Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Fluturasi minunati 2011 (38)


201 raspunsuri la acest subiect

#21
Deea99

Deea99

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.721 mesaje

Postat 23 ianuarie 2013 - 00:53

hop si eu la ceas de seara
azi nu am mai reusit sa intru ...defapt cam asa se intampla daca nu deschid pc ul inaite sa se trezasca A apoi nici ca o mai fac...ca ma dispera numai calare pe el ar sta...
imi e [:I] ca nu scriu la fiecare cate ceva , dar v-am tot citit in ultimul timp si ma bucur ca in linii mari sunteti bine...
imi pare rau ca tu Miki nu reusesti sa ii dai de cap otitei lui V. din ce te-am citit are acelesi simptome cu avea si S a mea...excepite fiind otita....eu zic sa mergi si pe partea asta cu alergia....zic ca si la el e 99,9%..cauta un medic bun si urmeaza o schema...sa stii ca pe undeva si dr.aceea pediatra a avut dreptate cat ti-a zis ca face otite ca el rceste des...dar V nu raceste asa des ..insa daca e alergic la ceva i-l poate inflama pe interior si in acelasi timp sa-i declanseze si o rinita care nu trebuie sa -i curga si in exterior..se formeaza si se scurge in urechi si in gat....

Iasmi si Mada sa va fie de bine vacanta...am vazut poze pe fb...cu voi...defapt cu mada doar 1/2[:D]
Felicitari pt Lucas!....ce conteza ca l-ai mai dus in mediul de la gradi cate putin....Si cu inscrierea lui I te inteleg.....crezi ca meniul tau e bun la iesitul din butoi???....hm eu cred ca ma afund mai rau..ma ingras si mai si si ....
apropos de slabit ..reusisem si eu vreo4kile..cu niste tincturi si un detoxifiant +un contol la apa si ce papam....dar le-am pus la loc[bang]..bine ca nu era sunca de pe burta cred ca doar apa din tzatze si bulane ca bietele tzatzici au ramas si mai mici[:I]...am si un stil cand ma ingras..pe ele nu pun nimic[:I]
Mada tu ce tii acum ...tot dieta pe cafe ne-ai dat-o si noua??

eu zic de luni ..de luni ..da care luni nu stiu..plus ca ma imbolnavesti si tu ,Ailed cu tinutele alea de pe fb....moama cand vad jeansii aia pix si tocurile alea..si apoi cand ma uit la cundul meu..in loc sa ma apuc de dieta ma deprim

[pk]pt Cata care a mers pe jos..si A e pasionata,dar sper cand vine vremea de iesit cu carutul sa mai imi stea in el
azi spre rusinea mea nu am iesit afara....
iar am avut o zi ''furtuna''...m-am apucat sa framant niste minciunele in ideea ca le las la odihnit fix 1h cat era timpul sa-i dau annei sa pape si sa le prajesc cand doarme ea..da ce a mai dormit[bang]..cred ca e a 2a zi din ianuarie cand nu mai imi doarme ziua..daca nu sunt imediat pe receptie cand zice hai a nani'' nu mai reusesc sa o fac sa stea in camera/patut si sa doarma nici cum...sper sa nu capete un obicei din asta ca ma termina....cei drept era cam 13 cand a cerut ea si eu am zis sa mai trag putin de timp....dar vroia si la nani ca o mai certasem eu....pai cand am framantat numai dracii a facut....mi-a varsat cutia de lapte pe jos..a scos painea din sertar si a rasturnat-o..iar firimiturile s-au facut terci cu laptele....cu ci okii sa pun ingredientele-n robot..ea imi ia si un iaurt si-l varsa si pe ala pe jos[bang]
zici tu Iasmi ca e L nazdravan ,dar nici cu A nu imi e rusine...si la era merge vorba aia..nu inseamna da si invers....pai atata imi trebuie sa-i zic ca nu mai fa aia ca mai rau face....trebuie sa o iau cu lugu lugu si nici asa uneori nu reusesc..doar cu ridicatul tonului..si acum vad ca ii pla e si asta..ca ma simt luata la misto cand zice'''hai cipa mama''=hai tipa mama[bang]
fiinca am ajuns la A sa zic si eu ca vb destul de multe si de bine..adica chiar daca poceste cuvinte tot sunt de inteles...si vb neica...dar am obs.ca numai acasa turuie..in deplasari e cand timida sau cand vine cineva la noi...ce am mai obs. asta dupa ce a zis Mada cum face ex cu Cristi cu tinutul limbii....si A tine limba sus sau nu imi dau seama cum..ca multe ii ies cu ci sau shi...sau nu stiu cum sa zic..nu-l zice pe r..dar e haiosa ca are un accent de moldoveanca...''dutii di icia'' iasii pacii anna''
eu sunt ff multumita de ea cum a evoluat ..atat doar ca acum nu prea reuseste sa mance cum o facea in urma cu ceva timp..nu ma lasa sa-i dau eu..adica cum facem inainte aveam si eu si ea lingurita si manca alternativ...vad ca ea parca se plictiseste sau enerveaza repede si gata o da in joaca..a inceput sa bage mana si in castronul cu mancare si in iaurtele[bang]...se vede ca a slabit..sau unde s-a mai inalta,ca i se vad si coastele..off....as puteo declara cea mai slaba dintre fluturasi..nucred ca are mai mult de 10kile...sper sa le mai aibe si pe astea

------------------------------------------------
de 2x fericita....Anna Theodora (07.03.11) si Andreea Stefania (14.12.99)


#22
Deea99

Deea99

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.721 mesaje

Postat 23 ianuarie 2013 - 01:15

a si vroiam sa zic cu saritul din patut...nu a sarit la propriu..slava domnului..a fost greseala mea ca seara am uitat sa-l departez de mobila si cum eu am niste servante una peste alta sau nu stiu cum sa zic....ea cred ca a ridicat piciorul...s-a tinut si de patut si de mobil si s-a tras pe acea noptiera care e cam la o palma mai jos de partea cu tablie a patutului..hai ca v-am ametit de tot..cert este ca nu a sarit cum se sare..ma si miram ca-i destul de jos..e vine cu un picior pana sus dar nu-l poate da peste ca ar veni in cap..asa acolo s-a tras putin si a venit fix pe mobila....azi cand am urcat am pus-o in patut am intrebat-o cum a coborat din el si inspre parteasa aceea s-a dus....acum sa imi fie invatare de minte sa trag patul de langa.iar anna sa fi uitat...
Ali am vazut poze pe fb..eram cu A in brate tocmai ce o prinsesem la tastatura..si s-o calmez ii zic uite-l pe edu-dedu....ne uitam la cateva poze ca tot imi dadea cu mana peste butone si saream de colo colo nu a mai fost edy pe ecram si cand a aparut iar ea ...mama uite dido[:)]
adia astept sa vad rochia....sa o porti cu placere.
roxy si tie sati fie de bine noul look....nu pot vedea pozele..poate le pui pe fb..nu stiu de ce nu le pot deschide in picasa....dar sa stii ca te invidiez pt tunsoare..si eu vreu sa ma tund..dar sunt asa..cand am timp , adica sa pot sa ma programez ca sta sotul cu fetele..ma razgandesc..cand mi se pune iar ..nu poate el[bang]..da cred ca-mi fac eu breton acasa...[:D] sa-mi mai treaca

bay am zis ca nu va scriu in parte ca nu mai aveam de gand sa stau la pc..si uite ca tot am mai zis una alta...celalalte fete nu va supi pe mine,ca nu am vb si cu voi....stiti ca va [olala] si va [pup] pe toate

------------------------------------------------
de 2x fericita....Anna Theodora (07.03.11) si Andreea Stefania (14.12.99)


#23
catank

catank

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.938 mesaje

Postat 23 ianuarie 2013 - 01:47

Am intrat special sa-i urez lui somleac La Multi Ani! Sa fii sanatoasa, voioasa si bucuroasa alaturi de minunata ta familie!
Te imbratisez cu mare drag! Pupici!

[flo](40) plus [flo](1)

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet [fetita] IOANA
“Dumnezeu nu ne cere minuni. Acelea le face El.” – Arsenie Boca






#24
ramo_b

ramo_b

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 278 mesaje

Postat 23 ianuarie 2013 - 03:59

Somleac te rog sa scuzi intarzierea: iti urez la multi ani, sa fii fericita alaturi de frumoasa ta familie si sa ai parte de tot ce e mai bun si frumos in viata! [flo]
Nu am reusit azi sa intru ca al piciu era parca bagat in priza... nu stiu ce i s-a intamplat si de adormit acuma seara a adormit la 23 si ceva. Sunt cu nervii intinsi la maxim [alcool][alcool][alcool]

#25
anda15

anda15

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 829 mesaje

Postat 23 ianuarie 2013 - 10:46

Buna dimineata,

Poftiti la cafea[cit][cit][cit] si mic dejun.
Eu am servit ambele deja,la mic dejun 2 feliute de paine cu zacusca de la mama[olala] si mai butonez nitel si apoi la treaba.

O zi buna tuturor

[mamica] fericita de [bibe] Alexandru (11.04.2011)

#26
ina.click

ina.click

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.341 mesaje

Postat 23 ianuarie 2013 - 10:58

Neata fetele :)

Catank, am dat azi peste o poezie pe peaceful parenting care parca iti e dedicata tie, haha :) Uite-o

I know I look so big to you,

Maybe I seem too big for the needs I have.

But no matter how big we get,

We still have needs that are important to us.

I know that our relationship is growing and changing,

But I still need you. I need your warmth and closeness,

Especially at the end of the day

When we snuggle up in bed.

Please don't get too busy for us to nurse.

I know you think I can be patient,

Or find something to take the place of a nursing -

A book, a glass of something,

But nothing can take your place when I need you.

Sometimes just cuddling with you,

Having you near me is enough.

I guess I am growing and becoming independent,

But please be there.

This bond we have is so strong and so important to me,

Please don't break it abruptly.

Wean me gently,

Because I am your mother,

And my heart is tender.



~ Cathy Cardall

-------------------------------------
De cate ori deschid fereastra...

#27
felicitas

felicitas

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.180 mesaje

Postat 23 ianuarie 2013 - 11:24

Buna dimineata mamici!
Ce smecherica ai tu Deea acolo! Asa e si a mea cateodata, rade de mine de se prapadeste.Eu nu stiu cine ii face pe copii astia asa destepti.
Ce bine este azi: Miriam e la cresa. In sfarsit pot sa fac ceva in casa. Azi vreau sa fac foile de tort pentru ziua sorelitei, care este sambata.
Eu sincer voi face ziua lui Miriam acasa, mai ales acum ca ne-am marit bucataria. Nu voi face un meniu asa variat ca anul trecut cred, si sper sa nu ajung la maternitate pe atunci. Voi fi saptamana 36+, si avand in vedere ca am o bebita foarte mare pentru varsta gestationala pe care o am, eu cred ca voi naste mai repede.
Oricum nu ma duc la restaurant pentru ca bani de cheltuit aiurea nu pot acum pentru ca vor trebui pentru nastere, botez etc si plus ca nu vor fi chiar asa multi, sora cu sotul, parintii mei, fratele sotului cu copiii(2) si nasii, prietenele mele vor veni separat in alta zi.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
[gravi]31 saptamani+ AMR 9 s[fetita]

#28
Deea99

Deea99

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.721 mesaje

Postat 23 ianuarie 2013 - 11:29

Neata si de la mine!!!
ms Anda de cafea....si eu am savurat una..mi0am luat o cafea nashpa sa zic..adica nu din care-mi place mie...in ideea ca poate ma las...ca a devenit ca un drog pt mine[bang], dar de unde aproape termin pachetul si nu ma las....dupa ce breau zic ce naspa e..dar pe dupa amiaza iar imi fac cate una[bang]

Anda si Ramo_b ce freze au pustii vostri[pk]

Somleac
cum ai petrecut?...ce face I?....sper ca a fost bine si te-ai putut duce la party...ieri am facut niste minciunele si le-am mancat in cinstea ta....ha ha...sa am si eu motiv....am zis ''ce sa nu ma cinstesc si eu cu ceva de ziua tizei[:D]

nu stiu ce sa fac azi de papa....
venisem pe net sa caut ceva ..sa incropesc cu ce am prin frigi ,dar m-am luat cu cautatul la cum sa deblochez o tastatura de blackberry....am gresit codul fir-ar sa fie...dar se pare ca trebuie sa ajung la service acum sa dau mai mult de 20 lei ca ma dau [bang]..

o zi frumoasa sa aveti....nu am vazut azi meteo dar sper sa mai fie vreme primavarateca si azi....ma duc sa fac un pic de ordine-n bucatarie si sa scot unul ca iar ma enervez ca nu-l pot intinde pe paine cand se trezeste mica

------------------------------------------------
de 2x fericita....Anna Theodora (07.03.11) si Andreea Stefania (14.12.99)


#29
madutza_bra

madutza_bra

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.806 mesaje

Postat 23 ianuarie 2013 - 11:39

Neata!



Sunt treaza de la 5:30 [alcool][alcool] M-a trezit Cata care era in usa dormitorului, m-am ridicat sa o pun la loc in pat..la ea in camera toate luminile aprise..semn ca era treaza de ceva timp, am culcat-o la loc, ea cica vrea apa..ok, iti aduc apa. i-am adus..ca sa ii las paharul pe noptiera, ok il las. Ma culc la loc, iar se trezeste, terminase apa si mai vroia....si tot asa de vre-o 3-4 ori [bang], la 6:30 mi-a traznit si mie prin cap sa o intreb daca vrea lapte, a baut aproape o canita si a adormit [bibe]...deci cred ca s-a trezit de foame/ Ce-i drept aseara nu a mancat prea bine. Oricum la 8 fara ceva s-a trezit de tot. Eu nu m-am mai culcat , ca la 7 oricum suna ceasul, asa ca sunt la adoua cafea...si asta pe terminate [alcool]



azi ma duc pana la serv sa-mi fac cerere de reincepere....



deea, mai bine te duci la coafor pt breton, mi-e ca te vei tunde singura si vei fi mai deprimata apoi [flo][flo][pup][pup]



roxy, am vazut si eu abia acum pozele cu tine, iti sta f bine cu parul tuns[pk], dar imi placea mai mult culoarea de dinainte sa te vopsesti [:D]



ally, sa porti cu placere rochia, si sa te distrezi, este suuuuuper SEXY [olala][olala][pk]



Cozonacelul meu, Cristian Andrei

Buburuza mea, Catalina Ioana



Mada, mami fericita si implinita de [bonjovi]Cristian Andrei - 29.12.2008 si [zana] Catalina Ioana - 15.02.2011



Poze



---------------------------------------------

Ceea ce nu te doboara , te intareste!



Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!

#30
Deea99

Deea99

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.721 mesaje

Postat 23 ianuarie 2013 - 12:58

Draga de Cata....sigur i-a fost fomita...eu inca-i mai dau lp noaptea annei cand o vad ca se foieste si tot se foieste ....apoi o ia imediat somnul

bretonul ,chiar daca ma tund la coafor nu cer sa mi-l faca acolo, sau cel putin cand aveam tunsoare cu breton nu ca acum cand am parul din fata peste maxilar....nu imi placea cum mi-l tundea ...si fiind bretonista ani de zile ..mainvatase o tipa o tehnica ff misto si usor de tuns....cred ca-mi iese si acum..dar sa vad...parca nu as qmaei avera breton....vreau sa-l tund partea din fata undeva in zona la lobul urechii si apoi in spare nu mai sus de umeri..un fel de bob in scari....

sa va zic cea mai fresh bocana facuta de A..am si dovezi....[bang]
nici nu am apucat sa scot untul , ca aud ca ma striga....urc si daca tot a stat pe etaj am zis sa pun rufe la spalat....si cat am fost eu in baie ea a desfacut o sticluta de ora si s-a dat pe maini/unghii[bang]....da cu o asa viteza ca nici de un minut nu era intrata-n camera la sorasa....vai cand ies din baie sa lesin....fugi in jos in sus pe scari tipand ''nu pune mama pe nimic'' sa caut acetona...vazusem undeva sticluta aia dar nu mai stiam in care baie/sertar....am crezut ca nu mai am....ea bineinteles ca s-a urcat intr-un fotoliu -balansoar din hol si la facut numai oja[q]...am gasit intr-un acetona dar inca nu e stersa de tot...mi-a ost frica sa nu fie prea multa acetina deodata pe piele....e ceva de speriat..face toate nazbatiile aste cu o rapiditate....
a si cand o srergeam tot zicea dezamagita..''iasii mamimi oja ...anna momoasha....mamiiiiii''

------------------------------------------------
de 2x fericita....Anna Theodora (07.03.11) si Andreea Stefania (14.12.99)



Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Vouchere materna

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:48

  • Curs prenatal: nastere naturala

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:35

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • Incepem pregatirile

    madalinaiuliana27
    - Ieri, 20:10

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -