Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

fiv dr dragos albu 45


267 raspunsuri la acest subiect

#241
maria81

maria81

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 887 mesaje

Postat 20 octombrie 2011 - 16:28

roxana Doamne ajuta sa fie cat mai multi lipiciosi[pup]



Mutatia MTHFR 1298 A>C heterozigota, FVL pozitiv, 3 IA nereusite, 1 FIV nereusit

#242
aristica

aristica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.130 mesaje

Postat 20 octombrie 2011 - 17:34

roxana ai raspuns foarte bine, iar eu chiar cred ca la asemenea rezultat frumos, va veni si cel putin un prunc. La mine n-a fost o sarcina micuta, caci am repetat beta. Rezultatul este 1,2. Acum ne relaxam, ne revenim, petrecem sambata ca ne -au lipsit rudele si prietenii si de la primavara, o luam de la capat cu analizele. Probabil prin vara ne vom orienta spre urmatoarea incercare, ca sa ne facem si-o vacanta prin strainataturi. Si pentru ca s-a terminat si interdictia la fizicul dezordonat al sotului si pentru ca progesteronul a oprit orice sangerare, ar fi cazul sa profit de omul minunat de langa mine...ca prea nu-l mai laudasem de mult.
qiao sper ca la telefon nu te-am speriat sau ti-am creat vreo urma de nesiguranta. Ce-i al vostru e doar al vostru, indiferent de ce spun alti oamnei, ca mine[:D][pup]
maria am sa fiu cu ochii bine atintiti asupra ta, dincolo.[flo]
ali nu-i bai ca tu o sa vi cu unul-doi prunci mai mari decat ai mei,o sa vem o bancuta rezervata undeva prin Ilfov[:D]
adipapazi ma tenteaza din ce in ce mai mult ceea ce-ai scris in pm[pup]

pupici, fara exceptii[pup]

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 2 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

#243
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 20 octombrie 2011 - 18:24

aristica un avantaj al varstei e ca nu mai sperii asa de usor [:D]

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)


#244
aristica

aristica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.130 mesaje

Postat 20 octombrie 2011 - 18:30

Citat:
citat din mesajul lui QiaoBing

aristica un avantaj al varstei e ca nu mai sperii asa de usor [:D]
...pentru asta meriti o garofita[flo]

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 2 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

#245
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 20 octombrie 2011 - 19:24

ari si tu [dual]

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)


#246
alilumi

alilumi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 637 mesaje

Postat 20 octombrie 2011 - 21:27

ari,[pup] respectele si toata afectiunea mea. adevarul este ca am sperat pana in ultima clipa, in ciuda faptului ca uneori in postarile mele, amintesc si de frumoasa viata in doi si "fara minunea dorita". si asta pentru ca eu personal am nevoie de echilibrul asta intre dorinta... si... "amanare"... ba chiar sotul mi-a atras atentia, ca poate lumea nu vrea sa ia in calcul un "hop" tocmai cand se pregateste de victorie... ca deh, io (si altii...) as fi un fel de "mutant" capabil sa spere atat de "cerebral"...
vorba mea: una este sa cazi de la parter, si alta e sa pici de la un etaj... adica daca e vorba de tranta, macar sa am puterea sa ma ridic, sa-mi scutur hainele, sa imi aranjez pleata si... s-o iau din loc (de la capat, de la punctul X, pe alt drum... depine, dar cu atat mai repede si mai "usor" ranita, cu atat mai bine).
in fine, nu stiu cum o sa fie in viitor cu bancuta din Ilfov (sunt inca "dezumflata" de rezultatul tau)... imi este si greu sa mai postez ceva...
Eu abia luni s-ar putea sa servesc punctia... (maine am ultima eco si voi sti sigur ce si cum).
[pup]doamna speciala si luptatoare[asia]

roxana[flo], spor la clocit si sa dea DD un beta mare![flo]

qiao,[asia][flo]

[pup]toate doamnele[flo]


#247
Gutuiutza

Gutuiutza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 844 mesaje

Postat 20 octombrie 2011 - 22:34

Aristica,[pup] imi pare rau, speram si eu ca poate era de bine acum. Faptul ca nu ai reusit ma intristeaza mult cand ma gandesc in viitor. M-am apucat eu, asa mai putin stiintific si mai mult dupa opinii, sa imi fac pareri ca fraiera despre reusite si nereusite in fiv ... si tare prost ma simt. Parca nu mai cred nici in sansa mea ... si doare ca de ceva vreme incoace cam am dreptate cu gandurile pe care mi le fac...
Am nevoie sa aud de reusite, dupa mai mult de un fiv nereusit, si toate avem nevoie de asta cred ...
Asa ca, Roxana, vino cu beta mare !!![olala]

--------------

MTHFR C677T homozigot, FXIII V34L heterozigot, o sarcina obt. natural in 2008, soe 7 sapt..,
anticorpi antisperm. x 2 , 2 ia, 1 fiv nereusite



#248
miruna1980

miruna1980

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 490 mesaje

Postat 20 octombrie 2011 - 22:46

felicitari roxana pt productie,sa dea Dumnezeu sa se prinda cel putin un bebic,pupici tuturor.

#249
adrianaady

adrianaady

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.546 mesaje

Postat 21 octombrie 2011 - 00:14

Aristicule [pup] stiu ca a fost grea ziua de azi , dar sunt foarte foarte mandra de tine [pup] Eu iti trimit o imbratisare mare, mare cam cit e sufletelul tau si abia astept sa ne mai vedem.Vreau sa cred ca vom fi atit de fericite candva incat toate aceste incercari ale vietii nu vor mai conta [pup]

Mutatia protrombinica (factor II)- genotip heterozigot si MTHFR A1298C heterozigot Sarcina pierduta la 5-6s in ian 2009

#250
aristica

aristica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.130 mesaje

Postat 21 octombrie 2011 - 11:29

doamna mea draga ziua de ieri a fost mai grea decat am lasat eu sa se vada...ma citisi tu mai demult[:D]...dar am chemat niste prieteni pe la noi si am reusit sa-mi umplu timpul. Si mi-am programat in fiecare weekend cate ceva frumos, la munca am muuuuulte de facut, deci trece. Sti si tu ca in fiecare zi iti recapeti din puteri, deci azi e mult mai bine. Mult mai bine decat ieri. O iau si eu treptat.
multumesc din suflet ralu, ali[pup]

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 3 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Cu bebe in burtica la Zoo

    Pau26
    - Astăzi, 13:17

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -