Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (14)


212 raspunsuri la acest subiect

#41
Guest_bb_yasmi_*

Guest_bb_yasmi_*
  • Guests

Postat 03 august 2012 - 11:32

buna dimi

pot respira si eu 2 ore cat este piciul la gradi....
strumf poooop
mada da, stiu despre ce vb...... daca mi as permite p as duce zilnic 3-4 ore la gradi... sa vad cum o sa fie dupa ce ma voi angaja ca vreau sa il duc si pe el la gradi partic asta.......
somleac mai vrem sa mergem la baile felix la sf lunii ca anul asta inca nu am ajuns ca tare ne am mai obisnuit sa mergem de 2-3 ori pe vara.....
andreea poop pe rares!

__________________________________________________
mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!


#42
strumphitza

strumphitza

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.666 mesaje

Postat 03 august 2012 - 12:47

[hia]



....am mai dormit si eu de la 6 pana la 7 juate dupa ce am pus-o pe ea in patut[pk] eveniment ca nu s-a trezit de tot si a mai dormit o ora jumate [nani] parca vad lumea cu alti ochi, desi nu pot sa spun ca am dormit adanc, dar am si visat, m-a mai trezit si alarma lui Nick si el sa ma pupe cand a plecat.....dar tot e bine [:D]



Catank, bine ai revenit! astept cu nerabdare pozele si impresiile! poze nu pui pe contul comun de picasa sau vrei sa dai link aici de pe un cot al tau de poze? cum sa te ajut ?[flo] azi nu stiu cat o sa stau pe acasa?! mai am mici cumparaturi de facut si nu stiu incotro s-o apuc [alcool] de maine intr-o saptamana plecam in vacanta!!! [rulo]



Somleac [:D] ce-am mai ras dimineata cand am citit ce ai scris, cu ochii carpiti de somn si piscoata cu tzata in gura, eu ma chicoteam [alcool] pai tu ce crezi? bici asta a mea nu e ca aia de mergi pe drum, si cat despre [indecent] mi l-am tocit si eu bine si nu mai simt deloc nimic... numai primele 2 sapt ma durea si pe mine, acum are bataturi, de 2 ori pe zi in fiecare zi iti dai seama...e plat [:I][:-)))][:-)))] ...si nu te gandi ca am slabit de-s batz, nici gand... am mai dat si eu jos pe ici pe colo, dejtele mi s-au subtiat si cade verigheta, dar tot "grasa si mumoasa sunt [regblond]" ...si poze cu noua mea figura o sa vezi curand, dupa ce ajung din vacanta [pk] Am uitat sa iti spun ca mi-a placut tare cum ai spus ca ai cules-o de pe camp pe Ilinca si noroc cu parul ei rosu si usor de repearat [:D][cool]...si taica-miu a fost roscovan, acum a albit, dar sa il vezi in poze din tinerete, rosu si carliontat...[alcool] noi toate ne-am temut ca o s afacem copchii roscovani, dar eu iesit mai blonde , la mine au fost si mai multe temeri ca bunica lui Nick e irish, deci iti dai seama... din ambele parti gene bune [bibe][:D]



Mada , detoxifiere incerc si eu , bag ceaiuri si mi-am luat si un suc de mesteacan bio de la Weleda, dar incerc sa le iau nu in cantitati foarte mari ca de , eu iau anticonceptionale...si sa nu-si piarda efectul ma gandesc, plus ca alaptez, deci mai rarut asa...sa nu o dau in altele![:D] ...si la cat transpir eu pe bicicleta ma gandesc ca ies si prin transpiratie toxinele, ca scurg hainele de pe mine dupa o ora de biciclat [alcool] Spor cu olita, cred ca o sa ai succes [pk]



yasmi te invidiez cand tot spui cat si cum dormi [:p] de ce nu am si eu 2 ore libere sa dorm in voie? [:D] da oare de ce nu am si eu o mama/soacra sa ma ajute ? [bibe] eh nu ar trebui sa ma plang [:-@] cand incepi sa cauti de munca? dupa ce vine mami? [olala]



Pishko, voi cum sunteti cu olita ? [:D] sper ca nu ati mai facut nici o baltoaca pe dupa patut [bibe] la gradi ii mai duci cat sunt ei la gradi tu muncesti ? [pup]



roxy, da de la dinti se trezeste, m-am uitat ieri in gura ei si cei 2 canini de jos se vad albi iesiti deja si sus amandoi caninii sunt rosii, deci ies si astia, ce mai... nebunie, tti caninii odata!![alcool][bang] sa ma mai mir ca urla noaptea de 2-3 ori [q] Superba Anastasia la pian [olala] se chicotea si piscoata cand ne-am uitat la ea [:D] si mi-a placut de buni cum o uda cu furtunu [bibe]



Ally inca putin si plecati in Ro [bis] te invidiez sa stii!![nebu] dar las ca o sa ajung si eu cat de curand, nu mai e mult...[pk] numar zilele ca la armata [:I][:D]



Andreea sper ca ti-a trecut supararea [flo][pup] ma bucur ca Rares e bine cu piciorusele si zic si eu ca Somleac, eu as gasi un homeopat bun pentru problema care te ingrijoreaza [pup]



Mary [:D] matinala e chiscoasa mea, dar as vrea sa fie asa matinala ca a ta, macar la 9-10 sa se trezeasca, dar si eu dupa cate zice mama eram treaza cu noaptea in cap, deci cui sa semene ? [bibe][:I] cand plecati la mare ? cat stati ? [pk]



Nu mai stiu ce am citit, inca nu m-am trezit 100% [:I] am baut un espresso, urmeaza al 2 le [cit]



O zi frumoasa[flo], noi iesim acusi afara ca e soare si mai am ceva cumparaturi de facut... farduri, rimel, fixativ... un clutch, o pereche de pantofi eleganti...o bluza sa o asortez la o fusta turquaz si nu stiu ce culaore si model ca tot caut de o sapt si numa nu gasesc [bang]...mai vedem, trebuie sa cotrobai bine prin magazine si mai e o sapt pana plecam, deci.... timp am[alcool]...of off cine a spus ca e usor sa faci shopping? [:D] mai ales pentru o croaziera unde au dress code si mama lor [bang] ca dupa mine numai in shorts m-as duce si tricouri, dar nu te primesc la cina daca nu esti la 4 ace [8D][alcool] ori ma imbrac frumos ori raman flamanda ?!! [:D]



[fuga]







Monica are nevoie de noi! [flo]

#43
mandreeac

mandreeac

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.571 mesaje

Postat 03 august 2012 - 13:27

ZIUA buna si de la noi!

Somleac sarut mana ca mi- ai scris simi- ai adus o raza desperanta.Astept sa iasa toate analizele,samile interpreteze si ma duc cu el la homeopat.Ma duc la dr Cadar caam

am auzit multe bune despre el.Tu stii ceva de el? Cu decalotarea tu cum ai procedat, le-ai facut sauai lasat pentru mai tarziu sa si- o faca singuri?Am nevoie de un sfat

Catankmami, da am fost cu el ca s- a umplut rau de tot de bubite si uite ca mi- adatsa ii fac si analizele astea, dar gata nuil mai duc nicaieri ca l- am zapacit.Doarl homeopat si amferminatcu toate.

Lavi pupam si noi

Strumph piscoata ta e ca si Rares cand dau dintii dau toti o data ca safiespectacolul maimare



pupici tuturor



Nasterea miracolului meu





Mami [mamica] de miracol [copil] [comoara] Rares Andrei 27.02.2011



Sa o ajutam pe Ionela





#44
roxy_s

roxy_s

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.169 mesaje

Postat 03 august 2012 - 14:01

ce faceti fetelor?

am venit si noi de afara, am papat si acum Anastasia sta neclintita langa castronelul cu pufarine[:D] baloteaza de n-ai vazut... deci pot sa si dorm ca ea nu pleaca de acolo[:D]



mandreeac ce bine ca nu are nimic Rares la picioruse. cat despre analize....tu de ce-i dai fier? nu ar trebui sa-i mai dai, cica dupa 1 an nu s-ar mai da decat daca este neaparata nevoie, daca este anemic si cu analize facute inainte. ca asa uite.... este si normal ca i-a iesit mare, el ia fier pe toate partile. ti-a zis sa nu-i mai dai?

si despre alergii nu stiu ce sa zic, imi pare tare rau ca i-a iesit asa. somleac te-a sfatuit bine, cu homeopate ar fi bine de tratat decat cu o caruta de alte medicamente. sper sa fiti bine[pup]

tu nu poti vedea filmuletul? oare nu l-am incarcat cum trebuie?[:-@]

am vazut acum...strumphitza l-a putut vedea, deci l-am incarcat bine.



somleac ai bagat oala asa fierbinte in frigi?[:-)))] asa imi vine si mie sa fac cateodata[alcool] ca greu se mai raceste. degeaba o pun eu in chiuveta cu apa rece ca tot greu se raceste.



strumphitza serios? nu te primesc la cina daca nu esti la 4 ace? cu toate ca ii inteleg pe de o parte, mi se pare o porcarie. in loc sa lase omul sa vina cum ii este comod si bine ca doar este in vacanta si se relaxeaza, il pune sa se imbrace nu stiu cum.dar na, stii cum sunt si restaurantele de lux...ori vii imbracat la 4 ace ori te duci in alta parte[:D] cum ar fi sa vezi pe acolo numai izmenosi si cu tricouri cu nu stiu ce desene pe ele?[:D]



catank pai tu vii obosita din concediu?[:D] am auzit pe 2 babe afara ca cica concediul cu copiii nu-i concediu[alcool]

eu cred ca atunci cand esti in 2 te odihnesti si te relaxezi mai tare dar cu copiii este mai frumos[olala]



bb_yasmi la voi cat este gradi particulara? nu mai stiu.[pup]



mary se trezeste bine buburuza ta, la 9[olala] dar si a mea, la 8-8.30 si cateodata la 7.30.

mie imi place cand se trezeste devreme ca putem iesi afara la prima ora cum imi place, pe racoare[olala][pup]



[pup][pup][pup][pup][pup]toate mamicile.



Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria



Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)



#45
miki1979

miki1979

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.561 mesaje

Postat 03 august 2012 - 14:13

Citat:
citat din mesajul lui mandreeac
Miki,ati fost la Regina Maria? Daca da, fie imi scrii aici,fie da- mi un pm te rog dinsuflet si spune-mi cat a fost consultatia.Multumesc inca o data.pupici Nasterea miracolului meu Mami [mamica] de miracol [copil] [comoara] Rares Andrei 27.02.2011 Sa o ajutam pe Ionela
la regina maria, a fost 210 ron consultatia, numai ca avand abonament am platit cu 20% reducere..am incercat si la burnei, e tot din parteneriatul academic si ofera consultatii tot la ei, insa lista de asteptare era de vreo 400 de prsoane...[alcool][alcool]mami de 2 prichindei

#46
roxy_s

roxy_s

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.169 mesaje

Postat 03 august 2012 - 14:38

alehiam ce super sunt pozele, ce peisaje[olala] foarte frumos. iar copilasii sunt asa dulci, ce frumosi sunt acolo pe pajiste[olala][pup]



merg sa mai fac si eu cate ceva. poate bag si o masina de rufe.



Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria



Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)



#47
mandreeac

mandreeac

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.571 mesaje

Postat 03 august 2012 - 14:43

Roxy ii dadeam niste homeopate impotriva otitei,asa imi recomandase un dr.

Miki,multumesc frumos mami de raspuns.Eu nu il mai duc pe Rares,ma interesam pt sora mea ca nepotica mea s- a nascut cu talus valgus.Voi la Ulici ati fost ?Ai vreo parere despre el? Te intreb ca ei la el s- au dus fiindu- le recomandat .



Nasterea miracolului meu





Mami [mamica] de miracol [copil] [comoara] Rares Andrei 27.02.2011



Sa o ajutam pe Ionela





#48
cami_antonia

cami_antonia

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.788 mesaje

Postat 03 august 2012 - 15:05

salutare si de la noiiiiiii

doarme putin petra si am intrat sa va salut

despre operatiunea pamperseu nu ma voi stresa
antonia nu a renuntat usor la ei
doua veri m-am chinuit cum zic fetele
si nu am avut nici macar 1% izbanda
si da totul a venit de la sine la 3 ani
a renuntat si ziua si noaptea intr-o zi cred
eu am mai pus de frica sa nu faca noaptea
ca nici nu o trezesc
sa faca
face doar dimineata
atata
si la petra voi [proceda la fel
voi incerca
si daca e ok si face bine
daca nu mai asteptam
desi m-am saturat sa dau bani pe ei
dar petra inca nu sta nici pe oala
am pus-o si se ridica
deci nu e rost de nimic inca

strumph are sotul ceva treburi pe calc
si mai greu am acces cateva zile
apoi voi pune poze noi
abia astept sa ne scrii din croazieraaaaaaaaaaa[olala][olala][olala]

mandreeac
nu am citit pe sarite
nu am apucat sa citesc mai nimic
am si zis
offffffffff
sunt iar singurica cu fetele
si nu am timp de nimic
nu te ingrijora
dar citeste multe despre alergii
si repeta la inca doua spitale analizele
nu avea incredere asa oarba in primele rezultate
am o finuta alergica
si face f urat
e adevarat
o pazeste mama ei
ca pe un ou de alune de ciocolata cu alune de praf
etc
da nu e ceva chiar atat de urat
sanatate multa

somleac mi-e asa de drag de voi
multe salutariiiiiiiiiiii

yasmi trimite si mie niste cioco
din aia de asearaaaaaaa



[mamica] de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si PETRA ADRIANA(05.04.2011)



#49
pishko

pishko

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 657 mesaje

Postat 03 august 2012 - 17:51

Citat:
citat din mesajul lui miki1979

pisko nu prea am prins eu toate discutiile dar ma bag si eu cu o idee..daca tu simti ca a venit timpul sa-l obisnuiesti, lasa-l fara pampers..parerea mea e ca nicioadata n-o sa vina de la ei ( la majoritatea ) atata timp cat au pampersul cu care sunt obisnuiti si nu-i deranjeaza..ia lasa-l sa faca vreo 2 zile pe el in chilotei si ai sa vezi cum se schimba situatia..stiu, e mai greu pt noi o periaoda dar pe urma urmeaza si relaxarea[:D][pup]



Da, fetita, asa m-am agndit si eu, avem un teanc mare de chilotei de bumbac... ce sa spun, sincer ma ia groaza cand ma gandesc la ce ma asteapta... Strumph stie ce spun, cred ca stie povestea... l-am lasat asa odata si a prins momentul cand nu eram atenta, s-a bagat dupa tarc si a facut acolo balta de pipi, emma a fost si ea pe faza si pana sa ajung eu la ei s-au balacit acolo si se distrau de ziceai ce-i aia... strigau amandoi baie baie! [:I] initial nici nu mi-am data seama de unde e apa, am crezut ca au varsat canita cu apa, apoi am vazut ca e ud putin si pe chilotel, ca s-a scurs mai mult pe picior si nu s-a facut el fleasca... ei, si nu pot sa spun in cuvinte ce lupta a urmat sa-i tin departe de balta si cum alerga mihai prin toata casa plin de pipi pe sosete [q]

Puisorii mei iubiti [bonjovi] Mihai si [zana] Emma


#50
pishko

pishko

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 657 mesaje

Postat 03 august 2012 - 18:04

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra


pisko, cred ca operatiunea olita trebuie facuta brusc, sa-ti iei inima-n dinti, sa scoti toate covoarele din casa (daca ai) si sa-l lasi in chilotei sau in fundul gol. La Cristi asa am reusit si cam intr-o sapt s-a invatat. Evident ca avea multe scapari, dar e normal. De obicei scapa putin in chilotei apoi dadea fuga la olita. La noi "smecheria" a fost sa cumparam chilotei cu Fulger si sa-i spun ca tb sa faca pipi la olita ca sa nu-l murdareasca pe Fulger [:D]



Inteleg, noi avem un covor mare in living... nu prea pot sa-l scot ca e cam musai de tinut... aici au toate geamurile si usile cam cat tine peretele si e cam curent... si vremea nu e tocmai de romania, e un fel de toamna calduroasa... aidca ei stau imbracati in casa cu sosete, pantaloni lungi, body cu maneca lunga, deci exclus sa-i las asa doar in chilotei... au fost cateva zile calduroase cand l-am lasat si am povestit mai sus ce-am patit... cred ca mai am nevoie de putin timp sa-mi adun iar curajul s-o fac iara... [:I] In orice caz, idee cu fulger pe chilotel , e o idee tare buna... o s-o incerc [pup]

Puisorii mei iubiti [bonjovi] Mihai si [zana] Emma



Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -