Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (14)


212 raspunsuri la acest subiect

#31
roxy_s

roxy_s

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.169 mesaje

Postat 02 august 2012 - 18:34

ce faceti fetelor?



eu rontai niste pufarine pana se face papica. sper sa nu-mi stric foamea[:D] Anastasia doarme, a adormit pe drum in carut.



cami bine ai revenit. n-ai mai ajuns prin Brasov, nu? ce super era daca ne vedeam. duminica noi am ajuns tarziu acasa, am fost la iarba verde, poate ai vazut mesajul meu. nici nu stiu daca ne mai puteam vedea atunci. data viitoare cand vii trebuie sa facem planul dinainte[:D][pup]



bb_yasmi daa, este bine ca l-ai tinut departe de dulciuri, o sa pape el destule... Anastasia este topita dupa dulciuri, am observat cu pufarinele, ar manca toata punga de 500 gr[alcool] eu am evitat sa-i dau, mai incolo poate. prajituri de casa si placinte ii dau.[pup]



madutza sunt super pozele de la mare[olala] arati asa bine[8D] copilasii sunt asa scumpi, ce s-au balacit, ce s-au jucat in nispi....[olala] ma bucur ca te-ai relaxat si ti-a priit concediul. deci tu ii trezeai dimineata...asa ma gandeam si eu, ca altfel ce fac, ajung la plaja la 10[alcool], cand incepe sa fie caldura mare[pup]



strumphitza dar acum de ce s-o trezi asa? ca de la dintisori nu, asa-i? dormi cu ea intr-o noapte, poate vrea sa fii langa ea...sau i-o fi foame? cand se trezeste noaptea ii dai ceva? apa sau san? cred ca este tare nasol cu oboseala, incearca sa dormi la pranz cu ea, macar mai recuperezi din somn[pup]



[pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup] toate mamicile.



Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria



Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)



#32
roxy_s

roxy_s

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.169 mesaje

Postat 02 august 2012 - 18:47

alexina ma bucur ca ne-ai scris[pup] ce DPN frumos ai[olala] la mare cred ca este ok cum a facut madutza, adica s-o trezesti mai devreme ca sa ajungi bine si la plaja. o sa recupereze ea somnicul la pranz. cu uitatul este absolut normal[:D]



miki n-ati ajuns la mare? eu asteptam sa vii sa ne povestesti cum a fost, am vazut ca n-ai mai scris demult am zis ca sigur ati plecat. sa faci bine sa ajungi cumva, pentru copii. dati-o-ncolo de munca ca sunt atatea lucruri atat de importante....vorba ta, la batranete ce amintiri o sa ai? ma bucur ca la gradi este super, bravo Vlad pentru laude, esti un baietel tare destept[olala][pup]



mandreeac ai mare dreptate cu intarcatul...asa a fost si la noi. incepuse sa se trezeasca noaptea de dorul tzitzicii si dupa ce-am intarcat-o nu s-a mai trezit o data.

si noi la fel patim cu laudele pe strada sau unde mergem....ca ce papusica frumoasa, ca asa, ca pe dincolo....[8D][:D] cra cra si eu[:D]



ally cred ca abia astepti sa vii in tara[pk] hai ca mai aveti asa putin...pana atunci va mai distrati putin la surori[:D] fain ca mergeti zilnic la piscina[8D][pup]



catank bine ai venit din concediu. hai ca abia astept sa ne povestesti cum a fost. vreau sa-mi zici si programul vostru de dimineata pana seara ca eu acum adun pareri si idei[:D] la cat va trezeati, cum papati, cand dormeati si mai ales cum ai facut cu chilotii aia[:D][pup] oaaa...un adevarat interogatoriu[:D]



Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria



Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)



#33
roxy_s

roxy_s

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.169 mesaje

Postat 02 august 2012 - 19:45

am pus cateva poze si un filmulet sa vedeti cum canta Anastasia la pian[:D][olala]



Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria



Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)



#34
mandreeac

mandreeac

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.571 mesaje

Postat 02 august 2012 - 23:30

Seara buna dragele mele!

Am venit de la dr,Rares nu are nimic si asa cum i s- a explicat lui Miki asa ne- a explicat si noua dna dr.Sunt fericita,dar putin ingrijorata i- au iesit analizele la sang si are sideremia mare.Am tot citit si eu scrie acolo ca si remediile naturiste pot influenta rezultatul iar eu ii dau ferum phosphoricum,deci aici cred ca e buba.Mai am de asteptat inca 2 rezultate.

Va pup pe toate cu mare drag



Nasterea miracolului meu





Mami [mamica] de miracol [copil] [comoara] Rares Andrei 27.02.2011



Sa o ajutam pe Ionela





#35
MaryM85

MaryM85

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.463 mesaje

Postat 02 august 2012 - 23:37

Buna seara! STRUMPHY ce matinala e chiscoasa ta, a mea se trezeste mai tot timpul la 9, poate o sa isi revina in vacanta![:D][pup]
Andreea ma bucur ca ai scapat de o grija si e bine cu piciorusele, si a mea s-a indreptat la picioare vizibil mult![pup]


mami de[zana] Alexandra Mirela

#36
MaryM85

MaryM85

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.463 mesaje

Postat 02 august 2012 - 23:43

MADA ce frumoase sunt pozele[olala][olala][olala] ince frumoase pozitii i-ai prins![olala][pup]

mami de[zana] Alexandra Mirela

#37
mandreeac

mandreeac

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.571 mesaje

Postat 02 august 2012 - 23:53

Mary multumim .Am scapat de una si dam de alta.I- a iesit si un marker de alergii f mare si asta e specific astmului bronsic alergic sau dermatitei atopice.Offf ca imi vine sa plang

Roxy e tare dulce Anastasia.Eu nu am gasit niciun filmulet pe picasa sau nu mi- l arata

mie tel,nu stiu ce sa zic

Am o stare f proasta,offff

off offff



Nasterea miracolului meu





Mami [mamica] de miracol [copil] [comoara] Rares Andrei 27.02.2011



Sa o ajutam pe Ionela





#38
catank

catank

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.938 mesaje

Postat 03 august 2012 - 01:50

salutare!

mandreeac- regret sa citesc ca puiul nu e ok, Dar parca prea il purici la analize....daca se simte ok, ce ai cu el?Offfffff si analizele astea sunt cu dus intors...

in fine...sanatate multa!

nu vreau sa scriu inca ptr ca sunt obo[:D] dar f obosita[:D]. Doream sa ma ajute strumphy sau cine poate sa pun si eu un link cu foto aici.Cum sa fac?[:I]Dar as vrea sa fie pe privat....sau mai bine zis dupa 24 de ore sa nu mai fie accesibil. Se poate???
Help![pup] revin...

Tare dor mi-a fost de voi...dar m-am bucurat ca am stat departe de comp, tv...aveam nevoie[:)]

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet [fetita] IOANA
“Dumnezeu nu ne cere minuni. Acelea le face El.” – Arsenie Boca






#39
Somleac

Somleac

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.112 mesaje

Postat 03 august 2012 - 01:57

Salut, am facut o supa si astept sa se raceasca sa o bag in frigi.



Mandreeac nu fi suparata. Cu homeopatele veti tine sub control alergia. Ai sa vezi ca va fi bine. Si eu cu Alex am primit diagnostic de bronsita astmatiforma si am primit ca si tratament un camion de siropuri, nu glumesc cam asa se traducea cantitativ reteta doctoritei. Asa am ajuns la homeopat si uite ca am izbandit.



Am vazut poze cu copii superbi pe plaja si in curte, mamici frumoase si slabe mai ales. Strumphitza numai tu nu vrei sa te arati sa mor si eu de ciuda cand vad ce slaba esti.[:D]



Strumph cum saracie bagi 40 km /zi ca eu nu cred ca am facut 3, bine plimbare de chiar si cu Ghighi in scaunel, dar nu mai pot de durere de picioare ca sa nu mai zic de aia de [indecent]



Miki imi pare rau de voi, las ca recuperati voi. Sa stii ca barbatii astia cam asa sunt din pacate cand e greu acasa si incomod isi fac de lucru la servici. Nici al meu nu prea dadea pe acasa cand erau Vic si Matia mici.Cica il stresa atmosfera plangacioasa.Las ca treceti voi si peste asta.



Yasmi , cate voreste Lucas[olala]. mai mergeti undeva vara asta?



Na nu mai stiu ce am citit ca am citit o parte la lucru, apoi de pe telefon la vreo 3 semafoare, sunt informata dar ce folos ca nu-mi amintesc nimic.



Si nu mai pot de somn, cred ca bag oala asa fierbinte in frigider ca nu mai rezist sa stau dupa ea.



Ingerii sa va sarute.




Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011



Moni(Monica70) are nevoie de noi! Haideti sa-i fim alaturi! [flo]

#40
strumphitza

strumphitza

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.666 mesaje

Postat 03 august 2012 - 09:36

Buna dimineata![8D]





...si-o cafea sa-mi taie greata![:D][cafea]



S-a trezit piscoata iar plangand..uff..acum e la [alap] ca ma gandesc poate adoarme la loc, trag speranta dar nici o sansa cred ca se tot foieste. Suge tziti si cand e satula casca ochii mari si incepe a trancani si chiui[doh]



Hai ca va pup si trec eu mai tarziu pe aici, acum ma chinui de pe tel si nu am spor, plus ochui mici de somn[nebu]



[cafea] la toata lumea?!









Monica are nevoie de noi! [flo]


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Astăzi, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -