Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Experiente mistice(4)


32 raspunsuri la acest subiect

#11
capcaunul

capcaunul

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.981 mesaje

Postat 23 noiembrie 2011 - 18:19

Ca sa fiu ontopic, daca moderatorul este momentan indisponibil, de ce nu apelati la paranormal? O rugaciune, o chakra, imposibil ca tocmai voi sa nu gasiti vreo cale energetica de a contracara spiritele presupus malefice.

#12
3x3

3x3

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 749 mesaje

Postat 23 noiembrie 2011 - 19:03

am un comentariu de facut cititorilor de pe experiente mistice, vis a vis despre 'apararea morala' pe care moderatorul tantizavaidoc o sustine mai sus .sunt nevoita sa va fac o rememorare a sirului evenimentelor moraliste din trecutul foarte apropiat care poate fi si verificat. Daca mesajele nu mai exista, pot pune un copy al lor cu data. Evenimentele au urmat in felul urmator:
-am primit pe privat o insulta directa si lipsita de cel mai elementar respect , de la moderatorul tantizavaidoc.
-public era o 'razbelita' in masa la experiente mistice, si am dat exemplu pe doamna tantizavaidoc care a ales o cale mai diplomatica de insulta.
-Am mentionat numele, lui tanitizavaidoc si diplomatia cu care a insultat in privat a disparut, si m-a mai insultat si in public. chiar cu mentiunea ca s-a facut un gest moral fata de propia persoana.
INSULTA PE PRIVAT SAU PUBLIC ESTE UN ATAC DELIBERAT LA PERSOANA.
Gestul pune sub mare semn de intrebare, dpmdv, etica administrata pe DC, mai ales ca, dupa morala de care s -a dat dovada in raport cu persoana mea, tantizavaidoc este promovata ca moderator.
-se inchide subiectul experiente mistice, cu comentariul dispretuitor, se fac iarasi comentarii negative la persoana mea(am dreptul sa decid daca las sau nu un post).
-se continua raspunsurile off topic, iar cand moderatorul tantizavaidoc a decis ca este timpul sa se incheie discutia sunt reaminte regulile de regulament. Retoric ma intreb de ce a mai raspuns.

Light, ne povestesti si noua din ultima lectura?


#13
capcaunul

capcaunul

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.981 mesaje

Postat 23 noiembrie 2011 - 19:20

Tanti Zavaidoc, presimt (presimtirea e paranormala, deci sunt ontopic)ca maine mergi in Ikea sa-ti cauti masa de bucatarie! [:D]

#14
Tanti Zavaidoc

Tanti Zavaidoc

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.487 mesaje

Postat 23 noiembrie 2011 - 19:32

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Tanti Zavaidoc, presimt (presimtirea e paranormala, deci sunt ontopic)ca maine mergi in Ikea sa-ti cauti masa de bucatarie! [:D]

Asta daca nu imi cade in cap intregul corp model Billy, cumparat tot de la Ikea[:D]

Do not offend the freaks! Now tell me, who the heck are you? (King Julien-Madagascar)

#15
Tanti Zavaidoc

Tanti Zavaidoc

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.487 mesaje

Postat 23 noiembrie 2011 - 19:38

Citat:
citat din mesajul lui nikole

In orice caz trimiterea la psihiatru a fost facuta de Tanti Z. nu de tine, light se poate explica oricum, cand revine.



Nu am trimis-o la psihiatru. Nu am scris nicaieri asta. Daca tu ai completat "medic" cu "psihiatru", inseamna ca tu consideri ca doamna 3X3 ar trebui trimisa acolo.

Mai continuati razboiul asta cu mine? Nu e mai simplu sa va canalizati energia spirituala spre lucruri pozitive, cum ar fi sa aratati tuturor ca aici discutam despre evolutie spirituala adevarata, nu impostura (si aici ma refeream la experiente de decorporalizare, levitatie, puterea distructiva a gandului-vezi masa de bucatarie), etc. Da, eu chiar nu cred ca 3X3 isi foloseste energiile de care indubitabil dispune in scopuri negative. Voi nu sunteti de aceeasi parere?

Do not offend the freaks! Now tell me, who the heck are you? (King Julien-Madagascar)

#16
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 23 noiembrie 2011 - 20:05

"public era o 'razbelita' in masa la experiente mistice"

Ce e aia "razbelita"



Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

#17
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.257 mesaje

Postat 23 noiembrie 2011 - 20:47

Citat:
Vivi said: public era o 'razbelita' in masa la experiente mistice"

Ce e aia "razbelita"


Adica belita de mai multe ori. [:D]

#18
eunice78

eunice78

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.355 mesaje

Postat 23 noiembrie 2011 - 20:55

Era vorba in mod evident de razmerita. Dar probabil tu, in calitatea ta de moderator care respecta regulile referitoare la gramatica de pe forum, nu ai vazut ghilimelele.
Tanti Zavaidoc, ca urmare a dicutiilor noastre de pe privat de aseara, te rog sa explici de ce o consideri impostoare pe 3x3.
Si reiterez si in public ceea ce am afirmat in privat: nu am nimic cu scepticii, cu criticile si oamenii care gandesc altfel...dar de la alte opinii si pana la atacurile la persoana e cale lunga. Practic, lui 3x3 i se spune indirect sa nu mai scrie..doar pentru ca sunt multi care nu digera acest tip de informatie...ff urat.

Am editat ca sa inlocuiesc litera f cu g. Eroare de tastare..era greu de inteles insa....

#19
Tanti Zavaidoc

Tanti Zavaidoc

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.487 mesaje

Postat 23 noiembrie 2011 - 20:59

Citat:
citat din mesajul lui eunice78

Era vorba in mod evident de razmerita. Dar probabil tu, in calitatea ta de moderator care respecta regulile referitoare la gramatica de pe forum, nu ai vazut ghilimelele.
Tanti Zavaidoc, ca urmare a dicutiilor noastre de pe privat de aseara, te rog sa explici de ce o consideri impostoare pe 3x3.
Si reiterez si in public ceea ce am afirmat in privat: nu am nimic cu scepticii, cu criticile si oamenii care gandesc altfel...dar de la alte opinii si pana la atacurile la persoana e cale lunga. Practic, lui 3x3 i se spune indirect sa nu mai scrie..doar pentru ca sunt multi care nu difera acest tip de informatie...ff urat.

Avand in vedere experientele anterioare, discutiile pe privat acolo raman. La fel si opiniile personale. La intrebarea ta am raspuns chiar la capitolul asta, intr-un post anterior.

Cine i-a zis lui 3X3 sa nu mai scrie? Ba dimpotriva, scrie si va mai scrie inca mult timp de acum, pentru ca are multe de spus. problema apare cand discutia devine monolog.

Do not offend the freaks! Now tell me, who the heck are you? (King Julien-Madagascar)

#20
Tanti Zavaidoc

Tanti Zavaidoc

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.487 mesaje

Postat 23 noiembrie 2011 - 21:02

Citat:
citat din mesajul lui eunice78
doar pentru ca sunt multi care nu difera acest tip de informatie...ff urat.

Ce inseamna "difera"? Nu am gasit cuvantul asta.
edit: verbul a diferi se pare ca nu exista in limba romana, deci e necesara o clarificare.

Do not offend the freaks! Now tell me, who the heck are you? (King Julien-Madagascar)


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Ieri, 17:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -