Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

fiv dr dragos albu 46


237 raspunsuri la acest subiect

#231
miruna1980

miruna1980

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 490 mesaje

Postat 04 noiembrie 2011 - 16:58

alilumi,nu ne plictisesti deloc,e bine ca avem acest forum pt a ne sustine reciproc,pt a ne imbarbata si pt a ne sfatui.Legat de restul,cine nu trece prin asa ceva,nu intelege absolut nimic din ce traim si simtim noi.

#232
aristica

aristica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.130 mesaje

Postat 04 noiembrie 2011 - 17:17

ali iti doresc din suflet sa nu-ti cunosti corpul de data asta![:D]
ralu eu am trecut prin vezica plina, vezica semi-plina, vezica-ultra-plina...in niciun caz n-a fost bine. ba la vezica ultra-plina am facut o mare balta pe podul Grant, ca era bara la bara, iar eu explodam...si-am "umezit" podul, desi aveam o multime de spectatori. Asa ca ultima data am apelat la vezica secatuita. Si-am stat suspendata 2 ore si jumatate. Dupa cum stii, pozitiv n-a fost in niciunda dintre variante. [pup]

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 3 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

#233
rammy_79

rammy_79

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 131 mesaje

Postat 04 noiembrie 2011 - 18:10

Corry - am trecut printr-o perioada destul de grea din cauza colicilor [q] [bang]. A fost nebunie, mai ales noaptea. Am avut atea nopti albe....de imi venea sa plang de somn. Acum au mai trecut si in general dorm noaptea. Ne trezesc cam din 4 in 4 ore. San le-am dat doar o luna de zile, pt ca deja ajunsesem la capatul puterilor. Trebuia sa ma mulg din 3 in 3 ore, pt ca ei nu vreoiau sa suga direct si iti dai seama ca totul devenise un adevarat cosmar. Pana ma mulgeam pana le dadeam sa pape, ajungeam la cealalta masa [bang][bang]. Asa ca am renuntat. L-am rugat pe Albu sa-mi dea ceva pt oprirea lactatiei, si acum papam lapte praf.
Cosmar a fost in spital dupa operatie, eu nu ma puteam ridica din pat din cauza durerilor si prin urmare nu ma puteam mulge, sanii se intarisera ingrozitor, iti spun am trecut prin clipe de cosmar.
De ajutat m-a ajutat in prima luna sotul meu pt ca a avut concediu, apoi a intrat mama pt o luna de zile, iar acum iar sotul pt inca cateva saptamani. Dupa aceea habar n-am ce voi face. Sper ca daca se vor mai marii si imi va fi mai usor, sau ma imbat cu apa rece???
Acum cu unul dintre micuti avem o alta problemuta. Sunt momente destul de dese cand la masa face ca toate alea, tipa, da din maini si din picioare, habar n-am ce are. Ne chinuim pana mancam de numai... Tu ai patit asa ceva?
Pupici multi si sa-mi spui despre micutii tai? Tu ce dificultati intampini? Si da poate reusim o mare intalnire [pup][:D].
Qiao - iti mai trebuie un ajutor [:D] pt ca singura iti iei lumea in cap, cel putin cu ai mei nu are nici o sansa o singura persoana.
Pupici multi la toate fetele [pup][pup][pup]

mamica fericita de: Ayan si Eric - 27.08.11

#234
rammy_79

rammy_79

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 131 mesaje

Postat 04 noiembrie 2011 - 18:21

Bine ai venit Aditza - sa dea Dumnezeu sa ajungi cat mai aproape de termen si totul sa fie bine.
Si eu m-am chnuit mult cam toata sarcina. Nu am luat decat 9 kg in, iar dupa ce am nascut nu am ramas cu mare lucru. Dar tot greul eu cred ca a trecut si incercam sa ne bucuram de partea frumoasa a lucrurilor.
Pupici multi si numai bine iti doresc. daca te pot ajuta cu ceva informatii te rog sa-mi spui, mi-ar face mare placere [pup][pup][pup].

mamica fericita de: Ayan si Eric - 27.08.11

#235
roxana33

roxana33

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 143 mesaje

Postat 04 noiembrie 2011 - 18:52

Aristica si QiaoBing,multumesc ptr mesaje,si eu v-am scris [pup]
Ralu si Miruna,multumesc ptr.cuvintele frumoase,[pup]sa dea Dumnezeu sa reusiti la acest FIV ca sa avem pe cine intreba cate una,alta,datile viitoare cand mai incercam cele care am esuat de data asta.
Alilumi,eu ma bucur ca l-am convins pe sotul meu sa mergem in paralel si cu varianta adoptiei,ca eu ma gandeam la formula asta de acum 4 ani,de cand am inceput FIV-urile.Si eu am o trompa infundata,mutatiile genei PAI heterozigote si sotul cu 29% forme normale la spermograma si ma amuza povestile altora despre sarcini aparute din senin,dar am avut si eu un sambure de speranta ptr.trompa functionala[alcool]Nici nu stiu daca are rost sa mai ia vreun antioxidat,vitamina sau mai stiu eu ce.Ma gandesc uneori,si imi cer iertare daca gresesc,ca daca nu femeile care au reusit asa de tarziu si parca printr-un miracol,nu cumva au schimbat"cocosul"[:I]Ca atunci e simplu:noi,aici pe forum,ii spunem"donator".Ne-am gandit si la varianta asta.[pup]

VIITOARE MAMICA (1 IA nereusita Bucuresti iulie 2008 cu dr.Moisa Anca,FIV 1 nereusit la Budapesta oct. 2008 la Kaali Institute cu dr.Krizsa Ferenc, FIV 2 nereusit la Budapesta iulie 2009 la Kaali Institute cu dr.Krizsa Ferenc,ET nereusit la Budapesta oct. 2009 la Kaali Institute cu dr.Krizsa Ferenc,FIV 3 nereusit iulie 2010 la Giulesti cu prof.Marinescu Bogdan iulie,FIV 4 nereusit octombrie 2011 la MedLife cu dr.Albu Dragos)
Mutatia 675 4G heterozigota si mutatia 844G heterozigota(ambele descoperite in februarie 2011 la MedLife),sotul cu teratozoospermie(descoperita la MedLife in februarie 2011)

#236
corry_28

corry_28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 915 mesaje

Postat 04 noiembrie 2011 - 21:23

Rammy, ai PM!
Nu as vrea sa le supar pe fetele care se chinuie din rasputeri sa aiba un bebe, cu discutiile noastre...[flo]

O mama implinita de: [copil] Matei si[copil] Iustin * 03.08.2011*

#237
mirela2

mirela2

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.876 mesaje

Postat 05 noiembrie 2011 - 01:03

fetelor capitol nou



anna daca vrei sa vin cu gasca si sa ti iei bataie.....spune si acum venim



ai inghitit atatea chimicale si ai facut atatea injectii si acum nu vrei sa faci cishi in plosca.....ni la ea

ia vezi...mama mama ce ti o iei

tine caprele la caldura ca e frig afara



inna felicitari



tripletii nostri sunt cam bolnaviori, au facut enterocolita

cami se descurca cum poate, o ajuta mama ei



baietelul lui ramona e un cuminte



pupici la fete si noapte buna



mami cu motaneii [bebic]Razvan si [bebic] Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999) [ruga]



colacei de inot pentru bebelusi


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Astăzi, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Astăzi, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -