Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

ce trebuie sa faci sa ti gasesti un job????


27 raspunsuri la acest subiect

#21
Mirrin

Mirrin

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.935 mesaje

Postat 01 octombrie 2012 - 17:47

Eu stiu ca in constructii se gaseste de munca si se practica calificarea la locul de munca. La mine in oras eu stiu doua firme de constructii care angajeaza permanent! E un inceput!



Din experienta iti spun ca cel mai bine este sa mergi cu CV-ul din usa in usa! Firmele serioase isi fac o baza de date si cand au posturi te cheama, iar eu as angaja pe cineva care il vad ca se intereseaza oricum.



Firme de recrutare, eu aveam CV-ul pe la toate prin Bucuresti si ma sunau si dupa doi trei ani sa imi propuna posturi ( asta era acum 12 ani), dar probabil ca mai sunt si acum, in afara de cele de pe net! Stiu ca imi faceau ei o evaluare... si cautau ceva pentru mine in schimbul unui procent din salariul pe primele luni!



Bafta!









"participam la concurs "

#22
luisa1983

luisa1983

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 694 mesaje

Postat 01 octombrie 2012 - 19:50

Citat:
citat din mesajul lui nikol24

Andacos asta e ca sotul meu...nu are o meserie sau daca are este vanzator fara diploma[:D

http://www.anofm.ro/...i-loc-de-muncă?

http://www.anofm.ro/...re-profesionala

http://www.anofm.ro/...e-munca-vacante


#23
nadaflorilor

nadaflorilor

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.132 mesaje

Postat 01 octombrie 2012 - 20:54

sa caute (daca nu ii frica de munca fizica) operatori coletarie sau ambalatori, e munca fizica dar de obicei se castiga bine (cel putin asa era acum 4-5 ani)....aaa si nu are nevoie de calificare... daca se decurca cat de cat cu tastatul la calculator sa caute operator data entry..iar nu e nevoie de calificare, nu ai nevoie sa stii nici un program, daca te descurci pe un chat/facebook/forum si ai si ceva viteza de tastare esti bun...in timp, lucrand e si mai bine...

dar, doar daca nu ii frica de munca fizica si solicitanta...ca daca e genul care se fataie si il dor salele, hm nu's de el nici joburile astea

Nina,mami de, [fetita]




#24
anuscha2009

anuscha2009

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 681 mesaje

Postat 04 octombrie 2012 - 20:19

Citat:
citat din mesajul lui Rufus
Sincer, pentru banii aia si conditiile oferite, merita cautat alt job.Paznic (firma de paza), portar, spalatorii auto, muncitor necalificat firme de constructii sa productie, sali internet...In vanzari e greu, nu se mai vinde mare lucru...Si musai niste cursuri, atunci cand va permiteti.Bafta!Rufus, Tora si iadele[foto] "EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
tot ce ai enumerat mai sus sunt jo b uri prost platite si cu efort psihic si fizic mare, vorbesc din cunostinta de cauza.Se deschide Kaufland si Cora in Rahova, cauta personalANNA

#25
Zala

Zala

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 86 mesaje

Postat 06 octombrie 2012 - 23:56

Acum doua zile, la Mega Image de pe Valea Oltului, aveau pus anunt de angajare in geam.

Parerea mea este ca daca vrea sa se angajeze ca lucrator comercial ar avea mai multe sanse (si mai bune)daca ar lua orasul la pas si-ar intreba direct la magazine/firme.

Noroc la gasit cat mai repede!

#26
Rufus

Rufus

    Membru VIP

  • Moderators
  • 15.555 mesaje

Postat 07 octombrie 2012 - 01:03

Citat:
citat din mesajul lui anuscha2009
Citat:
citat din mesajul lui Rufus
Sincer, pentru banii aia si conditiile oferite, merita cautat alt job.Paznic (firma de paza), portar, spalatorii auto, muncitor necalificat firme de constructii sa productie, sali internet...In vanzari e greu, nu se mai vinde mare lucru...Si musai niste cursuri, atunci cand va permiteti.Bafta!
tot ce ai enumerat mai sus sunt jo b uri prost platite si cu efort psihic si fizic mare, vorbesc din cunostinta de cauza.
Sigur, ar fi bune niste joburi usoare si bine platite, nu?[:)]PS: ai citit ce oferte de munca are un super(hiper)market? Mai ales pentru cei fara vreo calificare? Rufus, Tora si iadele[foto] "EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde

#27
anuscha2009

anuscha2009

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 681 mesaje

Postat 08 octombrie 2012 - 12:46

Citat:
citat din mesajul lui Rufus
Citat:
citat din mesajul lui anuscha2009
[quote]citat din mesajul lui Rufus
Sincer, pentru banii aia si conditiile oferite, merita cautat alt job.Paznic (firma de paza), portar, spalatorii auto, muncitor necalificat firme de constructii sa productie, sali internet...In vanzari e greu, nu se mai vinde mare lucru...Si musai niste cursuri, atunci cand va permiteti.Bafta!
tot ce ai enumerat mai sus sunt jo b uri prost platite si cu efort psihic si fizic mare, vorbesc din cunostinta de cauza.
Sigur, ar fi bune niste joburi usoare si bine platite, nu?[:)]PS: ai citit ce oferte de munca are un super(hiper)market? Mai ales pentru cei fara vreo calificare? Rufus, Tora si iadele[foto] "EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde[/quoteEu stiu ce job-uri sunt intr-un hiper market pentru ca de cateva luni lucrez intr-unul de weekend ca al doilea job.Eu am avut niste probleme financiare si atrebuit sa mi mai iau un job si de weekend cand am vrut eu numai in comert am gasit.Mie mi-e mila de cei de la full-time (magazinul este destul de aglomerat) pentru ca muncest efectiv super greu, fie ca e vorba de lucratori comerciali fie ca e vorba de casieri pentru 600 de lei pe luna si bonuri, ca sa nu mai spun ca si programul este haotic. Cred ca mai bine castiga o vanzatoare din ,,colt'' si nu are atatea reguli.Eu accept pentru ca, culmea, la part-time este un pic mai avantajos, bonurile de masa sunt intregi si este si un mic spor de weekend. Ca sunt rupta, ca muncesc sapte zile din sapte, asta este un alt subiect, dar incerc sa nu ma plang.ANNA


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -