Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Experiente mistice(4)


32 raspunsuri la acest subiect

#1
nikole

nikole

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.831 mesaje

Postat 23 noiembrie 2011 - 02:49

Multumim pentru invitatie , Tanti Z.

DECI DVS. MODERATI SUBFORUMUL!
Asta-i buna...well, e o provocare probabil, intru-cat ati recunoscut public dispretul pe care il aveti vis a vis de 3x3[bang], nici nu-i de mirare ca nu sesizati ironia si veninul...
RECUNOSC CA SUNT CURIOASA CUM DE S-A AJUNS CA TOCMAI DVS. SA MODERATI pe aici...

in fine...3x3[flo]ne mai auzim in privat[asia]


Nikole, mami de Albastrel si Albastrica


And I saw the river
Over which every soul must pass
To reach the kingdom of heaven
And the name of the river was suffering –
And I saw the boat
Which carries souls across the river
And the name of that boat was
Love.

---Saint John of the Cross




#2
light

light

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.465 mesaje

Postat 23 noiembrie 2011 - 05:23

citat din mesajul lui Tanti Zavaidoc:
Citat:

Iar Nikole, e de apreciat ca ai primit un sfat mistic asa de important: sa mergi la medic. Ma intreb de ce nu isi urmeaza si Treioritrei propriul sfat. E de bun-simt-el, sfatul.


Pina aici! Daca Tanti Zavaidoc (lupul moralist) = moderator, atunci moralitatea acestui forum are un mare mare semn de intrebare.
Moderatorii nu ar fi trebuit sa aibe acel rol de prevenire a jignirilor si a atacurilor la persoana?
Discutii contradictorii zici, TantiZ? pai evident ca e absolut normal sa se discute contradictoriu si sa existe pareri diferite dar spuse pe ce ton si cu ce cuvinte si mai ales de catre cine???

Citat:
citat din mesajul lui Tanti Zavaidoc

Citat:
Esti impostoare si stii asta. Daca nu stii, atunci e grav.
http://forum.desprec...EPLY_ID=7066004

Asa arata un moderator al DC-ului?





din regulament
Citat:
:04. Incercati sa combateti idei, nu persoane
Incercati sa combateti idei, nu persoane. In momentul in care un mesaj degaja un atac la persoana - mesajul va fi sters de catre moderatori iar, in functie de gravitatea atacului, utilizatorul va fi sanctionat. Luati in serios acest aspect si cititi paragraful despre avertismente! Va multumim pentru intelegere.


Citat:
05. Nu sunt admise jignirile, insultele, mesajele rasiste sau xenofobe
Nu sunt admise jignirile, insultele, mesajele rasiste sau xenofobe. Adresati-va celorlalti membri cu respect si incercati sa ii ajutati. Lipsa de respect duce la 'exmatricularea' de pe forum si la blocarea vizionarii sale. Desprecopii.com isi rezerva dreptul de a sterge fara explicatie mesajele care nu se incadreaza in zona sa de interes sau care creeaza tensiune si dezaprobare in randul comunitatii.








#3
Tanti Zavaidoc

Tanti Zavaidoc

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.487 mesaje

Postat 23 noiembrie 2011 - 11:03

Light, citatul dat de tine era din mesajul privat pe care i l-am trimis lui 3X3. Daca vorbim de moralitate, pana la urma ea a ales ca privatul sa nu fie privat.
Mult succes la discutii!

Si nu am inteles, pana la urma tu strigai dupa moderare. Ai si preferinte?

Do not offend the freaks! Now tell me, who the heck are you? (King Julien-Madagascar)

#4
light

light

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.465 mesaje

Postat 23 noiembrie 2011 - 14:46

Privat inseamna privat adica PRI-VAT!
NU ma intereseaza ce a ales 3x3. Aici discutam de moralitatea moderatorilor. Daca tu ai ales sa agresezi in mod public, pe forum prin jignire transpunand mesajul acela "privat", inseamna acelasi lucru pentru mine: Ca moralitatea forumului lasa mult de dorit daca se accepta ca moderatori persoane cu asemenea comportament.
Ma intrebi daca prefer anumiti moderatori.
Tu ce preferinte ai cand te opreste politia pe strada sa iti ceara actele? Sa ti se vorbeasca frumos, civilizat? Sau sa ti se vorbeasca ca la usa cortului? Imagineaza-ti ca ai trecut pe rosu sau ai gresit ceva, politia te opreste si iti tranteste in nas ca "esti o impostoare!" . Tu ce faci in cazul asta? Te duci si faci reclamatie?
Cu atat mai mult, atunci cand stii ca NU ai savarsit nicio infractiune ti se pare normal ca cineva, oricine ar fi el , politist sau duhovnic, sa iti tranteasca in obraz ca esti o impostoare si eventual iti sugereaza ca ar fi cazul sa mergi la doctor ca poate esti cu capul?? Deci tu cu ce preferi? Eu prefer oameni integri din punct de vedere moral.





#5
Tanti Zavaidoc

Tanti Zavaidoc

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.487 mesaje

Postat 23 noiembrie 2011 - 14:51

Citat:
citat din mesajul lui light

Privat inseamna privat adica PRI-VAT!


Light, inca o data-sper ultima. Mesajul eu l-am trimis privat lui 3X3. Ea l-a publicat pe forum.

Limbaj suburban eu nu am folosit, deci te rog sa te abtii de la calificari de genul asta. La fel, te rog sa te abtii de la remarce privind moralitatea moderatorilor in general si a mea in special. Tocmai iti demonstrasem ca nu m-am comportat duplicitar.

Acestea fiind zise, te rog sa revii la subiect si sa incetezi disputa cu mine.

Do not offend the freaks! Now tell me, who the heck are you? (King Julien-Madagascar)

#6
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 23 noiembrie 2011 - 15:24

o ultima interventie off topic
am citit postarile de la sfarsitul capitolului precedent.
Citat:
citat din mesajul lui light

Citat:
citat din mesajul lui nikole



As putea intreba cine modereaza aceasta sectiune??
si daca nu cer prea mult, ar putea din cand in cand trece pe aici, interveni?

Nikole, mami de Albastrel si Albastrica



Iti raspund eu Nikole: NIMENI. Nu stiu daca ai citit cu vreo 10 pagini in urma unde strigam in gura mare dupa moderatori si NU A APARUT VREUN MODERATOR. Concluzia este ca acest subforum nu este moderat. Dar nu-i problema, putem incepe noi se ne facem automoderare intr-un mod cat se poate de simplu, stiti voi...



toate subforumurile sunt moderate. numai ca nu am avem cum, din punct de vedere practic, sa citim orice subiect si sa intervenim in ele. asa ca daca aveti plangeri va rog sa folositi cu incredere butonul de "raportare la moderator"
in felul acesta puteti fi sigure ca cel putin unul va arunca o privire pe subiectul in cauza.

zi buna tuturor,

Roxana

#7
light

light

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.465 mesaje

Postat 23 noiembrie 2011 - 15:36

Roxana, am folosit acest buton, atat in cazul lui Tanti Zavaidoc cat si in cazul Katyiei la momentul respectiv. Asa ca in momentul asta nu mai sunt sigura de nimic.


Acestea fiind zise let the winner to be the winner, lupul moralist stapan peste o turma de oi fara oi






#8
nikole

nikole

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.831 mesaje

Postat 23 noiembrie 2011 - 15:41

Roxana, multumesc pentru raspuns[asia]



Nikole, mami de Albastrel si Albastrica


And I saw the river
Over which every soul must pass
To reach the kingdom of heaven
And the name of the river was suffering –
And I saw the boat
Which carries souls across the river
And the name of that boat was
Love.

---Saint John of the Cross




#9
Katya

Katya

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.453 mesaje

Postat 23 noiembrie 2011 - 17:55

Light, nu vreau sa existe vreun echivoc: i-am urat lui 3x3 insanatosire spirituala, nu psihiatrica.Pt ca ramin la parerea ca cineva care afirma,citez: "Mie mi s-a dat gratia urcarii in imparatia cerurilor"(vezi pag 39 a cap trecut), sufera de o perturbare la nivel duhovnicesc. Strict in aceast aspect religios am intervenit la subiect,mie mi se pare ca am spus cit se poate de clar si de romaneste, nicio clipa n-am jignit mintile cuiva.Si daca chiar si asa se considera ca am jignit, sa mi se dea cartonas, ca asa e drept, nu am nimic impotriva.

#10
nikole

nikole

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.831 mesaje

Postat 23 noiembrie 2011 - 18:11

Citat:
citat din mesajul lui Katya

Light, nu vreau sa existe vreun echivoc: i-am urat lui 3x3 insanatosire spirituala, nu psihiatrica.Pt ca ramin la parerea ca cineva care afirma,citez: "Mie mi s-a dat gratia urcarii in imparatia cerurilor"(vezi pag 39 a cap trecut), sufera de o perturbare la nivel duhovnicesc. Strict in aceast aspect religios am intervenit la subiect,mie mi se pare ca am spus cit se poate de clar si de romaneste, nicio clipa n-am jignit mintile cuiva.Si daca chiar si asa se considera ca am jignit, sa mi se dea cartonas, ca asa e drept, nu am nimic impotriva.


Katya[flo], nu era vorba despre tine!
Eu din ce imi amintesc ai atentionat cu bun simt, ai desaprobat respectuos, eu asa retin din mesajul tau, la vremea respectiva,adica ti-ai aratat indignarea dar nu ai jignit.

In orice caz trimiterea la psihiatru a fost facuta de Tanti Z. nu de tine, light se poate explica oricum, cand revine.


Nikole, mami de Albastrel si Albastrica


And I saw the river
Over which every soul must pass
To reach the kingdom of heaven
And the name of the river was suffering –
And I saw the boat
Which carries souls across the river
And the name of that boat was
Love.

---Saint John of the Cross





Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Astăzi, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Astăzi, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Astăzi, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Astăzi, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Astăzi, 14:42

  • Alegerea numelui

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:20

  • Plimbarica

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 10:10

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -