Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Litoralul romanesc 2010


65 raspunsuri la acest subiect

#11
ingridnen

ingridnen

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.709 mesaje

Postat 28 aprilie 2010 - 15:34

scumpete, m-am uitat si eu pe net dupa Vita Park in Albena, dar in august cum spui tu, pentru 7 zile tariful este de 343 Eur/persoana... deci la 2 pers ajungem la 700 Eur, plus copilul.. alte costuri.

Noi anul trecut am fost la 2 Mai, intr-adevar nu sant conditii nemaipomenite, in sfarsit, e mai "rustic", dar a fost OK.
Cu totul si cu totul (benzina, mancare, cazare TOT) ne-a costat cca. 30 milioane (=750 Eur) pentru 14 zile.
Singurul motiv pentru care m-ar bate gandul sa merg in Bulgaria, dar la vile (am auzit ca este ieftin daca mergi pe cont propriu), este faptul ca la noi se cam isterizeaza lumea cand vede caine pe plaja.. si noi purtam si cainele dupa noi, asta este

Ingrid si Cristi 7 ani

#12
gabitza2005

gabitza2005

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.029 mesaje

Postat 28 aprilie 2010 - 16:06

Eu raman uimita cand aud " cu 300E la bulgari UAI cu toata familia 10 zile super ieftin super conditii n sezon" UNDE LE GASITI? ca eu daca ma uit la oferte vad numai in jur de 400E/persoana 7 zile si daca mai adaug taxa statiune, taxa parcare ... ajung sa dau 1000E

#13
julyjuly

julyjuly

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 175 mesaje

Postat 28 aprilie 2010 - 16:42

Citat:
citat din mesajul lui ingridnen

scumpete, m-am uitat si eu pe net dupa Vita Park in Albena, dar in august cum spui tu, pentru 7 zile tariful este de 343 Eur/persoana... deci la 2 pers ajungem la 700 Eur, plus copilul.. alte costuri.

Noi anul trecut am fost la 2 Mai, intr-adevar nu sant conditii nemaipomenite, in sfarsit, e mai "rustic", dar a fost OK.
Cu totul si cu totul (benzina, mancare, cazare TOT) ne-a costat cca. 30 milioane (=750 Eur) pentru 14 zile.
Singurul motiv pentru care m-ar bate gandul sa merg in Bulgaria, dar la vile (am auzit ca este ieftin daca mergi pe cont propriu), este faptul ca la noi se cam isterizeaza lumea cand vede caine pe plaja..
si noi purtam si cainele dupa noi, asta este

Ingrid si Cristi 7 ani



Ingrid,

Poti sa-mi spui si mie unde ai stat la 2 Mai ? As dori sa merg acolo in iulie, adica eu, sotul + 3 copii. Ne interesa o pensiune curata si cu ceva verdeata, eventual un loc de joaca pentru copii si unde camerele sa aiba baie proprie. Anul trecut ne-am cazat la Neptun, dar la plaja am mers zi de zi la 2 Mai unde mi-a placut mult, asa ca as vrea si anul acesta sa mergem acolo.
Mersi de eventualele detalii.

july


#14
carmen_70

carmen_70

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 94 mesaje

Postat 28 aprilie 2010 - 16:55

Depinde ce cauti si cand cauti.
Noi, de exemplu, am fost anul vara trecuta la Duni, hotel de 5 stele, AI, 7 nopti cu incepere din 2 iulie (nu plin sezon), doi adulti si un copil de 5 ani si ne-am incadrat cu toate cheltuielile (cele stricte: cazare, taxa de statiune, motorina, nu mofturile pruncului) undeva la 3000 lei (cca 700 euro).
A doua zi dupa ce m-am intors din concediu am fost nevoita sa stau la Galati 4 nopti, hotel de 3 stele, cu un mic dejun inclus care nu se putea consuma, hotel curat dar fara apa calda si am platit (o singura persoana) 950 lei.
La un calcul simplu, numai cazarea 7 nopti in Galati m-ar fi costat 1663 lei. Mai mult de jumatate din pretul concediului!
Iar faptul ca am avut "n" variante pentru a-mi hrani puiul(foarte mofturos), a fost de nepretuit pentru mine.
Asa cum spuneam depinde ce cauti.

Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost.

#15
scumpete

scumpete

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 20 mesaje

Postat 28 aprilie 2010 - 17:12

ingrid,
noi am luat de la o agentie ,prin novatravel,vezi site-ul lor,pana pe 30.04.2010,au 20% reducere.(09-15.08.2010-454euro).ia legatura cu ei.
2 copii pana la 12ani au gratuit!
taxa de statiune e inclusa in pret,mai platesti 5leva parcarea pt tot sejurul si taxa de drum pt bulgari,care e vreo 7euro(atat am dat anul trecut).


#16
ingridnen

ingridnen

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.709 mesaje

Postat 28 aprilie 2010 - 18:22

julyjuly, noi am stat la Casa Ana in 2 Mai:

http://www.turistinf...ana-c32089.html


Am fost de pe 1 septembrie si am platit 80 RON pe noapte camera tripla. Cu baie proprie.
Camera era la etaj, jos la parter (in curte) era si bucatarie.
Noua ne-a placut, mai ales ca nu era aglomerat in septembrie.
Curtea nu e prea mare, e un balansoar pentru copiii, se poate face gratar.

Ingrid si Cristi 7 ani

#17
annggy

annggy
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 29 aprilie 2010 - 13:16

Daca 30 euro/zi pentru 4 persoane la un apartament ti se pare mult, in Bulgaria asta este pretul pentru o persoana. Poti sa vezi si pozele. http://www.turistii....azare_mare.html


#18
roli25

roli25

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.397 mesaje

Postat 29 aprilie 2010 - 13:30

Citat:
citat din mesajul lui gabitza2005
Eu raman uimita cand aud " cu 300E la bulgari UAI cu toata familia 10 zile super ieftin super conditii n sezon" UNDE LE GASITI? ca eu daca ma uit la oferte vad numai in jur de 400E/persoana 7 zile si daca mai adaug taxa statiune, taxa parcare ... ajung sa dau 1000E
Uite, de exemplu, eu am fost cu 35 E in iunie. Anul asta vad ca au facut 40 E. Oricum nu se compara calitatea serviciilor cu ce e pe la noi. In plus peisajele sunt superbe, munte si mare la un loc, 4 plaje, una mai pitoreasca decat alta.Aici: http://www.asti.bg/uk/prices.htmlRoli mami de Andrei [copil](16 ianuarie 2008) si Marc [bonjovi](9 iunie 2006)ANDREIMARCVACANTELE NOASTRE IN 4BAIETII MEI IUBITISe zice ca doua lucruri sunt infinite pe lumea asta: universul si prostia umana. În privinta universului, eu înca mai am unele îndoieli. (A.Einstein)

#19
ingridnen

ingridnen

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.709 mesaje

Postat 29 aprilie 2010 - 14:42

pana la urma constat ca nu-mi da mana sa plec la Bulgari

Intru pe Novatravel, hotel de 3 stele, all inclusive, fac o simulare pentru 14 zile incepand din 21 august. Pret 1045 Euroi pwentru 2 persoane si un copil de 7 ani.

Intru pe site-ul de la Roli, un apartament in august, cu mic dejun, 60 Euroi pe noapte. 14 zile face 840 Euroi, doar cazare cu mic dejun.

Asa ca merg nene in continuare la 2 Mai, ca bugetul e limitat, si stau cu 750 Euro 14 zile, pret care include benzina, masa, mofturile copilului (adica plimbari la Mangalia / Saturn, carusel, masinute etc). [:D]

Ingrid si Cristi 7 ani

#20
julyjuly

julyjuly

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 175 mesaje

Postat 29 aprilie 2010 - 19:39

Ingrid, mersi mult pentru detalii!

O sa sun la ei dupa 1 Mai sa vad cam ce tarife vor avea in iulie si daca cadem la pace cu bugetul, poate mergem la ei. In septembrie cred ca vor avea tarifele de acum, dar in varf de sezon clar trebuie sa fie mai mari.




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -