Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Experiente mistice(4)


32 raspunsuri la acest subiect

#21
eunice78

eunice78

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.355 mesaje

Postat 23 noiembrie 2011 - 21:07

Scuza-ma dar daca tu iti permiti sa afirmi despre un om ca e impostor pentru simplul motiv ca tu nu crezi in experiente de genul decorporalizarilor, levitatiei etc.....Cred ca ai o problema....nici eu nu cred in multe forme in care se manifesta de exemplu anumite religii ( vezi de ex. cum sunt, extrapoland, africanii sau asiaticii in anumite manifestari ale lor)...te pomenesti si ca si aia sunt impostori. Sau s-a modificat definitia impostorului in Dex si acum au aceasta calitate toti cei care au opinii contrare cuiva?

Si nu am identificat in regulamentul DC nici o regula referitoare la cate postari poate sa aiba un user inainte sa ii raspunda cineva..asta apropo de monolog.

Am editat ambele postari. Scriu de pe un ecran touch screen care imi creeaza pb. Pb insa daca citeai inca o data intelegeai. Si nu veneai cu explicatii din astea. Apropo difera ..exista in lb romana. Doar ca nu se potrivea in context. Asta asa..pentru corectitudine...daca la asta am ajuns.

#22
Tanti Zavaidoc

Tanti Zavaidoc

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.487 mesaje

Postat 23 noiembrie 2011 - 21:11

Eunice, eu am mai multe probleme. Cand e umezeala ma dor salele, de exemplu.

Dar tot nu ai explicat ce inseamna verbul a difera.

Do not offend the freaks! Now tell me, who the heck are you? (King Julien-Madagascar)

#23
eunice78

eunice78

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.355 mesaje

Postat 23 noiembrie 2011 - 21:16

Stimata doamna!
Precum stiti, pe internet nu se folosesc diacritice. Nu scrisesem a difera. Am vrut sa scriu digera, dar am gresit tasta. Am editat postul, dar nu ati vazut. Stiu..nefiind de acord cu dumneavoastra, probabil sunt si eu o impostoare..dar agramata inca nu sunt.

#24
Tanti Zavaidoc

Tanti Zavaidoc

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.487 mesaje

Postat 23 noiembrie 2011 - 21:19

Citat:
citat din mesajul lui eunice78

Stimata doamna!
Precum stiti, pe internet nu se folosesc diacritice. Nu scrisesem a difera. Am vrut sa scriu digera, dar am gresit tasta. Am editat postul, dar nu ati vazut. Stiu..nefiind de acord cu dumneavoastra, probabil sunt si eu o impostoare..dar agramata inca nu sunt.

Si nu era mai simplu sa raspunzi fara tonul asta certaret? Sau nici tu nu ai digerat invataturile lui 3X3?

Si edit: subiectul asta se numeste Experiente Mistice. E importanta parerea mea despre cineva? E relevant ca eu cred sau nu ca userul X sau Y se ridica la cer si imi taie picioarele mesei cu puterea gandului? Cred ca nu. Deci va rog inca o data, lasati-ma sa cred ce vreau si concentrativa pe subiect.

Do not offend the freaks! Now tell me, who the heck are you? (King Julien-Madagascar)

#25
eunice78

eunice78

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.355 mesaje

Postat 23 noiembrie 2011 - 21:26

EU am o problema cu tonul?
Te rog frumos sa citesti inca o data mesajele tale..daca se poate cu un pic de obiectivitate. Oricum, eu imi editasem mesajul deja cand tu imi dadeai lectii despre ce verbe exista in vocabularul limbii romane.
In alta ordine de idei..eu am citit ff mult timp pe DC, m-am implicat in diverse actiuni, am cunoscut oameni interesanti..insa in ultima vreme am constatat tot soiul de atacuri, disvutii urate. Au fost destule subiecte..si nu ma refer neaparat la acesta in care subiectele au degenerat ff mult, in locul opiniilor exprimte in mod civilizat s-a ajuns la balacareala, atacuri la persoana..ironii si tot soiul de manifestari de genul acestora. Imi pare rau sa vad ca aceasta atitudine a foat preluata si de unii moderatori.
Dar asa e..e ff greu sa accepti puncte de vedere contarea credintelor tale..e f greu sa ai o anumita deschidere..si nu ma ref neaparat la mistice..ci pur si simplu la capacitatea oamenilor de a empatiza..

#26
nikole

nikole

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.831 mesaje

Postat 23 noiembrie 2011 - 21:28

Euniceeee, hai la o cafea![flo][pup]
in salonul principal[:D]

Nikole, mami de Albastrel si Albastrica


And I saw the river
Over which every soul must pass
To reach the kingdom of heaven
And the name of the river was suffering –
And I saw the boat
Which carries souls across the river
And the name of that boat was
Love.

---Saint John of the Cross




#27
Tanti Zavaidoc

Tanti Zavaidoc

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.487 mesaje

Postat 23 noiembrie 2011 - 21:32

Nu, Eunice, tu nu ai absolut nicio problema cu nimic. Asa e, esti foarte toleranta cu cei care nu cred ce crezi tu. Da.

Si da, empatizez cu suferita. E reala.

Do not offend the freaks! Now tell me, who the heck are you? (King Julien-Madagascar)

#28
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 23 noiembrie 2011 - 21:45

Citat:
citat din mesajul lui eunice78

Era vorba in mod evident de razmerita. Dar probabil tu, in calitatea ta de moderator care respecta regulile referitoare la gramatica de pe forum, nu ai vazut ghilimelele.


Am vazut ghilimele da' tot nu m-am prins ce inseamna.
M-am gandit ca e ceva codat si am intrebat. Din curiozitate de user.

Pe forumul asta comentariile la adresa gramaticii nu isi au rostul. Singura regula e ca nu exista nicio regula speciala in acest sens.

Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

#29
alexia_21

alexia_21

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 340 mesaje

Postat 24 noiembrie 2011 - 06:06

razmerita inseamna rascoala.
mie imi place ce spune 3*3, nu sunt de acord cu ea in anumite chestii, mai ales faptul ca prezinta foarte complicat, dar sa ii spui pe privat unei persoane ca este o impostoare este atac la persoana.
tanti zavaidoc, chiar nu inteleg cum de esti moderator la acest subiect.

p.s. decizia care o ia fiecare persoana dupa ce intra in legatura cu un forum si cu orice sectiune a acestuia este un risc pe care si-l asuma.


#30
alexia_21

alexia_21

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 340 mesaje

Postat 24 noiembrie 2011 - 07:29

lasand la o parte glumele , aveti grija ce va doriti pentru ca s-ar putea sa se intample.

pana la urma decizia e a noastra : in cine credem , in noi sau in altcineva?
si altcineva, daca este, cine este , daca nu tot noi: trup,gand si suflet?




Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -