Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Fluturasi minunati 2011 (38)


201 raspunsuri la acest subiect

#31
Guest_bb_yasmi_*

Guest_bb_yasmi_*
  • Guests

Postat 23 ianuarie 2013 - 13:03

buna dimi

am fost sa vad scoala unde o inscriu pe I si sa vb cu dir. ce copilasi micuti am vazut in clasa 0 ca imi venea sa plang...

am avut o noapte aseara [bang][bang] nici nu stiu pe unde am dormit....ba la mine in pat, ba la lucas in pat ba mergeam pana la Iasmi [alcool][alcool]
pe la 4 dimi il aud pe L agitat....adoarme din nou si dupa alte 10 minute ma striga...."mami, imi vine sa fac caca!" (exact asa a spus, toate cuvintele!!) , merg la el si ii spun sa faca ca doar are pampers, el :"nuuu, fac caca a veceu"....eu iarasi fa ca ai pampers , eram chiauna de somn, el nu si nu. apoi , desi eram sigura ca doar asa spune ca nu mai are somn, l am dus la toaleta si in2 secunde a si facut kk [pk][pk] bineinteles ca apoi i a sarit somnul si avea chef de vorb[pk]a, de baut apa, ceai, lapte [:D] dar asa chiauna de somn eram bucuroasa eu ca a cerut kk la toaleta.
a si vad ac de cateva zile (nu stiu daca coincide cu mersul la gradi) spune de fiecare data cand vine pishu'...

merg sa va citesc,...

__________________________________________________
mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!


#32
Guest_bb_yasmi_*

Guest_bb_yasmi_*
  • Guests

Postat 23 ianuarie 2013 - 13:08

Citat:
citat din mesajul lui AllyLaur

Am pus 2 poze cu rochita pe Picassa. Astept pareri [flo]!


Eduard Andrei [copil] 02.04.2011



este bestiala rochia!!!! dar eu as vrea sa o vad pe tine cum sta. [pup]

__________________________________________________
mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!


#33
Guest_bb_yasmi_*

Guest_bb_yasmi_*
  • Guests

Postat 23 ianuarie 2013 - 13:13

deea, sincer, intr-un fel si asta reprezinta unul din motivele pe care l am dus pe L la gradi. nu ii mai faceam fata toata ziua acasa. se plictisea, facea numai prostii, una dupa alta. de iesit afara ieseam maxim 1 ora pe zi, depinde cat de ger era. acum este si el bucuros ca merge la gradi, are activitate, copii multi cu care sa se joace, etc si sunt si eu mai relax sa ma ocup de casa, de mine si sa imi potcauta linistita un job.
poop anna banana [:D][pup]
vezi cum ai dat cele 4 kg jos puteai si mai mult daca continuai.[pup]

__________________________________________________
mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!


#34
Guest_bb_yasmi_*

Guest_bb_yasmi_*
  • Guests

Postat 23 ianuarie 2013 - 13:17

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra





yasmi, noi vom face acasa. La noi spatiile de joaca sunt scumpe, plus ca cer minim 10 copii (ma rog..10 meniuri platite), iar noi avem 7 copilasi cu tot cu ai nostrii, plus parintii copiilor, fini si poate bunici, cam 10-14 adulti. Ne depaseste bugetul. Acasa as face probabil cu jumatate din buget, dar ramane deranjul...asta e..nu le pot avea pe toate [:D] Vom face sambata, iar eu lunea urmatoare incep serviciul [bang]





Cozonacelul meu, Cristian Andrei

Buburuza mea, Catalina Ioana



Mada, mami fericita si implinita de [bonjovi]Cristian Andrei - 29.12.2008 si [zana] Catalina Ioana - 15.02.2011



Poze



---------------------------------------------

Ceea ce nu te doboara , te intareste!



Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!





si eu credca m am hotarat 80% fac acasa, in living pun o masa de 12 persoane pt adulti ( mai tai multi invitati de pe lista!) vreau sa o decorez frumos, pt copii cred ca voi chema un animator, personaj. acum stau si ma gandesc daca sa pregatesc eu ceva sau sa comand pizza . ultima varianta mi ar fi mai usoara.

si la noi este destul de scump la spatiu de joaca. tot asa minim 10 copii.

mie nu imi este numai de deranj cat imi este de daune [:D][:I] iar apoi ii voi tine si la gradi.



__________________________________________________

mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!



#35
Guest_bb_yasmi_*

Guest_bb_yasmi_*
  • Guests

Postat 23 ianuarie 2013 - 13:24

la noi ninge iarasi.,,...[bang][bang]

deea eu ma gandeam sa fac o mamaliguta cu branza si smantana si ou ochi + carnat/carne prajita pt dupa masa. sasta ar fi varianta mai simpla sau o mancare de varza scazuta cu carne de porc.

am ramas sa vb singura [:-@][:-@][:-@]

__________________________________________________
mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!


#36
madutza_bra

madutza_bra

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.806 mesaje

Postat 23 ianuarie 2013 - 13:33

yasmi, la noi petrecerile de copii s-au desfasurat altfel [:D] In bucatarie am o masa de 6 persoane, la care pot pune cu usurinta 8 scaune, am loc si prin alte zone in buc sa pun scaune, noi adultii mancam in bucatarie. Nu ne trebuie mai multe scaune la masa ca oricum nu stam toti odata la masa..mai alergam dupa copii, mai la o tigara, cafea, etc. De obicei pregatesc aperitive, la o adica se pot manca si pe bufet [:D], si apoi daca cred ca nu e destul apelam si noi la pizza [:D]. Copii au spatiu de joaca toata sufrageria si jus camera lui cristi. Lor le pun masa tot in sufragerie si mergem sa-i supraveghem cand mananca...sau sa le dau in gurita ..dupa caz. Tortul il servim tot in sufragerie. Se pare ca anul asta va fi "deschisa" si camera Catalinei..vedem. n-am avut daune in nici un an, doar tone de jucarii de strans si farfurii de bagat in masina de spalat [:D]

ma gandeam..tu pui masa intinsa in sufragerie si servesti pizza? [:D][:D] Nu mai bine ii poftesti in buc sa se serveasca?...retinusem ca ai deschisa buc spre sufragerie...grestesc?[flo][pup][pup]



Cozonacelul meu, Cristian Andrei

Buburuza mea, Catalina Ioana



Mada, mami fericita si implinita de [bonjovi]Cristian Andrei - 29.12.2008 si [zana] Catalina Ioana - 15.02.2011



Poze



---------------------------------------------

Ceea ce nu te doboara , te intareste!



Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!

#37
madutza_bra

madutza_bra

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.806 mesaje

Postat 23 ianuarie 2013 - 13:38

deea, faza cu oja am patit-o si eu la Cristi [:D]..nu stiu daca va maia duceti aminte..am pus si poze in picasa la vremea respectiva. A luat oja si s-a dat fix la mine in pat...s-a dat si la picioare si la maini, si pe gat si a varsat-o apoi aproape pe toata in pat...un asternut si o protectie de saltea distruse..si evident salteua este si acum patata....pe la mijloc, cu oja..ROSIE [:I][:I][:D][:D]



hai pune si tu dovezile sa ne distram si noi [pk]



Cozonacelul meu, Cristian Andrei

Buburuza mea, Catalina Ioana



Mada, mami fericita si implinita de [bonjovi]Cristian Andrei - 29.12.2008 si [zana] Catalina Ioana - 15.02.2011



Poze



---------------------------------------------

Ceea ce nu te doboara , te intareste!



Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!

#38
Guest_bb_yasmi_*

Guest_bb_yasmi_*
  • Guests

Postat 23 ianuarie 2013 - 13:47

ufff greu mada!! masa mea din bucatarie este de 4 pers. si nu as vrea sa stam in bucatarie. dar ce are daca pun pizza pe masa in living?? stiu ca ar arata si ar merge mult mai frumos aperitive dar imi este cam groaza de facut atatea. tu ce pregatesti?? eu daca ar fi sa fac as face asa: chiftelute date prin susan/mac, snitele de piept de pui la fel date prin susa/mac, rosii umplute cu salata de vinete, cascaval, rulouri de sunca presata umplute, portocale cu bete in ele care sa contina rosii cherry, patratele de branza, patratele de sunca si masline, o salata de ciuperci....si eventual niste mici sandwich uri patrate si decorate haios.

__________________________________________________
mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!


#39
felicitas

felicitas

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.180 mesaje

Postat 23 ianuarie 2013 - 13:55

Ally super rochita! Imi place mai ales culoarea! Sigur a costat ceva!

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
[gravi]31 saptamani+ AMR 9 s[fetita]

#40
Guest_bb_yasmi_*

Guest_bb_yasmi_*
  • Guests

Postat 23 ianuarie 2013 - 14:01

Dorina sunteti bine????? nu te-am mai vazut nici pe FB nici pe DC!!!

__________________________________________________
mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!



Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Astăzi, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -