Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Litoralul romanesc 2010


65 raspunsuri la acest subiect

#1
camelia72

camelia72

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 935 mesaje

Postat 20 martie 2010 - 16:52

Salutare![flo]
Mai merge cineva anul acesta la marea noastra?S-a mai schimbat ceva in bine in ultimii 3 ani de cand nu am mai fost noi?Anul trecut am fost in Grecia iar acum 2 ani "ne-a sarit" partea cu litoralul.Am cautat pe net dar parca as avea mai multa incredere in recomandarile celor care au fost si au vazut conditiile la fata locului.
M-a atras oarecum Neptunul...despre Hotel Club Topaz(apartamente)stie cineva amanunte? Au curte,piscina,bucatarie utilata care pt. noi ar fi un plus,suntem cu 2 copii si am mai pregati una-alta...
Orice recomandare e binevenita,suntem in cautari si ne-ar prinde bine cat mai multe amanunte.
[pup]

Camelia,mami de Georgiana (4 mai 1999)& Mihai (23 iulie 2004)




#2
ellinia

ellinia

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.041 mesaje

Postat 21 martie 2010 - 13:41

Din pacate, nimic de bine despre litoralul nostru... Mizerie mare, mare, numai coji de seminte, banane, etc, hoteluri sau pensiuni care sunt de 3 stele numai cu numele, etc. Si oricum am inteles ca nu vor deloc sa coboare tarifele anul asta, dimpotriva vor sa le mai scumpeasca fata de anul trecut, asa ca nu stiu cati clienti vor mai avea.

Mie imi pare rau pentru ca imi place sa merg la mare, la noi, numai ca anul asta, de exemplu, nu mi-ar conveni sa dau o caruta de bani pentru aceeasi mizerie...



Cristina si [aerob] Stefan Costin (25.02.2005)



Pozele_mele



BazarGeneral

#3
Cristina_C

Cristina_C

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.478 mesaje

Postat 21 martie 2010 - 15:06

Eu merg la marea noastra anul asta, in august. Tot in Neptun, la hotelul Cocor, 4*. 10 zile, 500 de euro, 2 adulti si un copil, doar cu mic dejun. O fi mult?

#4
roli25

roli25

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.397 mesaje

Postat 21 martie 2010 - 19:01

Mie mi se pare mult, in conditiile in care in Bulgaria am platit la 3* (dar conditii extraordinar de bune), 360 Euro/10 zile, 2 adulti + 2 copii cu mic dejun. Iar serviciile de acolo si curatenia din statiuni nu se compara cu ce e pe la noi.



Roli mami de Andrei [copil](16 ianuarie 2008) si Marc [bonjovi](9 iunie 2006)



ANDREI

MARC

VACANTELE NOASTRE IN 4

BAIETII MEI IUBITI







Se zice ca doua lucruri sunt infinite pe lumea asta: universul si prostia umana. În privinta universului, eu înca mai am unele îndoieli. (A.Einstein)

#5
Cristina_C

Cristina_C

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.478 mesaje

Postat 21 martie 2010 - 19:39

Stai, ca hotelul asta l-am gasit dupa indelungi cautari "virtuale" pe litoralul romanesc, de la agentiile germane de turism a primit calificativul "bun", asta a fost criteriul de alegere[:)]. Iar la Neptun-Olimp am mai fost acum cativa ani si mi s-a parut OK. Ok mai este si in Mamaia, dar la nord, cred, adica nu la capatul cu gondola. Diferenta de pret nu-i totusi chiar asa mare, am rotunjit eu la 500, de fapt e vreo 470.


#6
LYADA

LYADA

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 988 mesaje

Postat 21 martie 2010 - 19:46

Cristina,

pentru hotel Cocor este chiar un tarif foarte bun, mai ales ca vad ca mergi in sezon. Noi colaboram cu ei la nivel de companie si pot sa iti spun ca vei gasi o atmosfera si servicii cum nu sunt in multe unitati in Romania. Iar centrul spa de langa hotel, deschis anul trecut te va incanta, sper sa iei un extra buget de rasfat pentru tine, copiii nu au voie inauntru. Au toate terapiile, masajele si nebuniile de tratamente corporale si faciale la care te poti gandi, plus dotari moderne si un personal super.

Bianca

#7
scumpete

scumpete

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 20 mesaje

Postat 23 aprilie 2010 - 18:53

noi mergem al 2lea an ,in bulgaria,in albena,(O SUPERBA STATIUNE,PLINA DE VERDEATA,CURATENIE SI LINISTE)la hotel vita park 3+,masa UAI,2Adulti,1copil 3ani,cu 454euro,in perioada 09-15.08.2010,prin iakius turism(colaboratori cu novatravel)
Sunt conditii excelente,isi merita toti banutii.
In ROMANIA n-ai unde merge cu banii astia,inca si UAI.))::
bravo lor,bulgarilor!

#8
annggy

annggy
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 27 aprilie 2010 - 18:58

Noi mergem si anul acesta la OLIMP la particulari la un apartament de 2 camere cu tot confortul. La hotel cu 2 copii am iesi mai scump, si daca tot ne-am simtit bine anul trecut am zis sa mai incercam o data, mai ales ca au mai redus si preturile, in iulie 140lei/apartament. O prietena ne-a recomandat anul trecut acest apartament.

#9
roli25

roli25

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.397 mesaje

Postat 27 aprilie 2010 - 23:22

Pretul asta l-am platit pe un apartament in hotel de 3 stele cu mic dejun bufet, in Bulgaria.

Nu stiu cum e criza asta la noi, ca tot preturi mari avem.



Roli mami de Andrei [copil](16 ianuarie 2008) si Marc [bonjovi](9 iunie 2006)



ANDREI

MARC

VACANTELE NOASTRE IN 4

BAIETII MEI IUBITI







Se zice ca doua lucruri sunt infinite pe lumea asta: universul si prostia umana. În privinta universului, eu înca mai am unele îndoieli. (A.Einstein)

#10
valentinag

valentinag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.324 mesaje

Postat 28 aprilie 2010 - 11:41

Ma duc sambata,de 1 mai,sa vedem cam care este atmosfera!



"La vita e bella"

Bijuterii hand made

De mancare

Dulciuri

Din gradina mea


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -