Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

fiv dr dragos albu 45


267 raspunsuri la acest subiect

#251
angelica28

angelica28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.176 mesaje

Postat 21 octombrie 2011 - 11:29

Artistica ,imi pare rau ,imi place cum gindesti ,as vrea sa am si eu puterea ta !
Sa va povestesc ce am facut la Albu ieri:am 4 foliculi de 11,6 respectiv 11,2, unul de 9,5,si unul de 8,2,in a opta zi de stimulare ,endometrul 4,85,este ok a zis dr dar a aparut o adenomioza,si fibromul mi sa marit ...............adenomioza a zis ca imi mai scade sansele de implantare ...................ufffffffffff scap de una si dau de alta!
Cu Dumnezeu inainte ,el stie ce planuri are cu mine![V]

Mutatia677-in stare homozigota
Mutatia844g -in stare heterozigota
2 INSEMINARI ,A TREIA IN CURS ,O SARCINA OBTINUTA NATURAL IN IUNIE 2010,OPRITA DIN EVOLUTIE LA 13 SAPTAMINI
Tratament actual inainte de sarcina:femibion1 1/zi,acid folic1/zi ;magmeB61/zi;vit E3/zi;cetebe1/zi,
Inseminare reusita in iunie 2011 dar pierduta la 8 saptamini.

"In momentul in care un copil s-a nascut, s-a nascut si mama.Ea nu a existat inainte.Femeia existase , dar nu si mama. O mama este ceva absolut nou.”
Rajneesh

#252
bccami

bccami

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 357 mesaje

Postat 21 octombrie 2011 - 12:51

Neata [flo]
Am facut ieri punctia evacuatorie si ma simt mult mai bine. Sper sa nu mai acumulez iar lichid.
Pot manca, nu ma mai supara nici stomacul, am dormit si bine...vreau sa tina tot asa

Qiao - stiu ca esti in focurile tratamentului, dar constat ca esti din ce in ce mai stresata... tu nu erai asa. erai destinsa, increzatoare. Unde e acea Qiao? Sa stii ca starea asta nu-ti ajuta. Ai voie sa faci si sport si sa iubesti si sa razi si sa...[:I], ai voie la orice.

Aristica - multa putere sa mergi mai departe [pup]

Ralu, Angelica, Roxana, Samira - va pup si va sustin [flo][flo]

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Doamne, Isuse Hristoase, milueste-ne [ruga]

Mutatiile PAI-I 675 4G si 844G Heterozigote

#253
tinuta78

tinuta78

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 679 mesaje

Postat 21 octombrie 2011 - 13:34

ari, esti cu atat mai mult de admirat cu cat reusesti sa-ti ascunzi durerea. Totusi, poate uneori e bine sa si plangem si sa ne lasam consolati macar de prietenele virtuale.

Eu acum te pup, te imbratisez si plang alaturi de tine, iar la primavara/vara..... voi fi tot aici sa te imbratisam pentru reusita[pk]
[pup]pici tuturor

#254
tudoralexa13

tudoralexa13

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 212 mesaje

Postat 21 octombrie 2011 - 13:55

aristica ma bucur ca mergi mai departe cu capul sus si zambetul pe buze, asa si trebuie ca sa te refaci cat mai repede.
o sa schimbari pereri despre fiv la primavara cand o sa reincep si eu investigatiile pana atunci o tinem in petreceri si voie buna[:D]
roxana33felicitari pentru productie, iti tin pumnii sa mearga totul bine si ne bucuri cu vestea ca vei fi mamica.[flo]
ralu_mvte inteleg perfect. este f greu sa nu-ti pierzi speranta dar nu avem alta alternativa, trebuie sa fim puternice si sa luptam pentru a ne strange copilasul in brate. iti sunt alaturi, te sustin si sunt sigura ca va veni si ziua mult asteptata.[pup]
bccamima bucur ca te simti mai bine, o sa treaca tot raul si sigur o sa uiti de toate cand o sa vezi cum iti creste burtica.[:)]
referitor la Qiao nu mi se pare ca ar fi asa de stresata si daca ar fi pana la urma este normal - toate stim cum este- mai ales ca a avut socul cu Klebsiella, Enteroccocul.....eu m-am abtinut cu greu sa nu va scriu in timpul schemei pt ca mi-ati fi dat ignore[:D]

va pup dulce si wk placut[pup][flo]

#255
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 21 octombrie 2011 - 14:10

ari [pup] pt ziua de azi.
bccami ma bucur ca te simti bine. sa fie tot asa de acum inainte ! stresata nu cred ca sunt, sau macar nu minut de minut, am doar scurte momente, cum sunt ca un yo-yo toata ziua, nu am timp sa ma concentrez prea mult pe o problema [:D]
tinuta cum te simti ? ai fost la eco ?
Nasti pe unde ai disparut ? ai inceput lupta cu Klebsi ?
alilumi ai fost la eco ? a ramas pe luni ?
roxana [majoreta]
angelica imi pare rau ca am mai invatat un cuvant nou, adenomioza. asta a aparut asa, brusc ? ce a zis Albu, continuati cu IA ?
[pup][pup]

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)


#256
angelica28

angelica28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.176 mesaje

Postat 21 octombrie 2011 - 14:24

quiao ,,a zis ca da continuam ,maine o sa il intreb si de unde a mai aparut si magaria asta ...............ca de obicei in cabinet amutesc toata si apoi imi vin in cap mi de intrebari![neand][neand][nervo][nervo][nervo][nervo][nervo]

Mutatia677-in stare homozigota
Mutatia844g -in stare heterozigota
2 INSEMINARI ,A TREIA IN CURS ,O SARCINA OBTINUTA NATURAL IN IUNIE 2010,OPRITA DIN EVOLUTIE LA 13 SAPTAMINI
Tratament actual inainte de sarcina:femibion1 1/zi,acid folic1/zi ;magmeB61/zi;vit E3/zi;cetebe1/zi,
Inseminare reusita in iunie 2011 dar pierduta la 8 saptamini.

"In momentul in care un copil s-a nascut, s-a nascut si mama.Ea nu a existat inainte.Femeia existase , dar nu si mama. O mama este ceva absolut nou.”
Rajneesh

#257
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 21 octombrie 2011 - 14:36

angelica cunosc sentimentul [:D]

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)


#258
alilumi

alilumi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 637 mesaje

Postat 21 octombrie 2011 - 15:18

qiao,
am fost la eco (si ieri, si azi) si totul pare ok, am ceva foliculi, vreo 8 si un chist[alcool]...
punctia a ramas pe luni dimineata. acum e sigur ca primii mail[:D]...
in rest... sunt "dezumflata"... pe viata...

[pup][flo]

#259
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 21 octombrie 2011 - 15:24

alilumi ohoo, de as produce si eu 8 !
cu sfaturi de pe margine: sa te distrezi in w-e asta, sa iti faci de cap cat mai poti, ca pe urma cine stie, poate abia peste un an o sa mai ai parte ... la botez [:D]
daca nu ati remarcat, azi sunt f optimista ... e soare afara !!!
---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)


#260
tinuta78

tinuta78

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 679 mesaje

Postat 21 octombrie 2011 - 15:32

qiao, inca sunt in incertitudine. Sper sa fie bine totul. Din cand in cand am ceva greturi, dar destul de rare (eu mi le-asi dori mai dese[alcool]). Ma luminez toata cand apare cate un semn. Pana saptamana viitoare stam inca cuminti.
Bafta celor in focuri.
ali cum vine asta" dezumflata"... pe viata.... Nu-i bine, mai ales acum in prag de pregnyl. Cu tot optimismul inainte. Cauta o gravida sa ti-l faca[:)], mie mi l-a facut sora-mea care era gravi in martie si mi-a dat atata optimism ca se ia.... si sa luat, ca n-a fost sa fie atunci... asta este, dar optimism am avut[:I].[pup]
Un weekend placut si usor tuturor.


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -