Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

ce trebuie sa faci sa ti gasesti un job????


27 raspunsuri la acest subiect

#11
Lorikay

Lorikay

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.237 mesaje

Postat 28 septembrie 2012 - 11:19

Daca a facut scoala de soferi poate incerca la o firma de curierat. Sa caute pe internet adresle si sa merga sa vorbeasca direct acolo. Poate avea noroc.

#12
marylenac

marylenac

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 644 mesaje

Postat 28 septembrie 2012 - 19:15

Am auzit ca Mc Donald`s face angajari, nu stiu....poate incerca...

Mami de Matei [cavaler] (11.09.2006) si Tudor [bonjovi](28.05.2010)

#13
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.667 mesaje

Postat 29 septembrie 2012 - 00:57

Daca s-a mai catarat si nu are frica de inaltime (si de munca fizica), poate incerca alpinismul utilitar. O alta idee ar fi sa se 'lipeasca' de un meserias in renovari (gletuit, dat cu var, pus gresie, faianta, parchet), sa invete meserie si sa isi caute apoi clineti (recomandarea unui client multumit face mai mult decat zeci de minute de reclama TV). Eu si barbatul suntem IT-isti, dar am invatat sa punem si parchet, dam cu var cu spor, am pus rosturi intre placile de faianta, al meu a facut si tavan fals, pereti din rigips. Nu e filosifie teribila, trebuie sa vrei sa inveti si sa vrei sa muncesti. Un meseriash ne-a cerut zilele trecute pt manopera ca sa ne puna faianta in bucatarie mai ceva decat a costat faianta. Serviciile meseriashilor costa destul de mult. Totul e sa inveti, sa vrei sa muncesti, sa faci treaba buna si apoi recomandarile si clientii vor veni cu siguranta.






Am marfa la bazar umanitar DC



Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi



'Cos what I feel is the only truth for me



#14
ch_dana

ch_dana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.546 mesaje

Postat 30 septembrie 2012 - 08:44

Citat:
O, da, e cumplit de greu sa gasesti un job in Bucuresti.






...si reversul medaliei: vanzatoare, 1000 RON salariu, lucrul in 2 schimburi. A plecat dupa 2 saptamani cu demisie prin SMS [bang] fiindca programul nu-i permitea sa mearga regulat la sala...



On-topic :





http://www.ejobs.ro/...ob=Cauta Job >>



Dana & [copil] Amelia (21.06.2011)

#15
nikol24

nikol24

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 484 mesaje

Postat 30 septembrie 2012 - 12:17

In strainatate a muncit intr un restaurant a spalat vase.
Ca meserias e greu pentru ca tre sa intri pe fir cu cineva care stie deja meserie si care sa te invete sau macar sa te i a cu el.Sotul meu stie cate ceva dar nu se incumeta nimeni sa l i a cu el pentru ca nu e de meserie.
Ideea care ma supara f tare este ca dupa ce am depus cv urile atat pe mail cat si la fata locului nu a primit decat un sg telefon si a fost la un sg interviu.Pai experienta am in domeniu,posturi disponibile sunt ceta 10 ,ma ''mulez''pe respectivul post pai si de ce nu l suna????

,,IDEALUL ESTE INVIZIBIL OCHILOR''

#16
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 30 septembrie 2012 - 12:31

Nikole,ce meserie are sotzul tau?

Dana

#17
nadaflorilor

nadaflorilor

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.132 mesaje

Postat 30 septembrie 2012 - 13:55

Citat:
citat din mesajul lui nikol24

In strainatate a muncit intr un restaurant a spalat vase.
Ca meserias e greu pentru ca tre sa intri pe fir cu cineva care stie deja meserie si care sa te invete sau macar sa te i a cu el.Sotul meu stie cate ceva dar nu se incumeta nimeni sa l i a cu el pentru ca nu e de meserie.
Ideea care ma supara f tare este ca dupa ce am depus cv urile atat pe mail cat si la fata locului nu a primit decat un sg telefon si a fost la un sg interviu.Pai experienta am in domeniu,posturi disponibile sunt ceta 10 ,ma ''mulez''pe respectivul post pai si de ce nu l suna????

,,IDEALUL ESTE INVIZIBIL OCHILOR''


10 posturi / x sute de cv-uri...cam asta ar fi explicatia
insista, aplica la tot, fa-i cont pe toate siteurile de joburi si la fel aplicat la toate ofertele...mai bagati ochiul si pe la alte joburi unde nu se cer calificari speciale etc.

Nina,mami de, [fetita]




#18
nikol24

nikol24

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 484 mesaje

Postat 30 septembrie 2012 - 19:12

Andacos asta e ca sotul meu...nu are o meserie sau daca are este vanzator fara diploma[:D].A lucrat ca asistent vanzari,a vandut mobila,gresie,sanitare,imbracaminte,alimente .Cam tot ce se poate vinde..dar se pare ca acum nu prea se mai vinde...nimic.
De incercat incercam pt ca nu avem de ales trebuie sa si gaseasca un job pana la urma pt ca numai cu salariu meu e f greu[bang]

,,IDEALUL ESTE INVIZIBIL OCHILOR''

#19
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.667 mesaje

Postat 30 septembrie 2012 - 21:00

Citat:
citat din mesajul lui nikol24



Ca meserias e greu pentru ca tre sa intri pe fir cu cineva care stie deja meserie si care sa te invete sau macar sa te i a cu el.Sotul meu stie cate ceva dar nu se incumeta nimeni sa l i a cu el pentru ca nu e de meserie.



,,IDEALUL ESTE INVIZIBIL OCHILOR''





Imi cer scuze daca te supar, nu asta imi e intentia, dar afirmatiile de mai sus le incadrez la categoria 'scuze', nu 'motive intemeiate'.



Mult succes!










Am marfa la bazar umanitar DC



Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi



'Cos what I feel is the only truth for me



#20
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 30 septembrie 2012 - 22:12

Da... scuze dar si ...munca e grea si pentru fraieri!

Stiu ca nu o sa placa dar eu cam asa vad lucrurirle.

Nikole,daca sotzul tau tot nu are nicio meserie,eu sincer itzi spun ca daca as fi sotz si tata,cu asta as incepe!(da...o fi sunind hilar in urechile multora[:D]insa eu si lui fii mio ii spun ca e baiat,el trebuie sa stie o meserie)

Asa ca daca tot si-a dat demisia de la firma aia mergind in Italia sa spele vase(deci nici macar aici nu s-a procedat asa...cu cap sa spun),sa scoata ce-i mai bun din situatzia actuala.Sa mearga si s avada ce cursuri de calificare(pentru un barbat bineintzeles) sunt,sa incerce sa se califice intr-o meserie.

Varianta data de Laura iar mi se pare foarte ok ,deci ar putea sa inceapa cu asta si apoi sa se califice in meseria respectiva.

Eu zic ca totul este sa-si doreasca sa faca ceva si nu sa te lase doar pe tine(ca n-ar fi prima oara)sa aduci bani in casa.

Nu uita ca e inca tinar si asta e un mare avantaj si daca nu face acum pasul asta...nu-l va face niciodata.

Dana




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Astăzi, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Astăzi, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -