Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (14)


212 raspunsuri la acest subiect

#21
madutza_bra

madutza_bra

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.806 mesaje

Postat 02 august 2012 - 13:19

roxy, citisem ca ai intrebat de programul d ela mare. Noi nu-i lasam pe copii sa doarma cat vroiau pt ca nu am fi facut nimic sa ajungem pe plaja la amiaza.

Ne trezeam la 7:30, am fi vrut mai devreme dar nu reuseam, la 8 eram la masa, la 8:30-9:00 eram pe plaja. Stateam pana la 12, apoi in camera la dus, apoi repede la masa si la 13:30-14:00 cel tarziu eram in camera si dormeau. Ii trezeam la 16:30 si de la 17:00-18:00 mergeam la piscina. De cand ajungeam acolo pana plecam nu ieseau deloc din apa, deci o ora plina de balaceala. La 18:30 ream la masa de seara si apoi la plimbare pana spre 22:00-22:30. La ora 22:30-23:00 erau la somn si noi beam o bere pe balcon [:D][:D]

In afara de mesele de la restaurant le dadeam pe plaja fructe, iar in camera la trezirea de dupa-amiaza un iaurt. Seara la plimbare rontaiu ceva biscuiti, iar la culcare lapte.

La trezire nu i-am mai dat laptre Catalinei ca sa-mi manace micul dejun bine, si a mmers de minune.



A fost bine ca ne-am potrivit la program si cu restul copilasilor, si noi parintii la fel ne-am inteles bine. [asia]



Crema de protectie la copii am folosit cu factor 30 de la Nivea, ii dadeam cand ajungeam pe plaja, cadn ieseam din apa, si cand simteam pe pielea mea ca arde cam rau, ii mai dadeam pe umeri si spate, asa cu nisipul pe ai [:D][:D]



Cozonacelul meu, Cristian Andrei

Buburuza mea, Catalina Ioana



Mada, mami fericita si implinita de [bonjovi]Cristian Andrei - 29.12.2008 si [zana] Catalina Ioana - 15.02.2011



Poze



---------------------------------------------

Ceea ce nu te doboara , te intareste!



Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!

#22
mandreeac

mandreeac

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.571 mesaje

Postat 02 august 2012 - 13:47

Miki sarut mana de sfaturi.La cine ai ajuns Burnei,Ulici sau Jianu?Azi il duc si daca e ceva mai cer o parere.Imi pare rau ca nu ati ajuns la mare.Sa termini repede de munca si astept mesajul tau ca te- ai relaxat si esti pe plaja la soare.

Strumph dupa ce o vei intarca vei vedea ca e un alt copil fara treziri noaptea decat daca apar dintisorii si durerile sunt mari.Crede- ma e altceva.Si la noi era la fel cu nspe mii de treziri pe noapte de dorul tzitzicii.

Pisko incearca mami si cu reductor si vezi ce iese,plus sfaturile mamicilor care au trecut prin asta.

STRUMPH pt cand vrei sa intarci sa iti iei din tarA LA CANINUM sunt homeopate pt intarcare si dostinex sunt alte pastile,sa nu cumva sa te chinuiesti rau.F frumoase pozele,e superba piscoats ta

Cami ai citit pe sarite,te mananc.Ti- am scris de 2 ori ce a zid orlistul curatat nas de 2 ori pe zi dimineata si seara ca e mult praf in Buc si sa nu mai ajunga in urechi

Alexina,eu am avut crema cu factor 50 de la Mustela si spray de la Rocher Posay tot cu factor 50 si Rares s- a bronzat fara arsuri,dar nu il dadeam de

dim ci atunci cand consideram eu.Wow si eu am avut dnp 4 martie.Ce frumos!Dor de voi.

Nu mai stiu ce am citit,printul doarme si eu am zis sa vad ce faceti.

MIKI abia astept sa imi scrii la cine ai fost,te rog din suflet



Nasterea miracolului meu





Mami [mamica] de miracol [copil] [comoara] Rares Andrei 27.02.2011



Sa o ajutam pe Ionela





#23
AllyLaur

AllyLaur

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.036 mesaje

Postat 02 august 2012 - 14:58

Buna ziua !!!

Fetelor, noi nu prea mai reusim sa intram pe forum...vara asta avem ceva mai multa activitate si timpul zboara.
Sambata plecam la Milano la surorile mele si de la ele ,miercuri plecam direct la aeroport pt a ateriza in Romanicaaaaaa. Abiaaaa asteptam!
Alergam acum cat se poate pt cadouri, cumparaturi, acte, bagaje si nu in ultimul rand relaxare maxim zi de zi la piscina [8D].

Madutza, abia asteptam sa vad pozele...[olala] sunteti o familie tare frumoasa si mi-au placut foarte mult absolut toate pozele. Sincer iti spun ca parca urechiusele Catalinei au inceput sa capete o alta forma ,in senusul bun si este o minunatie. Ce sa mai spun de Cristinel cel mega minunat care ma face fericita ori de cate ori il vad[olala]. Este febletea mea la categoria varstei lui [:D]. Tu ai slabit mult mami si arati ffff bine. Tinerica, frumusica[flo].

Andreea, puuup mult scumpa mea si sper ca ai iesit din starea monotona de ieri. Un pup imens pentru Rares cel superb si pt mamicuta lui.

Va pup pe toate...fug ca nu ma lasa.


Eduard Andrei [copil] 02.04.2011


#24
catank

catank

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.938 mesaje

Postat 02 august 2012 - 15:27

Salutare!

Am sosit si noi in miez de noapte din CO. V-am citit....revin cu impresii mai pe seara sau maine! Pupici!

p.s. a fost minunat!

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet [fetita] IOANA
“Dumnezeu nu ne cere minuni. Acelea le face El.” – Arsenie Boca






#25
mandreeac

mandreeac

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.571 mesaje

Postat 02 august 2012 - 16:12

Maduta mi- am adus aminte ca voiam sa imi explici si mie pas cu pas cum sa il invat pe Rares sa pape cu lingurita ca am ramas impresionata cand am vazut- o pr Cata.Noi papam singurei,dar cu manuta si asta cand il las,la ciorba nu il las ca isi baga mainile pana la cot,e o placere pt el sa se balacessca in bolul de ciorba sau supa



Nasterea miracolului meu





Mami [mamica] de miracol [copil] [comoara] Rares Andrei 27.02.2011



Sa o ajutam pe Ionela





#26
mandreeac

mandreeac

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.571 mesaje

Postat 02 august 2012 - 16:16

ALLY drum bun mami si spor la cumparaturi.Ce face printul meu , inoata?

Am uitat sa va spun ca oriunde merg cu Rares nu se poate sa nu ne spuna cineva cat e de frumos.Si ieri la dr,era o dr in varsta si cam acra,dar stiu ca e f buna de 2 ori mi- a zis cat e de frumos.Nu ca e al meu si seamana cu ma- sa,dar e frumos.Cracra vb voastra



Nasterea miracolului meu





Mami [mamica] de miracol [copil] [comoara] Rares Andrei 27.02.2011



Sa o ajutam pe Ionela





#27
Guest_bb_yasmi_*

Guest_bb_yasmi_*
  • Guests

Postat 02 august 2012 - 16:26

hi hi andreea la fel patim si noi [olala][olala] cra cra [:D]

__________________________________________________
mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!


#28
Guest_bb_yasmi_*

Guest_bb_yasmi_*
  • Guests

Postat 02 august 2012 - 16:29

am dormit iarasi o gramada.....sa vedem la noapte cine mai doarme....[:-@]

catank bine ai revenit!
ally drum bun sa aveti!

__________________________________________________
mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!


#29
miki1979

miki1979

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.561 mesaje

Postat 02 august 2012 - 16:31

Citat:
citat din mesajul lui mandreeac
Miki sarut mana de sfaturi.La cine ai ajuns Burnei,Ulici sau Jianu?Azi il duc si daca e ceva mai cer o parere.Imi pare rau ca nu ati ajuns la mare.Sa termini repede de munca si astept mesajul tau ca te- ai relaxat si esti pe plaja la soare.Strumph dupa ce o vei intarca vei vedea ca e un alt copil fara treziri noaptea decat daca apar dintisorii si durerile sunt mari.Crede- ma e altceva.Si la noi era la fel cu nspe mii de treziri pe noapte de dorul tzitzicii.Pisko incearca mami si cu reductor si vezi ce iese,plus sfaturile mamicilor care au trecut prin asta.STRUMPH pt cand vrei sa intarci sa iti iei din tarA LA CANINUM sunt homeopate pt intarcare si dostinex sunt alte pastile,sa nu cumva sa te chinuiesti rau.F frumoase pozele,e superba piscoats taCami ai citit pe sarite,te mananc.Ti- am scris de 2 ori ce a zid orlistul curatat nas de 2 ori pe zi dimineata si seara ca e mult praf in Buc si sa nu mai ajunga in urechiAlexina,eu am avut crema cu factor 50 de la Mustela si spray de la Rocher Posay tot cu factor 50 si Rares s- a bronzat fara arsuri,dar nu il dadeam dedim ci atunci cand consideram eu.Wow si eu am avut dnp 4 martie.Ce frumos!Dor de voi.Nu mai stiu ce am citit,printul doarme si eu am zis sa vad ce faceti.MIKI abia astept sa imi scrii la cine ai fost,te rog din suflet Nasterea miracolului meu Mami [mamica] de miracol [copil] [comoara] Rares Andrei 27.02.2011 Sa o ajutam pe Ionela
la Jianu si m-a uns la suflet fiecare explicatie pe care mi-a dat-o..apropo, eu toma necredinciosu am insistat f mult, altu cred ca ma dadea afara pe usa..si a avut rabdare si mi-a explicat ca la prosti, cu poze din carti..si in final, cand eu tot insistam ca ce as putea sa fac totusi pt el..kineto, vreun sport ceva care sa ajute..asa frumos mi-a spus ca pt copil pana la 5-6 ani cel mai bun sport e joaca[pk][pk]pup[pup]mami de 2 prichindei

#30
mandreeac

mandreeac

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.571 mesaje

Postat 02 august 2012 - 18:04

Miki,ati fost la Regina Maria? Daca da, fie imi scrii aici,fie da- mi un pm te rog dinsuflet si spune-mi cat a fost consultatia.Multumesc inca o data.pupici



Nasterea miracolului meu





Mami [mamica] de miracol [copil] [comoara] Rares Andrei 27.02.2011



Sa o ajutam pe Ionela






Panic Questions

  • Cum să scap rapid de ciuperca picioarelor È™i unghiilor?

    MaryJane999
    - Astăzi, 14:34

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

Last Blogs

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -