Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

FIV cu dr Dragos Albu 50


209 raspunsuri la acest subiect

#201
corry_28

corry_28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 915 mesaje

Postat 10 decembrie 2011 - 13:13

Arabella, imi pare fffff rau....
Nu mai ai embrioni, nu?Ce faci, o iei de la capat?[bang][bang]

Maripet, iti tin pumnii strans strans![pup]

Fetelor, unde pot vedea si eu pozele?[:D]

O mama implinita de: [copil] Matei si[copil] Iustin * 03.08.2011*

#202
angelica28

angelica28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.176 mesaje

Postat 10 decembrie 2011 - 13:17

cory intri la profilul anei si te uiti in album !
Ana nu cred ca este nevoie sa ma mai repet ,au zis fetele tot ,felicitari ai 2 fete superbe[pup][pup][pup] ,minunateeeeeeeeeeeeeeee![pup][pup][pup][pup][pup]

Mutatia677-in stare homozigota
Mutatia844g -in stare heterozigota
4 INSEMINARI ,O SARCINA OBTINUTA NATURAL IN IUNIE 2010,OPRITA DIN EVOLUTIE LA 13 SAPTAMINI,O INSEMINARE REUSITA IN IUNIE 2011,OPRITA SI ACEASTA SARCINA DIN EVOLUTIE LA 9 SAPTAMINI
Tratament actual inainte de sarcina:femibion1 1/zi,acid folic1/zi ;magmeB61/zi;vit E3/zi;cetebe1/zi,
Va urma FIV in ianuarie.

"In momentul in care un copil s-a nascut, s-a nascut si mama.Ea nu a existat inainte.Femeia existase , dar nu si mama. O mama este ceva absolut nou.”
Rajneesh

#203
anna_a

anna_a

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.257 mesaje

Postat 10 decembrie 2011 - 13:22

mersi fetelor
anastasia, eu am zis ca ar fi parfum cu una, nu ca nu le-as vrea pe amandoua, ci ca ar fi super usor dc ar fi numai una; nu asa greu cum se plang unii, ma rog, poate depinde si de copil

mi-am luat pompa evident, cea mica mananca numai la san, dar cea mare e mai lenesa si mananca la biberon, fie de la mine, fie praf, numai lapte sa fie, cred ca ar manca si pietre, sa vedeti ce suge la degete

apropo, maruscha, am facut si eu cateva clexane dupa nastere, o sapt de fapt, mi-au invinetit bratele asistentele alea

qiao, eu sunt ok, obosita rau uneori, dar azi-noapte au dormit binisor, deci azi sunt mai bine; astept sa se terzeasca sa le imbaiez, sa le dau sa manance si apoi sa merg si eu la baby expo dupa carucior

aporpo, de lactatie, eu am lapte as zice chiar mult, ca=mi curge si-n papuci, dar fiind 2 nu prea le ajunge totusi
pt lactatie mai iau galactogil cand imi amintesc (e scump ca naiba) si ar treb sa iau si galafor, dar n-am gasit inca; si mai beau ceai din ala de chimen si anasaon

oricum, dc am lapte pana pe la 2 luni, sa macar sa o fac si pe cea mica de 2.5 kg eu ma declar multumita si apoi trec eu pe lapte praf ca e mai usor

corry, rammy, voi ce mai facti; cam cat ati alaptat?



Eva Maria & Ema Andreea - 22 Nov 2011

#204
mirela2

mirela2

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.876 mesaje

Postat 10 decembrie 2011 - 14:30

buna

anna eu am alaptat efectiv pana la 2 luni, dar le dadeam si muls in bibi, ca era mult lapte

apoi de l a2 luni n au mai vrut sa puna gura pe san, curgea mai repede la bibi, si prin urmare pana la 4 luni au mancat numai muls si pus in bibi; dupa 4 luni n au mai vrut LM de loc asa ca i am trecut pe milumil, ca de la NAN isi faceau greata si pe milumil sunt si acum



asta fiind spuse poftiti la capitol nou



mami cu motaneii [bebic]Razvan si [bebic] Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999) [ruga]



colacei de inot pentru bebelusi

#205
maripet

maripet

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 271 mesaje

Postat 10 decembrie 2011 - 14:33

Nu mai am rabdare.Credeti ca daca fac un pipitest azi (ziua 9) e de bine sau nu?

Trompe obturate complet, 6 HSG-uri, o sarcina naturala oprita in evolutie, laparoscopie, sotul OATS severa. Un fiv iunie 2011 nereusit
Urmeaza FET1

#206
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 10 decembrie 2011 - 14:44

Eu sunt varza ! Mi-a trebuit topaiala. Aseara la sala au inceput zumba asa ca am topait aproape 2 ore si tot nu ma saturasem. Cand am ajuns acasa am vazut f putina maroneala, dar am zis ca o fi de la recoltarile de cu o zi inainte, toata noaptea m-a chinuit durerea de cap (dar a trecut fara pastila !) si acum ... surpriza, mi-a venit cm in Z19 !!!!!! Luna trecuta a fost la 27 de zile si ma asteptam cam tot la atat, asa ca m-a luat total prin surprindere. Teoretic ar trebui sa incep schema, numai ca fiind calculata in functie de cand au ei liber pt punctie, ar insemna sa inghit AC 18 zile. Aseara imi trecuse prin cap cand am vazut maroneala sa fac chiar un test de sarcina, dar pana la urma mi-a revenit capul pe umeri si oricum nu am in casa asa ceva.
Acum chiar nu stiu ce sa fac. Nu e cam mult 18 zile de AC ?

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)


#207
Anastasia_7

Anastasia_7

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.069 mesaje

Postat 10 decembrie 2011 - 18:47

Citat:
citat din mesajul lui anna_a

mersi fetelor
anastasia, eu am zis ca ar fi parfum cu una, nu ca nu le-as vrea pe amandoua, ci ca ar fi super usor dc ar fi numai una; nu asa greu cum se plang unii, ma rog, poate depinde si de copil

mi-am luat pompa evident, cea mica mananca numai la san, dar cea mare e mai lenesa si mananca la biberon, fie de la mine, fie praf, numai lapte sa fie, cred ca ar manca si pietre, sa vedeti ce suge la degete

apropo, maruscha, am facut si eu cateva clexane dupa nastere, o sapt de fapt, mi-au invinetit bratele asistentele alea

qiao, eu sunt ok, obosita rau uneori, dar azi-noapte au dormit binisor, deci azi sunt mai bine; astept sa se terzeasca sa le imbaiez, sa le dau sa manance si apoi sa merg si eu la baby expo dupa carucior

aporpo, de lactatie, eu am lapte as zice chiar mult, ca=mi curge si-n papuci, dar fiind 2 nu prea le ajunge totusi
pt lactatie mai iau galactogil cand imi amintesc (e scump ca naiba) si ar treb sa iau si galafor, dar n-am gasit inca; si mai beau ceai din ala de chimen si anasaon

oricum, dc am lapte pana pe la 2 luni, sa macar sa o fac si pe cea mica de 2.5 kg eu ma declar multumita si apoi trec eu pe lapte praf ca e mai usor

corry, rammy, voi ce mai facti; cam cat ati alaptat?



Eva Maria & Ema Andreea - 22 Nov 2011


Multumesc, Anna![flo] Incep sa culeg si eu incet, incet sfaturi, experiente de la voi, deja mamici.
M-am dumirit si eu acum[:D]; eram curioasa daca trebuie in toate cazurile pompa aceea sau nu. Stiam ca si Corry spunea de ceaiul de chimen, fenicul, anason dupa ce a nascut si a fost bine cu lapticul. Dar daca ai lapte mult si asa, fara prea multa stimulente, e si mai bine pentru fetite, iar pentru cea mai micuta, daca papa bine lapte de la san, cu atat mai bine, sa vezi ce recupereaza ea in greutate!
M-am uitat iar la ele, sunt tare frumoase si expresive!

„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca

[gravi] 26+ cu 2 [baietel][baietel]

[ruga]

#208
Arabella34

Arabella34

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 318 mesaje

Postat 10 decembrie 2011 - 20:16

Buna fetele,[pup][flo]!Hai ca m-am mai calmat[:D]...draga mea,eu la Fiv-ul de anul trecut am facut un pp test in ziua 10 pt o sangerare cu sange rosu,nu abundenta dar prezenta,de l-am sunat pe dl dr la ora 20 disperata[alcool][bang]...si era slab pozitiv dar povitiv,incearca deci....acum am facut un pp test asa de chichi in ziua 112 si era cat se poate de negativ[:D]...deci...
Problema mea cea ma mare este anovulatia,ovare polichistice,toleranta alterata la glucoza...cm lungi de peste 45 zile...spermograma e buna,nu exceleaza dar are vro 60 mil/ml...oricum prima inseminare din viata mea a fost reusita,dar s-a soldat cu avort spontan la 23 sapt[q][q][q][bang][alcool]...deci anticorpiantispermatici nu ''avem''.
Corry draga mea coleguta de prim Fiv[flo][pup][:D],o voi lua de la capat,da,TREBUIE sa reusesc[pk],voi incepe dupa sarbatori,in februarie cel mai devreme cred cu o IUI pentru inceput pana mai strang banuti de Fiv2 mai e cale lunga(amandoi suntem bugetari)[alcool]...asta daca mai am trompele permeabile,evident[alcool],vedem,vedem...[:-@]
Multumesc din suflet pentru sustinere fetelor[flo][pup][olala]
Pupici multi![olala][flo][pup]
Arabella[ruga]

#209
alilumi

alilumi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 637 mesaje

Postat 11 decembrie 2011 - 12:19

maripet,
pipi testul de ziua a 9-a la mine a fost din cate imi aduc aminte negativ. cel de ziua 11 s-a pozitionat slab. nu-i problema daca faci, dar sa nu te descurajeze ca il vezi negativ (inca). [ruga][ruga][ruga] of, ma rog sa vii cu vesti bune!

qiao[pup],
eu sunt campiona la ac-uri. la fiv-ul asta am luat la greu, din aceeasi problema a anovulatiei. le-am inceput pe 8 sept. si le-am terminat pe 04 oct. nu aveam cum sa le iau altfel din cauza faptului ca nu am cm-ul regulat in vreun fel (vine mereu la peste 30 de zile... daca vine).
si... uite... ca a iesit ceva minunat, ceea ce iti doresc si tie... chiar la dublu daca se poate!!!

arabella,
felicitari pentru optimism! [ruga]data viitoare sa fie cu noroc si cu [bibe]!!!

[pup][flo]

[ruga] ( [gravi] 8 + [bibe] ) [ruga]

#210
tinuta78

tinuta78

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 679 mesaje

Postat 12 decembrie 2011 - 10:54

neatza,
qiao, nu vreau sa te sperii, stiu ca la fiv este altfel, monitorizari mai amanuntite. Eu am inceput schema pentru o IA cu Albu in z2 cu menopur si puregon(fara eco) dupa un CM de 21 zile(ceva foarte ciudat in cazul meu CM era regulat la 29-30 zile). La eco din z6..., dupa 5 zile de menopur si puregon aveam un chist de 5 cm. Mi-a oprit stimularea si a urmarit foliculii sa vada daca cresc pe langa chist. Au crescut ceva, am facut si IA, dar.. degeaba, fara rezultat. Mergi la o eco cel mai bine si vezi sa nu fie ceva pe acolo si apoi incepe ACurile.

maripet, tinem pumnii[pup]
alilumi, intalnire placuta cu bibicul azi[pup]

[pup]pici pentru toate fetele, mamici si viitoare mamici

[gravi] 15+[ruga]


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Usor usor..

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 15:42

  • 28 de saptamani

    kiki_2024
    - Astăzi, 15:27

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

  • Saptamana 28

    Deutzuk
    - Astăzi, 11:08

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -