai interactioneaza cu piticii..chiar, copii din ziua de azi, ma refer la cei cu varste mai mari decat piticii nostrii, mai stau la masa la petreceri ? nici eu n-am prins asa ceva in tineretea mea..sau oi fi eu prea tinerica[:I][:D]

eu chair vad un avantaj, ca mai scap si eu cu aceasta ocazie de stat dupa fundul lor, se mai implica si alti[:I]i..de placere, bineinteles[:D][:D]

oricum ai aranja, sunt sigura ca iese bine..daca e vreme frumoasa, mai iese lumea la o cafea pe terasa, mai sta de vorba..n-are ce sa nu fie frumos..[pup]

mami de 2 prichindei

#48
Guest_bb_yasmi_*

Guest_bb_yasmi_*
  • Guests

Postat 23 ianuarie 2013 - 15:29

[:D] miki mie imi place sa stau la masa si sa fiu servita [:D] ca alerg destul in rest dupa copii [:I] nuuuu copii sigur nu mai stau locului nici o clipa, indiferent de varsta [:D] de iesit afara....brr...probabil doar cei care fumeaza, vreo 2 pers ...
Am cautat acum la ceva firme de catering si sunt in jur de120lei platoul de 2 kg. cred ca cel mai bine si mai ieftin ies sa le prepar eu [:D]

__________________________________________________
mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!


#49
miki1979

miki1979

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.561 mesaje

Postat 23 ianuarie 2013 - 15:41

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

[:D] miki mie imi place sa stau la masa si sa fiu servita [:D] ca alerg destul in rest dupa copii [:I] nuuuu copii sigur nu mai stau locului nici o clipa, indiferent de varsta [:D] de iesit afara....brr...probabil doar cei care fumeaza, vreo 2 pers ...
Am cautat acum la ceva firme de catering si sunt in jur de120lei platoul de 2 kg. cred ca cel mai bine si mai ieftin ies sa le prepar eu [:D]

__________________________________________________
mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!



pai atunci solutia e sa faci la restaurant[:D] acasa in oricare din variante, tot nu stai o clipa[bang]

cel mai ieftin sigur le faci tu..cred ca si usor cu minipateuri pt ca poti cumpara foile si faci doar umplutura..ies repede..o bucatica de mozarela, sau de cascaval sau putina carne tocata..sau ciuperci tocate..ies o bunatate..[pofta]
si pastrezi banii pt tort[:D][pofta][pup]


mami de 2 prichindei

#50
Guest_bb_yasmi_*

Guest_bb_yasmi_*
  • Guests

Postat 23 ianuarie 2013 - 15:48

asa este miki!! ai dreptate! [:D]

__________________________________________________
mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!



Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -