Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

FIV cu dr Dragos Albu 50


209 raspunsuri la acest subiect

#61
miruna1980

miruna1980

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 490 mesaje

Postat 01 decembrie 2011 - 19:13

maruscha merci pt urari[pup][flo]
ali...merci mult.....Doamne ajuta sa fie bine pt toate![pup][flo]
anastasia,buna idee cu bradutul
m-am progr pe 5 ian pt urmatoarea eco,la dr sanda muntean,ca am inteles ca dl A este in concediu ultima sapt din dec si prima spt din ian.

#62
tannoo25

tannoo25

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.149 mesaje

Postat 01 decembrie 2011 - 19:42

[flo]

#63
anna_a

anna_a

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.257 mesaje

Postat 01 decembrie 2011 - 20:20

felicitari Miruna

maruscha mai ai putin si tu; sa nu-ti fie teama de cezariana ca nu e chiar asa rau, eu mi-am revenit aproape complet





Eva Maria & Ema Andreea - 22 Nov 2011

#64
maruscha80

maruscha80

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 270 mesaje

Postat 01 decembrie 2011 - 20:36

anastasia, da, mai e putin...

anna, imi prind bine incurajarile, fiindca ma cam gandesc la asta, ba si visez...mi-e asa un pic de teama.

fusei la al nostru doctor la ultimul consult (doar daca nu apare ceva extraordinar intre timp), m-am intins pe masa si cica "oau ce burta" :))) ...adevarul e ca numai burta a mai ramas de mine, ma opresc oamenii in magazine sa ma intrebe cat mai am pana nasc, ba o femeie mi-a zis ca am curaj de ies asa...sa nu nasc pe drum :)))

am mai facut si niste analize de sange: homoleucograma si coagularea...ultima pare ok, prima cam da cu virgula, cred ca sunt anemica desi am luat o gramada de kile...

joia viitoare am testul non stress si dupa aia daca nu se grabeste, e 14 gata...in casa e balamuc, insa avansam cu amenajarile...mai fac si eu cate ceva, insa ma iau contractiile si ma potolesc...

deja am mai rarit-o cu clexanul, mi-a zis dl albu ca daca am mai multe contractii sa nu mai iau clexane...asa ca e cumva la latitudinea mea...incerc sa fac macar 1 la 2 zile...ma poate apuca oricand travaliul...

anna ma bucru mult ca esti bine, sa ne mai scrii ce fac ema si eva si cum te acomodezi, mai invat si eu cate ceva din timp...bafta multa..inteleg ca sunt cuminti fetitele, nu-ti fac probleme?!


[gravired] 37+ cu [bibe]

#65
salexa

salexa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 128 mesaje

Postat 01 decembrie 2011 - 23:48

Felicitari Miruna! [flo]Iti doresc o sarcina usoara. Eu am un sentiment ca sunt baietei, daca tu vei avea fetite dupa a ta presimtire o sa-i trimit sa-ti curteze comorile.[alcool]

Angelica si schema mea a fost la fel, iar dupa a doua eco mi-a mai dat si 50 de puregon. In partea stanga faceam menopur iar in dreapta puregon.

#66
pestic

pestic

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 188 mesaje

Postat 02 decembrie 2011 - 01:24

Citat:
citat din mesajul lui Anastasia_7
Pestic[pup][flo], multumesc mult pt sustinere ai incurajari, eu sunt binisor, au mai ramas din vechile probleme, dar ma montez si eu ca nu mai e mult si important e sa duc sarcina cat mai mult. Am inceput sa ma lupt cu durerile de spate, insomnii, contractii,dar au crescut si ei si sunt normale toate starile astea. Tu ce mai faci, esti mai linistita cu job-ul, s-a rezolvat totul? Ai mai venit in control la Albu intre timp?

„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca

[gravi] 25+ cu 2 [baietel][baietel]

[ruga]

Anastasia [pup] eu sunt ok. Job inca nu mi-am gasit pt ca, fiind sfarsit de an, e ceva mai greu .... Pe 6 decembrie am programare la Albu sa vorbesc pt histeroscopie si sa fac analizele dinainte. Mi-a luat mult timp pana mi-am facut curaj ... pt ca am tot citit pe la fete ca doare ... dar mi-am luat inima in dinti. Invat pt scoala de soferi ...de-astea[:)].
Ma bucur mult ca esti ok si iti tin pumnii in continuare![pup][pup][pup]
Miruna felicitari!!! Sarcina si nastere usoara! Asa de bine imi fac vestile astea de la voi burticile si mamicile!!!
Va pup pe toate!!!


MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, Endometrioza grad I



#67
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 02 decembrie 2011 - 01:27

miruna vin si eu cu alaiul de felicitari !!!! sa ai parte de o sarcina fara griji si probleme si de o nastere usoara.
noua si eu am facut inseminare in mai dar nu imi amintesc sa fi avut restrictie la [sex]. stiu insa sigur ca dupa ni s-a recomandat sa prestam si acasa. niste gigei improspatati sunt f buni la casa omul in astfel de situatii.

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)


#68
angelica28

angelica28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.176 mesaje

Postat 02 decembrie 2011 - 14:05

FETELOR MI-AM PERMIS SA COPIEZ POSTAREA UNEI FETE DE LA INSEMINARE ...........CE PARERE AVETI ?
D-l dr e un dr f bun, dar se pare ca poate da si rateuri - prietena mea a inceput stimularea cu Femara si Menopur iar in ziua 8 de cm, la prima eco de monitorizare, d-l dr a anuntat ca mai intarzie iar ecografia i-a fost facuta de alta doctora; avea multi foliculi, cel mai mare aproape de 11 mm; dansa i-a spus ca sigur va trebui sa mai faca 2 injectii de Menopur, pe care si le-a si achizitionat apoi; in aceeasi zi dupa-amiaza, s-a trezit cu tel de la asistenta d-lui dr, care o chema urgent la Medlife sa faca analiza progesteronului deoarece d-l dr vazuse ecografia intre timp si banuia ca a ovulat deja; a iesit o valoare aproape de maximul din faza luteala care i-a confirmat dansului ca ovulatia avusese loc si a trebuit sa intrerupa totul, fara sa o mai cheme la vreo ecografie ulterioara (practic ar fi putut ramane cu chisturi, nu?); analiza a fost facuta la urgenta, in 2 h.
Prietena mea, socata, a mai vrut o parere si s-a dus in ziua 13 la Polisano unde, facandu-i-se eco, s-a constatat ca e inainte de ovulatie cu foliculi de peste 20 mm; parerea d-nei dr de aici a fost ca acea valoare a progesteronului a fost o greseala de laborator si ca acest tratament e prea puternic pentru o IA iar in ziua 15 i s-a facut inseminarea, dupa ce in ziua 14 a facut injectia de maturare; acum este in asteptari.


Mutatia677-in stare homozigota
Mutatia844g -in stare heterozigota
4 INSEMINARI ,O SARCINA OBTINUTA NATURAL IN IUNIE 2010,OPRITA DIN EVOLUTIE LA 13 SAPTAMINI,O INSEMINARE REUSITA IN IUNIE 2011,OPRITA SI ACEASTA SARCINA DIN EVOLUTIE LA 9 SAPTAMINI
Tratament actual inainte de sarcina:femibion1 1/zi,acid folic1/zi ;magmeB61/zi;vit E3/zi;cetebe1/zi,
Va urma FIV in ianuarie.

"In momentul in care un copil s-a nascut, s-a nascut si mama.Ea nu a existat inainte.Femeia existase , dar nu si mama. O mama este ceva absolut nou.”
Rajneesh

#69
samira33

samira33

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.331 mesaje

Postat 02 decembrie 2011 - 14:15

cine este acest medic despre care se vorbeste in postare???

____________________________________________________
3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna


#70
pa55enger

pa55enger

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.813 mesaje

Postat 02 decembrie 2011 - 14:32

cam complicat. si aceasta fata a avut inspiratia sa mearga de la bucuresti la sibiu? la sibiu au primit-o asa? prea tare.
daca e asa sa fie cu noroc. sa se fi intamplat asa pt ca asa a fost sa fie.
decat cu asistente care sa dea telefoane sa confirme sau nu ce spune un doctor si apoi cu un doctor care sa te sune sa-ti zica pe dos....mai bine ca a iesit asa.



Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -