Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

FIV cu dr Dragos Albu 50


209 raspunsuri la acest subiect

#51
Anastasia_7

Anastasia_7

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.069 mesaje

Postat 01 decembrie 2011 - 15:09

Citat:
citat din mesajul lui miruna1980

multumesc fetelor pt galerie.....vin cu vesti buneee......2 puiuti in uter.....iuhuuuu....varsta sarcinii 6s si 5 zile.......le-am auzit si bataile inimioarei.....115,respectiv 117 bpm....Iti multumesc Doamne pt aceasta minune.Dumnezeu sa fie alaturi de voi si sa va ajute sa obtine sarcina mult dorita!


Bravoooooo, Miruna, manca-i-ar mama de voinici sau voinicutze, uite ca s-au prins 2 embrioni buclucasi!!!! Flori pt mamica [flo][flo][flo] si o fanfara in toata regula pt galustele din burtica[bum][batetoba][bum][cri][harp][cina2]. De acum, trebuie sa urmeze o cina romantica , asa, de 1 Decembrie, pt tine si barbatelul tau, pt sarbatorire. Sa ai o sarcina cat mai usoare si sa te hranesti din plin de toate momentele minunate pe care le vei simti cu minunile in burtica[ruga]

Uite, veste minunata de 1 Decembrie!! La multi ani, romancutzele mele toate![flo]

„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca

[gravi] 25+ cu 2 [baietel][baietel]

[ruga]

#52
Anastasia_7

Anastasia_7

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.069 mesaje

Postat 01 decembrie 2011 - 15:20

Angelica, mama, sa te uiti pe ce ti-am trimis pe mail, tot protocolul meu si dosarul de final, dupa ET, sa vezi, asa de curiozitate, cum a fost la noi. Si la noi a mers dr Albu pe ICSI, dar la noi a gasit dr embriolog si anticorpi antispermatici 98% la testul MAR, plus oligoastenoteratospermia severa a sotului...era cea mai buna optiune.
Dr decide cum se face FIV-ul, nu se face ICSI daca nu sunt motive intemeiate , fie la barbat fie la femeie.
Si cu suprapunerea, sa stai linistita, si la mine s-au suprapus cateva zile, dar asa a fost schema. Pup fata[pup][pup]!
Pestic[pup][flo], multumesc mult pt sustinere ai incurajari, eu sunt binisor, au mai ramas din vechile probleme, dar ma montez si eu ca nu mai e mult si important e sa duc sarcina cat mai mult. Am inceput sa ma lupt cu durerile de spate, insomnii, contractii,dar au crescut si ei si sunt normale toate starile astea. Tu ce mai faci, esti mai linistita cu job-ul, s-a rezolvat totul? Ai mai venit in control la Albu intre timp?

„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca

[gravi] 25+ cu 2 [baietel][baietel]

[ruga]

#53
miruna1980

miruna1980

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 490 mesaje

Postat 01 decembrie 2011 - 15:20

multumeeeeeeeesc.....ce vb frumoase.....sa dea Dumnezeu sa fie bine la toata lumea......daa,o veste buna am avut si pe 1 nov,dupa punctie,si acum confirmarea sarcinii.....eu am o presimtire ca sunt fetite,nu stiu de ce.....nu conteaza ce sunt,sanatosi sa fie....multumesc inca o data

#54
angelica28

angelica28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.176 mesaje

Postat 01 decembrie 2011 - 15:24

MIRUNA FELICITARI PT CELE 2 INIMIOARE![pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][aerob][aerob]

Mutatia677-in stare homozigota
Mutatia844g -in stare heterozigota
4 INSEMINARI ,O SARCINA OBTINUTA NATURAL IN IUNIE 2010,OPRITA DIN EVOLUTIE LA 13 SAPTAMINI,O INSEMINARE REUSITA IN IUNIE 2011,OPRITA SI ACEASTA SARCINA DIN EVOLUTIE LA 9 SAPTAMINI
Tratament actual inainte de sarcina:femibion1 1/zi,acid folic1/zi ;magmeB61/zi;vit E3/zi;cetebe1/zi,
Va urma FIV in ianuarie.

"In momentul in care un copil s-a nascut, s-a nascut si mama.Ea nu a existat inainte.Femeia existase , dar nu si mama. O mama este ceva absolut nou.”
Rajneesh

#55
angelica28

angelica28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.176 mesaje

Postat 01 decembrie 2011 - 15:25

ANASTASIA DA AM CONFRUNTAT SCHEMA MEA CU A TA SI ESTE LA FEL !MERSI![pup][pup]

Mutatia677-in stare homozigota
Mutatia844g -in stare heterozigota
4 INSEMINARI ,O SARCINA OBTINUTA NATURAL IN IUNIE 2010,OPRITA DIN EVOLUTIE LA 13 SAPTAMINI,O INSEMINARE REUSITA IN IUNIE 2011,OPRITA SI ACEASTA SARCINA DIN EVOLUTIE LA 9 SAPTAMINI
Tratament actual inainte de sarcina:femibion1 1/zi,acid folic1/zi ;magmeB61/zi;vit E3/zi;cetebe1/zi,
Va urma FIV in ianuarie.

"In momentul in care un copil s-a nascut, s-a nascut si mama.Ea nu a existat inainte.Femeia existase , dar nu si mama. O mama este ceva absolut nou.”
Rajneesh

#56
Anastasia_7

Anastasia_7

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.069 mesaje

Postat 01 decembrie 2011 - 15:47

Citat:
citat din mesajul lui miruna1980

multumeeeeeeeesc.....ce vb frumoase.....sa dea Dumnezeu sa fie bine la toata lumea......daa,o veste buna am avut si pe 1 nov,dupa punctie,si acum confirmarea sarcinii.....eu am o presimtire ca sunt fetite,nu stiu de ce.....nu conteaza ce sunt,sanatosi sa fie....multumesc inca o data


Miruna, sa te pregatesti sa te asezi sub brad, de Craciun[:D], asa, cu totul, cu sau fara fundita la gat.
Qiao, Tinuta, Mariped,Bccami, Ali[pup][pup][pup] si pup toate fetele[pup]!

„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca

[gravi] 25+ cu 2 [baietel][baietel]

[ruga]

#57
nouasnrs

nouasnrs

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 208 mesaje

Postat 01 decembrie 2011 - 15:53

Buna fetelor merci de raspuns. Eu voi face inseminare nu FIV de aia va intrebam daca am voie sex, pentru ca din cate stiu eu nu trebuie sa fie mai mult de 5 zile de lipsa inainte de inseminare. Merci si felicitari fetelor cu puiuti grasuti.

#58
maruscha80

maruscha80

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 270 mesaje

Postat 01 decembrie 2011 - 17:40

miruna, super veste!!!! :)

Felicitari si sa ai o sarcina usoara! [pup]

[gravired] 37+ cu [bibe]

#59
Anastasia_7

Anastasia_7

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.069 mesaje

Postat 01 decembrie 2011 - 17:47

Maruscha, mai uitam la semnatura ta, ca s-a mai adaugat o saptamana[:D][olala][pup] Mai ai putin[:)][flo]

„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca

[gravi] 25+ cu 2 [baietel][baietel]

[ruga]

#60
alilumi

alilumi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 637 mesaje

Postat 01 decembrie 2011 - 18:03

BRAVOOOOO MIRUNAAAAAAAAAAAAAA!!!
ha, ha, stiam eu ca ai sa vii cu vesti bune. lasa petele-alea-n pace! cu tratament, o sa fie totul bine!

DOAMNE-AJUTA SA AUZIM NUMAI DE BINE! MINUNAT!!!
[pup]toate doamnele[flo]



[ruga] ( [gravi] 7 + [bibe] ) [ruga]


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Astăzi, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -