Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

fiv dr dragos albu 46


237 raspunsuri la acest subiect

#211
lumimar

lumimar

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.137 mesaje

Postat 03 noiembrie 2011 - 18:22

Corry,la multe lunite pt gemenasii tai
Ce mari au crescut si ce repede trece timpul!
[pup][pup]

Mamica fericita de printesa MARIA IRINUCA(20.06.2011)

#212
corry_28

corry_28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 915 mesaje

Postat 03 noiembrie 2011 - 18:44

Citat:
citat din mesajul lui lumimar

Corry,la multe lunite pt gemenasii tai
Ce mari au crescut si ce repede trece timpul!
[pup][pup]

Mamica fericita de printesa MARIA IRINUCA(20.06.2011)


Saru'manaaaa!(si voua la fel [pup])
Da, ne facem maricei[:D]
Spune-mi, te rog, care mai este viata voastra?Adica, ce mai ma asteapta?[:D]


O mama implinita de: [copil] Matei si[copil] Iustin * 03.08.2011*

#213
Anastasia_7

Anastasia_7

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.069 mesaje

Postat 03 noiembrie 2011 - 19:02

Citat:
citat din mesajul lui corry_28

Citat:
citat din mesajul lui anna_a

deci sa nu ma frecati la cap, nu fac eu la plosca pt 5m pana la baie
e dilatatie 3 acum, deci in wk ori sa ma lase acasa ori sa ma nasca...as vrea eu dar azi n-a fost chip de negociere
capritele au 1650 si 2200 deci pot sa iasa bine mersi
a nascut azi cineva la 30s gemeni de1250 si 1500 si sa vezi ce vioi erau

[gravired] 33+ cu [bibe] [bibe]



Anna, esti nerabdatoare....
Uite, din discutiile de pe aici am obs ca esti o femeie cerebrala, educata si desteapta.
Este imposibil sa nu realizezi ce este mai bine pentru fetitele tale(nu ptr tine!!!)!
Nu conteaza numai greutatile lor, ci si dezvoltarea organelor.
Gandeste-te ca la varsta asta de sarcina, mai sunt multe de dezvoltat...
Nu degeaba a dat Dzeu 40 s de sarcina...
Si apoi, sunt fete care au stat in spital sau imobilizate la pat toata sarcina.
Acum n-o fi foc daca stai si tu in spital sau in repaus cateva zile.
Mult a fost, putin a ramas!
Iti doresc nastere usoara si recuperare grabnica![flo]



O mama implinita de: [copil] Matei si[copil] Iustin * 03.08.2011*


Corry[pup],[pk][pk] ai pus in doar cateva propozitii punctul pe "I". Vezi ce mare lucru e capacitatea de sinteza...[:)]
Eu am incercat sa ii explic Annei ce simt si ce cred, dar in muulllteee cuvinte, cred ca o sa ma ia Anna la bataie cum iese din spital[asia]. Nu mai conteaza bataia, important e sa reziste ea acolo pana vor fetitele sa iasa singurele.
[pup][pup][pup] 2 pupici sunt pentru nazdravanii tai!

Lumimar, saru'mana pt tot!Si pupa-ti mogaldeatza de fetita de la o Irinuca mai mare[:D][:I]


„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca

[gravi] 21+ cu 2 [baietel][baietel]



#214
anna_a

anna_a

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.257 mesaje

Postat 03 noiembrie 2011 - 20:10

din cate am citii la 34s copilu;l este dezvoltat complet, inclusiv plamanii; si de acum nu face decat sa acumuleze grasime ca sa-si poate regleze temperatuyra la nastere

nu zic ca nu stau cateva zile, o sapt, hai 2 max, dar 3-4 sapt pana la 37-38 nu stau, innebunesc aici
si oricum fac pariu cu voi ca nu ies ele intr-o sapt, sunt transveral deci nu prea au cum sa iasa, numai dc se rup membranele si at treb sa le scoata cu cezariana, dar dc stau in par nu vad de ce s-ar rupe
ieri ma bucuram ca zicea ca ar merge natural la 33-34s, dar sa fie macar una cu capu-n jos si nu sunt, si nici nu cred ca se mai intorc ca asa stau (ca pestele'n apa) de la 23 sapt
sunt multe fete la forumulc u gemeni care au nsacut la 34 sapt si sunt f bine copii

vom vedea, aseara era colul numai de 3, n-am dormit deloc sunt niste paturi ca niste barci, sper sa ma lase in wk acasa, vedem maine

[gravired] 33+ cu [bibe] [bibe]

#215
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 03 noiembrie 2011 - 21:00

anna stiu ca e greu (eu m-am suit pe pereti 3 zile de stat in casa racita), dar incearca sa rezisti cat mai mult, fiecare zi conteaza pt bebeluse. chiar daca altele au nascut devreme si copii au fost ok, eu una as sta si in cap numai sa nasc cat mai aproape de termen, nu ai de unde sa stii cum suor sa fie ale tale; eu nu mi-as asuma un asemenea risc. nu iti dai seama ce inseamna un copil sub 2 kg ! dupa ce nasti trebuie sa stai cu el in spital sa ajunga la greutatea la care poate sa ti-l dea acasa. si sa il vezi in fiecare zi la incubator ... baaarrr, plus ca stii si tu ca din spitale pot sa ia fel de fel de chestii. mai bine la tine in burtica unde sunt aparate. o sa va fie la toate 3 mult mai usor daca se nasc mai maricele. stiu ca tu vrei sa iti reiei activitatea cat mai curand, daca nasti acum insa o sa trebuiasca sa stai mai mult sa te ocupi numai de cele mici.
stiu ca poti sa te mobilizezi !
[pup]

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)


#216
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 03 noiembrie 2011 - 21:24

alilumi saru'mana

azi am luat rez la analize si tsh-ul meu iar a cazut in beci: 0,08 !
dupa ce in sept ajunsese la 0,07 si reusisem sa il urc la 0,15 dupa o luna fara nici o pastila si cu acupunctura, acum sunt sigura ca AC-urile pe care l-am inghitit m-au dat iar inapoi. in noaptea cand am zis eu ca mi-a facut neuronul ala bun pui, ajunsesem la concluzia ca cel mai bine pt mine e sa nu mai fac fiv cu stimulare, pt ca orice tratament hormonal ma da peste cap si feelingul meu e ca fac fiv-ul degeaba. ori nu iese nimic, ori (ceea ce e mult mai rau) nu duc sarcina mult timp. am zis insa sa astept sa repet analiza sa vad daca chiar asa este. sincer, speram totusi sa nu vad ceva mai mic de 0,1 ... asta e, ma mobilizez din nou si daca la sf lui noiembrie a trecut de 0,1 e clar.
deocamdata ma relaxez si astept sa iasa si rez la urocultra si spermocultura sa vedem daca am scapat de balarii. abia asteptam sa se ridice embargoul la [pathot], nici nu imi mai aduc aminte de cand suntem in carantina [:I]
[pup]

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)


#217
rammy_79

rammy_79

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 131 mesaje

Postat 03 noiembrie 2011 - 21:27

Buna fetele,
Anna - ai dreptate, poti naste lejer la 34 de sapt si natural, asta daca bebeline sunt pozitionate bine (ai exemplul meu: 33 sapt si 3 zile - natural), organele sunt destul de dezvoltate ,dar daca ar mai sta macar un pic acolo ar fi minunat.
Iti inteleg sentimentul si mie mi-ar fi foarte greu sa stau atat de mult in spital. Dar crede-ma ca dupa ce am nascut si am ajuns acasa cu bebei, i-as fi platita sa ma mai tine o luna macar acolo [:D].
Te pup mult si sa dea Dumnezeu sa fiti bine si tu si bebelinele [pup].

Noi suntem bine acum, sau mai linistit un pic "apele" in viata mea si sper din tot sufletul asa sa fie si in continuare. M-am refacut aproape complet. Spun aproape pt ca in urma a tot ceea ce s-a intamplat am ramas cu doar 43 kg [q]. Acum ma chinuiesc sa pun kg pierdute, pt ca nu ma simt bine asa cum sunt. Dar reusesc eu [:)].
Bebeii cresc si sunt atat de siferiti....unul e atat de cumintel, iar celalalt ata de nazdravan si galagios...Dar multumesc lui Dumnezeu ca sunt sanatosi.
Anastasia, pupici multi si ma rog la Dumnezeu sa ajungi cu bine la sf sarcinii si atat tu cat si bebeii sa fie sanatosi.
Pupici multi si pentru Corry, Mirela, Qiao, Angelica, Anna, Cami, si pe toate fetele [pup][pup][pup][flo]

mamica fericita de: Ayan si Eric - 27.08.11

#218
corry_28

corry_28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 915 mesaje

Postat 03 noiembrie 2011 - 22:03

Rammy, te pup, mamica scumpa.
Da-mi mai multe detalii:le dai san?au colici?te ajuta cineva?cum se trezesc noaptea?
Hai, faceti-va mai mari, o sunam si pe Mirela,pe Lumisi pe Camemar, si sa ne intalnim[olala]
Apoi le asteptam si pe fete (Inna,Anna, Maruscha, Anastasia, Cami)si o mai punem de-o intalneala!
Si un picut mai tarziu (cand vor incepe sa mearga in picioare)venim sa-i luam in brate si pe cei de Alexia, Aristica, Pestic, Ali, Qiao, Arabella![pup][pup][pup]

O mama implinita de: [copil] Matei si[copil] Iustin * 03.08.2011*

#219
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 03 noiembrie 2011 - 22:15

corry, rammy eu ma ofer de pe acum bona, sa imi fac mana [:D]

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)


#220
alilumi

alilumi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 637 mesaje

Postat 03 noiembrie 2011 - 22:27

qiao, [asia]
corry, ce urare speciala[olala]![flo]
anna, [ruga] sa-ti fie cat mai bine si bebelinele tale sa vina pe lume cat mai usor si cat mai sanatoase, frumoase si cuminti!

eu... azi am cazut rau... in primul rand nervos. pentru ca nu simt nici o schimbare... nu neaparat fizica (mai am ceva logica sa realizez ca oricum ar fi prea devreme), cat sufleteasca...
si dupa ce m-a apucat plansul, mi-am sunat apropiatii sa le transmit ca nici de data asta nu cred ca a mers...

colac peste pupaza, dupa masa, m-a apucat o durere de cap de si acum am impresia ca m-a lovit un camion! la un moment dat, chiar mi-a venit sa vomit. poate fi de la hormoni, dar poate ca trupul meu respinge corpurile "straine" din uter... si data trecuta am patit la fel[bang], numai ca nu mai tin minte in ce etapa eram!

sunt... "varza cu carnitza" si tare as dori sa fiu optimista, pentru ca asa imi place cand aud vesti bune! halal ultima incercare...

[pup][flo]


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -